Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-marcowo-kwietniowe-2016-cz-7-t661579,1,160.html

Zaktualizowana lista:

ROZPAKOWANE:

Elle - CÓRKA, 20.02.2016, 3500g i 55cm, SN, Redłowo
Wiola - SYN, 23.02.2016, 3450g i 53cm, CC, Zaspa
Ditha - CÓRKA, 28.02.2016, 2900g, SN, Kartuzy
Sensimilia - SYN, 01.03.2016, 3720g, 57cm, SN, Zaspa
Pauletta - CÓRKA, 02.03.2016, 3550g, 57cm, SN, Wejherowo
Monisia061 - CÓRKA, 04.03.2016, 3500g, 53cm, SN, Redłowo
Ania_85 - SYN, 05.03.2016, 4400g, 61cm, SN, Redłowo
Azja - CÓRKA, 08.03.2016, 3550g, 56cm, Wejherowo
Aniammmmm - SYN, 13.03.2016, 3300g, 55cm
PotrojnaMama - 15.03.2016, SYN - 3090g, CÓRKA - 2720g, CC, Wejherowo

DWUPAKI:

MARZEC 2016

Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
anah 22.03.2016
Zielone jabłuszko 22.03.2016
Lala_la 26.03.2016
MamaSylwia 28.03.2016
Slonko 28.03.2016
Takaja_84 30.03.2016
Kinga 31.03.2016

KWIECIEŃ 2016

elkasiwa78 02.04.2016
Malgosia85 03.04.2016
Susanna 06.04.2016
OlaOla 06.04.2016
Estera13 06.04.2016
Molly 10.04.2016
dumelek 10.04.2016
margreth 11.04.2016
Iwo04 12.04.2016
Szpileczka 12.04.2016
stop.kropka 15.04.2016
Polka 16.04.2016
nulka 17.04.2016
Lenaa86 18.04.2016
Kurczakowa 20.04.2016
Nika 21.04.2016
katarin 28.04.2016
Sosi 29.04.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

No i jeszcze pytanie, czy te herbatki sa granulowane czy parzone bo te granulowane maja mnostwo cukru :/
My używalismy doraźnie espumisan ale on chyba od 3tyg.... no i mocno przyciskalam mlodej nozki do brzucha zeby jej ulżyć...

Morela, zaciskam mocno kciuki ! Nocka bedzie Twoja ! :D Moze sie zlituja i dadza oksy zebys sie za dlugo nie meczyla...

Ja dzis po kontroli, szyjka bez zmian, rozwarcia brak ale jeszcze z tydzien trybu oszczednego bo maly jest drobny, ma ok 2,5kg... ile Wasze dzieciaki wazyly 35/36tc ?
A juz myslalam, ze moze wymkne sie do kina albo na jakies dobre jedzonko w tym tygodniu...ehhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Dziękuję dziewczyny. Mlody poczul szpital, skurczybyki są i to bez dopalaczy, ale to jednak potrwa.. chyba nie mam szczęścia do krótkich porodów, bo położna mówi, że to dopiero początek. Skurcze są co 7 minut i niestety z pleców :-( jak to drugi krzyżowy poród będzie to naprawdę nie mam szczęścia... ale już bliżej końca :-) może jutro urodzę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Morela ! czekamy na wiesci, powodzenia,oby porod byl szybki i sprawny :)

MOj Antek tez dzis troszke niespokony, jakies tam problemy brzuszkowe ma widze, pomaga u nas noszenie w pozycji pionowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Jako nieco bardziej doświadczona mamuśka może spróbuję coś doradzić na ten brzuszek, Pauletta.
Co do herbatki z kopru, to bym uważała, bo po pierwsze - ma działanie "wiatropędne" więc de facto powoduje więcej gazów, jej stosowanie to jak błędne koło - dzidzia ma wzdęcie, podajemy jej herbatkę z kopru, herbatka uwalnia nagromadzone gazy i niestety powoduje nowe. Poza tym czytałam gdzieś, że koper włoski zawiera jakieś fitohormony, które są niewskazane dla niemowląt.
Jeśli mała ma kolkę, to spróbuj masażu antykolkowego, wpisz to w googla i wyskoczą Ci instrukcje, nawet filmiki. Naprawdę pomaga.
Może być tak, że malutka mimo wszystko będzie mieć problemy z bączkami. Prawdopodobnie jest to spowodowane niedojrzałym układem trawiennym. Dzieci w tym wieku po prostu nie umieją jeszcze (przepraszam za wyrażenie) dobrze się wypierdzieć, czasami trzeba to przeczekać. Po 3 miesiącu powinno samo przejść. A do tego czasu kładź na brzuszku, masuj, noś (pozycja pionowa pomaga grawitacyjnie) i poszukaj w sobie pokładów cierpliwości. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Dumelek tylko Ci sie brzuszek opuści i już będzie łatwiej, a patrząc po terminie lada moment. U mnie już od dwóch tygodni dzidzia nisko i już nie kopie w żebra ;)

Pauletta dzieci tak maja oby jutro było lepiej kciuki za Zuzie.

