Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

mi się wydaje, że to od położnej prowadzącej SR zależy - bo u nas na SR dwie różne położne mówiły właśnie, żeby na patyczek octenisept, a wodą, żeby się najlepiej nie dostawała :P

Ja to się boję, że się gdzieś zahaczy i się oderwie... Albo, że będzie wisiał na takiej jednej nitce... - chore mam wizje ;) hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

teraz uczą na SR żeby niczym - tylko wodą podczas mycia, ale nie moczyć w wodzie, tylko polewać i dokładnie osuszać patyczkami do uszu, podnosić i przemywać/wycierać ze szystkich stron, nie przykrywać pieluszką, octanisept/spirytus tylko jeśli zacznie się coś dziać (tzn babrać), lub tylko od spodu, octanisept nie będzie wysuszał, spirtyus będzie, kikut pępowinki powinien odpaść w ciągu około 14 dni - nie zrywać samemu

ponoć w niektórych szpitalach zostawiają bardzo krótki odcineczek,a w niektórych dłuższy zakończony plastykowym zaciskiem

mam nadzieję że niczego nie pomieszałam, bo ostatnio na SR strasznie zamulona byłam i cały czas ziewałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja miałam to szczęście, że ze straszą córką pępuszek odpadł w szpitalu. Więc do samego końca opatrywały go pielęgniarki. A z młodszą mi się wydaje, że kazali spirytusem. Też się bałam, oj i to jak bardzo. Ale dałam radę i Ty też dasz. Zobaczysz.

Jestem ciekawa jak będą uczyć teraz..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Nie wyobrażam sobie nie przemywac niczym pępka. U nas po Octanisepcie nie odpadł i trzeba było przejść na spirytus. A bez niczego to w ogóle sobie nie wyobrażam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

nam położna mówiła, że pępek to właśnie octeniseptem... :P

swoją drogą przeraża mnie trochę to.. boję się juz na zapas, że go oderwę niechcący czy coś....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Hej w sobotni dzionek :)

Luna octanisept to świetna sprawa. Jeśli większa butla wychodzi taniej to bierz większą. I jeśli termin ma długi oczywiście. To się przydaje na wszystko. Ja mojej młodszej córci nawet uszko psikałam jak miała zaropiałe od kolczyka.

A słyszałyście o tym, że teraz się niczym pępka nie czyści? Nie przemywa? Tylko zmienia się opatrunek. Jestem ciekawa jak to faktycznie wygląda.

Ja wczoraj pozamawiałam praktycznie wszystko już. Smoczki, butelki, klin, przewijak, pokrowiec na przewijak, piżamę do szpitala no wszystko wszystko. Jeszcze zostanie mi tylko torba do wózka. I stanik do karmienia. I wsio... :)

ale do pakowania torby jeszcze mam czas :) na samą myśl brzuch zaczyna mnie boleć ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Cześć dziewczyny - sobota rano a Wy takie rozpisane? no no :)

Ja robię kolejny raz zamówienie z gemini
no i mam pytanko - jakie wkładki laktacyjne polecacie? Najlepiej super cienkie ;)
Zastanawiam się też czy brać octeniseptu 50ml czy 250 od razu? nie mam pojęcia ile się tego zużywa :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

i takie pytanko mam, pewnie już było poruszane ;)
takie trochę wstydliwe ;) czy macie jakieś sposoby na zatwardzenie ?
ja od ponad tygodnia męczę się okrutnie, przesiadując na kibelku .....
domowe sposoby typu otręby, jabłka, maślanka, suszone śliwki, ogórki kiszone, a nawet surowe soki nie działają, tylko podrażniają mi żołądek..
herbatka fix z kopru spowodowała niemiłosierny ból brzucha......
macie może jakieś sprawdzone środki - czopki czy coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ja z praniem czekam aż balkon "się zrobi" ;)

a torbą też powinnam strzelić sobie kopniaka na rozpęd, bo sama się nie skompletuje i nie spakuje, pampersy trzeba "na zapas" kupować....a mi się taaak nie chce, spałabym i jadła, turlając się tylko z boku na bok...

