Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Rozpakowane

Kararinah 19.04.2016 Aleksander 4.150g 55 cm, SN Kliniczna
Sylwa 01.05.0216 Nikodem 3560g 56 cm, SN Wojewódzki
Aga_Kr 04.05.2016 Agata 3600g 53 cm, Zaspa

nadal w Dwupaku

Dzianinka 1.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016 Nikodem, Wojewódzki
Aga_Kr 15.05.2016 Agata, Zaspa
Chmurka 16.05.2016 Szymon, Wojewódzki
Pegisu 17.5.2016
Pietrucha_ 18.05.2016
weronikaz 19.05.2016 Michał, Redłowo
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
paulina_kn 22.05.2016
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016 Tomasz, Wojewodzki?
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Ajot 30.05.2016, Kaja, Zaspa
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016 Renatka, Wojewódzki
KasiaQ 13.06.2016, Staś, Redłowo
Marcelinka 17.06.2016
Michalowa 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016 Filipek, Zaspa
Mała757 23.06.2016 Kliniczna
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016 Martynka, Redłowo
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016 Wojewódzki

link do poprzedniego wątku:

http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2016-7-t669596,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dziwne z tymi witaminami... Bo wychodzi na to, z tego co piszesz, że... To promowanie określonej firmy! Nieładnie!! ;-)
Może warto się o te zmiany dopytac położnej albo pediatry - podczas wizyty pilotazowej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Też słyszałam o tej wit K, nowa dawka zalecana, ale kurcze nie wiadomo czy to dobrze czy nie i dlaczego zwiększyli

Ja dalej bujam się ze skurczami, ale są nieregularne, były nawet co 3 minuty, ale teraz co 10. Zgłupiałam na maksa :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

aaaaaaa no tak:) odwiedzał mnie na oczątku porodu i straszył oksytocynką:), ale stwierdziłam, ze musi mi dac szanse i dam radę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Aga M pan Ch :) nadzwyczajny ;p

No ja ciekawa jestem ile z nas sie wypakuje do niedzieli ;) bedzie ciekawie cos czuje :p
Wypilam dzis puszke coli i mi sie syn obudzil choc szalu nie ma :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Queen Pan Ł? może? moze jak go kojarzę ze swiss, bo wiekszość tam przeszła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

cos sie pozmienialo sie od zeszlego roku z tymi witaminami. nawet d w ciazy trzeba lykac, z Majka nie mialam takich zalecen.

z Redłowem mam nadzieje, ze sie polepsza 2-3 dni jak juz wypisza babki do domów, a jak nie wrzucam za parking i siedzimy w aucie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Amo, Ja moją córkę karmiłam piersią koło dwóch miesięcy później mieszanie i wtedy już nie musiałam podawać VitK, a teraz według nowych zaleceń nawet jak karmisz mieszanie to VitK musisz podawać od 15 doby życia do końca trzeciego miesiąca.

Dodatkowo doczytałam, że VITK w dawce 150 mikrogramów jest produkowana tylko przez jedną firmę Neonatus. W wypisie ze szpitala też mam informację, aby zakupić VitK Neonatus w dawce 150 mikrogramów. Kurcze trochę duża ta dawka. Zgłupiałam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Moja corka-3 lata temu, dawałam tylko D,bo K była w mleku. Zasadniczo piła tylko z butli, nie z cyca. Tak się kończy pobyt w inkubatorze... I ma culpa - za szybko dawanie smoczka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Mała mi Gratulacje i dużo zdrówka dla Was!

Dysia, współczuję...

Karoluś, trzymam kciuki!

Dziewczyny słyszałyście coś na temat nowych zaleceń, co do witaminy K? Teraz są zalecenia, aby podawać witaminę K w dawce 150 mikrogramów. Pamiętam, że jak córkę rodziłam 6 lat temu witamina K była w dawce 25 mikrogramów. Jaką Wy podajecie/będziecie podawać dzieciom dawkę VitK ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Ja tez dzis co chwilę skurcze czuję. Ale nieregularne są więc sie nie nastawiam choć był moment ze myślałam ze to moze juz się zaczyna. Ale wróciliśmy do domu i skurcze ustały. Rany, jakie to wszystko skomplikowane

Karolus u Ciebie to się chyba zaczyna :-D

Amo dobrze wiedzieć, że w Wojewódzkim nie odsyłają :-D

Quenn trzymaj się. Skurcze do 40 to juz cos. Ciekawe ile u mnie by było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Karoluś ja akurat mam termin na 21 :-) może ta pełnia mi pomoże.