Morela daj znac jak idzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Kurczea my walczy,y z gazami i bolem brzuszka. Oj dzis mamy ciezki dzien kurde. Mala bardzo niespokojna, co chwile baki puszcza. Tak mi jej szkoda, chce pomoc. Kilka lykow koperkowej herbatki dostala,na brzuszku chwile lezela....wszystko malo pomaga. Ale wierze,ze przejdzie, ze to gorszy dzien...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Gratuluję wszystkim mamusiom :) a potrójnej mamie szczególnie, piękne duże dzidziusie ;)
Zielone Jabłuszko, cieszę się że ktoś jej z klinicznej zadowolony, bo byłam przerażona że nikt tam nie chce rodzić, a ja się chyba skuszę.
Szpileczka - ja też zaczęłam się pakować, jestem już zestresowana, zaraz 38 tydzień, a przecież nic musi to być w terminie! Co do ubranek to oni dziecko trochę wycierają, ale raczej nie brałabym najpiękniejszych ubranek, poza tym zaraz po to i tak ubiorą w szpitalne, tak u nas było. Potem dopiero synka przebrałam.
Moja mała tak boleśnie kopie i naciska na żebra że nie mogę oddychać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Monisia061 dobrze ze mi piszesz o tych wydzielinach. Spokojniej od razu. Ale tak sadzilam ze jest spoko.pewnie wogole kazda babka indywidualnie to przechodzi. Jednej leci tydzien innej piec.

Kurcze niby Gdansk blisko, a pogoda rozna od tej u nas na wsi. Mamy mega ciemne zachmurzone niebo. Jest zimno, szaro, nuro i ponuro. Dzis na bank nigdzie nie wychodze z Zuza. Dzis dzien sobroci dla psa. Bedzie mial zarciegotowane a nie suche. Hehe.

Ja rybki nabylam. Bylam w lidlu to ogarnelam po drodze kilka kwestii. Chcialam zaraz zaczac robic ale malej zachcialo sie puszczac baki, plakac i nie spac wiec obiad musi poczekac.

Morela... No to skoro juz tam jestes to szybciutko prosze mi opuszczac patologie. Lozko zajmujesz;-p hehe. Marsz na porodowke!:-p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Gratuluję zielone jabluszko i potrojna mama faktycznie bliźniaki duże :-)
Morela ty tam spokojnie leż i nie bój się ja też mialam wywoływały tylko u mnie nie chciało ruszyć i przyszedł mądry lekarz i tak mnie zbadał a raczej wymacał porządnie że od razu ruszyło i 2h od pierwszego skurczu po oxy i Lenka była na świecie :-) dasz radę trzymamy kciuki najważniejsze że wiesz już że bez dzidzi nie wyjdziesz ta świadomość poprawia humor na patologii :-)
Pauletta a co do tych twoich wydzielin co pisałaś to u mnie podobne kolory także bez obaw :-) przy pierwszym porodzie przez cc było o tyle fajnie ze jak wyczyscili od srodka to potem leciało tylko dwa dni i to tyle co nic.
miłego dnia dziewczyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Morela trzymam kciuki 2cm to juz 2/10porodu za Tobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

No ja bez neta, jak bez ręki ;-) Melduje się z Wojewódzkiego z Patologii. Cóż mogę rzec - czekam na jutro na test oksytocynowy albo na samoistne skurcze ;-) wolałabym sama rodzic, ale jak trzeba - niech wywołują. U mnie rozwarcie na 2 cm, niby coś KTG rejestruje, ale ja nie czuję... Będzie co ma być. Ze szpitala wychodzę z dzieckiem, wiec perspektywy mam dobre :-)
Pogoda się robi spoko, także dziewczyny - marsz na dwór. Mi zostaje korytarz szpitalny ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Hej ale ładna pogoda leże jeszcze ja klucha leniwa ale pora wstać musze isc upolowac ryby na obiad ;)
Dlugie te terminy na usg bioderek.
W srode bylam tam zapisac sie w przychodni, kurcze zastanawiam sie czy w szpitalu nie mogliby dac tego skierowania skoro wszystkie dzieci maja to usg to byloby szybciej.
Morela trzymam kciuki, oby szybko poszlo zebys nie musiala weekendu spedzac na patologii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Oj, chciałabym i ja urodzić trochę szybciej. Niby druga ciąża, ale to nic nie wiadomo, jak widzimy po naszej Moreli ;)
A ty się Pauletta nie zastanawiaj, tylko bierz córę na spacer! W Gdańsku piękne słońce, u ciebie pewnie też całkiem ładnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Stop.kropka... Pamietam jak ja wyczekiwalam swojego wielkiego dnia;-) i bylo w 39tygodniu:-) wiec faktyczniemiej sie nabacznosci. I super znak z tym oddychaniem..dzidziula coraz bardziej gotowa. Jupi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Serdeczne gratulacje dla kolejnych rozpakowanych mamusiek! Dużo zdrówka dla was i dla dzieciaków :)
Lista nierozpakowanych marcówek nam się skraca, a i jedna kwietniówka już po... Jak tak czytam wasze wieści, to zaczyna mnie trochę ściskać w żołądku z tej tremy, bo i moja kolej coraz bliżej. W sumie już za tydzień ciąża będzie donoszona i może (chociaż nie musi) się zacząć w każdej chwili. Ale jak tak słoneczko świeci, to i więcej energii do życia mam. I chyba w końcu trochę łatwiej mi się oddycha. Młoda nareszcie wykopała mi brzuch bardziej do przodu i już tak nie naciska na przeponę.
Morela, mocno trzymam kciuki za was! Już na horyzoncie widać koniec twojej ciąży i niebawem przytulisz malucha do siebie. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Ciekawe co u ciebie Morela. Obudzilam sie kolo 7 i zastanawiam sie od tamtego czasu co u ciebie. Powodzonka. Ciekawe czy dasz znac ze szpitala, czy ty masz internet w telefonie:-D pamietaj, za dlugo tam lezec nie mozesz, bo kto bedzie zakladal kolejne czesci naszego watku :-p

