Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Luna- faktycznie namieszałam, termin z OM mam prawidłowy na 7.06, powinno być 31+6 ;) Twój synek już pewnie przekroczył 2kg, od 30 tygodnia maluchy bardzo szybko rosną, w końcu przy urodzeniu powinny mieć minimum 2,5kg, ale na nic nie ma reguły.

Jeśli chodzi o zamówienia mebli... to przerabiałam podobną sytuację od listopada, na zamówienie mieliśmy czekać 6 tygodni, a wszystkie elementy od łóżka dotarły w lutym, także życzę dużo cierpliwości.

Ja nie wiem jak dotrwam do 40 tygodnia, naprawdę ledwie już żyję, a zostało jeszcze 8 tygodni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

czerwcowa -a Ty na liscie masz dobry termin wpisany? bo masz etrmin an 5 dni po mnie, a piszesz,ze jesteś w 32t6d ....

Młoda łądnie rośnie :) Ja jestem ciekawa jak nasz na kolejnej wizycie - obstawiam, że ponad 2kg :)

Odpoczywaj i się oszczędzaj!

Ja dzisiaj zjadłam pizzę - aż mam wyrzuty sumienia bo dosłownie się obżarłam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Aby zarejestrować się w programie Rosse, trzeba z rossmana pobrać kartę, a później w domu dokonać rejestracji elektronicznej i dopiero zrobić zakupy.

Ja byłam dzisiaj w Rossmanie i oglądałam pieluchy 1 i o dziwo nie trafiłam na te białe pampersy w promocji... widziałam tylko standardowe opakowanie 30 sztuk, w sobotę jeszcze raz odwiedzę sklep, bo w końcu zaczynam pakowanie;).

Nasz córeczka w 32 tydzień+6 dzień ma wagę 1960g, przepływy prawidłowe, także teraz czekamy na koleją wizytę za 2 tygodnie i liczmy już ruchy maleństwa.
Ja z kolei podczas badania leżąc na plecach poczułam się tak słabo..., zalała mnie fala gorąca, później uczucie zimna i mało brakowało a straciłabym przytomność, w trakcie badania Pani doktor przekręciła mnie na lewy bok, ale niewiele to dało. Ogólnie od 2 tyg. czuję się fatalnie i podobno to skutki anemii. Przez to wszystko nie dopytałam o łożysko, zapamiętałam tylko tyle, że malutka przyciska je głową, ale nie wiem na jakiej jest wysokości

Otrzymałam też informacje, że na skurcze przepowiadające jest u mnie za wcześnie i mam brać nospę jak tylko coś takiego się dzieje, bo każdy taki skurcz grozi porodem w moim przypadku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

no w kerfurze kiedys byly premium care za 37 zł (tez cena za ta sama paczke, bo premium care robione sa tylkow standardowych paczkach :) )

Ja dziś poirytowana na maksa- pisałam kolejny raz do sklepu z którego zamawiałam meble (wg info na stronie czas oczekiwania do 8 tygodni, ale pisali mi, że będa po 4 tygodniach) - jutro mija 7 tygodni a jedyna informacja jaką są mi w stanie udzielić to, że "producent od stycznia nie zrealizował żadnego zamówienia" i "nie mają łóżeczek 140x70 na magazynie" - masakra jakaś!
to chyba po to wcześniej zamawiam meble, żeby były po tych 8 tygodniach a jak nie mają na magazynie to żeby je wyprodukowali! domniemam, że gdyby miały być na magazynie to by wysyłka była od ręki a nie po 8 tygodniach - kpina jakaś! grrrr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek, mnie też usg 3d/4d rozczarowało...ale co tam! Oby tylko zdrowe maluchy były :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Kamiku, świetne są Twoje dzieła! Super! Ja ostatnio córci szmacianą lalę uszyłam, julcia była zachwycona:) jak będę przy kompie to Wam się pochwalę:)

Juleczkę szczepiliśmy 6w1 + pneumokoki i rota, a potem, jak już była w przedszkolu meningokoki i ospę.
Na rotawirusy u nas działa-ile razy my z mężem męczylismy się z jelitówką (ech,te noce w kibelku), julka ewentualnie strzeliła luźną kupkę i tyle. I jak w przedszkolu była epidemia rota, nawet w szpitalu była trójka dzieci,a julkę ominęło... Przypisuję to szczepionce:)

