Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

No mi co prawda nie wychodzi na luty ale przesunął sie na właśnie 2.03 :-) ja Oliwiera urodziłam niby dla nich po terminie w 42 tc ale źle mi obliczyli termin i wywolywali porod a mysle ze dwa dni później samo by sie zaczęło i tak na prawdę to byl 40tc
Takie pogody sie niestety zaczynają Oli tez ma katar i do tego kaszel :-( mąż juz sie zarazil mam nadzieje że mnie to nie dopadnie. Już tydzień z tym walczymy w końcu wczoraj niestety dostał antybiotyk :/ ale zaczyna się poprawa
wzajemnie miłego dnia :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisia a Tobie na kiedy wychodzi teraz termin wg USG? =) mi na tym genetycznym wyszedł 29.02 a teraz średnio z wymiarów crl i wielkości główki na 27.02. Ale podobno w drugim trymestrze już dzieci rosną indywidualnie i nie ma co się tym sugerować. Ja się najbardziej przyzwyczaj do terminu wpisanego przez położną czyli 02.03. Zobaczymy =) Feliksa urodziłam 6 dni po terminie z miesiączki, a na te z USG wtedy nie patrzyłam teraz patrzę, bo miałam nieregularne cykle po poronieniu i nie wiem kiedy dokładnie była owulacja.
Co do jedzenia to odkąd minęły mdłości też mam wilczy apetyt.. Szczególnie na owoce, więc dużo cukru ale przynajmniej z witaminami =)
A mój synek złapał katar =( daawno już tego u nas nie było. Oby szybko minął i obym się nie zaraziła.
Miłej niedzieli =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Molly oj tak ja non stop coś jem aż mi głupio lodówkę przy mężu otwierać :) ale podjadam strasznie i ciągle i wszystko naraz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sensimilia super wiadomości :) to miałaś rację idziemy podobnie :)
Ja też przed każdą wizytą mam te obawy z serduszkiem dzidzi sama tego nie przechodziłam na szczęście ale doświadczenia najbliższej koleżanki i wracają te złe wspomnienia :(nie wiem jak wytrzymam do 11.09... ale będzie dobrze nie ma co się smucić.
Jeśli chodzi o moją garderobę to z poprzedniej ciąży mam trochę ciuchów rodziłam w styczniu więc i płaszczyk się znajdzie i coś eleganckiego na święta :) wtedy kupowałam spodnie i bluzki w h&m mama i dla mnie to najlepszy sklep jeśli chodzi o happy mum to tak ale tak jak dziewczyny piszą używki bo ogólnie sklep bardzo drogi

Pozdrowionka dziewczyny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Jeśli o mnie chodzi, to jeszcze garderoby nie zmieniłam. Zobaczymy co będzie dalej, w pierwszej ciąży do końca nosiłam swoje ubrania, oprócz spodni. Przez pierwsze 3 miesiące schudłam prawie 7 kg, wiec na końcu wszystko się prawie zgadzało.
Mam wizytę dopiero 1 października, niby miesiąc, ale to jakiś taki odległy termin, może ze względu na to, że to już jesień pewnie będzie.
Nie chcę zapeszać, ale poranne mdłości chyba minęły, zdarza się oczywiście gorszy dzień.
Powiedzcie dziewczyny, też macie takie wrażenie, że Wasze życie kręci się obecnie wokół jedzenia? :) Staram się oczywiście jeść rozsądnie, ale pusty żołądek, równa się u mnie z bólem brzucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ja kupuję ciuchy na olx i allegro happy mum np ostatnio wyhaczyłam super spodnie dresowe happy mum za 30zł :) t-shirty kupię sobie nowe, bo nie lubię nosić po kimś, ale sukienki, tuniki, spodnie w dobrym stanie bez problemu. Może nie ma dużego wyboru, ale zawsze coś tam sobie znajdę :)

