Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - Zaspa
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga - Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B - Synek Mateusz - Wojewódzki/Kliniczna

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Zaspa/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka - Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-15-t534510,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Ja to sie porodem stresuje najbardziej chyba, jeszcze w tamtym tygodniu moja przyjaciolka urodzila, wiec temat porodu sie przewija, wspomnienia jak to bylo. No pozniej tez na pewno bedzie ciezko ulozyc sobie wszystko z dwojka dzieci. Na szczescie do tej pory objawow zazdrosci ze strony starszego synka brak. Oby tak pozostalo.

No i wlasnie wczoraj zabralam sie i przygotowalam juz lozeczko, przewijak. Zostalo rozlozyc wanienke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

mamma - co do łóżeczka, to ja rozkłądam wszytsko jak przychodzi :P jakbym miała starszaka to starałabym się to zrobć względnie szybciej,żeby się oswoił z tym, że będzie ktoś nowy, ale też uważam, że nie ma co przesadzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

mój się rozpycha najbardziej po bokach - jakby nad biodrami prawie że :P

a jest głową w dół już mega długo :)

Co do porodów miednicowych to też tak słyszałam - Zaspa - robią CC, Wojewódzki - męczą SN, obracają, Kliniczna - zależy na kogo się trafi :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

ja jestem z Gdyni ale chyba tez wybiorę tą Zaspę jak okaże się że mały się nie przekręcił.
Chyba wiekszość z nas już czuje się taka " wypompowana". Ja też nie mam ochoty na nic.
Straszak po chorobie siedzi ze mną dziś w domu i prosi abyśmy szi na spacer a ja mam lenia i się ociągam.
Zastanawiam się ile tygodni przed terminem rozłozyć łózeczko aby już sobie stało i starszy synek mógł też się oswajać z mebelkiem młodszego braciszka. Kiedy Wy Dziewczyny rozkładacie? ile tyg. przed terminiem?
a propos starszego rodzeństwa. Kupiliśmy fotelik który postawiliśmy na szafie w pokoju u starszaka a synek przychodzi do mnie i pyta: " mamo, dlaczego dzidzi fotelik jest w moim pokoju?"..mam nadzieję ze jakoś damy rade z tą zazdrościa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Usia, moja głównie w okolicach pępka się wierci i leży głową w dół.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Mamma nie mam pojęcia jak mały jest ułożony. Ostatnio jak byłam na wizycie to usg było zepsute, a specjalnie jechać do Gdańska na samo podglądanie to mi się nie chciało. Z ruchów też jakoś nie mogę wyczuć jak leży, bo jeździ mi cały czas jak jakiś czołg w okolicach pępka i nawet nie wiem, czy wystawia nóżkę czy rączkę. Dlatego czekam z niecierpliwością na jutrzejszą wizytę, żeby się czegoś dowiedzieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Mamma, na SR połozna powiedziała, że jeśli dziecko jest miednicowo połozone, to nie każą na pewno rodzić tylko na Zapie. Na Klinicznej to różnie, a w Wojewódzkim każą próbować SN.
Do wyboru, do koloru...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Witam się poświątecznie:)
Mam sporo postów do nadrobienia....do końca dnia mam czas:) Śliczna pogoda, trzeba na spacer zaraz jakis sie wybrac.

Mi zmiana temperatury zaczęła dawać się we znaki...od razu zaczęły mi nogi tak puchnąć, że w Święta nawet nie miałam co na nogi założyc:/ czuję sie też zmećzna i bez zycia..nawet zmuszona byłam codziennie kawki się napić. W łazience nadal sterta ubranek do prania, a mi się nie chce za to zabierać.

No teraz już czekać kiedy zaczniemy się wszystkie rozpakowywać:) W czwartek idę do gin, ciekawe jak młoda..powoli zaczyna mnie ogarniać strach przed bólem porodowym:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Usia, a Twój mały jest miednicowo ułożony? moj jeszcze się nie obrócił i zastanawiam się jaki szpital wybrac do porodu jak mu się nie zachce zmienic pozycji..

