Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-marcowo-kwietniowe-2016-cz-7-t661579,1,160.html

Zaktualizowana lista:

ROZPAKOWANE:

Elle - CÓRKA, 20.02.2016, 3500g i 55cm, SN, Redłowo
Wiola - SYN, 23.02.2016, 3450g i 53cm, CC, Zaspa
Ditha - CÓRKA, 28.02.2016, 2900g, SN, Kartuzy
Sensimilia - SYN, 01.03.2016, 3720g, 57cm, SN, Zaspa
Pauletta - CÓRKA, 02.03.2016, 3550g, 57cm, SN, Wejherowo
Monisia061 - CÓRKA, 04.03.2016, 3500g, 53cm, SN, Redłowo
Ania_85 - SYN, 05.03.2016, 4400g, 61cm, SN, Redłowo
Azja - CÓRKA, 08.03.2016, 3550g, 56cm, Wejherowo
Aniammmmm - SYN, 13.03.2016, 3300g, 55cm
PotrojnaMama - 15.03.2016, SYN - 3090g, CÓRKA - 2720g, CC, Wejherowo

DWUPAKI:

MARZEC 2016

Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
anah 22.03.2016
Zielone jabłuszko 22.03.2016
Lala_la 26.03.2016
MamaSylwia 28.03.2016
Slonko 28.03.2016
Takaja_84 30.03.2016
Kinga 31.03.2016

KWIECIEŃ 2016

elkasiwa78 02.04.2016
Malgosia85 03.04.2016
Susanna 06.04.2016
OlaOla 06.04.2016
Estera13 06.04.2016
Molly 10.04.2016
dumelek 10.04.2016
margreth 11.04.2016
Iwo04 12.04.2016
Szpileczka 12.04.2016
stop.kropka 15.04.2016
Polka 16.04.2016
nulka 17.04.2016
Lenaa86 18.04.2016
Kurczakowa 20.04.2016
Nika 21.04.2016
katarin 28.04.2016
Sosi 29.04.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

ja nie mam, mnie tylko męczy ból z prawego boku - z tyłu.... jak dłużej siedzę, bądź lezę to zanim wstanę i zrobię krok to muszę postać, albo się czegoś trzymać bo się przewrócę...

a ja się zastanawiam, kiedy Wam opadły brzuszki?wiem, że to bardzo indywidualne,ale ciekawość...:]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Ja to juz moge i na swieta lezec w szpitalu byleby sie pozbyc kilogramow tak mnie stopy bolą jakbym z pielgrzymki wrocila i coraz czesciej męczą mnie bóle w krzyżu. Taki tępy ból nawet w nocy mnie wybudza. Macie tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Lala_la masz racje, zapomnialam o miodku, smigam robic herbate :)
Jesteście juz laski na finishu - zazdrooo...! Trzymam kciuki, zeby Wam sie udalo moze jeszcze przed swietami, co byscie swiat w szpitalu nie musialy spedzac! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Oj tak piękny 1 dzień wiosny się zapowiada:)
U mnie z kolei mały jest teraz dość ruchliwy natomiast ja nie mogę spać, czuję się jakbym miała kaca :) Cały dzień jestem jakoś dziwnie pobudzona mimo małej ilości snu, wieczorem wszyscy domownicy chrapią a ja nic i tak kolejna nocka. Moje dzisiajsze godziny snu to 3:00 do 7:00, rano pewnie bym spała dłużej ale szkolny ludek na 8 do szkoły. W ogóle chodzę jakaś wściekła. Nie lubię tego.
Co do przeziębień to młoda od piątku nosem pociąga, gardło i złe samopoczucie. Nafutrowałam ją wszystkim co miałam w domu i jakoś się uspokoiło mam nadzieję że nie przejdzie na mnie !
Co do gardła to ja tantum w psikaczu mam zawsze koło łóżka i jak tylko coś zadrapie to zapsikam i naprawdę nic mi się nie rozwija. Przynajmniej na mnie to działa. Cała ciąża z jednym małym przeziębieniem dosłwnie 3-dniowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Oj Susanna może może...już niedługo robię prawie wszystko żeby w tym tygodniu się rozpakować. Mały gigancik rośnie jak szalony a mój kręgosłup coraz słabszy. Jeżeli młody będzie za duży może być cesarka (jestem po operacji kręgosłupa )dlatego chciałam urodzić jak najszybciej.... ale mały ma chyba inne plany i nie słucha moich próśb.

