Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Rozpakowane

Kararinah 19.04.2016 Aleksander 4.150g 55 cm, SN Kliniczna
Sylwa 01.05.0216 Nikodem 3560g 56 cm, SN Wojewódzki
Aga_Kr 04.05.2016 Agata 3600g 53 cm, Zaspa

nadal w Dwupaku

Dzianinka 1.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016 Nikodem, Wojewódzki
Aga_Kr 15.05.2016 Agata, Zaspa
Chmurka 16.05.2016 Szymon, Wojewódzki
Pegisu 17.5.2016
Pietrucha_ 18.05.2016
weronikaz 19.05.2016 Michał, Redłowo
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
paulina_kn 22.05.2016
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016 Tomasz, Wojewodzki?
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Ajot 30.05.2016, Kaja, Zaspa
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016 Renatka, Wojewódzki
KasiaQ 13.06.2016, Staś, Redłowo
Marcelinka 17.06.2016
Michalowa 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016 Filipek, Zaspa
Mała757 23.06.2016 Kliniczna
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016 Martynka, Redłowo
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016 Wojewódzki

link do poprzedniego wątku:

http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2016-7-t669596,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Chmurka gratulacje :-) trzymajcie się ciepło z maluszkiem i szybkiego powrotu do domku. Cieszę się, że miałaś dobrą opiekę.

Ja jestem na Klinicznej. Czekam na lekarza. Ma mnie zbadać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Chmurka gratuluje!
Ja po wizycie, jestem bardzo zadowolona z tego jak zostałam zbadana i potraktowana. Moja lekarka bardzo się przejęła tą sytuacją, normalnie nie poznałam kobiety. Przepływy na ten moment w miarę ok, ale oczywiście wszystko trzeba kontrolować bo może sie zmieniać z dnia na dzień. Dziecko ok 2tyg mniejsze niż powinno, też do obserwacji, ale w tym momencie nie ma IUGR. Wizyty będę miała co tydzień z ktg, teraz idę w poniedzialek. Oczywiście mam liczyć ruchy dziecka i jakby co to od razu do szpitala. No i mogę urodzić wczesniej bo szyjka miękka i brzuch się opuścił. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Chmurka gratuluję!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Chmurka gratulacje! Niech rośnie zdrowo :)
Jak będziesz miała wolną chwilę napisz jak tam na zaspie to wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Chmurka gratulacje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Chmurka gratuluję!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

O kurcze Chmurka GRATULACJE :D

Dobrze, że z wami wszystko ok a mały długi jak mój pierwszy synek :)
Wracajcie szybko do sił :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dziewczyny melduje sie z synkiem u boku!!! Szymon przyszedł ns swiat wczoraj czyli 17.05 o 17.18 na Zaspie. Z Klunicznej zostaliśmy odeslani. Ale tak mialo byc milam cudowna polozna. Porod SN. I mamy 57 cm i 3460 gram szczęścia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dysia, a mi w poniedziałek doktor mówiła, że jak zobaczę na bieliźnie troszkę krwi bądź brązowej wydzieliny to żeby nie panikować, bo może to być to np skracajaca szyjka, bądź czop, i żeby nie tracić niepotrzebnie czasu na szpitale bo to normalne, chyba że krwi jest na prawdę dużo jak podczas miesiączki, bądź skurcze są regularne - wtedy dopiero wybrać się do szpitala.
Ale ja chyba I tak bym nie wytrzymała i pojechałabym mimo wszystko żeby sprawdzić czy wszystko ok ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dysia mi wczoraj doktorka powiedziała że jak będzie świeża krew to od razu do szpitala bo juz jestem w terminie, a jak taka brązowa to poczekać bo prawdopodobnie to czop... I ogólnie to zawsze jak mam wątpliwości jakieś to do szpitala i się nie zastanawiać.
Ja wzięłam rano 2 dawkę antybiotyku i boli mnie żołądek :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dysia to może oznaczać początek porodu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dziewczyny jak dziś rano miałam trochę krwi na bieliźnie to się tym martwić? Nie wiem czy podjechać na IP?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Wiem wiem mają nawet obowiązek przewieźć Cię karetka i napisać ze nie przyjmują a Twój stan pozwala na transport. Ale w praktyce stresie i pogoni nie każdy o tym pamięta odwraca się i jedzie....

Mam 3 okna do umycia jakby co😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Chmurka jak tam?
Bosa?

Aga M szpital ma obowiązek sam dzwonić jak nie ma u nich miejsca. Sama mówiłam lekarzowi że trzeba mieć numery telefonów :) a on że obowiązkiem szpitala jest znaleźć miejsce dla rodzącej.

Ja miałam wczoraj skurcze przez 3 h co 5 min. W nocy bóle krzyżowe ale rano spokój. Tzn są skurcze ale sporadyczne. Chyba odkurzę podłogę,zrobię pranie... :P
Mam skierowanie na cc ale jeśli się zacznie to muszę z prawdziwymi bólami przyjechać.. Czuję że to zaraz bo mnie mdli. Dziś już nie wsiądę do auta. Wczoraj w skurczach wracałam z przedszkola :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

My czekamy na położną coś od wczoraj ospale się kręci chociaż mam wrazenie ze brzuszek niżej i po czekoladzie nie trzeba było lyknac rennie. Oby się trochę poluznilo na porodowkach. Babki w izbach wyglądają na zmęczone tlokiem i pewnie też mają ciągle dość informowania ze nie przyjmują.wygląda na to że przed wyjazdem trzeba by dodzwonić się do wszystkich szpitali i zapytać gdzie biorą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Bosa, pisz co u Ciebie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dzień dobry :)

Czuje w kościach, że któraś z Was dziś się w końcu rozpakuje ;)

Trzymajcie się dziewczyny! Cierpliwości! Najważniejsze, żeby wszytko było dobrze. A będzie na pewno :)

Miłego dnia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

No właśnie rozpakowywać się tam proszę i zwalniać dla mnie kolejkę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Hej Babki!
To kto tam rodzi po tych szpitalach, skoro u nas - cisza? ;-)
Wczoraj na fb napisałam, że jest taki problem na porodowkach- znajoma skomentowała, że kiedyś po 20 kobiet na raz rodziło... Ja tych czasów nie pamiętam, ale... Sale były specyficzne i bez problemu można było łóżka podokladac na oddziale. Nie to co dziś. Poza tym, każdy marzy o odrobinie intymności, nawet podczas porodu. Ludzie nie wierzą, że takie cuda się na porodowkach dzieją... I nie wiążą tego z 500+, gluptasy ;-) a będzie gorzej... Niestety.
Rozmawiaam wczoraj z położna - owszem, jest taka plotka, że Wit.K ma być zwiększona, chyba po 8 dobie. Ale - nigdzie nie ma podstaw i konkretnych zaleceń. Proponuje, żeby przy obchodzić na porodowce - porozmawiać o tym z pediatra. Kiedyś, w latach 80tych - Wit.K wcale nie zalecano...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Przeraża mnie trochę to co piszecie dziewczyny o tym co dzieje się na porodówkach teraz... ciężarne są traktowane jak worek zepsutych ziemniaków, które trzeba poprzerzucać z miejsca na miejsce :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki blender czy inny rozdrabniacz? (29 odpowiedzi)

Kochane, zastanawiam się nad zakupem czegoś co pozwoli mi zmiksować warzywka dla synka,...

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (56 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola? (243 odpowiedzi)

za moich czasów (jestem z lat 80tych) większość dzieci nie chodziła do przedszkoli.. wiem że...