Ja już też się mecze w tej ciąży..
Jeszcze tyle tygodni a ja już jak słoń wszystko robię. Muszę w koncu wózek kupić a jakoś im mobilizacji i chęci brak.

miłego poniedziałku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Witam i ja poświątecznie :)

Też łapie mnie stresik związany z tym co to będzie po porodzie, jak to będzie mieć w domu dwójkę małych bąbli, jak sobie to wszystko zorganizować, jak sobie samej poradzić z karmieniem, wychodzeniem na spacer i jeszcze ogarnąć typowe domowe obowiązki, no i przede wszystkim jak starszy przyjmie młodsze rodzeństwo. Boję się też dłuższego pobytu w szpitalu, ostatnio siedziałam ponad tydzień i łapał mnie lekki dołek. Ehh... oby wszystko poszło szybko i możliwie bezboleśnie ;)

No i musiałabym w końcu spakować torbę do szpitala, bo to w już 37 tydzień i w każdej chwili może się coś zacząć. Jutro czeka mnie wizyta u gina to się może dowiem, czy są szanse na dotrwanie do terminu czy mały szybciej będzie chciał wychodzić. Zobaczę też czy jest prawidłowo ułożony do porodu sn, bo cc to się panicznie boję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

od siedzenia trochę d... boli ;) i staram się nie przemęczać, ale przynajmniej trochę się ruszam i staram się "nie myśleć" o tym co będzie, bo ogarnia mnie wielki cykor ... oby tylko przeżyć ten szpital i wrócić cało i zdrowo z dzidziusiem do domku ... reszty staram się sobie już nawet nie wyobrażać :/

jutro mam dentstę i kończę kanałowe, pojutrze gina i pierwsze ktg, zobaczę co mi lekarz tym razem powie ;) na maj zapisałam sie jeszcze na skaling do luxmedu, zastanawiam się nad robieniem drugiego zęba, ale trochę się boję że mi rozbabrają a w międzyczasie będzie trzeba rodzić i będę szczerbata chodziła :D hihihi

też się dziś całą noc przewalałam :/ ale dzielnie zwlekłam się o 6, wyprysznicowałam, pomaziałam brzucha mustelą (tak na marginesie - jest beznadziejna, elancyl był fajniejszy) i doturlałam się jakoś do auta,
teraz oby do 15.30 odsiedzieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

witch - ja podziwiam, że Ty wciąż pracujesz!

Ja też z jednej strony bym już chciała rodzić, ale z drugiej to panikuje :P

Moze będę spokojniejsza jak łóżeczko przyjdzie... ;)
Bo na razie pokój w dalszym ciągu wygląda jak pobojowisko :P

Ale torbę powoli te się przymierzę do pakowania. Za 2 tygodnie mam wizytę to się dowiem co z CC, kiedy, kiedy do szpitala itp.

a spałam dziś fatalnie, w ogóle całą ciążę to sypiam tragicznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

wesołego po świętach :)
a u mnie było jakieś przepięcie, siadł net, mąż naprawiał dopiero wczoraj, ale nie mam wifi, a kabel do łóżka nie dochodzi ;)

jeszcze parę dni w pracy i idę na zwolnienie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

hej,

ja też myślałam, że będzie krócej po cc, ale u mnie dokładnie 6 tygodni to trwało:/

chyba spakuję sobie torbę już do szpitala, a po majówce wezmę się za składanie łóżeczka, wózka.

strasznie zle sypiam, wstaje ze 4 razy do kibelka bo inaczej pęcherz mi pęka...:/// ja już raczej mam dość tej ciąży....na szczęście już mało zostało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Witam Was poświątecznie!

Mi drugą noc z rzędu śni się poród... a raczej krwotok i to, że męża nie ma ze mną bo jestem w szpitalu i nagle muszą mi robić CC i nie ma go przy tym :( a później zabierają mi dziecko i zamieniają. Koszmar jakiś.

