Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sensimilia - 3.09 Ci napisałam ,że mam doła ,poźniej doszły bóle głowy i nad ranem plamienie. W południe pojechałam na Zaspę na Izbę. No i na szcześcię tylko muszę zwiększyć dawkę luteiny .Pchełce nic nie jest ! To było w czasie terminu miesiączki więc możliwe ,że to plamienie to stąd.
Jak u Was dziewczyny samopoczucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Cześć dziewczyny! Chwilę mnie nie było i musiałam nadrobić. My powiedzieliśmy najbliższym, bo stwierdziłam, że nawet jeśli coś miało by pójść nie tak, to przecież tym bardziej będę potrzebować wsparcia.

Z innej beczki, okazało się, że mdłości i złe samopoczucie wywołuje u mnie kwas foliowy, to rzadkie powikłanie podobno. Teraz zamiast rano, biorę przed snem i przesypiam najgorsze. Zupełnie inaczej się czuję, szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

a co do badań, to ja chodzę do lekarza na NFZ i wszystkie badania mam bezpłatne na skierowanie - Hiv, VDRL, przeciwciała anty-D i nie pamiętam już, co tam jeszcze robiłam. wydaje mi sie, że to Wasze przychodnie chcą zaoszczędzić. może trzeba by napisać pytanie do NFZ w gdańsku, które badania należą się w ciąży na podstawie ubezpieczenia? mi się wydaje, ze wszystkie, skoro u mnie tak jest....?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

nie wiem, czemu się wyświetla "knutowski" i nie mogę tego zmienić. chodzi mi o dr Fi*towskiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

cześc dziewczyny, ja mam termin na 03.03 :)
to moja druga ciąża, mam 2-letniego synka.
co do polecanych lekarzy na USG w 20-22 tygodniu oraz potem pod koniec ciąży, osobiście jestem przekonana do Dr Świątkowskiej, ewentualnie dr knutowskiego. akurat dr Doering w poprzedniej ciąży nie wykrył czegos istotnego, co zauwazyła Świątkowska.
jest tu ktoś jeszcze z Sopotu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Nika, ja za 2 tygodnie idę do Gamety do dr Zabula. Koszt 250zł, ale z tego co się orientuję to wszędzie jest taki sam. Mi mój lekarz polecił jeszcze dr Ewę Mężyk, też bierze 250zł.
Strasznie dużo wyjdzie Cię to USG. Wydaje mi się, że jeśli lekarz nie znajdzie nic niepokojącego, to bez sensu jest robienie testu Pappa. Hm.. Może spróbuj gdzieś indziej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Moj lekarz twierdzi,ze kliniki niepłodności naciagaja na różne badania.Trzeba uważać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Nika nie mam w tym temacie doświadczenia, ale moj lekarz powiedział ze najpierw sprawdzi przezierność karkowa i nosowa i jak bedzie cos nie tak to zobaczymy co dalej.Ile masz lat? Ja mam 30 i też mam obawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

dziewczyny współczuję Wam przejść, ale też mam w tym temacie doświadczenia. Długie starania o pierwsze dziecko, różne badania, zabiegi...Przy drugim to samo.. koleżanki zachodziły w ciążę za pierwszym podejściem, a my 2 lata i nic. I to bez żadnej przyczyny. Ale w końcu się udało :) choć też się na razie boje mówić zbyt dużej licznie osób, bo różnie może być...

