Mamusie marcowo-kwietniowe 2018

Witajcie dziewczyny.

Czy jest już ktoś z terminem jak wyżej? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny, ja dzis jednak mialam amnio. Rozmawialam z dwoma ginekologami i genetykiem i wszyscy sugerowali amnio. Niby te badania nifty tez sa na zasadzie statystyki i nie dadza nam stuprocentowej pewnosci...a najnowsze badania mowia, ze ryzyko poronienia wynosi 0,11% wiec sie zdecydowalam. Ponoc dr Brzóska jest swietnym specjalista w tej dziedzinie wiec jej zaufalam :) wszystko jest ok, badanie nie takie straszne i prawie bezbolesne. Ale cisnienie mi skoczylo i musialam troche tam posiedziec...ogolnie zaczely mi sie problemy z cisnieniem :( dostalam tabletke i teraz mam 99/50 i lekko odlatuje, ale nie jest zle. Teraz 3 dni mam odpoczywac i za 3 tyg wyniki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziś byłam na usg, 12tc, ależ to było wspaniałe przeżycie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No no :-)
Słownik kochany hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba Hynka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Darnelko jak u Ciebie sytuacja?
Co postanowiłaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to w sumie b. dobrze sie stalo bo nie kazdego bylo stac a te co nie placily to biedne byly zostawiane same sobie.Przykre to bylo.
Dziekuje serdecznie za odpowiedz bo obecnie to mi zaprzatalo glowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kiedyś były takie praktyki, ale była afera i zakazano tego, jest to traktowane jak korupcja, z potencjalnymi konsekwencjami karnymi dla dającego i biorącego. Coraz więcej szpitali zgadza się na towarzyszenie męża i douli (np. w wojewódzkim zmienili zdanie na ten temat w tym roku) - można to sprawdzić np. na stronie gdzierodzicinfo Nie podaję dokładnych linków do szpitali, bo mi pisze, że spamuję, ale nietrudno znaleźć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje Wam za odpowiedzi.Jest jeszcze troche czasu ale staram sie powoli dowiadywac.W szkolach rodzenia tez kolejki! Co do nielegalnego oplacania...hmmm...kilka lat temu bylo to norma i kazda dawala na oddziale poloznej fo reki.moze sie zmienilo.nie wiem wiec podpytuje.Douli nie chce bo maz chce rodzic ze mna a liczba osob jest ograniczona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest taki mały budynek na ul. Hanka 30. Zaraz obok Lidla :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dysia, czy ta Szkoła Rodzenia jest w szpitalu na Zaspie?
Chodzę tam do ginekologa i miałabym blisko wszystko w jednym miejscu. Zobaczymy jak będzie z dostępnością na porodówce, bo czytałam na innych forach, że Zaspa jest przepełniona i odsyłają. Mam nadzieję, że do marca trochę się to zmieni :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co kojarzę, to opłacenie położnej w szpitalu jest nielegalne;) Możesz wziąć do porodu swoją położną, która np. rozpocznie z Tobą poród w domu i podpowie Ci kiedy jechać do szpitala, a na miejscu w szpitalu będzie Ci towarzyszyć jako doula, tzn. medyczną pałeczkę przekaże położnej, która akurat będzie na dyżurze, ale będzie Cię wspierać mentalnie i ew. pomagać w negocjacjach z personelem szpitala w razie jakichś konfliktów/niepewności. Jest w trójmieście kilka osób, które oferują tego typu usługę, koszt ok 1500zł, są też po prostu doule, które Cię wspierają w porodzie, ale rozwarcia w domu raczej nie sprawdzą;) Tutaj koszt do 1000zł, w każdym razie ja się na takie oferty natknęłam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witaj :-)
Ja chodziłam do Mama i Ja na Zaspie.
Bardzo polecam położną Panią Basię.
Co do położnej przy porodzie to nie pomogę bo nie opłacałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To moja pierwsza ciaza i jestem zielona.Czy polozna warto umowic wczesniej czy z racji problemow z przepelnieniem lepiej oplacic taka na jaka sie trafi w szpitalu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ucielo mi post.
Jaka szkole rodzenia wybrac?
Co z polozna do porodu? Poradzcie cos prosze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czesc Dziewczyny.Dolaczam do Was.Termin na 1.3.2018 wiec rozpoczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też już po :)
Wszystko ok także jakoś tak lżej na sercu i energii zdecydowanie więcej:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

xynka 4.03.2018
ika 9.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Darnelka 17.03.2018
Mart84 22.03.2018
Kasia 23.03.2018
Hyo 28.03.2018
Dwupak 31.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też już po, młody w ciągu tygodnia urósł na długość o ponad 1,5 tygodnia, tak sobie myślę, że te wszystkie super dokładności w obliczeniach daty porodu na podstawie USG można jednak między bajki włożyć;) Do tej pory na każdym usg był prawie o tydzień za mały, teraz jest prawie o tydzień większy niż wynika z miesiączki. Ma już 6cm CLR:) Parametry wszystkie w normie, a samo badanie trwało niewiele ponad 5 minut. No ale może Doering to taki super specjalista, że nie potrzebował dłużej patrzeć :| Ale chyba więcej do niego nie pójdę.
Jak tam Wasze brzuchy? Ja dużo schudłam, ale mam takie wzdęcia, że i tak wyglądam jakbym była w ciąży;) Tylko rano brzucho płaskie.
Dużo zdrówka dziewczyny! Widziałam już pierwsze gile w przedszkolu, chyba sie zbliża sezon katarowy, nie dajcie się!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super Dysia :-)
Cieszymy się, że wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (115 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

jaki odkurzacz polecacie ? (24 odpowiedzi)

muszę kupić i nie rozglądałam się jeszcze, pomożecie co wybrać ?

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (31 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...