Mamusie marcowo- kwietniowe 2017

Zakładam nowy wątek.
Witam wszyskie mamusie i dzieciaczki w brzuszkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika do Szemryka chodzisz? Bo już nie pamiętam. U mnie on zbagatelizowal nadciśnienie i kazał brać dopegyt właśnie. Ale ja się dobrze czułam akurat po tych tabletkach, tylko one na mnie nie działały nic a nic. Nadciśnienie miałam od ok 37 tyg ciąży i dopiero jak poszłam na ktg w 40 tyg (prywatnie), to lekarz kazał mi od razu jechać do szpitala. Zadzwoniłam do Szemryka i on powiedział, że tego dnia już nie ma sensu i kazał jechać następnego dnia. Tak też zrobiłam, przyjęli mnie na patologie i po 8h miałam CC.
Teraz na szczęście nie mam nadciśnienia, od tego tygodnia odstawiłam aspirynę (żeby nie dopuścić właśnie do nadciśnienia) i czekam cierpliwie aż zacznie się jakaś akcja porodowa.
Zaczęłam 36 tydzień ciąży
Planuje rodzić na Klinicznej, choć czytam wiele negatywnych opinii o tym szpitalu i trochę się tym martwię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika to poinformuj lekarza,że źle się czułaś po tych tabletkach na ciśnienie. Powinien dać inne. Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne i może też wskazywać na zatrucie ciążowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mowilam dal mi dopegyt czy jakos tak ale zle się po nich czuje i odstawilam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika no tak każdy ma inaczej.A mówiłaś lekarzowi? Powinni Ci to wtedy zbić. Ja mam tak puls normalnie po 90-100.kjopa3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kjopa3 ten puls dla mnie to koszmar szumy zawrity glowy ciezko mi sie oddycha nie jest to fajne. A mala cale dnie sie rusza i to bardzo intensywnie.Niezalogowana Monika20
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ola nie wiem jak Zaspa. Podobno czasem marudzą.
Ja dziś 34+2 i mały ma 2800-2900g. Więc spory i znowu głową w dół.Ufff. Wizyta dopiero za miesiąc i wtedy GBS ma pobrać. Pulsem bym się tak nie przejmowała gorzej z ciśnieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tihuana mowilam gin o tym mialam 147 na 77 107 puls.dal mi na zbicie wzielam 2dni ale zle sie po tym czulam odstawilam cisnienie ok ale ten puls nie spada ponizej 100.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to duża szansa że cos juz sie dzieje skoro Ci skacze a miałaś dobre. Ale fajnie:) Dam znać, liczę ze już sie naprodukowały te wody i będzie ok i do rozwiązania pobęde sobie w domku, bo jednak w domu to w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ola ja zawsze mialam ok ciśnienie teraz coś tak szwankuje, chyba porod się zbliza :( a czy lekarz sie nie pomylil z waga? U mnie w 34 2800g. Daj znac mi co jutro po ip.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ola to powodzenia jutro na IP i zeby sie okazalo ze wszystko jest ok i mozesz jeszcze troche w domu posiedziec, moja kolezanka urodzila w 36 tyg 2700g mial maly i tylko pierwsza noc na obserwacji w inkubatorze spedzil i to wszystko, mlody zdrow jak ryba byl, takze nie martw sie na zapas. U mnie szyjka zaczela sie zmiekczac i skracac conajmniej dwa tygodnie temu i nadal nic, zadnych objawow. A ja juz bym chciala byc po, zmeczona jestem juz ta ciaza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj w gronie. z tym że ja mam tak że cały dzień ciśnienie ładne 120/68 ale puls 100, a koło 23:00 zaczyna się armagedon bo ciśnienie 137/86 lub 141/87 i puls po 102 mam wrażenie że parzy mnie wtedy wszystko i serce wyskoczy przez gardło, ale u mnie to chwilowe skoki bo kładę się wtedy, okno na oścież i po min. się uspokaja. Ja jutro na to IP jadę do Wojewódzkiego, ta znajoma mojej mamy, załatwiła że jak będziemy na IP, to mamy zadzwonić i ona swoje koleżanki położne poinformuje i one się mną już zajmą i lekarz też lepszym okiem po znajomości zbada. Więc ciesze się, bo będę spokojna, oby tylko nie zostawać:( ale jak trza będzie to trudno. Ja dziś już ostatnie prasowanie robię, tak na wszelki wypadek, choć powiem Wam, że nie czuje się jak na poród, ani troszkę, nie mam totalnie żadnych zwiastunów. Choć z córą, zaczeło się coś dziać na jakieś 5 dni przed, bo czop odchodził i w nocy własnie miałam bóle menstruacyjne przez które nic a nic nie spałam. Trafiłam wtedy na patologie z nadciśnieniem, bo na dobę przed skoczyło do 155 czy do 160 i po dobie samo się zaczeło. U mnie zaczeło się z córą w 37tc własnie dziać a jakoś w 38 ją urodziłam, więc w sumie jeszcze chwilę mam. termin na 04.04 i jak dr. mnie badał to szyjka długa i zamknięta więc na nic się narazie nie szykuje. jutro koncze 37tc i zaczynam 38 i cisza:/ a też już zmeczona jestem tą ciązą, jeszcze te moje nieszczesne wody płodowe, tez dlatego chcialabym juz urodzic i nie czuć tego strachu. Ale cóż mały jeszcze musi podrosnać bo dr. Puzio mówi ze maly wazy 2600 a w.g naszego to 2900 (spora rozbieznośc w pomiarach) jak 2600 to troszke maławo jeszcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No tak, w sumie lekarz mi mówił ostatnio na wizycie że przenosić nie powinnam, więc pewnie lada dzień. Ja raczej na Kliniczną mam zamiar jechać w pierwszej kolejności, tam rodziłam pierwszą, więc mam szpital obcykany, a jak nie to Wojewódzki bardziej mi pasuje logistycznie. Dzięki Bogu, że lekarz opanował moją cholestazę i mogę w spokoju czekać na poród, a nie muszą mi go wywoływać, chociaż w takim wypadku mała już by była na świecie, a tak to trzeba czekać:)