A nasz mareczek, 36tydz. ciąży ma wagę oszacowaną na 3300, chyba spory chlopak będzie:)
pytaĺam gina o pachwiny, bolą mnie niemiłosiernie,lewą nogę ledwo ciągnę za sobą.. Gin mówi, że tak może być.... Musimy się jeszcze trochę pomęczyć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Powinno się patrzeć ile wychodzi za sztukę. I cena 41,99 za 78 szt to świetna cena. Bo to wychodzi 0,53 za sztukę więc to naprawdę tanio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

GosiekG - my ostatnio (tj mój mąż) kupowaliśmy Pampers Premium Care w Kerfurze na morenie za 41,99 za tą paczkę 78sztuk (nawet chyba o tym pisałam) ale nie wiem czy jeszcze mają tą promocję.
Ogólnie w kerfurze dość często były promocje na pieluchy jak jeszcze chodziłam po sklepach, najtaniej za 37 zł były pamiętam (zawsze kupowałam bo namiętnie robiłam dla znajomych torty z pampersów, a z białych najładniej wg mnie wyglądały :) )

A kartę rossne można wyrobić on-line, czy trzeba być tam osobiście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Właśnie wyszłam z usg 4D. Na początku mała nie chciała sie odwrócić ale w końcu sie udało. Trochę zawiedziona jestem bo wszystko było rozmazane :( ale co mnie zdziwiło jestem w 29 tyg i 3 dniu a mała waży ponad 1650 i mierzy 45. To chyba sporo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

kamiku gratuluję dzieł - są śliczne. ja odziedziczyłam po mamie maszynę do szycia i obiecałam sobie że cały czas gdy nie pracuję bede nam szyć ubrania (tzn mi i dzieciakom) i może jakieś dodatki do domu, ale jakoś do tej pory nie mam weny... :/

z cyklu: "co też dzieci mogą wymyślić niestworzonego" - mój synek własnie przed chwilą wycinając wycinanki i będąc dosłownie pół metra ode mnie, niepostrzeżenie nagle odciął sobie kępkę włosów!

ja dostałam newsletter rossnę i tam też widziałam ta promocja na białe pampersy

co do szczepień to ja szczepiłam normalnie darmową drogą + pneumokoki z uwagi na to że mój mąż często przebywa w szpitalach z racji swej pracy. na rota nie szczepiłam czytając opinie, ale musze Wam powiedzieć, że mój młody ma często jelitówkę - nigdy nic poważnego, zawsze dużo pije i jest to tylko kłopot, a nie jakies zagrożenie życia, ale teraz zastanowię się czy nie zaszczepić na rota
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek, na maila dostalam taka informacje.. Jesli podasz mi swojego, to przesle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Kamiku możesz zdradzić w którym rossmannie widzialas taka promocje? Ja dzisiaj widziałam ich gazetkę aktualna od dzisiaj i tam z karta rosnę jest tylko baby active :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Wiesz co ta dziewczyna która mi to mówiła jest ze Stegny ale skąd jest ta jej rodzina to nie mam pojęcia. To chyba była córeczka jej kuzyna. Ona też opowiadała, że strasznie to przeżyła, nocami płakała. Byli na urodzinkach tych dziewczynek a zaraz takie coś. Wiecie jak to jest ktoś takie coś opowiada to się nawet głupio pytać o szczegóły. Także szczepić, szczepić i jeszcze raz szczepić. Tyle wiem ale przyznam, że czas szczepień był dla mnie stresujący. Podejmowanie decyzji, pilnowanie terminów jakoś mnie to przerażało. Te 6w1 czy 5w1 to chyba jednak za duże bum dla organizmu tak sobie myślę ale ja tego tematu akurat nie ogarniam za dobrze. Nad ospą myślę i myślę i końca nie widać. Cieszę się za to, że mamy pneumo i meningo pomimo, że Magda nie chodzi do przedszkola. Jak widać nie trzeba chodzić by dziecko coś złapało :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rany, co za tragedia.. jak slysze, czytam takie historie, to zbiera mi sie na placz.. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Eljotka.. czy one są z Gdyni?? Bo moja kuzynka ostatnio o tym nam coś mówiła.. że to jej koleżanka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dziekuje Dziewczyny :) Musze powiedziec, ze juz kombinuje co dalej, bo raz ze zostalo mi troche filcu, a dwa daje mi to jakas taka satysfakcje, poza tym milej uplywa dzien, skoro juz i tak musze siedziec wiekszosc czasu w domu, a w sumie to lezec..

