Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ale fajnie :-) moj maly teraz jakieś ostatnie zeby dostaje i goraczka w nocy masakra :/
Patiksz na pewno jest tak jak pisze malgosia ale jak masz w domu nospe to weź sobie powinna pomóc a na pewno nie zaszkodzi :-)
Estera tak to czasem jest ze bardzo sie chce a nic nie wychodzi :-( z oliwierem to pierwszy strzał i już z drugim chcialam jak maly mial rok ale ze dlugo go karmilam piersia co skutkowalo brak owulacji czego nie wiedzialam ale dostalam tabletki na jej wywołanie i juz w drugim cyklu brania ich sie udało :-) trraz musze po ciazy chyba dobrze sie zabezpieczyć jak to tak szybko idzie ;-)
Pozdrowienia dziewczyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Patiksz-a bierzesz nospe?Ja nawet miałam zalecone w razie W brać 2tabletki 3razy dziennie.Na pewno rozciąga sie Tobie macica i masz takie wrażenie bólu.Często bola tez pachwiny i uda od rozciągających sie więzadeł.
Powodzenia😊
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisia061 witaj😊! Mamy dzieci w podobnym.wieku z różnica miesiąca ;)
Jak sie czujesz w tej ciąży?Bo ja milion razy gorzej!Teraz leze na dzialce na łóżku,Mąż ma urlop i usypia Córkę a ja co chwila mam odruch wymiotny ale bez finału i to chyba jest najgorsze😐
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera13 przepraszam chciałam kciuk w gore a na telefonie to takie mini że zrobił sie w dół i nie mogę odklikac😁 przyznaje sie to ja!!!!!
Ja chodzę do dr knutowskiego w Sopocie bo nie musze czekać na wizytę czy usg noi jest super dokładny i wszystko mówi jak krowie na rowie;)pierwsza ciążę prowadził mi Dr Gdaniec z Luxmed(tam mam pakiet z pracy),i w przyszłym tyg do niego idę po skierowanie na wszystkie pierwsze badania bo mam wtedy bezpłatnie.Takze ja mam dwóch ale każdy o sobie wie i nikomu.nic nie przeszkadza;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Mi prowadzi ciąże dr Kwieciński z Medimedic w Kolbudach . Super ginekolog! Poświęca dużo czasu pacjentce no i w kosztach wizyt są badania krwi.Ostatnio dostałam filmik z naszą kruszynką 1 cm ;-) dla męża z tętnem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Małgosia85 mieszkałam w Sopocie teraz przeprowadziłam się za miasto do Straszyna
Monisia061 witaj rocznik 85 ;-)
Tylko ja z pierwszym dzieckiem :-( ,ale chciałam ale nie mogłam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