Ola to u Ciebie sytuacja nie za ciekawie wyglada, polozna ma racje lepiej podjedz na ip, bo to niebezpieczne moze byc.
Monika, ja od 4 miesiaca nie moge spac po nocach, juz sie przyzwyczailam, ale ten puls to troche niepokojaco wysoki jest, sprobuj go skonsultowac z lekarzem badz polozna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc Ola noce nic sie nie zmienily a teraz doszlo cisnienie 137/70 jest ok ale puls 107 i ponizej 100 nie zchodzi w glowie szum serce zapiernicza jak oszalale :(coraz gorzej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tihuana, czesc. O to ty juz na ostatnich nogach jestes:) jakis czas temu slyszalam ze Zaspa full i czesto odsyla, ale ile w tym prawdy...zobaczymy:), kjopa dzieki sliczne za info. A slyszalas moze cos o zaspie?czy zostawiają czy wypuszczaja jak jest ok, bo ja na wszelki wypadek mysle logistycznie jak by mnie zostawili na obserwacji, to mezowi czy cos mi podrzucic czy odwiedzic bedzie najlepiej na zaspie bo tam ciea do orzedszkola chodzi i tam tesciowa mueszka wiec starsza w razie co możemy tam zostawic. Monika i jak twoje noce, lepiej już? Ja we wt. Sie wybieram na ip, moja mama ma znajoma polozna i jak uslyszala ze przy malowodziu maly ma pepowine na szyjce to kazała do szpitala jechac a nie kontrole robic, bo to ponoć chwila i moze sie zaciesnic bo przy malowodziu malo miejsca w macicy jest:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny, witam wszystkie mamusie. Ja mam termin na 18.03, druga córcia będzie, pierwsza ma 1,5 roku. Dopiero dzisiaj znalazłam temat i mam do Was pytanie, orientujecie się jak wygląda sytuacja na porodówkach w Gdańsku, jakie jest obłożenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ola ja dziś zaczynam 35tc. w poniedziałek wizyta.
Na Kliniczną nie masz co jechać żeby sprawdzić KTG i USG. Tam się zrobili cwani i jedynie mogą przyjąć na oddział na 3 dni i wtedy sprawdzają wszystko. Teraz pod tym względem najlepszy jest Wojewódzki jak pojedziesz i powiesz,że słabo ruchy czujesz to wszystko sprawdzą (starają się o lepszy stopień referencyjności) i nie każą zostawać na oddziale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Badal mnie i mowil ze nic sie dzieje. Spac nie moge koszmar jakis.teraz będzie 35 a z usg 37 ja patrze na obydwa tc. Fajnie byloby juz urodzic bo chodze jak pingwin ostatnio moj syn do mnie mowi mamo ty chodzisz jak pingwin ale ja sie nie smieje z ciebie tylko tak chodzisz. 3ciaza a najgorsza brak sil :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kjopa, mysle ze teraz cie wezmie po 3tygodniach, a kolo 36-37 to pewnie co dwa lub co tydzien. Mi pobierano gbs w 35 i tak słyszałam ze tak wlasnie kolo 35-37sie pobiera zeby byl najbardziej aktualny. A na ktorego kwietnia masz termin?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uuu to moze racja ze już cos powoli sie dzieje. Ale, rozwarcia nie masz? Ale fajnie, moze w 38tc dzidzia Ci sie wykluje i bedziesz juz tulic malenstwo. U mnie 2 dni, byl bol plecow jak na okres i teraz cisza. A we wt. Koncze 37tc i zaczynam 38. To po weekendzie z rana podjade na ip na kliniczna i tyle, oni od roznych zaburzen w ciazy sa tam dobrzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ola ja w 2 ciazy pojechalam do szpitala zeby spr czy wszystko ok powiedziałam ze malo ruchów czuje zbadali ktg zrobili i bylo ok i do domu, ty tez tak zrob będziesz spokojniejsza.Dzisiejszy dzien koszmar bol brzucha plecow jak na okres mala sie tak rusza ze malo co mi skóra nie peknie, chyba coś zaczyna się przygotowywac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Fajne Thrillery- co polecicie? (44 odpowiedzi)

j/w, ale nie z domieszka horroru, takie mocno trzymające w napięciu.

Czy warto inwestować w drogie ubranka i zabawki dla dzieci ? (74 odpowiedzi)

witajcie Ostatnio w Dzień dobry TVN był temat: "Czy warto inwestować w drogie ubranka i zabawki...

Niechciana 3 ciąża (255 odpowiedzi)

Jestem mamą 2 dzieci. Mam synka w wieku 6 lat i córkę 2 letnią. Kilka dni temy dowiedziałam się,...