Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

u nas toczę debaty z mężem "po co prasować" - dla mojego męża żelazko mogłoby nie istnieć! A że ja mam leżeć, to prasowanie by spadło na niego w większości :P
Chyba poproszę przyjaciólkę jakąś i będę zapraszać je na raty, żeby mi pomogły, bo przecież jego to się nie zagoni ;) albo mama się zlituje hihi.

U nas musimy jeszcze wywieźć stare meble bo jeszcze stoją w pokoju - oczywiście mój szanowny małżonek "ma czas"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Do mnie tez przyjedzie dzisiaj szafka - na nasz rzeczy i wtedy będę mogła zacząć pranie i prasowanie żeby rzeczy malutkiej włożyć do komody w sypialni :) dostałam 5 wielkich kartonów rzeczy po moich bratanicach. Mama zaproponowała ze weźmie cześć do siebie i wypierze i poprasuje bo tego jest tyle ze sama mogę nie dać rady :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Witch no przejedz przejedz - ponoć wojewódzki to najbardziej ciśnie o porody naturalne i tam najciężej o cesarkę, chyba, że się ma takie wskazania, że jest się wpisanym "w zeszyt" ;)

A do mnie dziś przyjdzie część mebli :)oczywiście przed południem, co by męża nie było w domu, żeby mógł je wnieść, ale nie będę wybrzydzać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

jak to jest przy cc to ja też jestem zainteresowana :)

chociaż ogarniają mnie wątpliwości czy ja aby na pewno będę miała cc,
mój gin zobaczył pismo od kardiologa i stwierdził, że nie potrzebuję żadnego dodatkowego pisemnego potwierdzenia/skierowania, tylko iść i rodzić .. ale chyba przejadę się do szpitala wojewódzkiego żeby się upewnić ;)

a tak poza tym to dzieńdoberek, piękne słoneczko mamy, a mnie w nocy nogi kręciły, brzuch mnie bolał, paracetamol pomógł tylko na pół godzinki, więc zasnęłam chyba dopiero o 3-ciej na kanapie, nafutrowałam się słodyczami, dziś już jestem cała w kropki na twarzy :(
i o siemieniu zapomniałam.... o ja skleroza......

no to miłego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

o ewwa - super - a możesz napisac coś więcej? Bo ja się nastawiam raczej na zaspę (chyba, że cudem łożysko się podniesie i będę mogła rodzić siłami natury ;) )

Które znieczulenie jest lepsze i dlaczego?
Pozwalają na kontakt skóra do skóry po CC? Tata może kangurować malucha?

Ja to się filmuję, że mi dziecko podmienią... wiem irracjonalne obawy ale jakoś nie mogę odpędzić od siebie tej myśli...

Ile po CC się wstaje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda30, powodzenia!

Ja do pielegnacji krocza po porodzie uzywalam Tantum Rosa, rozpuszczalam w wodzie, wlewalam do butelki z dziubkiem i po kazdej wizycie w toalecie tego uzywalam. Poza tym mydlo Bialy Jelen do mycia i czasami Octaniseptem pryskalam. Pogoilo sie wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Że można wybrać rodzaj znieczulenia oraz które i dlaczego jest lepsze.
Że trwa to około 40 minut (cała operacja).
Że po tym jak pediatra zbada dziecko, tata wchodzi i może je zobaczyć (pewnie wziąć na ręce).

I generalnie jak to u nich wygląda na Zaspie... Żadnego lania wody, same fakty - zwięźle i na temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda - powodzenia! :) wszystkie trzymamy kciuki :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ewwa i co ciekawego powiedziała ta położna??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda, kciuki będą zaciśnięte.
Dziś na SR opowiadała nam połozna o CC właśnie (choć dla mnie to nic nowego, bo to przeżyłam już).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dzięki dziewczyny za wsparcie lżej na serduszku a mały wazył 3000g dopakowalam torbę i teraz stresik małżonek rozładowuje próbuje mnie rozsmiesać ale jakos sie i tak troszku stresuje dam zanc jutro co i jak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda, powodzenia!!! Trzymamy mocno kciuki!