Trzymam w dalszym ciągu za Ciebie kciuki. Zuzia już niedługo z Tobą będzie :-*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dysia, również współczuję. Już na sam koniec jeszcze takie smutne historie :(
Myślę Dziewczyny, że pogoda robi swoje i dzieciaczki też mają humory, choć jeszcze są w środku ;)
Pamiętajcie, że zbliża się pełnia, na oddziale nawet lekarze o tym mówią, że znowu będą się Wszystkie rozpakowywac :)
Dziś zdarzył się przypadek odesłania rodzącej z Redlowa na Zaspe, na patologii ciąży leży 7 ciężarnych a chyba z 10 po porodzie :) Rano na obchodzie był ordynator i powiem Wam, że od razu zapanował porządek, decyzję podjęte i wprowadzone w życie i nawet obiad był smaczniejszy niż do tej pory ;)
Co, do mnie pojawił się pomysł wyjścia na parę dni do domu ale jak inny doktor powiedział, że biorę dużo leków na nadciśnienie, kilka razy miałam wysokie tętno, pojawiła się glukoza w moczu, podwyższone leukocyty i możliwe bakterie w moczu (powtarzali mi posiew) to chyba ordynator zmienił zdanie i powiedział, że czekamy do jutra na wynik posiewu. Mam nadzieję, że już będzie do porannego obchodu i coś się dowiem.
Chociaż powiem Wam, że dziś czuje cały dzień skurcze, i z brzucha i z pleców. Pod ktg też widoczne, położne się cieszą, twierdzą, że coś się bardziej ruszyło i strasznie boli mnie w kroku. Możliwe, że Zuzia wstawia się główka w kanał. Może ktoś mnie zbada wieczorem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Aga M w clinica medica. Niby placisz a traktuja cie jak powietrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

KasiaQ - dokładnie jest tak, jak myślisz!
Wróciłam od mojego ginekologa i tak:
1. W Wojewódzkim są wolne miejsca i na patologii i na ginekologii co mnie b.cieszy;
2. Lekarze z Wojewódzkiego nie zlecają poboru na paciorkowca z odbytu, tylko z pochwy. Pytałam o to jeszcze położnej - zasadniczo robi się tylko z pochwy i to starcza.
Ktg dobrze, choć Pszczoła się wierci jak w ulu i ciężko ją namierzyć, baletnica jedna.
Boli, bo... Ciąża ;-) Wszystko szczelnie pozamykane, cisza i spokój...
Z jednej strony trzeba się cieszyć, choć... Padam na chce ze zmęczenia.
Z tym lekarzem, co piszecie - słucha a nie słucha. Ma wszystko w nosie :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Gdzie taki madrala przyjmuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Ja po ktg.zapis ok i widac skurcze to stad te bole.polozna mowila ze jak dochodzi do 100 to porodowy a u mnie 40-30.
Za to lekarz kompletny kretyn.pyta czy dobrze sie czuje-mowie ze brzuch boli i dziecko malo czuje a ten ze ok i ze skoro dobrze sie czuje to wszystko.powtorzylam sie na co on ze moge na ktg przyjechac w srode skoro sie niepokoje i mam ruchy dziecka obserwowac.On swoje a ja swoje :) nic nie sluchal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

U mnie dziś ruchów mniej Ale jak są to bardzo intensywne cały brzuch się przesuwa chyba miejsca już mało. W,mojej przychodni nie ma miejsc więc pewnie znowu na ip.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

AMO - dzięki za odpowiedź! I ten ból wcześniej też może występować, jako taki przepowiadający?

Wasze maluchy też takie senne dzisiaj? Staś się prawie nie rusza od rana. Pewnie ta pogoda go usypia - mnie zresztą też ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

KasiaQ - jak zacznie się poród, wody mogą wcale nie odchodzić - ja tak miałam 2x, a ból będzie okrutny, dokładnie taki jak mega ból przy jajnika podczas okresu. Ja zawsze miałam straszne bóle przy okresach, wiec to jest coś podobnego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Hej:) trzymam kciuki za Wasze porody oby żadna z Was nie miała stresu z oblężonymi porodówkami! Dysia współczuję,
U nas trwa okres docierania się raz lepiej, raz gorzej ale w summie pozytywnie:) Więcej czasu i zachodu jest teraz chyba ze starszakiem synek zareagował mega pozytywnie na siostrę pomimo naszych obaw i staramy się teraz tego nie zepsuć:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (302 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

Przedszkole Stokrotka na Arkońskiej w Gdańsku (41 odpowiedzi)

Poszukuję Mam, które posyłają/posyłały tam swoje dzieci żeby podzieliły się swoją opinią o tym...

Prosty przepis na ciasta :))) (107 odpowiedzi)

Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :((( Może znacie jakieś...