Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - Zaspa
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga - Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B - Synek Mateusz - Wojewódzki/Kliniczna

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Zaspa/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka - Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-15-t534510,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Ja3 - ja oglądałam maxi cosi city w tej cenie nowe a w testach ma 4 ( od 3 zaczynaja sie te ok). Ja właśnie zastanawiam sie czy kupić city czy cabrio fix różnica jest 200 zł ale cabrio fix mozna wpiac do bazy a city nie.

Witch - ja tez poproszę malgosia.gustowska@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

ja zarówno w pierwszej jak i w tej ciąży mam skurcze (i to bolesne) od 34-35 tyg. mam/mialam je codziennie i dlatego bardzo trudno było mi zawyrokować czy poród faktycznie już się zaczął i tym razem będzie pewnie podobnie. jedyne co mi pozostaje to liczyc czas pomiędzy skurczami - jak będa regularne i co 5 minut to lece do szpitala, a wcześniej się w ogóle nie przejmuję nimi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Witch_B to ja poproszę frejaa@wp.pl

z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

jakbyście potrzebowały to mam już plik ze skrótem informacji z SR,
mam nadzieję że nigdzie nie ma zakazu rozpowszechniania ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Witam sie poswiatecznie :)

I ja polecam moskitiery. Mamy je zamontowane we wszystkich uchylnych oknach i byl to jeden z lepszych pomyslow - zadne muchy, komary i inne swinstwa nie wlatuja/nie wchodza do domu, takze super rozwiazanie :) My zamawialismy niecale 2 lata temu pod wymiar na allegro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Witam poświątecznie,

od 2-3 dni czuję skurcze. Często, na ogół bezbolesne i bardzo krótkie. Zastanawiam się, czy dotrwam do terminu 24.05? Czy prawie miesiąc można czuć takie małe skurcze?
Staram się bardzo uspokajać, bo mąż wyjechał, a nie wyobrażam sobie rodzić bez niego.

Większość mamy przygotowane, choć zostało jeszcze trochę pierdół, ale w najgorszym przypadku, to nawet jak będzie Mały z nami na świecie, to można już to ogarnąć.

Wczoraj pojechaliśmy zobaczyć porodówkę i spanikowałam... nie weszłam do środka ;) ale mąż przynajmniej wie, jak jechać , gdzie stanąć i mniej więcej, gdzie się udać.
Ale przez te skurcze, wizytę w szpitalu, to normalnie całą noc w myślach rodziłam.

Chyba już się o to pytałam, ale nie doczytałam się odpowiedzi, jakie torby do szpitala bierzecie, miękkie czy na kółkach, bo muszę czym prędzej ją spakować.

Zaczęłam też miec wyrzuty sumienia, co do fotelika. Dostaliśmy wózek 3 w 1 w spadku, ale zdecydowanie nie najlepszej jakości. Na jakich stronach poczytać o wynikach tych testów? Czy jest jakiś fotelik w miarę z dobrymi ocenami, tak do 350 zł? Czy to marzenie?

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Luna właśnie tak robię :) Ale i tak mam stresa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Gosiek to sobie pooglądaj, powybieraj, pozapisuj w jakimś pliku, a później mężowi pokaż i skonsultuj tylko - będziesz spokojniejsza jak będziesz miała wstępne rozeznanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Ja dzisiaj zaczynam 32 tydzien i tez mnie oblecial strach bo mamy tylko wozek i ubranka. Żadnych kosmetyków ( czekam na zajęcia ze szkoły rodzenia żebym wiedziała co kupić), nosidelka, lozeczka, pościeli itp. I trochę mnie to przeraziło. Rozmawiałam z mężem a mąż stwierdził ( chyba jest w złym humorze) ze przesadzam, ze mamy duzo czasu i marudzenie nic nie pomoże. A ja mam stresa ze z niczym nie zdarzymy :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

u mnie latem wieczorami atakują bzyki tzn chrabąszcze ...
jedyną radochę ma z tego kocur, bo ja zamykam balkon na 3 spusty, nie cierpię tego :/ ohydztwo brrrrrr......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

ja też zamierzam się wybrac do lidla i obmacać te moskitiery bo u mnie w lecie to roje much i komarów są...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

a właśnie, a propos moskitiery to się zastanawiam nad tym cudem techniki, które od dziś jest w lidlu:
http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-DF9E8A01-61B081E8/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=265
przydałoby mi się na okienko balkonowe :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

ehhhh też mnie coraz większy strach ogarnia :( ale co zrobić?? weszło to i wyjść musi :D

my łóżeczko rozstawiliśmy jakoś w 37 tygodniu chyba ;) Młody ma czas na oswojenie się z nowym meblem, bo tak to wszystko inne dla Zuzi już przygotowane (ciuszki w jego szafie, wózek, wanienka, łóżeczko). Na razie zazdrości nie ma, ale obawiam się, że u takich dzieciaczków zazdrość pojawi się dopiero jak się zorientują, że trzeba się rodzicami dzielić z małym "intruzem" i że już mama czy tata (raczej mama) nie będzie miała aż tyle czasu czy energii na zabawę jak miała do tej pory. Bo teraz to te nasze maluszki nie wiedzą co znaczy siostrzyczka czy braciszek... toć to czysta abstrakcja :P

