Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dziewczyny, a macie jakieś zachcianki?
W I ciąży parowałam sobie na okrągło brokuły i jadłam dużo szpinaku hehe, teraz mam jadłowstręt, ale czekoladę to bym żarła ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

A jakby co to w Gdańsku dobre USG robi też dr Doering: http://www.doering-usg.pl/
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016
Kinga 31.03.2016

Witamy nową mamusię :)
Podejrzewam, że jak będziemy dalej w tej "naszej" ciąży, to więcej postów się pojawi.

Zielone jabłuszko - podejrzewam, że jeszcze kilka razy podczas badań możesz się zadziwić różnymi pomiarami, np. że dziecko wyda się dużo większe, a co za tym idzie, że termin porodu - wcześniejszy niż z miesiączki :) to może być wynik np. wcześniejszej owulacji... także najważniejsze, że zdrowe i rośnie pięknie! :) ja rodziłam teoretycznie 3 tygodnie wcześniej aniżeli miałam i całe szczęście, bo młody ważył 3,5 kg a w ciągu następnych 3 tygodni dobił do 4 kg :P i chyba by mnie musieli ciąć, bo raczej by nie przeszedł przez kanał rodny... poród nie należał do łatwych i wypychano mi dziecko, ale spoko - wszystko do zniesienia.
Też mnie wkurza to niesamowicie, że płacimy składki i na NFZ to sobie możemy co najwyżej siknąć i zrobić morfologię ogólną, a za te obowiązkowe dodatkowe badania trzeba wybulić tyle kasy. HIV teoretycznie można bezpłatnie - w punkcie pobrań przy szpitalu zakaźnym na Smoluchowskiego, ale kurde - tak, jak wcześniej było w Invictie i mogłam spokojnie pójść, tak do zakaźnego mi się nie widzi.

Patiksz - jeśli przebyłaś kiedyś toksoplazmozę i masz przeciwciała IgG, to luz :) bo to nie jest świeża infekcja - jeśli IgM masz na plusie to lekarz Ci przepisze jakiś antybiotyk; ja przeszłam cytomegalię (w pierwszej ciąży to zidentyfikowałam, bo nawet nie wiedziałam, że cytomegalia to w moim przypadku był półpasiec kilka lat wcześniej) i dalej mam na plusie IgG.

U mnie nadal wymioty, choć już nie tak spektakularne ;-) ale nadal męczące; no i do tego mam super niskie ciśnienie (90/40!) i czołgam się przy podłodze, co z 4 latkiem jest ciężkie. Niestety kawa mi nie wchodzi, choć przed ciążą piłam 4 dziennie! Znacie coś na podniesienie ciśnienia, oprócz nerwów ;-)
Ja odliczam dni do wizyty (25.08) i mam nadzieję, że przy okazji będę miałam usg ginekologiczne, podczas którego lekarz sprawdzi przezierność karku. Wydaje mi się, że w poprzedniej ciąży USG robił mi mój ginekolog (czyli dr Nitkowski) i nie jeździłam do innych gabinetów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisia jak po badaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Patiksz,
Super wieści:)
też idę 16.09 na kolejną wizyte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie kochane:)
Byłam w środę u doktora i wszystko dobrze. Serducho bije co mnie niezmiernie cieszy:) Maleństwo ma całe 6 cm. Jedno mnie zastanawia a mianowicie, ostatnio lekarz na podstawie ostatniej miesiączki wyliczył że jestem w 6 tyg. ciąży a minęły3 tyg. i wg. obliczeń jestem w 9 tyg. a w środę powiedział mi że to już prawie 10 tydzień.
Wyraznie powiedziałam ze ost. miesiączkę miałam 16. 06. i wg. poprzednich ustaleń przewidywany termin porodu na 28.03

Natomiast z usg wyczytałam takie dane, powiedzcie dziewczynki czy tu jest błędny zapis i dr. się pomylił czy wielkość dziecka wskazuje na 10 tydzień i usg " samo oblicza"
Podaję dane ze zdjęcia usg.
CRL 9w 6d
LMP 11-06-2015
EDD 18-03-2016

Dostalam tez skierowanie na badania ogolne krwi, mocz, glukoza to na nfz. I masę badań dodatkowych krwi już nie na nfz, czym bylam zdziwiona gdyż bedac w ciaży 10 lat temu moja doktor nie zleciła mi takich badań i tylu płatnych. Niby nfz płacę składkę i muszę płacić za te kilka dodatkowych wychodzi 200 zł :) ale wolę płacić i mieć pewność że wszystko ok. Dodatkowe badania to:
toxo: ICG , IGM, tsh, hiv, hcv anty

Czuję się dobrze, mdłości sporadyczne a mam zrobić dodatkowe usg prenatalne w 13 tyg. :) Kogo polecacie w Gdańsku?
Normalnie jak zobaczyłam maleństwo to pierwsza myśl to jest dziewczynka, wiem wiem jeszcze za wcześnie.

