Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-marcowo-kwietniowe-2016-cz-8-t663435,1,130.html

No dziewczyny - dawajcie i dołączajcie do rozpakowanych

ROZPAKOWANE:

Elle - CÓRKA, 20.02.2016, 3500g i 55cm, SN, Redłowo
Wiola - SYN, 23.02.2016, 3450g i 53cm, CC, Zaspa
Ditha - CÓRKA, 28.02.2016, 2900g, SN, Kartuzy
Sensimilia - SYN, 01.03.2016, 3720g, 57cm, SN, Zaspa
Pauletta - CÓRKA, 02.03.2016, 3550g, 57cm, SN, Wejherowo
Monisia061 - CÓRKA, 04.03.2016, 3500g, 53cm, SN, Redłowo
Ania_85 - SYN, 05.03.2016, 4400g, 61cm, SN, Redłowo
Azja - CÓRKA, 08.03.2016, 3550g, 56cm, Wejherowo
Zielone jabłuszko - SYN, 11.03.2016, 3930g, 57cm, Kliniczna
Aniammmmm - SYN, 13.03.2016, 3300g, 55cm
PotrojnaMama - 15.03.2016, SYN - 3090g, CÓRKA - 2720g, CC, Wejherowo
Mor-ela - SYN, 19.03.2016, 3960g, 58cm, SN, Wojewódzki
Lala_la - SYN, 27.03.2016, 3890g, 57cm, SN, Zaspa

DWUPAKI:

MARZEC 2016

Patiksz 09.03.2016
anah 22.03.2016
MamaSylwia 28.03.2016
Slonko 28.03.2016
Takaja_84 30.03.2016
Kinga 31.03.2016

KWIECIEŃ 2016

elkasiwa78 02.04.2016
Malgosia85 03.04.2016
Susanna 06.04.2016
OlaOla 06.04.2016
Estera13 06.04.2016
Molly 10.04.2016
dumelek 10.04.2016
margreth 11.04.2016
Iwo04 12.04.2016
Szpileczka 12.04.2016
stop.kropka 15.04.2016
Polka 16.04.2016
nulka 17.04.2016
Lenaa86 18.04.2016
Kurczakowa 20.04.2016
Nika 21.04.2016
katarin 28.04.2016
Sosi 29.04.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Dzien dobry kobietki.

Nulka, pieknie! Gratuluje! Jak tam sie czujesz po porodzie? Ciezko bylo czy w miare znosnie? Napisz cos wiecej jak bedziesz miec sily i czas;-*

Wyspane? Jak tam noc? U nas w sumie jak na ogol, patarda. Wczoraj mleczko o 19, potem 2 w nocy i 6 rano. Czego chciec wiecej? Oj uroki butli, napewno. I tego ze maz raz moze tez wstac i ogarnac cudaka.

Co Do fb, ja kompletnie nie ogarniam tego wiec nie mam pojecia jak sie to zaklada, jakies grupy itp :-) ale moznaby, czemu nie :-)

Ogladam dzien dobry tvn i strasza lecacym cisnieniem. A ja mega pogodowiec jestem. Powinnam czuc niekorzystna aure a tu wrecz przeciwnie:)

Wczoraj dostalam pierwsza pensje po urodzeniu malej. Wybralam opcje 80% kurcze... Dobre czasy sie skonczyli. Ja na l4 to boska penaje mialam jak mi srednia wyliczyli, dobrze na tym wyszlam, a od marca juz pareset zl mniej. Ale damy rade. Teraz niech zwrot podatku jeszcze wplynie i becikowe i bedzie spoko. Nie ma co narzekac.

Malutka ziewa mi tu, smoka wypluwa moze zasnie. To moze sniadanie uda sie zjesc:-)

No i pochwale siw:) zostaly mi 3 kg po ciazy do zgubienia. Dzis stalam na wadze 3 razy bo jie wierzylam. Hehe. Myslalam ze waga sie popsula ale chyba faktycznie te kg znijak? Oby. Jak zrzuce cale te 20 ktore przybyly to bedzie wyczyn

Miluskiego dnia kochane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Melduje sie rozpakowana ;)
Tomcio urodzil sie 6.04 o 18:30 sn na Zaspie wazac 3500g , majac 55cm. Docieramy sie, duzo spi, ladnie je, troche pogada i czasem pomarudzi ale ogolnie ok. Jutro prawdopodobnie wypis :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Cześć dziewczyny! I jak tam, którejś się udało?
Ja wczoraj miałam wizytę. Malutka waży ok. 3200, rozwarcie na opuszek... Lekarz próbował troszkę pomóc, ale póki co cisza, więc nadal czekam z niecierpliwością :) Choroby się u nas chyba skończyły, więc znów jestem gotowa na poród :) Ale widocznie należę do kobiet, które solidnie noszą do terminu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