Super, że z Twoim maluchem wszystko w porządku. Całkiem duży bobas z niego:) Najważniejsze, że dobrze się rozwija.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Mialam ten sam problem i mi pomoglo codzienne picie przegotowanej wody z lyzeczka miodu i cytryna (wode trzeba przygotowac z miodem wieczorem i wypic rano na czczo). Po ok. tygodniu problem minal :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Melduję się po wizycie =) wszystko w najlepszym porządku =) Bąbel rośnie jak na drożdżach. Ma 8 cm, lekarz mówi, że z nóżkami ok. 10cm. Łożysko prawidłowe, wielkość główki też. No i pawdopodobnie kolejny chłopak =) chociaż trudno było go przyłapać bo wiercił się niemiłosiernie. Niezły temperament będzie miał, ruszał się jak szalony. Dlatego nie wiem jeszcze na 100%, ale prawdobodobnie Feliks będzie miał brata o bardzo się z tego cieszymy =) tak lubię to oglądanie dzidzi na USG, niesamowite, że tam żyje taki mały człowieczek, zupełnie człekokształtny mały chłopczyk =) a teraz znów miesiąc czekania na wizytę =( a no i mogę już d*phaston odstawiać, a tarczyca do kontroli za tydzień.

Kinga a gdzien kupowałaś używane ciuchy? Jak pzeglądam allegro to nic mi się nie podoba =( masz jakieś sprawdzone źródło?
Pozdrawiam Was gorąco =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ja kupiłam sobie trochę ciuchów nowych i używanych happy mum, jakieś dresy, tuniki, sukienki. W h&m są niedrogie bluzki i t-shirty. Stwierdziłam, że nie będę wydawać nie wiadomo ile kasy na ciuchy, skoro ciąża przypada na zimę gdzie większość siedzi się w domu, do pracy nie chodzę więc nie muszę się jakoś stroić:) Wolę trochę zaoszczędzić na ciuchach dla siebie i kupić np. lepszy wózek czy wydać więcej na mebelki :) U mnie 11 tc. i już nie mieszczę się w żadne swoje spodnie i spódniczki :)

Sensimilia daj znać po wizycie co z maluszkiem :) Na pewno wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie dziewczyny :)
Jeśli chodzi o ubrania to ja już noszę ciążowe z pierwszej ciąży i luźniejsze swoje, ale jakoś wszystkiego mi brakuje, więc planuję się wybrać na Matarnię, tam w H&M jest dział mama i w C&A chyba też, jeśli dobrze pamiętam. Tam kupowałam w pierwszej ciąży. Też w Klifie w Happy Mum, ale tam tylko w sukienki na wesela się zaopatrywałam :) Teraz największy wydatek z odzieży ciążowej to chyba będzie zimowa kurtka.
A co do zaparć, to nie mam zbyt dużego doświadczenia, większość tych rzeczy, np. suszone śliwki, działają na mnie wzdymająco, a to dla mnie jeszcze gorsze niż te zaparcia :(, więc nie mogę niestety pomóc :(
Dziś wieczorem idę do lekarza i cały dzień dziś panikuję :( Po poprzednim poronieniu za każdym razem kiedy kładę się do badania USG wstrzymuję oddech i czekam w przerażeniu, czy nie dowiem się, że serduszko przestało bić. Nie wiem czy bym zniosła kolejną stratę.
Dam znać po wizycie, czy wszystko ok.
A jak u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

dużo błonnik musisz jeść, dodawaj siemię lniane, otręby do jogurtów. Powinno pomóc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dziewczyny : prośba do Was! Może temat niezbyt przyjemny ,ale potrzebuje porady.
Mam problem z zatwardzeniami. Pije kefiry,jem jabłka , jogurty z otrębami,śliwki . Nie wiem co jest ? Dzisiaj to takich dziwnych jakby kolek aż dostałam ,że aż mnie paraliżowało do tyłka. Dodam ,że pije dużo wody. Z tymże zaczęłam brać żelazo ale dopiero od wczoraj. Znacie jakieś sposoby? Jak już mam problemy to co dopiero będzie później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam witam gorąco nowe mamusie! super że jest nas coraz więcej. Czas szybko leci, niedługo jesień, zima i wiosna i dzieciaczki z nami:) Obyśmy dotrwały i nie narzekały zbytnio na ostatnie miesiące gdy będzie nas coraz więcej.
Ja już jutro wg. usg wskakuję w 11 tydzień. Dziś byłam kupić parę koszulek w rozmiarze M. i jedne spodnie rozmiar 38 takie legginsy z reserved w pasie guma ale ładnie leżą i mają lekko wyższy stan niż biodrówki. Gdzie się zaopatrujecie w większe ubrania ?
U mnie ciązy jeszcze nie widać, ale nie ładnie wyglądam w swoich spodniach rozm. 36 i boczki mi się wylewają:) heh gubie powoli talie. Od września ruszam pełną parą w pracy ile dotrwam nie wiem, gdyż od tygodnia po cały dniu boli mnie kręgosłup w " krzyżu " uczucie ciągniecia w pośladku jednym jakby rwa kulszowa i noga właśnie ta z tym pośladkiem bolącym jakby nie moja! ciągnie od wew. strony ud.
Nie wiem sama co mam o tym myśleć a następną wizytę mam w połowie września. Usg prenatalne mam 7.09.
sciskam was kobitki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hej Mamuski! Jak fajnie, ze pojawiaja sie juz kwietniowki :-)
My po wizycie - dzidziol ma 5,6 cm i mimo, ze to dopiero 12 tydzien to latwo udalo sie zmierzyc przeziernosc karkowa - wszystko jest oki :-)
Ja generalnie obolala w podbrzuszu i jak mocniej kluje, to sie nie cykam, ty lko Nospe lykam ;-)
Jak poczytalam Wasze historie i na podstawie wlasnego doswiadczenia, to kurde wcale nie tak latwo zajsc w ciaze... Ale teraz trzymam za wszystkie kciuki, zeby dzieciaczki fajnie rosly i zebysmy byly zdrwoe i pelne sil :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dokladnie tak! Dziekujemy :) a jak sie dzisiaj czujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dziękujemy za dopisanie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016
Kinga 31.03.2016