Witam serdecznie nową mamusię:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam dziewczyny,

Podczytuję Was, ale dopiero teraz postanowiłam dołączyć. Termin mam na 31.03 i to 9 tc. To nasz pierwszy długo wyczekiwany dzidziuś :)
Jestem na zwolnieniu, czuję się w miarę dobrze, czasami wymiotuję i dużo śpię. Brałam tabletki na podtrzymanie, ale teraz już jest wszystko ok i lekarz mówił, że maluch pięknie się rozwija :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dzien dobry, co cicho sie tutaj zrobilo, co u Was? Jak sie czujecie :)?
Upaly juz minely to mozna spokojnie funkcjonowac chociaz potrzebuje drzemki w ciagu dnia.. :(
Bylam u lekarza przed wczoraj robilam mi usg mowila ze wszystko w porzadku jest, slyszalam juz serducho no i w sumie to 12 tydz :)
Tylko wykryto u mnie toskoplamoze kiedys..i sie zastanawiam czy przejdzie na malucha czy co..?
Pozatym zastanawiam sie chociaz nad jedna wizyta prywatnie bo lekarka robiac mi usg nic nie mowila.. jezdzila i jezdzila a ja sie tylko patrzalam bo to mi zostalo.
Na szczescie glukoza poki co prawidlowa oby tak zostalo!!
Teraz ide 16 :)

Milego dnia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Zielone jabłuszko daj znać jak po wizycie u lekarza co nowego. Ja idę dziś wieczorkiem na prenatalne to się odezwę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hej dziewczyny moja wizyta jutro i badanie genetyczne zaczął się 12 tydzień zobaczymy co u dzidzi. A jak u was? Moje samopoczucie troszkę lepiej ale jeszcze mdłości trzymają już jakby coraz mniej :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Kobitki co u nas taka cisza? zdrowe jesteście? jak się czujecie?
Udanego wypoczynku życzę i witam się z nową mamą:)
Ja już dziś rozpoczęłam 9 tydzień a jutro na wizytę do lekarza idę. Samopoczucie coraz lepsze, ale zdarzają się dni ze mi się kręci w głowie i jest slabo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

NIe ma chyba zadnej reguły ;) wygladalo to mniej wiecej tak.

1 ciąża- mdlosci, wymioty, zatrucie ciazowe na koniec (opuchlizna, wysokie cisnienie, białkomocz)

2 ciaza- mdlosci, zero wymiotów ;) migrena

3 ciąza- mdlosci, wymioty, migreny.... ;p

Myslalam, ze drugi porod bedzie szybki, bo takie z reguly sa te drugie porody,ale trwal 18 godz. mimo tego od razu po,moglabym wystartowac w maratonie o dziwo ;) natomiast po pierwszym porodzie prawie mdlalam z oslabienia :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016

W związku z utratą Malutka przez Nataluś, wypisałam ją z listy...

Witaj Ania_85 :) Widzę, że doświadczona z Ciebie mamuśka, to powiedz - czy każda Twoja ciąża miała podobny przebieg? Bo ja myślałam, że druga będzie dla mnie łaskawsza, ale gdzie tam ;-) Tak, jak myślałam, że wymioty mi przechodzą, tak jednak nie... i ten jadłowstręt i zapachowstręt... eh... i ten brzuch! zupełnie jakbym była w 6 m-cu! normalnie mąż patrzy czy to nie ciąża mnoga ;-)
Ja mam wizytę dopiero 25-ego sierpnia, także sobie jeszcze poczekam z oglądaniem dzidziola :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

MIelgo urlopu ;)

Mam nadzieje ze do konca sierpnia tez uda mi sie z rodzinka jeszcze pourlopowac :)

Monisia, to moja 3 dzidzia ;) Mam juz synka -5 lat, coreczke 3 ;) marzyla nam sie duza rodzinka.

dzis mozna w koncu odetchnac chlodniejszym powietrzem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Również witam Anię :) Mamy podobny termin chociaż mi teraz też wychodzi zupełnie inna data ale już zostawię ten 8.03 :) Aniu to Twoje pierwsze dziecko?