Ja z Julcią bylam taaka zielona, że pampersa jej założyłam zupełnie źle, te falbanki powpychałam do środka, smółka uciekla z pieluchy, jak położna w szpitalu to zobaczyła, to miala niezły ubaw ;)

Ja plac boju pielęgnowałam w sposób poradzony przez położną ze SR- mycie mydłem bambino w kostce, po każdej wizycie w toalecie, nawet po siku, albo tylko wodą po siku. U mnie nacinali krocze, goiło się jak na psie.
Przepraszam za brak delikatności...ale jedyny kłopot to jak zrobić qpe, kiedy tam świeże szwy... ajajaj :O
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

magda - a ile Twój młody dzisiaj ważył wg usg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda30 powodzenia jutro! Masz tu wielka grupę wsparcia wiec musi być wszystko dobrze :) zazdroszczę Ci, będziesz miała juz z głowy i maluszka w ramionach :)
Czekamy na dobre wieści :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda kciuki zaciśnięte dobre fluidy wysłane w Twoja stronę. Już jutro utulisz swoje maleństwo BARDZO Ci zazdroszczę. Trzymaj sie i jak nabierzesz sił odezwij sie do nas, bo jutro to pewnie wszystkie będziemy o Tobie ciepło myślały. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

magda30- powodzenia, czekamy na dobre wieści ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Z tą pogodą się dzisiaj zgodzę, normalnie chce mi się ciągle spać, ale dzisiaj o 13 zaczęłam otwierać szerzej oczy, a od 15 chce mi się znowu spać :)

Kupiłam dzisiaj pampki zielone, nie mogłam się zdecydować, które wybrać i w końcu postawiłam na te zwykłe i o dziwo w domu okazało się, że są tańsze od pieluch z biedronki, a niby pampersy takie drogie, oby tylko nie odparzały i nie uczuliły maluszka. Oczywiście od razu je otworzyłam i obejrzałam dla mnie było to coś odkrywczego, jakieś gumki, falbanki:) Póki co zakupiłam opakowanie 43 sztuki w domu mam około 20 sprezentowanych rossmanowskich i parę biedronkowych, także póki co wstrzymuję się z rozmiarem 1, zwłaszcza, że nie wiem jakiej wielkości będzie nasza królewna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

asku - to już wszystko jasne, czemu siedzę, ziewam i przysypiam co kawałek... :P

ja właśnie oglądam foteliki, bo znalazłam "nasz fotelik" z bazą 260zł taniej niż zamówiliśmy :P
tylko coś dziwnie, bo na stronie mają zdjęcia starego modelu, a opis jest od nowego modelu, a sklep ma średnie opinie ;) Twierdzą niby że to najnowszy model jak zadzwoniłam,ale kto ich wie. Chyba poślę męża na zwiady jak dodzwonię się do salonu w gdańsku i upewnię się, że mają ten fotelik na stanie, żeby go obejrzeć. ale to jutro będę próbować bo nikt nie odbiera oczywiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda, zazdroszczę Ci że już jutro ucałujesz swoje maleństwo. Nic się nie stresuj....wszystko będzie dobrze, tylko spakuj dobry humor:)

dziś taka pogoda, że zasnąć można na stojąco, ponoć niskie ciśnienie, chyba poratuję się kawką bezkofeinowa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Magda trzymamy kciuki i pewnie nawet trochę zazdroscimy, czekamy na relację!

Ja zaczynam pakować torbę do szpitala i mam pyranie, jedna czy dwie, miękka czy na kółkach? Pewnie będę co chwilę zadawać głupie pytania, ale przeraża mnie to wszystko.

Mam też pytanie z serii intymnych, czym będziecie dbać o krocze po porodzie? Co Wam sie najlepiej sprawdziło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaką kupić rybkę do małego akwarium (16 odpowiedzi)

chcemy kupić małej małe akwarium (najlepiej kula) i nie wiem jaką rybkę kupić może mi coś...

Morenowy Raj- szukam opinii (14 odpowiedzi)

szukam opinii na temat tego przedszkola. Może któras z mam posyła tam dziecko ? Z góry...

Okulary przeciwsłoneczne (9 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...