Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dziewczyny, a macie jakieś zachcianki?
W I ciąży parowałam sobie na okrągło brokuły i jadłam dużo szpinaku hehe, teraz mam jadłowstręt, ale czekoladę to bym żarła ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

A jakby co to w Gdańsku dobre USG robi też dr Doering: http://www.doering-usg.pl/
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016
Kinga 31.03.2016

Witamy nową mamusię :)
Podejrzewam, że jak będziemy dalej w tej "naszej" ciąży, to więcej postów się pojawi.

Zielone jabłuszko - podejrzewam, że jeszcze kilka razy podczas badań możesz się zadziwić różnymi pomiarami, np. że dziecko wyda się dużo większe, a co za tym idzie, że termin porodu - wcześniejszy niż z miesiączki :) to może być wynik np. wcześniejszej owulacji... także najważniejsze, że zdrowe i rośnie pięknie! :) ja rodziłam teoretycznie 3 tygodnie wcześniej aniżeli miałam i całe szczęście, bo młody ważył 3,5 kg a w ciągu następnych 3 tygodni dobił do 4 kg :P i chyba by mnie musieli ciąć, bo raczej by nie przeszedł przez kanał rodny... poród nie należał do łatwych i wypychano mi dziecko, ale spoko - wszystko do zniesienia.
Też mnie wkurza to niesamowicie, że płacimy składki i na NFZ to sobie możemy co najwyżej siknąć i zrobić morfologię ogólną, a za te obowiązkowe dodatkowe badania trzeba wybulić tyle kasy. HIV teoretycznie można bezpłatnie - w punkcie pobrań przy szpitalu zakaźnym na Smoluchowskiego, ale kurde - tak, jak wcześniej było w Invictie i mogłam spokojnie pójść, tak do zakaźnego mi się nie widzi.

Patiksz - jeśli przebyłaś kiedyś toksoplazmozę i masz przeciwciała IgG, to luz :) bo to nie jest świeża infekcja - jeśli IgM masz na plusie to lekarz Ci przepisze jakiś antybiotyk; ja przeszłam cytomegalię (w pierwszej ciąży to zidentyfikowałam, bo nawet nie wiedziałam, że cytomegalia to w moim przypadku był półpasiec kilka lat wcześniej) i dalej mam na plusie IgG.

U mnie nadal wymioty, choć już nie tak spektakularne ;-) ale nadal męczące; no i do tego mam super niskie ciśnienie (90/40!) i czołgam się przy podłodze, co z 4 latkiem jest ciężkie. Niestety kawa mi nie wchodzi, choć przed ciążą piłam 4 dziennie! Znacie coś na podniesienie ciśnienia, oprócz nerwów ;-)
Ja odliczam dni do wizyty (25.08) i mam nadzieję, że przy okazji będę miałam usg ginekologiczne, podczas którego lekarz sprawdzi przezierność karku. Wydaje mi się, że w poprzedniej ciąży USG robił mi mój ginekolog (czyli dr Nitkowski) i nie jeździłam do innych gabinetów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisia jak po badaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Patiksz,
Super wieści:)
też idę 16.09 na kolejną wizyte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie kochane:)
Byłam w środę u doktora i wszystko dobrze. Serducho bije co mnie niezmiernie cieszy:) Maleństwo ma całe 6 cm. Jedno mnie zastanawia a mianowicie, ostatnio lekarz na podstawie ostatniej miesiączki wyliczył że jestem w 6 tyg. ciąży a minęły3 tyg. i wg. obliczeń jestem w 9 tyg. a w środę powiedział mi że to już prawie 10 tydzień.
Wyraznie powiedziałam ze ost. miesiączkę miałam 16. 06. i wg. poprzednich ustaleń przewidywany termin porodu na 28.03

Natomiast z usg wyczytałam takie dane, powiedzcie dziewczynki czy tu jest błędny zapis i dr. się pomylił czy wielkość dziecka wskazuje na 10 tydzień i usg " samo oblicza"
Podaję dane ze zdjęcia usg.
CRL 9w 6d
LMP 11-06-2015
EDD 18-03-2016

Dostalam tez skierowanie na badania ogolne krwi, mocz, glukoza to na nfz. I masę badań dodatkowych krwi już nie na nfz, czym bylam zdziwiona gdyż bedac w ciaży 10 lat temu moja doktor nie zleciła mi takich badań i tylu płatnych. Niby nfz płacę składkę i muszę płacić za te kilka dodatkowych wychodzi 200 zł :) ale wolę płacić i mieć pewność że wszystko ok. Dodatkowe badania to:
toxo: ICG , IGM, tsh, hiv, hcv anty

Czuję się dobrze, mdłości sporadyczne a mam zrobić dodatkowe usg prenatalne w 13 tyg. :) Kogo polecacie w Gdańsku?
Normalnie jak zobaczyłam maleństwo to pierwsza myśl to jest dziewczynka, wiem wiem jeszcze za wcześnie.