dziewczyny z rocznika 85 witajcie ja też ten rocznik w ubiegłym tygodniu obchodziłam 30stkę to moja druga ciąża mam już synka 1rok7mc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Patiksz - o tym doktorze słyszałam że jest spoko ale jak się idzie do niego prywatnie a jak na nfz do starmedici to podobno mało mówi i jest niezbyt przyjemny ale to tylko tak słyszałam od koleżanki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sorki dziewczyny ze się nie odzywałam tak jak pisałam w czwartek byłam u lekarza i wszystko jest narazie w porządku byłam na badaniu genetycznym :) potem z mężem i synkiem porwał nas spontaniczny wyjazd weekendowy i tak wyszło że nic nie napisałam. Dzidzia ma ponad 6 cm i zaczęłam 13 tydzień mdłości już tak jakby ustępują cale szczęście już też koniec z upałami
Sensimilia tak jak piszesz brzuszek rośnie i to jest pocieszające a moja kolejna wizyta 11 września :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ja również witam nowe koleżanki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam nowe kolezanki :D
jak samopoczucie?
Ja cos nie jestem spokojna i zapisalam sie do starmedici w GDYNI do Dr.Golonko? Czy ktos u niego prowadzil ciaze? ktos co ?
Mimo to pojde tez do swojej normalnie ale po ostatniej wizycie nie bylam zadowolona, brak podejscia totalnie, w nosie miala takie odczucie mialam, do tego chyba sie do niej jutro wybiore bo miewam prawie codziennie bole brzucha.. calego :( i w nocy sie budzie i jest nie za fajnie.
Ale jestem dobrej mysli ;)
odpoczywajcie i milego wieczorku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera13-skąd jesteś?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera13-tak jestem Twój rocznik😊.Z tymi staraniami to tak jest-im bardziej się chce tym trudniej😉.My o co obecną ciążę staraliśmy się od listopada-wg.mnie długo bo pozostałe był od razu😉
Leki,które przyjmuje nigdy mnie nie uczulały dopiero teraz,ale podobno to możliwe.Nie ma wyjścia musze wytrzymać.
Trzymam za Was kciuki w tych trudnych początkach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hej,
Chciałabym do Was dołączyć. Jestem w 8 tygodniu. Termin narazie na 10 kwietnia. To moja druga ciąża, mam już prawie 3 letnią córeczkę.
Na razie za bardzo nie narzekam, choć od 2 tygodni dokuczaja mi poranne mdłości i ciągłe zmeczenie, poza tym jadłowstręt... Bardzo podobnie było za pierwszym razem, tylko teraz mam więcej motywacji do działania, ze względu na córkę ;)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Małgosia85 Witam, jesteś mój rocznik 1985? i jako jedyna masz na kwiecień termin ;-)
Tylko u mnie to pierwsza ciąża po 3 latach starań .
Więc też jak Ty chucham i dmucham .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dopisuję się do listy :-)
7 tyg. ciąży , kruszynka 1 cm ,termin 10-12 kwiecień
Serducho bije miarowo! Rozwój też w porządku.
Do tej pory nie miałam nudności. Dziś coś chyba się pojawiło ,ale chwilowo. Do tej pory apetyt w normie. Teraz trochę słabnie.
Biorę na wszelki wypadek luteinę,ale dobrze ją znoszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie Mamuśki ;)
Dołączam do Was:)
Nazywam sie Malgosia,jestem Mama 1,5rpcznej Łucji.Jestem mama po przejściach,raz byłam w ciąży pozamacicznej usuniętej operacyjnie w 12tygodniu i jednym poronieniu.Teraz jestem właściwie w czwartej ciąży.
W związku z wcześniejszymi przejściami jestem na podtrzymaniu ciąży ale czuje,że wszystko będzie ok:)obecnie mamy 9tydzien,wg USG z piątku serduszko bije😊
Termin mam na 03.04.2016 w dniu urodzin Męża :)
W ciąży z Córka czułam sie fantastycznie,gdybym nie zrobila.testu ciążowego nie wiedziałabym,że jestem w ciąży😉 Teraz czuje się okropnie -mam mdłości od 3tygodniu i reakcje alergiczna na d*phaston na podtrzymanie w postaci pokrzywki całych nóg i biorę sterydy na zmniejszenie dolegliwości 😁 Szał!
Pozdrawiam Was serdecznie-ach ,jestem z Gdańska :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Cześć Dziewczyny =)
równieź witam nową Mamę =)
Wczoraj wróciliśmy z urlopu i zderzamy się z szarą rzeczywistością. Upały były nie do zniesienia, dlatego cieszę się, że miniony tydzień był łagodniejszy i że widać coraz więcej oznak jesieni.
W piątek idę do lekarza i już zaczynam panikować czy na wszystko jest dobrze. Brzuch rośnie - to mnie pociesza.
Mor-ela ja też mam problem z za niskim ciśnieniem i w pierwszej ciąży miałam to samo. Dotatkowo pod koniec 2 trymestru i cały trzeci synek mi naciskał na żyłę główną dolną i mdlałam prawie codziennie. Jedynym ratunkiem było leżenie, koniecznie na lewym boku. Mam nadzieję, że ta ciąża będzie łaskawsza pod tym względem, pociesza mnie, że lato już prawie za nami i że miednica po pierwszym porodzie się rozszerzyła to może maluch nie będzie aż tak uciskał.
Ja zachcianki miałam na początku ciąży - ogórki małosolne, rosół, bób, ale u mnie to tak działa, że jak zjem zachciankę to potem mnie od tego odrzuca. Teraz raczej miewam niechcianki =) a w pierwszej ciąży bez przerwy jadłam kiwi.
Przywitałam już drugi trymestr =) czuję się lepiej, choć mdłości jeszcze czasem dokuczają, szczególnie jak zjem coś ciężkostrawnego np. Papryka albo ogórki świeże nieznośnie mi leżą na żołądku, więc nie ruszam =) za to zmęczenie cały czas nie daje spokoju. Drzemka w południe razem z synem musi być.
Ale się rozpisałam. Co u Was? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

