Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ale fajnie :-) moj maly teraz jakieś ostatnie zeby dostaje i goraczka w nocy masakra :/
Patiksz na pewno jest tak jak pisze malgosia ale jak masz w domu nospe to weź sobie powinna pomóc a na pewno nie zaszkodzi :-)
Estera tak to czasem jest ze bardzo sie chce a nic nie wychodzi :-( z oliwierem to pierwszy strzał i już z drugim chcialam jak maly mial rok ale ze dlugo go karmilam piersia co skutkowalo brak owulacji czego nie wiedzialam ale dostalam tabletki na jej wywołanie i juz w drugim cyklu brania ich sie udało :-) trraz musze po ciazy chyba dobrze sie zabezpieczyć jak to tak szybko idzie ;-)
Pozdrowienia dziewczyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Patiksz-a bierzesz nospe?Ja nawet miałam zalecone w razie W brać 2tabletki 3razy dziennie.Na pewno rozciąga sie Tobie macica i masz takie wrażenie bólu.Często bola tez pachwiny i uda od rozciągających sie więzadeł.
Powodzenia😊
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisia061 witaj😊! Mamy dzieci w podobnym.wieku z różnica miesiąca ;)
Jak sie czujesz w tej ciąży?Bo ja milion razy gorzej!Teraz leze na dzialce na łóżku,Mąż ma urlop i usypia Córkę a ja co chwila mam odruch wymiotny ale bez finału i to chyba jest najgorsze😐
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera13 przepraszam chciałam kciuk w gore a na telefonie to takie mini że zrobił sie w dół i nie mogę odklikac😁 przyznaje sie to ja!!!!!
Ja chodzę do dr knutowskiego w Sopocie bo nie musze czekać na wizytę czy usg noi jest super dokładny i wszystko mówi jak krowie na rowie;)pierwsza ciążę prowadził mi Dr Gdaniec z Luxmed(tam mam pakiet z pracy),i w przyszłym tyg do niego idę po skierowanie na wszystkie pierwsze badania bo mam wtedy bezpłatnie.Takze ja mam dwóch ale każdy o sobie wie i nikomu.nic nie przeszkadza;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Mi prowadzi ciąże dr Kwieciński z Medimedic w Kolbudach . Super ginekolog! Poświęca dużo czasu pacjentce no i w kosztach wizyt są badania krwi.Ostatnio dostałam filmik z naszą kruszynką 1 cm ;-) dla męża z tętnem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Małgosia85 mieszkałam w Sopocie teraz przeprowadziłam się za miasto do Straszyna
Monisia061 witaj rocznik 85 ;-)
Tylko ja z pierwszym dzieckiem :-( ,ale chciałam ale nie mogłam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

