Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera, bardzo się cieszę, że u Was wszystko dobrze ;) martwiłam się jak się nie odzywałaś. Rodzinka musi być przeszczęśliwa =)
U nas płeć na zwykłym usg było widaw 14tc, ale to chłopak, to może szybciej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

U mnie w 16 tyg nie widac bylo plci. Za tydzien mam kolejne, bedzie to 20 tc i mam nadzieje, ze wreszcie sie czegos dowiem:)
W 17 jak sie dziecko dobrze ulozy to chyba jest szansa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie Kobitki

Super wieści, że wszystkie macie się w miarę dobrze. Ja też czuje się niezle, ale często muszę po pracy spać bo jestem dość mocno zmęczona. Liczę dni do początku listopada i zmykam na zwolnienie. Nie dam rady ;/ dłużej. Dziś zakupiłam witaminki ciążowe choć staram się jadać zdrowo to włosy lecą mi non stop garściami... dramat boje się co to będzie po porodzie... gdyż włosy i tak z natury mam cienkie. Do tego mam wysyp lekki na plecach i czole ( taka kaszka trądzikowa) gdzie ta cudna uroda w ciąży:)
W środę idę na kontrole do doktora, jak myślicie czy na zwykłym usg będzie to 17 tydzień, dowiem się jaka płeć dzieciaczka?Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

U nas tez wsio ok, maluch ma 6.5 cm od glowki do d*pki, wszystko prawidlowo sie rozwija wiec jestem mega szczesliwa :)
Jest szansa na synusia, ale p doktor powiedziala, zeby jeszcze remontu nie robic ;) Co prawda maz by wolal druga core a mnie to wsio rybka :)
Termin mam na 17 kwietnia, chociaz wg om 27 ale maluch jest wiekszy wiec owu musiala byc wczesniej albo nie wiem...

duzo zdrówka dla wszystkich bo pogoda sie robi zdradliwa, mnie tez cos katar lapie... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sensimilia - udało się utrzymać w tajemnicy choc było ciężko. Tak jak planowaliśmy tak zrobiliśmy. Tyle było pisku i płaczu, wzruszenia jak się zorientowali co oglądają ! Byli zachwyceni jak fika i takie ruchliwe jest. Dostali jeszcze takie prezenty ze szcz*wnicy - dla najlepszych dziadków ;-) Tak na zapas ! My w to po prostu wierzymy . Na drugi dzień rozłożyłam się. Byłam taka chora, niby kaszel,katar i ogólne rozbicie. Leczyłam się wszystkim co naturalne . No i syropek i pastylki na kaszel Prenalen dla kobiet w ciąży. Dzisiaj jestem w pracy. Jeszcze trochę kaszle i pociągam nosem ale jest już lepiej. Nie długo idę na urlop a potem może już wezmę zwolnienie to wolałam dziewczyn samych nie zostawiać.
Na prenatalnych byłam. Wszystko jest b.dobrze i nie wysłał mnie na testy dodatkowe.
Zaczełam 14 tyg i brzuszek ledwo zauważalny ale 3 kg do przodu ;-)
Zobaczymy jak po tej chorobie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hej dziewczyny!

Ja też będę marcową mamusią:D
Obecnie jestem w 18tc a termin mam na 13.03.
Za 2 tyg mam usg i liczę, że w końcu dowiem się jaka jest płeć:D
Czy na tym etapie zaczynacie myśleć o wózkach i akcesoriach dla maluchów?
To moja 2 ciąża (1 poroniona w maju w 8tc:() i przyznam, że trochę wariuję jak widzę rzeczy dla maluchów. Jestem na etapie zastanawiania się jaki wózek wybrać. Potrzebuję czegoś z dobrą amotryzacją i sporymi kołami. Może coś polecacie?

Pozdrawiam Was ciepło!
Marta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dołączam się do grupy :)

Termin na 6 kwietnia. To moja pierwsza dzidzia, której już nie mogę się doczekać!

Jestem z Sopotu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam wszystkie Mamusie :)

Dopisuję się do Waszej grupy. Jestem z Gdańska i to moja pierwsza ciąża, termin na 11 kwietnia. To już 13 tydzień i jutro idę na badania prenatalne :) nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć Bąbla :D z Mężem nie chcemy znać płci więc póki co nazywamy dzidzie: Orzeszek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

My w piątek idziemy na to usg genetyczne miedzy 11 a 13tc, nie ukrywam, ze lekki stresik jest.
Dzis jeszcze odebralam wyniki krwi, test pappa i wolne jednostki bhcg i jedno jest ok, a drugie wydaje mi sie troche za male....

No i tez w pt poprosze o zwolnienie, jednak stanie 12 godzin ma zly wplyw na moj kregosłup, nogi mi zaczely puchnosc, miednica pobolewac... czuje sie jakby to byla koncowka a nie poczatki...

