Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dziewczyny..pocieszcie mnie ze też macie wielkie oczy i nie możecie spac...ja próbuje od godziny zasnąć ale ni dy ty dy.....masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja karmiłam synka rok i 5 miesięcy, przestałam właściwie tylko dlatego, że po pierwsze mój pierworodny zaczął się budzić co dwie godziny, gorzej niż jak był niemowlęciem i to nie z głodu raczej, a ze zwykłego przyzwyczajenia, ciężko było po takich nockach wstawać do pracy, do tego przez prawie cały okres karmienia byłam na restrykcyjnej diecie, ze względu na alergię synka (zero nabiału, jajek, drobiu, soi - czyli 90% wędlin odpadło itd) i było mi zwyczajnie ciężko...
Mimo to warto było się pomęczyć, dla mnie karmienie piersią to był super okres więzi z dzieckiem, który już nie wróci :) Do tego mam nadzieję, że to moje karmienie pomoże synkowi wyjść z alergii...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Czy ktoras z Was byla dzis na tych warsztatach 'Po prostu polozna'?
Poruszali tam mysle bardzo wazne i interesujace tematy. Bylo tez m.in. o karmieniu piersia - duzo cennych informacji i do tego z humorem, a co ciekawsze, wyklad byl prowadzony przez faceta, prezesa medeli :) Strasznie zaluje, ze nie moglismy z mezem zostac do konca, ale rodzice mieli dzis swoja rocznice slubu i mielismy zaplanowany rodzinny obiad.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dla mnie tez...to jest nue do przejscia- karmienie " gadajacego" dziecka dwuletniego. plan byl karmic 6 mcy i przejsc na mm. koniec koncow syn sam odrzucil piers w 7 mcu i pil tylko butle. teraz planuje podobnie;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Witch- ja polecam siemię lniane codziennie na czczo, efekt zobaczysz dopiero po tygodniu regularnego picia.



Nie martwcie się dziewczyny, takich które z chęcią przespały by ostatnie tygodnie jest więcej, w tym ja :) , nic mi się nie chce... a prasowanie czeka.

Mam wrażenie, że mój maluch próbuje wydostać się przez brzuch, czuję tak silne napięcie i ruchy, jakby walec się we mnie przemieszczał i uwierzcie, że odczuwam przy niektórych r******h ból i to wcale nie jakiś delikatny, a reszta to silny dyskomfort, moje żebra błagają o litość ;D



Kupiłam dzisiaj olej argonowy, zrobiłam już test skórny i będę prowadziła walkę antyrozstępową, podobno olej ten jest bardzo dobry i mam nadzieję, że poradzi sobie z moim ciążowym AZS, póki co lepiej od musteli etc. spił się olian za ułamek tej ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

styczniowka - więcej miejsca? kurde nie zwróciłam na to uwagi a sprzedawca mówił, że 3 jest obszerniejsza właśnie i nie popatrzałam już dokładniej :(
mam nadzieję, że różnica nie jest znaczna... bo już zamówiliśmy 3-ke

Eljotka - Jeśli chodzi o karmienie to ja bym chciała karmić piersią jak będzie pokarm, uważam, że to jest zdrowe i wygodne - przynajmniej na początku ;) (ponoć po cc różnie z laktacją więc staram się nie nastawiać na to jak będę karmić, żeby się później nie dołować jak się nie uda)
Jeśli się uda to chciałabym karmić pół roku, 8 miesięcy, zobaczymy jak wyjdzie. Na pewno nie więcej niż rok, bo wydaje mi się to "nieestetyczne", ale może zmienię zdanie, jak sama będę karmić - kto wie :)

A jeśli chodzi o czas karmienia malucha cycem, to uważam, że to decyzja indywidualna każdej kobiety, dla mnie karmienia gadającego malucha jest na chwilę obecną "obrzydliwe" (nie zrozumcie mnie źle - nie chcę tu nikogo urazić :) ), z drugiej strony mam koleżankę, która karmiła jednego swojego syna ponad 2 lata, a drugiego ponad 4 i tego nie neguję - uważam, że to na prawdę indywidualna kwestia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

O rany 3 minusy? To za spirytus mi się dostało, czy karmienie naturalne? Nastawiacie się na karmienie mm?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Luna kupiłam w końcu cybex aton 2 z baza isofix tu waga przeważyła nad 3 i dodatkowo wiecej miejsca w dwójce jest niz w trójce. Co dla mnie tez ważne żeby zimą w kombinezonie maluch nie miał mega ciasno. W testach 2 i 3 wychodzą tak samo jesli chodzi o bezpieczeństwo. A różnica wagową to ponad kilogram wiec sporo.
Ja tez pralam w jelp color lub persil sensitiv niemiecki. Do płukania softlan biały, a teraz kupiłam płyn jelp zielony, ale jeszcze go nie używałam wiec nie wiem jak pachnie pranie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