5 kg dzieciak przy porodzie! Łojezu! ;-) To wyczyn herosa, żeby SN rodzić, ale to też zależy jak tam miednica pracuje i biodra się ułożą ;-)
Moja kumpela rodziła po raz pierwszy CC a po raz drugi po 2 latach - SN, bo się dziecię ustawiło ładnie i ciąża była oki, także ona zadecydowała, że chce poród SN :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Morelko, nie wpadłam na to iż owulacja mogła być szybciej a wszystko możliwe. Duży ten Twój synek, ale moja teściowa rodziła 30 parę lat temu 2 synów w Wojewódzkim i to siłami natury. Mąż jako pierwszy syn ważył 4980 a jego brat kilka lat młodszy 5200. Nawet nie chcę myśleć w jakim stanie było " podwozie teściowej". Ponoć " duże" dzieci rodzi się łatwiej. Mój syn był wcześniakiem i miałam cc właśnie na Zaspie w 30 tyg i ważył niespełna 2 kg. Więcej nie napiszę, nie chcę opowiadać trudnych historii ale dziś po 10 latach to duży i zdrowy chłop :)
Podczas wizyty lekarskiej zapytałam dr jakie mam szanse na naturalny poród po cc, powiedział że spore, ale wg. prawa mogę się nie zgodzić na poród naturalny i mieć cc. Ciekawa jestem jak to wygląda w praktyce. Powiedzialam że zostawiam tą decyzję lekarzom. :) Z drugiej strony nie wiadomo co gorsze kolejna blizna, to chodzenie w pół na początku... czy nacięcie i pęknięcie a przedtem męka w bólach. Kolorowo i różowo nie jest ale inaczej nie będzie. Nie da się kilknąć po 9 miesiącach i wyskoczy nam piękny bobas jak z reklamy.

Co do zachcianek nie mam jeszcze typowych. Na początku jeszcze nie wiedząc że jestem w ciąży jadlam na potęgę pomidory z cebulką i do dziś mi zostało jedzenie pomidorów nawet bez soli i cebuli, ale wybrzydzam tylko ze sprawdzonego zródła nie marketowe. Mialam " fazę" na rzodkiewkę, ale zawsze lubiłam więc to chyba nie zachcianka.
Z rzeczy do których mnie nie ciągnie to: moja ukochana kawa, wypiję aby podnieść sobie ciśnienie ale nie wchodzi i połowę wylewam, słodyczy nie jadam a kiedyś dzień bez słodkości to dzień stracony.
Dziś o dziwo miałam chęć na ptysia i zjadłam:)
Miłego wieczorku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pompa ciepła (22 odpowiedzi)

Czy któraś z Was ogrzewa dom za pomocą pompy ciepła? Jeśli tak, to (jeśli można zapytać ;)),...

pomóżcie-pomysł na własny biznes (102 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Wakacje na Mazurach - gdzie polecacie? (65 odpowiedzi)

Chcemy (z mężem i ponad rocznym dzieckiem) pojechać w czerwcu na 4-5 dni na Mazury. Nie wiem...