(o sikaniu już nie wspomnę, o skurczach, o bolącym i rosnącym brzuchu, ani o bolącym żołądku, skaczącym ciśnieniu, klekoczącym serduchu, kręcących i puchnących nogach - aha na dodatek miałam przygodę z ukruszonym zębem i leczeniem kanałowym)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

średnio niższa półka to właśnie chyba coś do ok stówki... właśnie nie wiem, bo jak widzę ceny pościeli (kompletów) to aż skręca:/

my za to już w sumie praktycznie wszystko mamy gotowe na przyjście Zuzinka :) wczoraj nawet łóżeczko skręciliśmy :D torba spakowana już na fest od kilku dni... chociaż nie powinnam się tym chwalić co by nie przyspieszyć :P moja siostra tak powiedziała :P w piątek spakowała torbę i powiedziała "no to teraz mogę rodzić" :P w sobotę poszła na andrzejki a w niedzielę mały był na świecie :P (3 tyg przed planowaną datą porodu) także tfu tfu :P za to cały wczorajszy wieczór skurcze mnie łapały, te bezbolesne B-H ale dosłownie cały wieczór :/ aż nospę wzięłam :/ dzisiaj w resztą też już kilka miałam :/

styczniówko później ci odpiszę oki??? ;) teraz idę się jeszcze położyć :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ewwa, mi też ten brzuch się spina i pobolewa...a co do pęcherza...to no komment...o ile w dzień mi to nie przeszkadza az tak bardzo, tak w nocy...masakra

jeju, ja wreszcie przytachałam ciuszki z piwnicy, ale nadal stoją w kartonie, tak jak zresztą zamówienie z apteki gemini:ppp no nie chcę mi się tego prać, prasować czy torby pakować...cały czas mówię ze czekam na pogodę, żeby pranko na tarasie schło:pppp

pewnie wezmę się za to po Swietach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

devil ja kupiłam pościele w ikei i jest bardzo ładna - co do jakości nie wiem jak to będzie, ale kupiłam jeden komplet mojemu synkowi do przedszkola już jakiś rok temu i jak biorę ją do prania to jest cały czas super kolorowa i materiał jest ok :)

widzę że im bliżej naszych terminów będziemy się tu spotykać o najbardziej niespotykanych porach :))

wczoraj zrobiłam sobie mega intensywny dzien i oczywiście wieczorem umierał mój kręgosłup. ale... kupiłam sobie juz buty i bluze do biegania tak więc jak tylko urodzę mogę zacząć juz jogging :) fashion house wczoraj się chwalił rabatami do 90% - oczywiście takich rabatów nie spotkałam a o 11.30 jak wyjeżdżałam to na parkingu nie było już jednego wolnego miejsca. masakra!

poza tym jestem z siebie dumna bo w końcu udało mi sie do matemblewa dowieźć ciuszki po synku - mam nadzieję, że im się tam przydadzą - mój wor ważył chyba z 10 kg!

ja na święta też robię wszystkie ciasta dla nas. chce zrobić sernik lonyński ale czekoladowy (macie jakiś przepis? chyba wtedy nie dodaje się wanilii i cytryny, a zamiast tego kakao czy roztopioną czekoladę?), makowiec (macie jakiś fajny przepis na strudel makowy?) no i moją popisową szarlotkę. już mnie przeraża, że w zasadzie całą sobotę spędzę w kuchni stojąc i mój kręgosłup tego nie zniesie. może sernik zrobię w piątek...

a dzis jadę wybierac ostatni element do pokoiku małej czyli firanki :)
miłej soboty!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

dobry :) jak mnie nie było, to po prostu byłam tak zdechła, że nie miałam siły po pracy palcem gibnąć :( a w pracy saqjgon :(

od wczoraj mam dziwne bóle karku, ramion i szyi, niby gardło mnie nie boli ani głowa ani kataru nie mam, ale jakaś taka jestem sflaczała, na noc paracetamol brałam, chyba się muszę w ciepełku wyleżeć i wygrzać.....

z przygotowań moich dziecięco-szpitalnych- zero postępów,
mąż na balkonie działa dziury zakleja, parapety nowe kładzie, ścianę będzie malował ...

no to miłej soboty życzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

A ja dzisiaj biegałam 9 razy w nocy do łazienki tak mi Mlody na pęcherz uciskal:/

Jadę dziś fotelik kupić, bo coraz szybciej sie mecze i myśle ze za chwile to już nie bede miała sił na chodzenie po sklepach skoro już jest cieżko. Cały czas nie jestem zdecydowana do końca ktory kupie.zobaczymy.
Miłego weekendu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Mi tez nie chce sie brać za szykowanie, torbę do szpitala. No nie mam weny. Do tego ten brzuch boli i spina sie. A jak chodzę, to mała mi tak naciska na pecherz, ze ciagle chce mi sie siku :(