Tez mam czasem takie bole w podbrzuszu, dobrze, ze juz 15.04 wizyta, bo jestem bardzo ciekawa jak tam synek sie miewa no i co z moja szyka i szwem..

Gdyby ktoras z Was byla zainteresowana, to w rossmannie jest do 21.04 promocja na biale pampersy:
43,99 zł Pampers, PremiumCare, Newborn, pieluszki dla dzieci, 2-5 kg, 78 szt.
Trzeba chyba tylko zarejestrowac sobie ta karte rossnet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Moja mama też namiętnie szyje sowy :) A wypełnienie u niej to wkład z poduszek z ikei :P

Moja koleżanka przeżywała ostatnio w rodzinie tragedię, były bliźniaczki i jakiś czas po pierwszych urodzinkach właśnie jedna dziewczynka zmarła na meningokoki. Straszna tragedia. ( raczej nie pomyliłam ale raczej meningo nie pneumo).

Moja pediatra odradziła mi szczepienie na rota a przeżywaliśmy koszmar jak Magdusia była mała. Przestała mi się wybudzać. W końcu zadzwoniliśmy na pogotowie oczywiście jak przyjechali to dostaliśmy OPR, że co ja dzwonię że dziecko wiotkie jak nie jest wiotkie. A ona mi się lała przez ręce. Zawieźli nas do wojewódzkiego tam no macie państwo zdrowe dziecko. Pojechaliśmy do domu, pilnowałam ją całą noc bo nawet monitorowi oddechu nie ufałam. Pojechaliśmy na polanki i tam w końcu zrobili komplet badań i wyszło, że ma rota i to ją tak osłabiło. A ulała mi może raz, kupki też nie zauważyłam zmian. Potem jeszcze raz mieliśmy rota to spędziłam jak miała roczek 3 tygodnie w szpitalu. Mieliśmy zachłystowe zapalenie płuc, rsv i złapaliśmy rota na miejscu. Ciemiączko miała tak zapadnięte, że byłam przerażona. Nic nie chciała pić, jedzenie wracało, ciągle kroplówki, dziękowałam Bogu że jeszcze karmię piersią to chociaż coś piła. Także teraz z mężem mówimy, że jak tylko się urodzi to marsz po szczepionkę na rota. Ciągle mi ktoś mówi, że to nie zdaje rezultatu, że jest tyle szczepów, że to nic nie da. Ale koleżanka mówi, że cały dom chory na rota a synek najmłodszy który jest zaszczepiony raz zrobi luźniejszą kupkę i to jest koniec. A oni wszyscy się męczą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Kamiku śliczne to jest.
Ja mam takie bóle już z miesiąc i jak mówiłam lekarzowi to on ze tak może być a że moja szyja jest mega długa 54 mm i sie nie skraca specjalnie szybko to ok.
Mnie dokucza teraz najbardziej to pieczenie w gorze brzucha i to że chodzic nie moge straszne ale pocieszam sie że już w nastepny czwartek moja pomarszczona kluska bedzie ze mna.Juz mam jakies chore sny zwiazane z porodem zaczynam sie stresowac a w tej chwili młody ma czkawke hihihih.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Może coś zjadłaś?

Kamiku.. śliczne to zrobiłaś! Pozazdrościć talentu i chęci :)

a mnie od wczoraj boli cały czas podbrzusze.. tak jak na okres. Macie też tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

kamiku -- zazdroszczę talentu - ja to z trudem ceruję dziurę ;)

mi coś dziś niedobrze z lekka :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku? (220 odpowiedzi)

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem,...

poleccie mi jaks zabawkę dla rocznego dziecka (121 odpowiedzi)

Moja córeczka skonczy niedlugo roczek. Zastanawiam ,co mam jej kupić???Dodam, ze ma ju...

księgowa?? czy warto? (40 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...