trzydziestko te wszystkie ośmionożne stworzonka to uroki domków :P chociaż my mieszkamy w bloku, ale tak blisko łąk i wody (stawków), że latem pająki za oknem to normalna sprawa, więc generalnie we wszystkich oknach które otwieramy mam pomontowane moskitiery :P jeszcze w 2 muszę zamontować :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

a ja wzięłam się za umycie okien w łazience (łazienka jest jakby w suterenie więc okna sa na poziomie ziemi) a am dwa wielka pająki - czarne i grube. i jeden sobie uciekł na zewnątrz, a drugi wlazł do środka i już odechciało mi się myć - zostawiłam je na wpół brudne i czekam na męża, a poza tym zaglądam cały czas do łazienki czy ten intruz nie ma zamiaru się gdzieś w głąb mojego domku wybierać... bleee
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

mi też się udało wyjść na plac zabaw i na lody z synkiem.
Pogoda fajna ale chyba nie dla nas - ciężarówek. czym bardziej ciepło tym bardziej będziemy się męczyć :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

A ja już po spacerku. Wyszłam na godzinkę, a palce u rąk mam spuchnięte jakbym nie wiadomo ile spacerowała. Z jednej strony fajnie, że jest tak ciepło, ale z drugiej pogoda mogłaby poczekać, aż urodzę, bo z takimi rękami to się nie da nic robić... ;)

Tak apropo snów, to mi się ostatnio śniło, że panuje jakaś epidemia raka i wszyscy z rodziny i znajomych umierali w krótkich odstępach czasu. Wogóle w tej ciąży mam same jakieś takie dziwne sny o śmierci...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

no jakoś tak poświątecznie chyba strach obleciał, plus rodzinne pytania a kiedy a jak a co... itd ;) to się nawarstwiło ... z drugiej strony, czy będziemy się bać, czy nie, to urodzić i tak trzeba ;);) i nie ma odwrotu ;)

jako maniaczka SF mam na stracha cytat z Diuny Herberta:
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."
przed egzaminami pomagało jak to sobie na okrągło powtarzałam, jak mantrę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

hej hej,

ja tu wchodze żeby się podzielić z Wami, że właśnie od wczoraj zaczęłam się mega stresować porodem, a tu widzę temat hula w pełni. moja kuzynka urodziła tydzień temu i jakoś temat samego porodu zaczął być poruszany, oczywiście naopowiadała mi jak to było strasznie, mi się wszystko przypomniało z pierwszego porodu i pół nocy dzis nie spałam. a jeszcze młoda słabiej się rusza (a mówią że dziecko przed samym porodem ustawia się już do wyjscia i wtedy mniej kopie i wierzga), a do tego po raz pierwszy w nocy dostałam skurczy, bo tak to zawsze za dnia mnie łapią (nawet zaczęłam odliczanie - czy nie są regularne) no i jakoś tak dosłownie spanikowałam... wiem, że już nie da się tego odwrócić i w ciągu kilkunastu dni to się na pewno zdarzy, ale jakoś im bliżej tym mam wiekszego stracha, a taka byłam harda całą ciążę.... :(
na osłodę dokupiłam dziś jeszcze 5 bodziaków dla małej - a co tam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

My łóżeczko będziemy rozkładać pewnie na ostatnią chwilę, muszę namówić męża, żeby zrobić to jeszcze przed wyjazdem starszego synka do Dziadków. Ale myślę, że łóżeczko to akurat będzie najmniejszy problem, bo przy przestawianiu Go na normalne łóżko już tłumaczyliśmy, że w szczebelkowym będzie spał teraz Borys i Igor już wogóle nie chciał do niego wchodzić, wystarczyło postraszyć, że pójdzie tam spać, a od razu grzecznie kładł się w nowym :)

Większy problem będziemy mieć pewnie z wózkiem. Cały czas wozimy Igora w tej dużej spacerówce, a ostatnio jak mu powiedziałam, że wózek teraz będzie dla młodszego braciszka, to powiedział, że nie, bo to jego :/ W weekend majowy będziemy musieli już zamienić na gondolę, żeby się przyzwyczajał...

Ogólnie to nie widzę, żeby był jakoś specjalnie zazdrosny. Jak kupujemy jakieś rzeczy dla młodszego to przyjmuje to spokojnie, nawet jak się mu jego ubranka nie podobają to od razu pokazuje, że to dla Borysa a on tego nie chce zakładać. Mam nadzieję, że jak już się dzidzia pojawi to też przejdziemy to bez większych problemów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Ja łóżeczko dopiero planuję kupić w przyszłym tygodniu ale myślę że przygotuję je jakoś tak na miesiąc przed terminem.
Mój synek to na dole sporadycznie się wierzga, najczęścieh czuję wszystko pod żebrami. Chwilami tak mocno uciska że ciężko mi wziąć głębszy oddech. Ciekawi mnie bardzo czy przekręcił się spowrotem główką w dół, mam nadzieję że w czwartek się dowiem.

Z każdym dniem zaczynam się już coraz bardziej stresować porodem no i w ogóle wszystkim co mnie czeka już po porodzie. Radość powoli zmienia się w przerażenie :) a z przygotowaniami w ogóle jestem daleko w tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (16 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....