hej dziewczynki, współczuję kolek i nerwów i bólu rodziców... zwłaszcza tych sercowych jak dzieciaczek się meczy. Pamietam jak starszy miał kolke 1 dzień - zmiana mleka.. ojeju jakby go ktoś ze skóry obdzierał..
Malutek na razie się trzyma, puszcza bąki, ja mu robie masażyki brzuszka. Raz się meczył bo kupa nie chciala iść a jak rano zrobil to cale plecy obsmarowane:)
Nadal wisi na piersi, praktycznie co godzinę, jak zacznę karmic np. o 7. 05 to skończe o 7.45 i kolejne karmienie znów o godzinie pełnej np. 8. 15 i do dziewiątej znów karmimy. A tak to aktywny, piszczy, mruczy uwielbia muzykę z youtube mozarta i szum morza:)na spacerku pośpi 2 h, w ciągu dnia ok, 30 min, z przerwami cyklicznie, czasem 2 h. Jedynie w nocy jak Bóg da jest łaskawszy co 3, i 41/2.
Jestem zakochana w malutkim taki słodziak, starszy pomaga, ale tez i problemy są nie chce się uczyć.... wiec mam nerwy ile się nagadam,nakrzycze.... to chodzi chwile jak zegarek. Małe dzieci mały kłopot... jak to mówią.

Ach... wspołczuję tych kolek i trzymam kciuki... aby poszły sobie już !
Ja po porodzie czuje sie dobrze, na tyłku juz dawno moge siadać i po turecku również:) jutro mija miesiąc od kiedy maluszek jest z nami!
Jutro tez jedziemy na usg bioderek - na Rogalińską, bo na Wałową nie udało się nam dodzwonić! a tu dzwonilam w poniedzialek i znalazł się termin na ten piątek bo ktoś zrezygnował....
Przychodnia na Wałowej.... co za przychodnia jak ja jej nie cierpie, relikt prlu... ( wystarczy ze robiłam tam badania do pracy i podziękuję!)

Nasze nie rozpakowanie cieżaróweczki... trzymam kciuki!

Paulleta, ja sie zgadzam, aby te kobitki które się nie udzielają u nas... usunąc z listy.
Mam pomysł, moze ktoraś się z was zna i umie zrobić tajną grupę na FB byśmy się tam przeniosły..?

Wiolka, jak udalo Ci się zorganizować szczepionki, mialas recepte?

Czy jest jakaś mama do spacerków z okolić Śródmieścia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

A u mnie dzis nerwowo. Chyba zmeczenie ogolne wzielo gore. Niestety. I od slowa do slowa i sie poklocilismy z mezem. Nie pierwszy i nie ostatni raz, wiadomo. Ale kurde jakas rozdrazniona jestem. Nie wiem czy cisnienie leci a moj humor razem z nim, czy ogolnie tylko zmeczona jestem i juz. Eh eh. Jeszcze jakis mniej spokojny dzien corka dzis miala, dopiero zasnela. Marudzila w lozeczku ponad godzine az w koncu padła. Wiec teraz chwila dla siebie. Ale doslownie chwila. Dopije herbatke i spadam do wyrka bo oczy juz ledwo otwarte. Dobranoc.
Oooo.... Ale u nas sie rozpadalo. Wrecz leje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Slyszalam o tych targach i sie zastanawialam czy isc choc mam wielka nadzieje, ze nie dam rady ;)
Jedno co na plus, ze czop odpadl - jupi!!! Jest nadzieja i dla mnie ;)
Smiesznie bo pozyczylam sobie pilke do cwiczen i dzisiaj jej pierwszy raz uzywalam i voula - cos ruszylo ;) ide krecic dalej.. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Dziewczyny - może któraś będzie zainteresowana?
http://dziecko.trojmiasto.pl/Targi-Mother-Baby-imp419608.html
dla nierozpakowanych - będzie można zrobić KTG :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

My też byliśmu u Króla ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Sensimilia sadze ze ortopeda o ktorego lytasz to dr. król. Slyszalam ze super lekarz z niego. Oby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Hej mamusie!
Gratulacje kolejnym rozpakowanym mamusiom :)
Dzisiaj mój maluszek kończy tydzień, jest cudowny. Je, spi, śpi je trochę popatrzy i drze się tylko wtedy gdy mu cycek ucieknie.
Z drugim naprawdę wszystko jest prostrze. Świetnie je mleczko naturalne długo i głęboko ssie prosto z cyca, ma bardzo dużą potrzebę ssania dlatego musiałam dać mu smoka bo ciągle chce coś ssać. Nawał jest juz właściwie unormowany, szwy ściągnięte - wreszcie swobodnie siadam ufff. Teraz czas na pierwszy spacerek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Oo Lala jakie dobre wieści =) a jak się nazywa lekarz? To może nam też zbada obie sprawy.. tylko te rejestratorki takie nieludzkie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Sensimilia maz dzis byl z malym u ortopedy na stopki na dąbrowie to ortopeda tez zrobil usg bioderek tak przy okazji a na bioderka jestesmy na maj zapisani.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Odnośnie ortopedy, dziewczyny ja nie miałam z tym żadnego problemu. Zarejestrowałam się bez problemu pierwszy raz byłam 16 marca teraz idziemy w maju. Byliśmy w nadmorskim centrum medycznym na jagiellońskiej i lekarka bardzo fajna i z niczym nam nie robili problemów. Polecam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Hej dziewczyny =)
Z bioderkami też się zarejestrowaliśmy na Dąbrowę i wiecie jak się wsciekłam? Mamy skierowanie do ortopedy na bioderka i mamy skonsultować stópkę bo się przekrzywia. I poszłam do przychodni donieść skierowanie i wiecie co mi kobiety w rejestracji powiedziały? Ze nie mogę mieć tego na jednym skierowaniu, tylko każda rzecz osobno bo to są inne jednostki chorobowe, mało tego, nie mogę tego skonsultować na jednej wizycie tylko muszę sie umówić do tego samego lekarza drugi raz.. wyobrażacie sobie? Idę do ortopedy i on może mi skonsultować tylko jeden staw.. jakbym do rodzinnego szala osobno z katarem i osobno z kaszlem. Paranoja. W dodatku nie.mogą.mnie zapisać.bez skierowania, a terminy na dzieci zdrowe do naszego pediatry są na za miesiąc, także.zanim dostanę to skierowanie to może gdzieś w lipcu zbadam dziecku stopę. Ręce opadają. Mam nadzieję, że ten ortopeda będzie dobrym człowiekiem i zobaczy te stopę.
Pomarudzilam =)