Niech już bedzie piątek!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Oj zdrówka kobitki życzę, a ja nadal pracuję choć rwa czasem nie daje mi żyć. Lecz nie chcę leżeć :)Kurcze, nie wiedziałam że w mama i ja w sob i ndz była bezpłatne usg. Szkoda że przegapiłam, a ktoraś z was była? pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera a u Was wszystko dobrze? Daj znać jak po wizycie i jak rodzinka zareagowała na wieści =) podziwiam, że tak długo utrzymałaś tajemnicę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ja dziś też jakiś gorszy dzień mam, zaczęło się od krwotoku z nosa, potem potworny ból głowy, jeszcze ten kaszel od którego boli mnie wszystko i okazuje się, że siedzenie na podłodze z dzieckiem zaczęło mnie przerastać, skutkuje silnym bólem pleców i brzucha. Na szczęście mąż wrócił z pracy i mogę leżeć, a chłopaki się bawią =) chętnie bym już poszła spać.
Co do zachcianek to ostatnio mam rzut na parówki, ogórki kiszone i kiwi i jogurty owocowe. Brzuch mi bardzo intensywnie rośnie ostatnio, muszę uważać z jedzeniem bo tyję,a nie chcę się w parówkę zmienić ;) a jestem ogólnie bez przerwy głodna.
Spokojnego wieczoru =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisia061 - ja brałam luteinę dopochwowo na podtrzymanie ciąży do 14 tyg. w sumie. Dobrze że drogą inną niż doustna, bo pewnie bym wyrzygała ;-)
Jessssuuu dziewczyny - ledwo chodzę! Mam takie bóle... i jeszcze dziecko chore i ja chora! aaa! ratunku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dziewczyny czy któraś z Was musi brać luteinę dopochwową? Dajcie znać

Ja byłam dziś u lekarza u mnie wszystko oki jak narazie :) płci jeszcze nie znamy ponieważ na usg w przychodni mają słaby sprzęt i nie było widać ale za dwa tyg idę do dr. Piskulaka lub Marciniaka i wtedy myślę że już się dowiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

No pewnie kunegunda, ze pamietam :)))

Wczoraj bylam u gin, maluch ma sie swietnie, machał nogami jak szalony ma 4.2cm :) No i jest wiekszy o 5 dni wiec dzis 11t1d i tez 9 ide na usg genetyczne, wczesniej mam przykazane zrobic badania krwi pappa i cos jeszcze.

Witamin nie biore zadnych, z córka do 14tyg bralam folik, teraz tak samo zamierzam .... wtedy wyniki mialam ksiazkowe cala ciąże, teraz poki co tez mam wiec po co sie faszerować.

Samopoczucie coraz lepsze, mdlosci coraz rzadziej ale jedzeniowo slabo... raczej zupy i to tylko pomidorowa na zmiane z ogorkową, serek homogenizowany, bulki z serem i jablka... cala reszta wzbudza we mnie obrzydzenie....

Pozdrowienia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam przyszłe mamusie,
Ja biore Femibion i magne b6. Mam pytanie czy któraś z Was chodzi na zajecia z jogi dla kobiet w ciazy i mogłaby cos polecić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Jak zapytałam lekarza o witaminy to powiedział,że folik, magnez b6 i warzywniak ;-) Wykorzystywać jeszcze warzywa owoce ,które są . Później wdrożymy witaminy. Pozwolił brać rutinoscorbin. Na co dzień w pracy mam duży kontakt z ludźmi i zarazkami dlatego wole się przestrzec.
Dla mnie dziwne jest to,że nie zapisał mi wit. D i DHA wszędzie trąbią o tych witaminach ,że są ważne . Jutro mam wizytę - USG genetyczne więc zapytam. Ja dopiero 13 tyg. / 1 trymestr za mną . W sobotę sądny dzień informujemy naszych rodziców na uroczystej kolacji ;-) Mamy zamiar pokazać fotki z urlopu i na koniec filmik z niespodzianką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

zapomniałam zapytać jakie witaminy bierzecie w ciaży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Nulko łączę się w bolu:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie Kobitki!
ja w środę już rozpoczęłam 15 tydzień, ale ten czas szybko umyka. Wczoraj wspominałam z mężem, jak katastrofalnie czułam się na początku ciąży. Nie wierzyłam, że to minie, gdyż w 1 ciaży czułam się znakomicie od samego początku. Jakie macie kobitki smaczki ciążowe? ja bym na okrągło jadła paprykę czerwoną i paprykę tą najostrzejszą japanelo w każdej postaci:) w occie, w zalewie solonej i to cały słoik na raz. Masakra jakaś normalnie. Cały czas pracuję, ale obawiam się chorób od dzieci ( pracuję w edukacji) i się nie obijam ciągle w ruchu. Z tygodnia na tydzień mówie jeszcze trochę popracuje, jeszcze. Może do początku grudnia albo połowy listopada dociągnę. Niestety rwa kulszowa łapie mnie i ciężko mi się przestawić w nocy z jednej strony na drugą a są dni gdy nogę ciągne. Jednakże boję się być w domu... ponieważ nie chcę zbytnio przytyć. Na razie przybrałam 3 kg. Pocieszcie, że nie pracując a odpoczywając w domu można przytyć książkowo 10-12 kg. :) to bym chętnie już odpoczywala.
Moje 10 letnie dziecko kochane pierwsze też się cieszy i nie może doczekać się rodzeństwa. Macie już wybrane imiona? My czekamy na Filipka albo Marcelinkę :) Kiedy już będzie wiadomo odnośnie płci? Bylam na prenatalnym w 12 tyg u Doeringa i nic nie pytałam. Teraz 17 stego idę do swojego doktora na zwykłe usg i ciekawa jestem czy już będzie wiadomo. Zdrówka kobitki! Sciskam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dr Marek Dawicki ginekolog (30 odpowiedzi)

czy ktoś zna? jakie opinie? pracuje m.in. w inviccie. dziękuję za opinie

Czy jest sens karac dwuletnie dziecko? (29 odpowiedzi)

Dziewczyny, moj maz ostatnio za zle zachowanie zaczal sadzac synka do kata. Maly wtedy bardzo...

Wakacje na Mazurach - gdzie polecacie? (65 odpowiedzi)

Chcemy (z mężem i ponad rocznym dzieckiem) pojechać w czerwcu na 4-5 dni na Mazury. Nie wiem...