W weekend przemierzyłam kilometry po sklepach bo moja starsza pociecha mam wrażenie wyrosła w miesiąc ze wszystkiego począwszy od butów po wiosenną czapkę. Dobrze, że lada moment przyjdzie zwrot podatku ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Dzis moja wymarzona data porodu, a jakoś nic nie zapowiada. Maluszek od kilku dni jest mało ruchliwy tak delikatnie sie tylko przeciaga musze go czasem szturchac zeby mi odkopał bo sie martwie. Mam nadziejec ze zbiera sily na porod. U mnie dzis 39 tyd. i 4 dni. W czwartek kolejna wizyta u lekarza mam nadzieje ze ta szyjka ruszyła. Ślicznie słoneczko świeci.
Susana ja codziennie rano mam drapanie gardla herbata z miodem i cytryna i mija nie pozwol zeby Cie na końcówce wzieło przeziebienie bo i bez tego sił mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Ja rozpoczynam fatalnie ten tydzien... Nie spie od 2, gardlo zaczyna drapac i mam wrazenie ze dzidzia zamiast zejsc nizej chce sie schowac pod zebra :/ jest mi strasznie ciezko pod zebrami, taki mocny ucisk ze az mdli... Ehhh...

Slonko, to juz wszystko koze sie wydarzyc lada dzien :) czekamy...!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Dzień dobry mamuśki :)
Która rozpakowana po weekendzie?
My rozpoczynamy 40 tydzień i dalej nic. No ale zbliża się pełnia!! tylko znowu porodówki będą oblężone :)

Miłego dnia dziewczynki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Do mnie na swieta przyjezdzaja męża rodzice, zebyśmy sami nie siedzieli i przywiozą gotowaną babke ja też ją uwielbiam. Staram sie nie nastawiać na porod przyjdzie to przyjdzie a święta normalnie planuje mam cichą nadzieje że synek popsuje plany ;) Jutro koniec lenistwa biore sie za mycie okien mam nadzieje ze jak to oficjalnie napiszena forum to dotrzymam slowa.
Wiola trzymam kciuki aby jak najszybciej rana sie zagoila.
Zawitkowskiego to z checią bym sobie puszczała na dobranoc ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Pauletta to moje trzecie podejscie do tego ciasta, pierwsze wyladowalo w smieciach, drugie bylo ok tylko przy wyjmowaniu sie 'polamalo', a to zaraz przekroje i sie zobaczy bo podejrzenie niskie jakies ;) do tego trzeba miec foremke z pokrywka, szczelna ale i odpowiedni garnek, a moj jest taki na styk ze nie widze do konca ile w nim wody ;D

Tez mam ta ksiazke o ktorej piszesz, dobrze wiedziec ze warto do niej zagladac... Polecam tez serie pani Tracy Hogg rozpoczynajaca sie od ksiazki pt "jezyk niemowlat" bardzo fajnie i madrze babeczka pisze, nawet moj maz z checia ja czyta ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Susanna, jaki tam zakalec. Bedzie pyszna. Mniam...uwielbiam gotowana babke. Tylko chyba trzeba miec specjalna forme do tego gotowania, a szkoda. Jakos nigdy nie pamietam zeby sie zaopatrzyc. No nic tam, pozazdroszcze ci tylko.

Wiola, no niestety kolka. Kurde prezy sie masakrycznie, nozkami rusza bardzo nerwowo itp. Wszystko wskazuje na kolke. No i ludze sie ze w koncu kupa sie unormuje. Bo poki co jest jedna na 2-3 dni. Wlasnie czytam sobie ksiazke pawla zawitkowskiego "mamo tato co ty na to" .facet rewelacyjnie opisuje przerozne problemy, tematy. I na youtube widze tez jego filmiki. Super przekaz informacji. No i az milo popatrzec jak facet na maxa czule i z miloscia obchodzi sie z dzieciaczkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Wiola nie zazdroszcze, jedz jak tylko bedzie taka mozliwosc, niech sprawdza o co chodzi...

