Mamusie marcowo-kwietniowe 2018

Witajcie dziewczyny.

Czy jest już ktoś z terminem jak wyżej? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze mówiąc to nigdzie chyba nie dostaniesz gwarancji, że zzo dostaniesz.
Mało tego jak rodziłam córkę rok temu w szpitalu na Klinicznej w Gdańsku to na początku porodu od razu mówię, że ja nie dam.rady i będę chciała zzo jak tylko będzie możliwość. Pani położna i lekarz powiedzieli "tak oczywiście, że Pani dostanie" a finalnie tak mnie oklamywali i przeciągali, że 9 h wyłam z bólu i błagałam o cc. No ale uparli się, że mogę rodzić naturalnie a ze akcja porodowa była powolna to zamiast zzo dokładali co godzinę oksytocyne dodatkowo, co jeszcze bardziej bolało oczywiście.
Dlatego teraz nie wiem.czym, ale po prostu zmusze lekarza od razu ze ma mi dać zzo bo chyba bym nie przeżyła drugiego takiego porodu.
Takie chore czasy, że o znieczulenie trzeba błagać :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

hej dziewczyny, proszę Was o radę, opinię, pomoc.
Mam ogromne obawy jeżeli chodzi o poród. Moim lekarzem na chwilę obecną jest Pan Adam Żółkowski pracujący w Szpitalu PCK w Redłowie. Jeszcze nie rozwiałam z nim o porodzie, zrobię to na najbliższej wizycie. Ale właśnie znajduję mnóstwo informacji że w Redłowie nie dają znieczuleń zo. Jeżeli się okaże że to prawda to proszę polećcie mi lekarza pracującego w innej placówce gdzie się rodzi i gdzie rodząca gdy tego potrzebuje może otrzymać zzo, mamy rok 2017 i nie wyobrażam sobie że jeżeli będę potrzebowała znieczulenia to go nie dostanę bo grupa facetów uzna że mi nie jest potrzebne. To nie są czasu palenia czarownic na stosie.
A swoją drogą gdzie polecacie rodzić. Mieszkam w Gdyni wiec ze względu na bliskość szpitala chciałam rodzić w Redłowie ale nie będę jeżeli tam nie ma znieczulenia zzo.
Kolejne pytanie czy macie może jakaś położną która mogłybyście polecić? jeżeli jest to położna z jakiejś placówki to może chociaż nazwisko pamiętacie?
i jeszcze kolejne, czy wiecie jak w szpitalach podchodzą do ochrony krocza?
No i oczywiście jakich macie lekarzy, czy ich polecacie i gdzie będziecie rodzić i dlaczego akurat tam?
zaczynam się bać samego porodu bo Trójmiejskie placówki mają naprawdę skrajne opinie.
pozdrawiam
ika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
ika 9.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Darnelka 17.03.2018
Mart84 22.03.2018
Hyo 28.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018

dopisałam się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie o tym pisze, że słabo cokolwiek zaplanować jeśli chodzi o poród. Co z tego, że masz termin na np.16stego a dziecko postanowi 2 tyg.wcześniej wyjść albo później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczyny czy któraś z Was była u dr Marka Puzio kiedyś. (ginekolog z Invicty)
Planuje robić tam prenatalne usg. Tak niespodziewanie musiałam zmienić termin i tylko on ma wolne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie mówi, że ktoś się tym stresuje. Raczej chyba chodzi o kwestie zaplanowania pewnych rzeczy. I nastawienia się na ewentualny poród w takim czy takim terminie. Powiedzmy praca męża, opieka nad starszym dzieckiem. Nie każda z nas poród może tak lajtowo złapać z zaskoczenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