Czy na zaspie przy CC to mama widzi jak przypinają bransoletkę maluchowi?

I w ogóle mam pytanie do mam, które miały CC - jak wygląda połóg po cięciu? Siostra moja uparcie twierdzi, że miała 5 dni, a na SR mówili nam, że trwa do 6 tygodni i jak krócej niż 2 tygodnie to jest źle, bo coś tam...

Mnie tez już łapie stres, ale bardziej "co to będzie" bo nie wiem czego mam się spodziewać - niby chodzę w tej ciązy i wiem, że będę mamą, ale tak do końća to do mnie nie dochodzi jeszcze :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Ja co chwile mam inne odczucia co do noworodka i porodu...
Nie mogę sie doczekać i chce urodzić jak najszybciej, ale z kolei te nieprzespane noce potem; niby tak dużo czasu mam, ale ten miesiąc minie strasznie szybko; boje sie cc, obawiam sie porodówki (choć cc bardziej). No i wiadomo: stres o to czy wszystko pójdzie dobrze, czy będę wiedziała kiedy do szpitala.
5 maja mam mieć sesje i tez obawiam sie czy szybciej nie urodzę ;)
Mogłabym tak wymieniać i wymieniać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

A mnie zaczyna troche lapac stres, jak sobie pomysle, ze to juz w kazdej chwili moze sie zaczac, ze znow mnie to czeka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

również witam się poświątecznie :)

katelajda panikować raczej nie będziesz :) to nie jest tak, że poczujesz pierwsze skurcze czy odejdą ci wody i dzidzia się urodzi w 5 minut :) mi zawsze wszyscy tłumaczyli tak, że jak skurcze będą w miarę regularne i częste, to iść sobie pod ciepły, ale nie gorący prysznic i jeśli się nic nie zmieni i będą występowały od godziny z częstotliwością co 5 minut to jedziesz do szpitala ;)
w praktyce u mnie wyglądało to tak, że miałam co 6 minut od jakiegoś czasu i czekałam na rozwój sytuacji, w końcu pękł mi pęcherz i poszły wody i dopiero wtedy zadzwoniłam po męża, żeby z pracy wychodził i kierował się w stronę szpitala, poszłam sobie pod prysznic, zadzwoniłam po koleżankę, żeby mnie zawiozła... i wszystko naprawdę na spokojnie...
inna sprawa to fakt, że na pewno chcesz rodzić razem z mężem :) to z tego powodu to też bym zaciskała nogi do jego przyjazdu, ale jeśli chodzi o panikę to na pewno zachowasz spokój :)

a to twardnienie brzucha to właśnie skurcze ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Świętą i po świętach :-) a nasz maluch dalej siedzi w brzuchu, jutro ide do lekarza mam nadzieję, ze powie ze jeszcze trochę posiedzi, chociaż do 1 maja do swojego terminu, bo mąż musiał już dzisiaj wyjechać do pracy i wróci na weekend majowy, sama jestem w domu wiec wolalabym zeby był ze mną jak sie zacznie, to moj pierwszy poród i boje sie ze bede panikowac jak bede sama w domu. Żadnych skorczy przepowiadajacych jeszcze nie miałam tylko brzuch twardnieje chwilami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *16*

Magda30,
jak sie miewacie z Oskarkiem? gratuluje synka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szkoła państwowa czy prywatna? (55 odpowiedzi)

Co myślicie,do jakiej szkoły byście posłały dzieci mając wybór? Zastanawiam się..... Czy to...

Dziecko nie mówi (2 ,2 lat) (71 odpowiedzi)

Witam mam synka 2 lata i 2 miesiące i niestety nie mówi czy już pora do logopedy? A jak było u...

rolety rzymskie kto ma? (33 odpowiedzi)

http://img62.imageshack.us/img62/6410/rolt.jpg Uploaded with ImageShack.us może podpowiecie :...