Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Widzę, że coraz więcej z nas ma bóle prawej pachwiny, więc mam nadzieję, że to nic strasznego. Kalitta miała mieć dzisiaj wizytę, to może dowiemy się czy mamy powody do obaw.

My po starszym mamy wanienkę ze stojakiem i bardzo się nam ta opcja sprawdziła. Do środka wkładaliśmy pieluszkę flanelową, żeby maluch się za bardzo nie ślizgał. Od znajomych dostaliśmy plastikowy leżaczek do wanienki, ale jakoś nam nie przypasował
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

a do mnie właśnie dzowniła teściowa. mąż się wygadał, że wczoraj mieliśmy sesje brzuszkową i bite 10 minut słuchałam że ona ma taki super sprzęt i by nam zrobiła taką sesję ZA DARMO! co za masakra.... jak ja nie lubie takiego gadania!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Witam mamuśki.
Z tymi bulami masakra a o nocy to już nie wspomne ja to już od jakiegoś czasu nie śpie dobrze i to pieczenie pid piersiami mnie wykańcza a w dodatku brzuchol sie wieczorami napina strasznie bo w nocy wytwara sie naturalna oksytocyna w organiźmie.Szyjka troszke kródsza ale że moja miała 64 mm to teraz ma 54 mm i do środy może wytrzyma.
Planuje też kupić przrwijak na łużeczko super sprawa a do wanenki taką gąbke bo mąż będzie kąpać a on już to przerabiał i z młodszym i tak mu wygodnie a kąpać będziemy na stole w pokoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

o witamy witamy :)

Nie myslalam, ze jeszcze jakaś mama do nas dołączy :)

To Twoje pierwsze dziecko? jak znosisz ciążę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Chcę się dopisać :D

16.05 synek Adaś Swissmed/Kliniczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek - ja spie z kojcem motherhood albo wlansie na boku, albo ją daję pod plecy , bo na wznak to krzyz mnie boli okrutnie.
Ale wstanie z łóżka to jest jakaś masakra.

Ja myślę, że mój mąż to nie zdaje sobie sprawy z tego jakei to będzie małe. on swoją roczną chześnice miał raz chwile na rękach (ale twierdzi ze to nie dlatego, że się boi, tylko nie lubi obcych dzieci a ze swoim to będzi einaczej - oby ;) ja osobiscie go sobie nie wyobrażam przebierającego malucha :D a kąpiącego to już w ogóle- ale kto wie kto wie... :)

Moje ciasto z malinami się kończy :( Mąż swojego kumpla "poczęstował" dając mu chyba połowę :P coś bym mu zrobiła za to, bo dzisaj moja mame to poczestuje delicjami :(
mysle, zeby zrobic wersje z jagodami jeszcze...:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Luna - moj mąż tez stwierdził to samo ale w sprawie ubierania dziecka. " siebie ubieram to co za problem ubrać dziecko" aż zobaczył 2 dniowa córkę znajomego ;)

Co do pachwiny to mnie chyba zarazilyscie ;) bolała mnie w nocy prawa, zawsze jak sie przekrecam ale lekarz badał mnie ostatnio i mówił ze z szyjka mam wszystko w porządku. W ogóle ostatnio zle sypiam :( Nie pomaga wielka poducha :( jak śpię na lewym boku dretwieje i boli mnie lewa noga :( wtedy podkładam sobie koldre pod prawy bok i tak sie o nią opieram żeby nie spać na wznak :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja przy córce używałam butelek MAM i byłam bardzo zadowolona teraz tez taka kupiłam.

Ewwa mam ten sam problem co Ty. My tez mamy na początek kolyske coś w stylu mini łóżeczka, kosz Mojżesza i nie wiem co z przewijakiem. Łóżeczka nie chce ze względu na miejsce wiec pewnie pierwsze 4-5 miesięcy Mlody będzie w tej kołysce tylko gdzie przewijać. Kręgosłup mam w kiepskim stanie wiec na łóżku schylajac sie odpada. Myślałam ewentualnie o kupnie żwyklego przewijała takiego na łóżeczko i narazie położyć go na biurko, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Muszę zobaczyć te montowane na ścianę o których piszesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

no właśnie tego się obawiałam. Ostatnio lekarka mówiła, że główka napiera. I, że jak nie będę się oszczędzać to zacznie mi się szyjka skracać. Szit. Zobacze jak będzie jutro.