A zmieniając temat chciałam Was zapytać o USG genetycznie- gdzie robiłyście/robicie i ile to kosztuje. Ja się nastawiałam na dr Brzóskę z Invikty i dziś się zarejestrowałam, ale koszt mnie trochę przeraża. Bo tam oprócz USG genetycznego (250 zł) obowiązkowo w pakiecie robią test Pappa plus bHCG i to razem wychodzi 406 zł.... Nie pamiętam już jak to było w mojej pierwszej ciąży, ale zapewne podobnie, bo też chodziłam do Invikty. Ale teraz trochę bardziej liczę pieniążki i się zastanawiam, czy to bad krwi jest konieczne jeśli w USG nic nie wzbudzi wątpliwości. a jak było u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sesimilia - bardzo współczuje !To musiało być dla Was bardzo trudne.Pewnie najbardziej rozumieją Cię osoby ,które to samo przeżyły.Choć staram się sobie ten ból wyobrazić to jednak nie potrafię.Ja czułam się strasznie jak wszystkie koleżanki zachodziły w ciąże i chwaliły się swoimi pociechami . Miałam nawet taki moment,że nienawidziłam wszystkie ciężarne i matki z dziećmi, które napotkałam po drodze.Najgorszy czas przyszedł w grudniu 2014r. kiedy dowiedziałam się,że szwagierka zaszła w ciąże i jest 5 miesiącu. Nie mówiła nam tak długo bo wiedziała ,ze ja po szpitalach jeździłam i leczyłam torbiele po prze stymulowaniu owulacji.Jak się dowiedziałam to najpierw była radość taka szczera nie wymuszona ,ale potem w zaciszu domowym świat mi się zawalił. Bo im wyszło za pierwszym razem. Ile nocy przepłakanych ,oskarżenia , obwinianie siebie że jestem bezużyteczną kobietą itd. Dlatego nikomu nic nie mówię bo jeszcze się okaże ,że serduszko przestanie bić i wtedy co :-( Dzisiaj zaczęłam brać to pod uwagę może to z ostrożności aby się tak bardzo nie przyzwyczajać do tej myśli. Głupia jestem może ,ale dziś hormony robią swoje i mam doła i na wszystkich jestem zła ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

My w dodatku trzymaliśmy wiadomość w tajemnicy, żeby powiedzieć rodzinie na święta, a dzień przed wigilią dowiedzieliśmy się, że dzidzia umiera =( najgorsze święta w życiu.. Ech na wspomnienia mnie wzięło.
Podziwiam Waszą cierpliwość w staraniach i to, że dajesz radę ukrywać przed Mamą też, to musi być potwornie trudne. Rodzice pewnie pękną ze szczęścia jak się dowiedzą =) ale się musiałaś cieszyć jak zobaczyłaś 2 kreski na teście =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sensimilia - masz rację w takiej chwili ważne jest wsparcie.Ja się już nie mogę doczekać aby powiedzieć rodzicom.Szczególnie,że rodzice mnie wspierają od początku moich starań a trwa to już dobre 3 lata. Mąż mnie trochę stopuje bo zna moją Mamę i wie ,że wszystkim znajomym powie.Tyle wytrzymałam to do 21 września (11 tyg.)też wytrzymam i od razu pojedziemy ze zdjęciem i kwiatami :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera my w poprzedniej ciąży nie mówiliśmy rodzinie, tylko wiedziała moja Mama, ale jak tę ciążę straciłam, to żałowałam, że nikt nie wie, bo byłam w tak fatalnym stanie psychicznym, że trudno mi było się z tego tłumaczyć i i tak wszyscy się dowiedzieli, i potrzebowałam też wsparcia i taryfy ulgowej, więc teraz najbliżsi się dowiedzieli jak tylko lekarz potwierdził. Ale rozumiem te obawy. Ja do tej pory mam odruch chowania brzucha jak widzę znajomych, mimo że lekarz ciągle mnie uspokaja i każe się cieszyć a nie martwić =)
Patiksz co do płci, to w pierwszej ciąży się dowiedzieliśmy na USG genetycznym, ale nie pamiętam czy to był 12 czy 14 tydzień. A prawdopodobnie chłopak w 14 tygodniu =)
A teraz już nawet czuję małe bąbelkowe kopniaki =) w pierwszej ciąży czułam ruchy od 16 tygodnia, myślałam, że nie da się szybciej, a tu już w 14 tc mój wiercipięta daje o sobie znać =) za pół roku mój termin z karty ciąży =)
Pozdrawiam jesiennie =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dzien dobry :)
chwilke mnie nie ma a tutaj tyle sie dzieje, co chwile ktos dolacza, witam wszystkie nowe mamuski :)
chcialabym powiedziec ze tak sobie patrzalam na moja karte ciazowa i jest napisane ze jednak mam termin na 6.03 nie wiem czemu myslalam ze 9 :P przepraszam za blad :P
Juz 15 tydzien sie zaczal :D leci leci wizyta za dwa tygodnie, juuz bym chciala wiedziec co nosze, kiedy sie dowiedzialyscie o plci?
Na szczescie jak zaczal sie 4 miesiac bole brzucha ustaly :) tylko nie ustannie budze sie w nocy..
Jak u Was? Jak sie czujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ja też szukałam kogoś na NFZ ,ale mieszkam za Gdańskiem w Straszynie to mi najbliższy jest Dr.Kwieciński z Kolbud i jak na razie chwalę sobie. On bierze za wizytę 140zł ale badania mi zleca bezpłatne w ramach tej wizyty.Bo to jego klinka jest i jego laboratorium.Z terminem wizyt też jest super.
Dziewczyny podzieliłyście się nowiną z najbliższymi? Bo u mnie tylko mąż wie.Postanowiliśmy z mężem ,że do 11 tyg. do wizyty rozstrzygającej nie chcemy zapeszać. Moja Mama ciągle mnie wypytuje masz okres , byłaś u lekarza? itd. Nawet jej się śniło ,że urodziłam chłopaka. Masakra ! Chyba będę musiała jej duży bukiet kupić w przeprosiny ,że ją okłamuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016
Kinga 31.03.2016