dziewczyny z rocznika 85 witajcie ja też ten rocznik w ubiegłym tygodniu obchodziłam 30stkę to moja druga ciąża mam już synka 1rok7mc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Patiksz - o tym doktorze słyszałam że jest spoko ale jak się idzie do niego prywatnie a jak na nfz do starmedici to podobno mało mówi i jest niezbyt przyjemny ale to tylko tak słyszałam od koleżanki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sorki dziewczyny ze się nie odzywałam tak jak pisałam w czwartek byłam u lekarza i wszystko jest narazie w porządku byłam na badaniu genetycznym :) potem z mężem i synkiem porwał nas spontaniczny wyjazd weekendowy i tak wyszło że nic nie napisałam. Dzidzia ma ponad 6 cm i zaczęłam 13 tydzień mdłości już tak jakby ustępują cale szczęście już też koniec z upałami
Sensimilia tak jak piszesz brzuszek rośnie i to jest pocieszające a moja kolejna wizyta 11 września :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Ja również witam nowe koleżanki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam nowe kolezanki :D
jak samopoczucie?
Ja cos nie jestem spokojna i zapisalam sie do starmedici w GDYNI do Dr.Golonko? Czy ktos u niego prowadzil ciaze? ktos co ?
Mimo to pojde tez do swojej normalnie ale po ostatniej wizycie nie bylam zadowolona, brak podejscia totalnie, w nosie miala takie odczucie mialam, do tego chyba sie do niej jutro wybiore bo miewam prawie codziennie bole brzucha.. calego :( i w nocy sie budzie i jest nie za fajnie.
Ale jestem dobrej mysli ;)
odpoczywajcie i milego wieczorku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera13-skąd jesteś?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera13-tak jestem Twój rocznik😊.Z tymi staraniami to tak jest-im bardziej się chce tym trudniej😉.My o co obecną ciążę staraliśmy się od listopada-wg.mnie długo bo pozostałe był od razu😉
Leki,które przyjmuje nigdy mnie nie uczulały dopiero teraz,ale podobno to możliwe.Nie ma wyjścia musze wytrzymać.
Trzymam za Was kciuki w tych trudnych początkach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hej,
Chciałabym do Was dołączyć. Jestem w 8 tygodniu. Termin narazie na 10 kwietnia. To moja druga ciąża, mam już prawie 3 letnią córeczkę.
Na razie za bardzo nie narzekam, choć od 2 tygodni dokuczaja mi poranne mdłości i ciągłe zmeczenie, poza tym jadłowstręt... Bardzo podobnie było za pierwszym razem, tylko teraz mam więcej motywacji do działania, ze względu na córkę ;)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Małgosia85 Witam, jesteś mój rocznik 1985? i jako jedyna masz na kwiecień termin ;-)
Tylko u mnie to pierwsza ciąża po 3 latach starań .
Więc też jak Ty chucham i dmucham .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dopisuję się do listy :-)
7 tyg. ciąży , kruszynka 1 cm ,termin 10-12 kwiecień
Serducho bije miarowo! Rozwój też w porządku.
Do tej pory nie miałam nudności. Dziś coś chyba się pojawiło ,ale chwilowo. Do tej pory apetyt w normie. Teraz trochę słabnie.
Biorę na wszelki wypadek luteinę,ale dobrze ją znoszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie Mamuśki ;)
Dołączam do Was:)
Nazywam sie Malgosia,jestem Mama 1,5rpcznej Łucji.Jestem mama po przejściach,raz byłam w ciąży pozamacicznej usuniętej operacyjnie w 12tygodniu i jednym poronieniu.Teraz jestem właściwie w czwartej ciąży.
W związku z wcześniejszymi przejściami jestem na podtrzymaniu ciąży ale czuje,że wszystko będzie ok:)obecnie mamy 9tydzien,wg USG z piątku serduszko bije😊
Termin mam na 03.04.2016 w dniu urodzin Męża :)
W ciąży z Córka czułam sie fantastycznie,gdybym nie zrobila.testu ciążowego nie wiedziałabym,że jestem w ciąży😉 Teraz czuje się okropnie -mam mdłości od 3tygodniu i reakcje alergiczna na d*phaston na podtrzymanie w postaci pokrzywki całych nóg i biorę sterydy na zmniejszenie dolegliwości 😁 Szał!
Pozdrawiam Was serdecznie-ach ,jestem z Gdańska :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Cześć Dziewczyny =)
równieź witam nową Mamę =)
Wczoraj wróciliśmy z urlopu i zderzamy się z szarą rzeczywistością. Upały były nie do zniesienia, dlatego cieszę się, że miniony tydzień był łagodniejszy i że widać coraz więcej oznak jesieni.
W piątek idę do lekarza i już zaczynam panikować czy na wszystko jest dobrze. Brzuch rośnie - to mnie pociesza.
Mor-ela ja też mam problem z za niskim ciśnieniem i w pierwszej ciąży miałam to samo. Dotatkowo pod koniec 2 trymestru i cały trzeci synek mi naciskał na żyłę główną dolną i mdlałam prawie codziennie. Jedynym ratunkiem było leżenie, koniecznie na lewym boku. Mam nadzieję, że ta ciąża będzie łaskawsza pod tym względem, pociesza mnie, że lato już prawie za nami i że miednica po pierwszym porodzie się rozszerzyła to może maluch nie będzie aż tak uciskał.
Ja zachcianki miałam na początku ciąży - ogórki małosolne, rosół, bób, ale u mnie to tak działa, że jak zjem zachciankę to potem mnie od tego odrzuca. Teraz raczej miewam niechcianki =) a w pierwszej ciąży bez przerwy jadłam kiwi.
Przywitałam już drugi trymestr =) czuję się lepiej, choć mdłości jeszcze czasem dokuczają, szczególnie jak zjem coś ciężkostrawnego np. Papryka albo ogórki świeże nieznośnie mi leżą na żołądku, więc nie ruszam =) za to zmęczenie cały czas nie daje spokoju. Drzemka w południe razem z synem musi być.
Ale się rozpisałam. Co u Was? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