Sensimilia bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko ok i że lekarz bardzo CI przypasował w dodatku z tą tarczycą :)

Patiksz to u Ciebie 11 tc i dzidzia ma 5cm to chyba coś nie tak bo powinna mieć około 3,5cm bo 5 to trochę za dużo może ta aplikacja coś nie tak pokazuje. Ja też jestem w 11 i ostatnio u lekarza było tak jak powinno być 3,5cm no ale może u mnie jest coś nie tak :/

Co u Was dziewczyny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witaj Aniu =)
Ja muszę poprawić sobie termin, bo ostatnio się ciąglen pokrywa na usg z tym z miesiączki. Na tym usg genetycznym wyszło 29lutego. Mam nadzieję, że się nie sprawdzi i nie będziemy obchodzić urodzin co 4 lata ;)
Póki co jedziemy na wymarzony urlop, będę odcięta od Internetu, także życzę Wam wszystkiego dobrego i odezwę się 24 sierpnia =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Nataluś 01.03.2016
Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam kobitki ;)

jestem w 10tc :) termin mam na 8 marca.
Chodze do dra Marciniaka, ktorego tez szczerze moge Wam polecic, prowadzil juz moją poprzednia ciąże.

Ciezko wytrzymac w te upaly, chcialaym zeby bylo 22 stopni... Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisiu dziękuję Ci za polecenie tego lekarza =) rzeczywiście bardzo dokładny i rzetelny, odppwiada na wszystkie pytania i nie żałuje ani minuty, także bardzo duży plus dla niego =) nawet mężowi się spodobał. Szczególnie się cieszę, że do niego trafiłam ze względu na moją tarczycę, włączył mi leczenie i dokładnie wytłumaczył co i jak =)
Dzidzia jest zdrowa =) to też mnie bardzo cieszy, ale tu byłam zaskoczona tym badaniem, bo pamiętam, że w pierwszej ciąży miałam je robione inaczej, tzn. Lekarz badał więcej parametrów, mierzył wszystko - główkę, brzuszek itd. Na podstawie tego wyliczał dokładny wiek ciążowy i dostałam taką rozpiskę jaką chorobę z jakim prawdopodobieństwem może mieć dziecko. A tutaj tylko sprawdził akcję serca, zmierzył przezierność i znalazł nosek i tyle. Ale najważniejsze, że dzidzia zdrowa =) Jestem bardzo zadowolona z wizyty i spokojna =) maluch się wiercił jak szalony =) a wzrostem jest 1dzień do przodu względem terminu z miesiączki, także super rośnie =)
Czuję się też coraz lepiej =) dzisiaj mam w ogóle świetny nastrój, pewnie też dzięki wczorajszej wizycie i temu, że jutro jedziemy na urlop =)
Także życzę Wam udanego dnia =) i czekam na Wasze relacje od lekarzy! =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dzien dobry, ja dzisiaj zaczelam 11 tydzien :) i mam aplikacje na ktorej pokazuje mi przyblizona wage i wzrost maluszka na dana chwile ma 5cm i wazy 8g :P hi
Wizyte mam za rowny tydzien i sie dowiem co i jak po wynikach z moczu i krwi..
nie udzielalam sie ostatniio bo wrocilam w pon wieczorem bylam padnieta :( do tego wczoraj tez bylam troche na sloncu wrocilam do domu i juz po 19 spalam :(
12h snu zdecydowanie bardzo duzo ;p nie sypialam tak,
dzisiaj slonce mnie posluchalo poki co i jst daleko za chmurami :) spokojnie mozna wyjsc z domu:)
Jak sie czujecie?
Miego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaką kupić prostownice???? (50 odpowiedzi)

hey,dziewczyny prosze o rade,zamierzam kupic prostownice byłam dzis na polowaniu ale wybor jest...

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? (33 odpowiedzi)

Macie jakieś pomysły? Prezent czy raczej pieniądze? Dodam, że na przyjęciu będzie dość dużo...

Jaki wózek lepiej (26 odpowiedzi)

Podoba mi się taki...