Pauletta to faktycznie nie odpoczywasz, robisz zapasy - ja tez zawsze wole robic obiad na kilka dni, zawsze pozniej wiecej czasu, a jak bedzie juz dzidzia to w ogole czas bedzie na wage zlota.... ;)

Ja dzisiaj przegonilam meza po parku, zeby troche sie rozruszac i moze cos przyspieszyc ;) a teraz robi sie babka gotowana - taki test przed swietami - znajac moje szczescie to pewnie wyjdzie zakalec :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Pauletta pojadę jutro na izbę bo dzisiaj jestem sama w domu. Naprawdę ręce opadają, z mojego porodu niezły dokument można nakręcić... Ech chciałabym żeby to się w końcu zagoilo... Czemu mała dała Wam popalić? Miała kulkę? Mój mały odpukac ma spokój na razie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Ja bije rekordy. Mala spi juz dwie godziny a ja ostro jade z tematem obiadow. Robie na dzis kotlety, na kolejne dni zupe nastawilam. Oj oj. W miedzy czasie pranie ogarniete, smieci posegregowane. Masakra jakas:-) powinnam te zbedne 10 kg pociazowych zgubic w tym tempie w mgnieniu oka. Haha. I nawetkawe popijam w miedzy czasie. I hitem jest to ze nie prasuje odkad urodzilam. Poprostu nie mam czasu. I nagle przestalo mi to przeszkadzac. Smieje sie sama z siebie, jak to czlowiek sie szybko moze przestawic. Ale niebawem bede musiala wrocic do zelazka bo nie wszystko przejdzie bez jego uzycia, wiadomo. Ale sukcesywnie, stopniowo, bo zwariuje.

Ale ciesze sie ze mala juz tyle spi. To dobry znak, nic ja nie boli, odpoczywa. Ufff... Jeszcze godzinke tak poprosze, to moze razem z mezem obiad zjem, a nie jak wczoraj na zmiane :-) my dzis spacer odpuszczamy. Na wsi wieje jak oszalale.mega zimno i nieprzyjemnie jest.

Jak tam u was niedziela? Dwupaki, odpoczywacie? Mam nadzieje. Ktoras rodzi? Tez mam nadzieje;-) a jak mamuski? Jak dzieciatka wasze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

U nas dzis dzien zombi;-( mala sie wczoraj zadnia chyba wyspala i w nocy byl jazz. Oj niezla jazda.ot tak, po cospac przeciez. Wiec na zmiane z mezem zabawialismy core. A dzis od rana lekkotez nie jest, ale bywalo gorzej. Teraz zasnela...moze na piec minut. Eh... Zobaczymy.

Wiola, przekichane z ta rana po cc. Kurde masakra. Nie dosc ze przeboje mialas z tym porodem, to teraz jakby niemoglo byc dobrze, to znowu cos. Jedz do lekarza, kurde z takimi rana i to zartow nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Ja nie kupuje butelki, stwierdziłam że będę mieć lepszą motywacje do karmienia piersią. Ja się szybko zrażam jak coś nie idzie i pewnie jakbym miała butelkę i mleko pod ręką to bym użyła. Jak będzie potrzeba to się wtedy kupi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Kurczakowa ja mam butelki Lovi i Tomee Tippee ustrzegajcie się aventa dziecko więcej się nameczy jak coś wypije.

Pauletta ja małemu podawałam na kolke delicol spróbuj może wam też pomoże.

Ogólnie to powiem Wam że szlag mnie trafia, niedługo minie miesiąc a ja dalej bujam się ze swoją rana i jutro chyba znów muszę jechać na izbę. Ropy niby mniej ale dzisiaj zaczęła wyciekac razem z krwią bo ma kolor blado czerwony... Jak pojade na izbe to mam dzień z życia wyjęty ale najgorsze jest to, że ciągle się babrze... Jedna wielka masakra, chwilami nie wiem już czy śmiać się czy płakać :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Ja wybralam butelke dr brownsa antykolkową... Tez nie moglam sie zdecydowac, ale opinie przewazyly...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Dziewczyny jakie butelki + smoczek do karmienia kupiliscie dla swoich maluszkow? Bo jest tyle tego ze nie wiadomo co wybrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Morela, toż to prawie na wieczór sie zalapalas :P Ogromne gratulacje ! :)
To jak, Morela odblokowala kolejke, która następna ? Jak sie spreżycie to jeszcze do Świat wrócicie do domu :P

Ja dzis po obiadku ucielam sobie drzemke na 2godz... ani glosna muzyka mi nie przeszkadzala, ani jak moi grali w pilke w domu... wylaczylam sie totalnie ;) uwielbiam takie dni ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (56 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

dobry okulista w Gdańsku-poradzcie (20 odpowiedzi)

szukam okulisty moja Mała 8 m ma zeza ale nie wiem do kogo pójsc - interesuje mnie prywatnie...

Jaki wózek lepiej (26 odpowiedzi)

Podoba mi się taki...