Witam serdecznie nową mamusię:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam dziewczyny,

Podczytuję Was, ale dopiero teraz postanowiłam dołączyć. Termin mam na 31.03 i to 9 tc. To nasz pierwszy długo wyczekiwany dzidziuś :)
Jestem na zwolnieniu, czuję się w miarę dobrze, czasami wymiotuję i dużo śpię. Brałam tabletki na podtrzymanie, ale teraz już jest wszystko ok i lekarz mówił, że maluch pięknie się rozwija :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dzien dobry, co cicho sie tutaj zrobilo, co u Was? Jak sie czujecie :)?
Upaly juz minely to mozna spokojnie funkcjonowac chociaz potrzebuje drzemki w ciagu dnia.. :(
Bylam u lekarza przed wczoraj robilam mi usg mowila ze wszystko w porzadku jest, slyszalam juz serducho no i w sumie to 12 tydz :)
Tylko wykryto u mnie toskoplamoze kiedys..i sie zastanawiam czy przejdzie na malucha czy co..?
Pozatym zastanawiam sie chociaz nad jedna wizyta prywatnie bo lekarka robiac mi usg nic nie mowila.. jezdzila i jezdzila a ja sie tylko patrzalam bo to mi zostalo.
Na szczescie glukoza poki co prawidlowa oby tak zostalo!!
Teraz ide 16 :)

Milego dnia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Zielone jabłuszko daj znać jak po wizycie u lekarza co nowego. Ja idę dziś wieczorkiem na prenatalne to się odezwę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hej dziewczyny moja wizyta jutro i badanie genetyczne zaczął się 12 tydzień zobaczymy co u dzidzi. A jak u was? Moje samopoczucie troszkę lepiej ale jeszcze mdłości trzymają już jakby coraz mniej :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Kobitki co u nas taka cisza? zdrowe jesteście? jak się czujecie?
Udanego wypoczynku życzę i witam się z nową mamą:)
Ja już dziś rozpoczęłam 9 tydzień a jutro na wizytę do lekarza idę. Samopoczucie coraz lepsze, ale zdarzają się dni ze mi się kręci w głowie i jest slabo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

NIe ma chyba zadnej reguły ;) wygladalo to mniej wiecej tak.

1 ciąża- mdlosci, wymioty, zatrucie ciazowe na koniec (opuchlizna, wysokie cisnienie, białkomocz)

2 ciaza- mdlosci, zero wymiotów ;) migrena

3 ciąza- mdlosci, wymioty, migreny.... ;p

Myslalam, ze drugi porod bedzie szybki, bo takie z reguly sa te drugie porody,ale trwal 18 godz. mimo tego od razu po,moglabym wystartowac w maratonie o dziwo ;) natomiast po pierwszym porodzie prawie mdlalam z oslabienia :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016

W związku z utratą Malutka przez Nataluś, wypisałam ją z listy...

Witaj Ania_85 :) Widzę, że doświadczona z Ciebie mamuśka, to powiedz - czy każda Twoja ciąża miała podobny przebieg? Bo ja myślałam, że druga będzie dla mnie łaskawsza, ale gdzie tam ;-) Tak, jak myślałam, że wymioty mi przechodzą, tak jednak nie... i ten jadłowstręt i zapachowstręt... eh... i ten brzuch! zupełnie jakbym była w 6 m-cu! normalnie mąż patrzy czy to nie ciąża mnoga ;-)
Ja mam wizytę dopiero 25-ego sierpnia, także sobie jeszcze poczekam z oglądaniem dzidziola :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

MIelgo urlopu ;)

Mam nadzieje ze do konca sierpnia tez uda mi sie z rodzinka jeszcze pourlopowac :)

Monisia, to moja 3 dzidzia ;) Mam juz synka -5 lat, coreczke 3 ;) marzyla nam sie duza rodzinka.

dzis mozna w koncu odetchnac chlodniejszym powietrzem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Również witam Anię :) Mamy podobny termin chociaż mi teraz też wychodzi zupełnie inna data ale już zostawię ten 8.03 :) Aniu to Twoje pierwsze dziecko?