A co do pościeli, to macie czas... Na początku i w lato nie bedą potrzebne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Kkasita - ja dzisiaj prawie cała noc nie spalam :( Nic mi nie dokuczalo, jakoś tak po prostu nie mogłam zasnąć. Obmyslalam plan co musiałabym kupić w ikea na święta i chyba sie dzisiaj wybiore, choć pewnie będzie mnóstwo ludzi :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Spicie co.
? Jak synek obudzil mnie po 3 tak juz nie moge spac, juz nawet w kuchni na sniadaniu wyladowalam..mloda tez sie chyba obudzila bo zaczyna fikac: w ciagu dnia tez wogole nie sypiam, malo wogole spie w tej ciay....mam nadieje ze to sie nie odbije na mlodej
Strasznie szybko skrobiecie w tym watku, jest co czytac. Cz wy tez juz puchniecie? Bo mi od kilku dni nogi juz puchna
Nazwozilam sobie ciuszkow dla malej, ale wogole nie chce mi sie brac za pranie, prasowanie i ca le to szykowanie kacika dla mlodej.
Ehh dobra sprobuje sie jeszcze zdrzemnac, moze sie uda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

jeśli chodzi o meble to już ich poprosiłam, żeby rozbili wysyłkę na dwie partie - jak bede miałą komodę t chociaz za pranie sie wezme bo bede miała gdzie pochowac (na razie wszytsko lezy w kartonach z metkami)

devil - co do poscieli to jaka to jest dla CIebie średnio-niższa półka?

ja kupowałam za 110 zł pościel 3 elementową (powłoczki + ochraniacz szyty na wymiar na łóżeczko 140x70) firmy kieczmerski w Akpolu - uważam, że jakościowo bardzo fajna - można obmacac w akpolu i w smyku. same powłoczki nie pamiętam ile kosztowały, ale chyba ok 50zł (posciel w wymiarze 135x100) - musialabys dopytać (nie wiem jaki chcesz zestaw)
w smyku ta sama posciel, tylko mniejszy ochraniacz i powloczki ksoztowal z tego co pamietam 150zl

i za 89zł 3 elementy na allegro od sprzedawcy baby raj
2 elementy mial za 45 z tego co pamiętam.
Ale wg mnie gorsza trochę jakość. (jeśli masz morenę po drodze to możesz wpaść do mnie obmacać ;) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Devil ja pościele miałam 3 uważam że o jedna za dużo :) ale wszystkie oddałam mojej koleżance jak urodziła córcie. Byłam bardzo zadowolona z pościeli z ikei fajne wzory nic po praniu sie nie działo i cena bardzo przystępna nawet chyba bardziej z ikei byłam zadowolona niz z pościeli za ponad 200 zł która kupiłam. Wiec niestety nie pomogę ale ikea polecam :).
Dziewczyny mam dwa kaski na rower, dla mojej córy za małe, ona je nosiła jak miała 2-3 lata może któraś z Was chce? Oddam za darmo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

dziewczyny mam do was pytanie. wiem, że temat był już wałkowany, ale powiedzcie mi czy pościele które kupowałyście, to tylko jakieś droższe komplety?? czy któraś z was brała z takiej średnio-niższej półki?? bo tak sobie pomyślałam przed chwilką, że ta moja córa to wszystko będzie miała po tym swoim starszym bracie (może poza częścią ciuszków), więc może chociaż pościel bym jej kupiła?? a może któraś z was ma po swojej córce (a spodziewa się synka) jakąś fajną pościel w całkiem dobrym stanie?? styczniówko?? uśmiech między innymi w twoją stronę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

fizjoterapeuta OWI Gdynia M.Morawski (5 odpowiedzi)

hej. czy ktoś uczęszczał z dzieckiem do tego pana? Jakie wrażenia?

rolety rzymskie kto ma? (33 odpowiedzi)

http://img62.imageshack.us/img62/6410/rolt.jpg Uploaded with ImageShack.us może podpowiecie :...

zajmująca zabawka dla 14-miesięcznego dziecka (57 odpowiedzi)

Szukam zabawki w której można coś wkładać i wyciągać, zamykać-otwierać, przyciskać, przekręcać i...