5 kg dzieciak przy porodzie! Łojezu! ;-) To wyczyn herosa, żeby SN rodzić, ale to też zależy jak tam miednica pracuje i biodra się ułożą ;-)
Moja kumpela rodziła po raz pierwszy CC a po raz drugi po 2 latach - SN, bo się dziecię ustawiło ładnie i ciąża była oki, także ona zadecydowała, że chce poród SN :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Morelko, nie wpadłam na to iż owulacja mogła być szybciej a wszystko możliwe. Duży ten Twój synek, ale moja teściowa rodziła 30 parę lat temu 2 synów w Wojewódzkim i to siłami natury. Mąż jako pierwszy syn ważył 4980 a jego brat kilka lat młodszy 5200. Nawet nie chcę myśleć w jakim stanie było " podwozie teściowej". Ponoć " duże" dzieci rodzi się łatwiej. Mój syn był wcześniakiem i miałam cc właśnie na Zaspie w 30 tyg i ważył niespełna 2 kg. Więcej nie napiszę, nie chcę opowiadać trudnych historii ale dziś po 10 latach to duży i zdrowy chłop :)
Podczas wizyty lekarskiej zapytałam dr jakie mam szanse na naturalny poród po cc, powiedział że spore, ale wg. prawa mogę się nie zgodzić na poród naturalny i mieć cc. Ciekawa jestem jak to wygląda w praktyce. Powiedzialam że zostawiam tą decyzję lekarzom. :) Z drugiej strony nie wiadomo co gorsze kolejna blizna, to chodzenie w pół na początku... czy nacięcie i pęknięcie a przedtem męka w bólach. Kolorowo i różowo nie jest ale inaczej nie będzie. Nie da się kilknąć po 9 miesiącach i wyskoczy nam piękny bobas jak z reklamy.

Co do zachcianek nie mam jeszcze typowych. Na początku jeszcze nie wiedząc że jestem w ciąży jadlam na potęgę pomidory z cebulką i do dziś mi zostało jedzenie pomidorów nawet bez soli i cebuli, ale wybrzydzam tylko ze sprawdzonego zródła nie marketowe. Mialam " fazę" na rzodkiewkę, ale zawsze lubiłam więc to chyba nie zachcianka.
Z rzeczy do których mnie nie ciągnie to: moja ukochana kawa, wypiję aby podnieść sobie ciśnienie ale nie wchodzi i połowę wylewam, słodyczy nie jadam a kiedyś dzień bez słodkości to dzień stracony.
Dziś o dziwo miałam chęć na ptysia i zjadłam:)
Miłego wieczorku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (44 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

poleccie mi jaks zabawkę dla rocznego dziecka (121 odpowiedzi)

Moja córeczka skonczy niedlugo roczek. Zastanawiam ,co mam jej kupić???Dodam, ze ma ju...

Dobra jakościowa pościel dla dziecka jaka?? (111 odpowiedzi)

Mamuśki stanełam przed wyborem pościeli i chciałam sie was podpytać jaką pościel polecacie, jaka...