Luna Twój mąż odważny :) Ale kto wie, może będzie mu to wychodziło świetnie. To dobrze, że nie mówi "ja nie będę kąpać bo się boję". Mój mąż się już zapowiedział, że będzie synka kąpać. Młodszą córkę też kąpał. I radził sobie naprawdę dobrze :)

Bez leżaczka też można, ale po co sobie utrudniać jak można sobie ułatwić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Okazało się, że musimy kupić materac do lozeczka, czy mozecie coś konkretnego polecić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

no Laguna słusznie pisze- w wielu gondolach wlasnie jest regulacja podgłówka ! Zapomniałam o tym kompletnie, ale to może dlatego, że nie ma wózków idealnych i jedną z wiadomych "wad" naszego był właśnie brak tej regulacji więc ja na pewno musze pomyśleć o czymś takim, ale może po prostu coś podłożę pod materacyk w wózeczku, np małą poduszeczkę - zobaczę jeszcze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Laguna - któras pisala, ze moze to być objaw skracania szyjki.
Ja bym CI jednak radzila polegiwać skoro lekarz kazał. no chyba, że już chcesz mieć synka na swiecie? :)
Domyslam się ze przy dwójce biegajacych maluchow jest ciezko, ale jak mus to mus...

Nie wiedzialam, ze sa takie lezaczki :)
Moj maz natomiast uwaza "co to za filozofia wykapac dziecko?! wkladasz-myjesz-wyjmujesz (dodam, ze nigdy nie widzial jak sie noworodka kąpie :) ) - jestem ciekawa czy będzie taki chojraczek w praktyce :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dziewczyny ja nie jestem pewna czy wszystkie wózki to maja. Ale nasza gondola miała stelaż gdzie można było ustawić wysokość oparcia. Musiałybyście poczytać. Wtedy taki klin raczej jest niepotrzebny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Świetny pomysł Laguna - dzięki :)

Luna - ja widziałam klin do wózka w hurtowni dla dzieci w Tczewie - byłam u moich rodziców i podjechalismy zobaczyć co tam jest i jak cenowo wyglada. Klin do wózka kosztował dokładnie 19,90. Nigdy o nim nie słyszałam, dlatego stwierdziłam ze zanim zakupie zapytam sie Was :)

A co możecie powiedzieć o butelkach dr Browna? Ostatnio wpadły mi w oko. Coprawda planowaliśmy zakup MAM ale sama już nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Hej Kulki ;P:)

pisałyście kiedyś coś o pachwinie.. jest się czym martwić?? bo mnie dziś prawa boli. Co prawda nie jakoś mocno.. ale czuje jakby ucisk... sama już nie wiem... nie pamiętam co dokładnie pisałyście. Mam nadzieje, że to nie ma związku z szyjką?
Miałam więcej leżeć w dzień, a nie leże prawie wcale. Nie mam takiej możliwości niestety :(

Ja planuję kąpiel małego w wanience ustawionej na stole. Nie chce zagracać mieszkania stelażem. A dla debiutujących mam polecam do wanny leżaczki:
http://mnz.pl/wp-content/uploads/2011/09/2777_577867564_1237548933.jpeg
oczywiście są w różnych cenach. Mi się bardzo przydały przy obu córkach. Teraz też zamierzam kupić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

No właśnie na początek mam sam kosz mojżesza.
Nie chciałam od razu ponosić podwójnych wydatków, ale teraz mi uświadomiłyście, że zakup łóżeczka już teraz (by tylko stało) to jeszcze inna opcja. W końcu i tak będę musiała je kupić przecież...
Muszę pomyśleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Myslalam, ze kosz mojzesza jest dodatkowym elementem, poza lozeczkiem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek - a gdzie widzialas klin do wózka i za ile?
Ja takich malutkich nie widziałam!

ale z checia uslysze wypowiedz bardziej doswiadczonych mam czy to jest przydatna rzecz :)

Ja musze też zakupić przewijak swoja droga - tylko ja chce na komode akurat,a le stwierdzilam, ze nie miekki tylko usztywniany :)
tylko boje sie meza wyslac, bo znając niego to kupi rozowy bo "co to za roznica" ;) hihi swoja droga kojarzycie gdzie jest duzy wybor przewijaków moze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

My mamy bardzo mało miejsca w sypialni gdzie będzie stało łóżeczko, Wiec będziemy dziecko chyba kąpać w drugim pokoju na stole ( bo w łazience prysznic :( )
Widziałam wczoraj w sklepie klin do wózka. Myślicie ze to jest potrzebne/ przydatne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

no, ale ewwa pisze, że ma kosz mojrzesza, to na nim przewijaka nie położy przecież :)

A nie masz w pokoiku jakiejs komody, zeby zamontować przewijak na komodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...

Czy warto inwestować w drogie ubranka i zabawki dla dzieci ? (75 odpowiedzi)

witajcie Ostatnio w Dzień dobry TVN był temat: "Czy warto inwestować w drogie ubranka i zabawki...

I klasa - tornister i piórnik jaki?? (20 odpowiedzi)

Możecie podpowiedzieć jakie tornistry sprawdziły się waszym dzieciom w I klasie?? Czy w I klasie...