Kwiecień 2016
Malgosia85 03.04.2016
Estera13 10.04.2016
Molly 10.04.2016
Polka 16.04.2016

Witajcie dziewczyny! Szczególnie nowe w wątku :) ale fajnie, że nas coraz więcej. Pozwoliłam sobie uzupełnić listę. Jestem w szoku ile tu się zaczęło dziać :)
I zwróciło moją uwagę, że mamy tu tyle Mam po przejściach :( okropne i podziwiam Was (nas właściwie, bo ja też po poronieniu), że się nie poddajemy, tym razem będziemy miały super zdrowe dzieciaczki :)
Ja zaczynam dostrzegać uroki drugiego trymestru. Mdłości wczoraj miałam tylko wieczorem, dziś bardzo niewielkie. Do tego czuję przypływ energii, aż się czasem zastanawiam czy na pewno w ciąży jestem. Wczoraj co prawda potrzebowałam drzemki w ciągu dnia, ale zdołałam posprzątać po imprezie urodzinowej syna, zrobić obiad, pranie, poodkurzać całe mieszkanie i jeszcze pójść z dzieckiem na rower (on jechał a ja za nim biegłam), także przechodzę samą siebie. Pewnie i Was niedługo to czeka :) a sobie życzę, żeby dolegliwości nie wróciły.

Pozdrawiam Was gorąco :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witamy nowe mamusie:) Coraz więcej nas się robi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hejka Dziewczyny :)
Mogę dołączyć? Wczoraj byłam na usg, ciąża potwierdzona, zarodek 4,7 mm :)
Termin mniej więcej na 16 kwietnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

monisia061 Ja owszem bardzo chciałam ,ale z początku nie wiedziałam ,że miałam cykle bez owulacyjne . Później dostałam na stymulację clostibegyt. Jeden lekarz mi prze stymulował (4 tab/dziennie)i skończyło się torbielą 3 cm.W końcu zdecydowałam pójść do Gamety do Dr Śliwińskiego dołożył jakiś lek ,ale jeszcze nie skutkowało no i przypadkiem trafiłam do Kwiecińskiego z Kolbud bo Śliwiński był na urlopie. Dał mi jeszcze lek na cukrzycę i zalecił przytulać się codziennie i zadziałało. Myślę ,że to zasługa tych dwóch lekarzy ;-)
Pewnie głowa też tu miała na to wpływ. ostatnio bardziej wyluzowaliśmy bo kupiliśmy mieszkanie i skupiliśmy się na jego remontowaniu i meblowaniu poza tym mamy szczeniaka pitbulla 8 mies. ,który daje do wiwatu ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Niegrzeczne dziecko - ratunku (31 odpowiedzi)

Witam. Mam synka, który od urodzenia był dzieckiem "głośnym i krzyczącym". Np jeśli było...

moj 4 latek jest nie do wytrzymania (154 odpowiedzi)

Witam, czy ktoras z mam miala moze problem z krzyczacym I bardzo jeczacym dzieckiem? Synek...

ciekawe książki dla 4 latka jakie czytacie? (57 odpowiedzi)

czy możecie polecić jakieś fajne tytuły książek dla 4 latka do poczytania na dobranoc. W...