Ja ciesze sie jak wariatka. W nocy mala sie tak wykupkala ze hej. I taka spokojniejsza jest od kilku dni fajnie. Byle do przodu. Wczoraj umowilam nas na kontrole bioderek, termin z nfz 14.04 przychodnia Dabrowka, szczepienie 15.04 ale my wezmiemyte trzy uklucia plus pierwsza dawka rotawirusy. Wczesniej na dodatek moj ginekolog 12.04 wiec bedzie tydzien pelen wrazen.

Jak tam babki plany piatkowe, weekendowe? Bedzie pogoda. Przydalaby sie zarowno rozpakowanym jak i dwupakom. Spacerek, swieze powietrze. Ja zaraz wstaje, czas sie ubrac i sniadanie ogarnac. Potem chce skoczyc do lidla, ale zobacze czy maluch pozwoli. Na szczescie mam jakies 7 km do lidla wiec szybki temat .

Udanego dnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Dziewczyny rodzące na Zaspie
Czy salę do porodu czynu kazda swoje lazienki/ prysznice czy jest zbiorowa na korytarzu i czy sa nowe/ wygodne lozka do porodu czy maja worki sako?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Zielone jabłuszko - pięknie! Gratulacje ogromne.
Pauletta - dziękuję za doping. Jeśli w nocy nic się nie zadzieje, to rano o 8:00 patologia czeka :-( Zobaczymy, co ze mną zrobią... Trzymajcie kciuki. No i ja za Was trzymam - ródźćcie dzielnie kobietki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Zielone jabluszko....bosko. Ciesze sie ze sie odezwalas. Odpoczywajcie i odezwij sie do nas jak odsapniesz.

Susanna, u mnie palacyj, na to kaftanik, skarpetki. Tak malutka byla ubrana po porodzie. A w szpitalu goraco mega. A ja nie znosze takich temperatur wiec ciesze sie ze latem nie rodzilam. To by bylo pieklo. Hehe

Sensimilia. Ty masz do zrzucenia jeszcze 5 kg... Ja 8... Ale trzeba sie wziac w garsc i dac rade:-) obraczki tez jeszcze nie moge wcisnac na palucha. Wiec czekam cierpliwie. Damy rade. Zacznie sie wiosna, bedziemy robic kilometry z wozkami. Sie zgubi :-) bedziemy piekne niebawem.

Morela! Nakazuje ci rodzic! Cobys na patologii nie wyladowala.

A nasza mala super. Spala od 16 do 19. Jak aniol. Moglismy spokojnie posiedziec ze znajomymi. Potem jeszcze w ich towarzystwie najadla sie pogaworzyla max pol godziny i dalej w kimono. I spi. Pieknie. I pewnie z zegarkiem w tylku sie obudzi przed polnoca na mleczko. Mam wrazenie ze jakos jej lepiej jak zmienilam mleko na ten bebilon. Oby. Tylko poki co czekam cierpliwie na kupe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.8

Zielone jabłuszko gratulacje tak podejrzewałyśmy, że już masz maleństwo. Duży Twój chłop cieszę sie że udało się naturalnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

księgowa?? czy warto? (40 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

Angielski w szkole podst. ze szkoły językowej czy warto? (63 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad zapisaniem dziecka w kl. II na kurs j. angielskiego prowadzonego przez...

Ciąża a wakacje za granica i latanie samolotem (16 odpowiedzi)

Dziewczyny, zanim urodzi sie dzidzia, chcielismy z mezem wyskoczyc jeszcze na wakacje w jakies...