Kwiecień 2016
Malgosia85 03.04.2016
Estera13 10.04.2016
Molly 10.04.2016
Polka 16.04.2016
Nika 21.04.2016
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Cześć dziewczyny

Melduję się. Termin porodu około 21 kwietnia. Obecnie jestem w trakcie szukania dobrego ginekologa, który przyjmuje na NFZ. Może możecie polecić kogoś w Gdyni? Oczywiście na te kluczowe USG będę chodzić odpłatnie, ale takie comiesięczne wizyty plus robienie regularnych badań chciałabym robić w ramach funduszu

POLKA zdecydowanie odradzam Ci dr Paszkiewicz. Prowadziłam u niej pierwszą ciążę, ale w końcu "nie wyrobiłam" i w połowie ciąży zmieniłam lekarza. Jeśli interesują Cię szczegóły to mogę napisać tutaj lub na priv. Szkoda Twoich pieniędzy i czasu. Jeśli celujesz w Invicte to zdecydowanie dr Brzóska. Z tym, że trzeba się uzbroić w cierpliwość ,bo się spóźnia i to bardzo ;-)

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ja Ci nie pomogę bo z Gdyni jestem ale w wątku mamuś styczniowo lutowych 2016 jest dużo Gdańszczanek może tam dopytaj :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hejka dziewczyny :) Mam pytanie... Macie może do polecenia jakiegoś dobrego ginekologa z Gdańska? Chciałam się zapisać do Invicty do dr Paszkiewicz ale ma wizyty dopiero na październik... Więc została mi Dr. Legan bo miałam mieć wizytę 8 września... Ale nie wiem czy ona jest dobra na prowadzenie ciąży... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

To się pewnie spotkamy na porodówce =)
Mi się wydaje,że winowajcą naszego kataru i gorączki jest ostatnia rosnąca piątka, bo Feliks się skarży na ból ząbka. Ale to już ostatni =)
A mnie z kolei dopadła jelitówka i jestem zupełnie bez sił =( chyba jakaś plaga, dookoła wszyscy chorzy.
Jak tam się czujecie Dziewczyny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

JAKI PREZENT DLA 7-LATKI? (25 odpowiedzi)

pomozcie prosze, bo moj syn dostal zaproszenie na urodziny od kolezanki, ktora konczy wlasnie 7...

dwoje dzieci w jednym pokoju.. (86 odpowiedzi)

Pytanie skierowane do mam, które mają dwójkę maluchów w jednym pokoju. Mam synka 9 miesięcy i...

Czy jest sens karac dwuletnie dziecko? (29 odpowiedzi)

Dziewczyny, moj maz ostatnio za zle zachowanie zaczal sadzac synka do kata. Maly wtedy bardzo...