A probowalyscie spacerować z maluszkiem w chuście w czasie kolki?

Gratuluję rozpakowanym =) trzymam kciuki za.następne =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Mor-ela to co nic nie działa na maluszka? Boże dla mnie to masakra jakaś ale jak wróciłam do zwykłego bebilonu to jest spokojniejszy i od razu przestał robić te śmierdzące kupy. Może jak zacznę dawać mu.herbatki będzie lepiej najczęściej zaczyna się codziennie kolo 17.00. Tez nie kumam tego dlaczego dopiero po południu skoro cały dzień dostaje to mleko? Na czym to polega? Zwariować idzie. Dzisiaj lekarke przemagluje i powiem jej jak mi kurde doradziła :-P

Lala szczepimy 5w1 i pneumokoki. W Gemini za dwie szczepionki zapłaciłam niecałe 400zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Dziewczyny współczuje kolek moj miał dwa razy i to były najgorsze dni w życiu. Pomagała troszke piłka ale chyba najważniejsze żeby uspokoić malucha przed jedzeniem. A może spróbójcie kupić butelke antykolkową dziewczyna z którą leżałam w szpitalu miała taką śmieszną z pałąkiem w środku.
Wiola na jakie szczepienie sie zdecydowałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Dziewczyny - a macie skierowanie do poradni preluksacyjnej? W Gdańsku Głównym, na Wałowej, jest taka poradnia - my jesteśmy zapisani na NFZ na 29 kwietnia. Ja mam taką listę specjalistów i badań do zrobienia, że nie dam rady finansowo, jak na NFZ się nie pozapisuję :( Jeszcze szczepienia mnie zrujnują... 500+ to na waciki może styknie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Kurczakowa z tego co mówiła mi położna tylko na św. Jana jest z NFZ u nas, ale tam tak jak pisałam na wrzesień, prywatnie nie wiem ile trzeba czekać bo po niemilej rozmowie z Panią z rejestracji odechcialo mi się korzystania z ich usług ale wiem że koszt 100zł, a prywatnie masz dwa punkty jeszcze p. Damaszke na Sobieskiego terminy za ok miesiąc i stermed- przed chwilą do nich dzwoniłam jakbym miała jedno dziecko to już na początku przyszłego tyg mieli lukę ale ze potrzebuje dwa miejsca to idziemy 20.04 koszt jednego badania 80zł.
Też mnie wkurza że pomimo ubezpieczenia i pilnego skierowania trzeba płacić prywatnie albo jeździć po 3mieście i szukać gdzie się uda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Wiolu ja karmie zwyklym bebilonem. Podaje mlodej w miedzy czasie herbatke z rumianku albo kopru wloskiego. Czesciej koper ale rumianek od czasu do czasu tez. Ale mala pije herbatek nie duzo, okolo 20ml 2 x dziennie mniej wiecej. Poza tym prawda jest taka ze daje jak mi sie przypomni:)))
Kurcze masakra u was z tymi kolkami... I najgorsze ze nie pomagaja nawet leki :-(
Ja mam pobudke wlasnie na mleczko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Nulka z takim rozwarciem to juz pewnie na porodowce jestes:) szybkiego rozwiązania zycze.

Ja mialam dzisiaj mega leniwy dzien. W zasadzie caly przelezalam z ksiazka:)

A z tymi skierowaniami to masakra jakas. Ja tez jestem z okolic Wejherowa to pewnie skoro takie kolejki sa to przyjdzie mi standardowo prywatne isc. Dac znac potrojna mamo czy dostalas siw gdzieś szybciej. Zenada, odciągaja mi z pensji 1000zl ba skladki a jak przychodzi co do czego to i tak prywatnie trzeba lekarzy szukac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (21 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

przedszkole "Zielona Dolina" na Jasieniu (6 odpowiedzi)

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi opiniami na temat tego przedszkola? Jak personel, warunki,...

Prosty przepis na ciasta :))) (107 odpowiedzi)

Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :((( Może znacie jakieś...