Sensimilia bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko ok i że lekarz bardzo CI przypasował w dodatku z tą tarczycą :)

Patiksz to u Ciebie 11 tc i dzidzia ma 5cm to chyba coś nie tak bo powinna mieć około 3,5cm bo 5 to trochę za dużo może ta aplikacja coś nie tak pokazuje. Ja też jestem w 11 i ostatnio u lekarza było tak jak powinno być 3,5cm no ale może u mnie jest coś nie tak :/

Co u Was dziewczyny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witaj Aniu =)
Ja muszę poprawić sobie termin, bo ostatnio się ciąglen pokrywa na usg z tym z miesiączki. Na tym usg genetycznym wyszło 29lutego. Mam nadzieję, że się nie sprawdzi i nie będziemy obchodzić urodzin co 4 lata ;)
Póki co jedziemy na wymarzony urlop, będę odcięta od Internetu, także życzę Wam wszystkiego dobrego i odezwę się 24 sierpnia =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Marzec 2016

Nataluś 01.03.2016
Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam kobitki ;)

jestem w 10tc :) termin mam na 8 marca.
Chodze do dra Marciniaka, ktorego tez szczerze moge Wam polecic, prowadzil juz moją poprzednia ciąże.

Ciezko wytrzymac w te upaly, chcialaym zeby bylo 22 stopni... Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Monisiu dziękuję Ci za polecenie tego lekarza =) rzeczywiście bardzo dokładny i rzetelny, odppwiada na wszystkie pytania i nie żałuje ani minuty, także bardzo duży plus dla niego =) nawet mężowi się spodobał. Szczególnie się cieszę, że do niego trafiłam ze względu na moją tarczycę, włączył mi leczenie i dokładnie wytłumaczył co i jak =)
Dzidzia jest zdrowa =) to też mnie bardzo cieszy, ale tu byłam zaskoczona tym badaniem, bo pamiętam, że w pierwszej ciąży miałam je robione inaczej, tzn. Lekarz badał więcej parametrów, mierzył wszystko - główkę, brzuszek itd. Na podstawie tego wyliczał dokładny wiek ciążowy i dostałam taką rozpiskę jaką chorobę z jakim prawdopodobieństwem może mieć dziecko. A tutaj tylko sprawdził akcję serca, zmierzył przezierność i znalazł nosek i tyle. Ale najważniejsze, że dzidzia zdrowa =) Jestem bardzo zadowolona z wizyty i spokojna =) maluch się wiercił jak szalony =) a wzrostem jest 1dzień do przodu względem terminu z miesiączki, także super rośnie =)
Czuję się też coraz lepiej =) dzisiaj mam w ogóle świetny nastrój, pewnie też dzięki wczorajszej wizycie i temu, że jutro jedziemy na urlop =)
Także życzę Wam udanego dnia =) i czekam na Wasze relacje od lekarzy! =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dzien dobry, ja dzisiaj zaczelam 11 tydzien :) i mam aplikacje na ktorej pokazuje mi przyblizona wage i wzrost maluszka na dana chwile ma 5cm i wazy 8g :P hi
Wizyte mam za rowny tydzien i sie dowiem co i jak po wynikach z moczu i krwi..
nie udzielalam sie ostatniio bo wrocilam w pon wieczorem bylam padnieta :( do tego wczoraj tez bylam troche na sloncu wrocilam do domu i juz po 19 spalam :(
12h snu zdecydowanie bardzo duzo ;p nie sypialam tak,
dzisiaj slonce mnie posluchalo poki co i jst daleko za chmurami :) spokojnie mozna wyjsc z domu:)
Jak sie czujecie?
Miego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

rolety rzymskie kto ma? (33 odpowiedzi)

http://img62.imageshack.us/img62/6410/rolt.jpg Uploaded with ImageShack.us może podpowiecie :...

Mały pokój dla dziecka (50 odpowiedzi)

Witam, proszę o porady, podzielenie się opiniami na temat czy 8-metrowy pokój dla dziecka jest...