:) Tak wyszło :) Magda oczywiście tylko przez pierwsze 6 miesięcy piła wyłącznie moje mleko, później normalnie wprowadzałam jej normalne produkty. Do roczku jadła gotowe słoiczki, tak się czułam bezpieczniej. Potem stopniowo jadła coraz więcej z mojej kuchni to co było zdrowe i dostosowane do jej wieku. A pierś w nocy, do zasypiania no i jak ją jakieś nieszczęście spotkało, przewróciła się czy coś to zawsze cycuś na pocieszenie :) W mojej rodzinie wszystkie babeczki długo karmią piersią. Mama nas, moje siostry swoje dzieci, jedna jeszcze karmi córcie 2 latka i dwa miesiące. Dla mnie to była wielka wygoda, noce przespane, bez butelek itd. Teraz też bym chciała karmić jak najdłużej ale zobaczymy czy się uda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

wow, eljotka, bardzo długo karmiłaś córcie..szacun:) ja jakoś nie wyobrażam sobie karmienia piersią takiego prawie dwulatka, może też dlatego że nasz jadł już to co my na tym etapie, olał nawet już mm.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja wkładek laktacyjnych używałam całe mnóstwo i to bardzo długo. Karmiłam rok i 10 miesięcy z tego może z 6 ostatnich miesięcy już nie musiałam ich używać. A tak to Madzia piła z jednej piersi a z drugiej sie lało, czasem mimo wkładek obie byłyśmy do przebrania po karmieniu. Jużnie wspomne, że przed porodem się zalewałam mlekiem w nocy i też jużmusiałam używać. Najlepiej mi podpasowały babyono. A pępuszek to jak u trzydziestki, octaniseptem nie dało rady i skończyło się na spirytusie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ja kupiłam jelp color soft i jelp fresh soft i płyn do płukania jelp zielony, ale jeszcze nie prałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Czego uzywalyscie do prania do rzeczy dla maluszkow ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

styczniówka super - i jaki w końcu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Luna tez miałam identyczne wizje jak urodziłam córkę :) wiec to chyba normalne :) ja tez octanisept używałam, teraz tez bede, ale najnowsze wytyczne mówią że nie powinno sie niczym ingerować.

Dziewczyny kupiłam fotelik!!!! Ale jestem szczęśliwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

no ja zakupiłam jednorazowe johnsona (nie wiem jakim cudem znowu naklikałam w gemini na ponad 200 zł, a już robić tam zakupy dla malucha któryś raz :P)
a później zobaczę jak będzie z laktacją, bo boję się, że po cc będzie problem, no, ale zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

No właśnie myślałam o wielorazowych wkladkach, ale ostatecznie kupiłam 1 op. jednorazowych i jak laktacja sie rozkręci, to kupie te wielorazowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Tutaj tez jest taka szkola, ze wszystko samo i naturalnie, czyli pepka niczym nie kaza smarowac. I tak robilismy przy starszym synku, odpadl bez zadnych problemow w jakas 11 dobe jak dobrze pamietam.

A wkladki laktacyjne wielorazowe polecam, bo zuzywa sie tego bardzo duzo, a przynajmniej ja tak mialam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

A w SR na Zaspie każą robić pępek octeniseptem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

tego kikuta tak na prawde ciężko oderwać...śmiało można go dotykać i lekko zmieniać jego pozycje podczaś pielęgnacji..
u nas pępek odpał dopiero po prawie 2 miesiącach - powodem tego był osłabiony organizm bo straszak po urodzeniu od razu dostawał antybiotyk na obniżenie CRP..
smarowaliśmy spirytuse, pigmentem castelani i jeszcze czymś - nazwy już nie pamietam a skończyło się w koncu na lapisowaniu u chirurga bo kikut nie chciał odpaść..pamiętam jak się martwiłam ;/
Najlepsze wkładki laktacyjne to jonson baby.
Mi tak na prawdę wystarczyło jedno opakowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...

księgowa?? czy warto? (40 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

Matka chrzestna bez bierzmowania? Gdzie? (49 odpowiedzi)

Hey, Bardzo zależy mi na tym, aby moja siostra była matką chrzestną mojej córeczki. Nasz ksiądz...