znowu zapomniałam się zalogować - sory dziewczyny. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi z młoda wyszedł prawie idealnie termin z OM. z usg miałam jakoś tydzień czy dwa później. z OM miałam 17.08.2016 a urodziła się 16.08.2016 :) co smieszniejsze fasol ma termin na 17.04 z OM więc dzień się pokrywa :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termin terminem a dziecko wyjdzie i tak kiedy będzie chciało. Ja się w ogóle nie przywiązuje do tych wszystkich terminów bo to tylko nie potrzebny stres.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Termin z prenatalnego jest najbardziej precyzyjny, potem juz dzieci rosna w swoim tempie i roznica moze byc newet 3-4 tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny czyli generalnie nastawiacie się na datę porodu według tego usg prenatalnego? Bo ja to trochę zgłupiałam.
W poprzedniej ciąży wg OM i usg miałam ten sam termin. 21.05.
A na prenatalnym usg ocenili na 16.05. Finalnie Zuzia urodziła się 26.05 :-)
Także teraz jak pójdę na to usg to nie wiem czy się tak bardzo sugerować skoro poprzednio aż 10 dni było różnicy :-)
Teraz każde usg dotąd pokazuje mi 07.04. Zobaczymy zatem co będzie za tydzień w środę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki yenna za pocieszenie :-)
Niestety Tatuś pracuje tego dnia, badanie mamy na 9.20 więc nie ma możliwości by uczestniczył, a szkoda.
Wzrusza się bardziej ode mnie jak rozmawiamy o naszym Maleństwie. To nasze pierwsze dzieciątko i to w dość późnym wieku. Niespodziewane, choć wyczekane :-) przy moich problemach z tarczycą i nieregularnych cyklach.
Zmieni się u mnie data porodu. Ten pierwszy termin 11 marca jest wyliczony z miesiączki, z USG wychodzi później więc liczę, że w czwartek będę miała już dokładny, ostateczny termin :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja idę 10.10 :) I oczywiście z mężem:p mój mąż jak byłam w ciąży z młodą to zakochał się w usg i chodzi na wszystkie, włącznie z tym pierwszym.potwierdzajacym ciążę :p mnie nie robi że to transwaginalne - był przy porodzie, widzial gorsze rzeczy :p I my bez testu pappa, chyba że będzie taka konieczność, ale jestem dobrej myśli!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma się co denerwować:) To jest najfajniejsze USG w całej ciąży (bo dziecko jest widoczne w całości). Pamiętam, że byłam bardzo zaskoczona w poprzedniej ciąży, jak zobaczyłam tego małego ludzika, co już miał rączki, nóżki i wygladał zupełnie jak mały człowiek. I tak sobie śmiesznie podskakiwał. Śmiałam się jak dzieciak, mega wzruszenie. Jak lekarz pozwoli to warto zabrać ojca dziecka, czy pozostałe dzieci, żeby sobie popatrzyły, bo na kolejnych badaniach to już tak fajnie tego nie widać (USG najpewniej będzie przezpochwowe, więc jak ktoś nie chce gołym tyłkiem przed dziećmi świecić, to warto sukienkę założyć;). Albo poprosić o filmik, jeśli nagrywają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam za 2 dni 14-tego. Dziś jest 12t5d więc w czwartek będzie 13t1d o ile dobrze liczę :-)
Jak się zapisywałam byłam w 8t6d i lekarka sama dobrała mi datę, żeby było między 12-14 tygodniem.
Też się tak denerwowałyście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja byłam w poprzedniej ciąży bardzo wcześnie na prenatalnych. Jakoś pod koniec 11 tygodnia. (10t+) i tez wszystko było pięknie widać. To zależy od sprzętu i kwalifikacji lekarza też. Teraz idę 11t4d 20.09. Nie będzie to za wcześnie na pewno. Wiem też, że zbyt późno nie można iść, żeby badanie przezierności karkowej było miarodajne. także Yenna nic się nie martw. Myślę, że możesz spokojnie iść już.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Darnelka 17.03.2018
Mart84 22.03.2018
Hyo 28.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heja :)
ja właśnie jestem po usg prenatalnym. Wg usg dziś jest 13t 2d i termin porodu przesunął się na 17.03. Wszystko jest ok :))))) super było podejrzeć bąbelka, ma już 7 cm :) a w piątek wyniki pappy. Jestem w końcu duuuużo spokojniejsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy usg genetycznym ważna jest długość CRL dziecka, mi lekarz mówił że do USG+testu Pappa najlepiej pod koniec 12 tyg. Byłam 12+4 i lekarz mógł wszystko pomierzyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Mi lekarz mowil zeby isc 13 a nawet 14 tc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Angielski w szkole podst. ze szkoły językowej czy warto? (63 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad zapisaniem dziecka w kl. II na kurs j. angielskiego prowadzonego przez...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (37 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

dr Marek Dawicki ginekolog (30 odpowiedzi)

czy ktoś zna? jakie opinie? pracuje m.in. w inviccie. dziękuję za opinie