Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

-Styczeń-

02.01 Slythia - synek
10.01 Kiki - synek
13.01 Imatra - córka
15-22.01 Małgosia - córka
16.01 Do_rota - synek
17.01 Emka - córka
19.01 kastinka - synek
20.01 debra.m - córka
25.01 lisiczka_
24.01 Dorota - synek
27.01 Nika531 - synek
27.01 kamcia01
27.01 Kamakam - synek
25/29.01 Lilith. - synek

-Luty-

03.02 Velcia
07.02 goya181 - synek
10.02 Malinka321 - synek
13.02 monika:-)
15.02 deklinacja - synek
16.02 olala82
16.02 ja_sama
20.02 kasha
23/25.02 MamaDawidka

-Marzec-

03.03 Ewelina

Poprzedni wątek zrobił się długi, więc pora na nowe otwarcie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Oj tak Język niemowląt bardzo nam pomógł. Dzięki tej książce nasze dziecko od urodzenia samodzielnie zasypia praktycznie w minutę czy to w dzień czy to na noc, a zwykłe rozdrażnienie i przemęczenie braliśmy za kolki, które minęły po tygodniu jak zaczęliśmy słuchać swojego dziecka i wprowadzać pomysły zaproponowane przez autorkę książki. Także mam ją, polecam i pożyczam każdej znajomej w ciąży. Tej drugiej to nie znam, ale może warto i z nią się zapoznać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

W pierwszej ciąży obowiązkowo musiałam zaliczyć szkołę rodzenia, bo wcześniej nie miałam do czynienia z małymi dziećmi. Zmiana pieluchy i ubieranie to był dla mnie kosmos.
Dużym plusem były też zajęcia z oddychania i kolejnych faz porodu. Dzięki temu, gdy nadszedł czas, wiedziałam, co mam robić.
Teraz też pójdę do sr, ale tylko na zajęcia z samego porodu, bo o zmianie pieluchy już mam pojęcie ;)
A czytacie jakieś książki?
U mnie znowu Tracy Hogg i Język niemowląt. Przy młodej, gdy mieliśmy problemy, to rozwiązywałam je z tą książką w ręku.
I Zawitkowski, który tłumaczył, jak dziecku umożliwić zdrowy rozwój. A dużo się zmieniło w podejściu do niemowlaków i często nawet w szkole rodzenia można usłyszeć szkodliwe porady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja też jestem zapisana do szkoły rodzenia w październiku. Pierwsza ciąża więc myślę że warto. Warto wiedzieć co i jak, zwłaszcza przy porodzie, gdzie bóle utrudniają skupienie się i słuchanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

-Styczeń-

02.01 Slythia - synek
10.01 Kiki - synek
13.01 Imatra - córka
13.01 dagi87 - córka
15-22.01 Małgosia - córka
16.01 Do_rota - synek
17.01 Emka - córka
19.01 kastinka - synek
20.01 debra.m - córka
25.01 lisiczka_ - synek
24.01 Dorota - synek
27.01 Nika531 - synek
27.01 kamcia01
27.01 Kamakam - synek
25/29.01 Lilith. - synek

-Luty-

03.02 Velcia
07.02 goya181 - synek
10.02 Malinka321 - synek
13.02 monika:-)
15.02 deklinacja - synek
16.02 olala82
16.02 ja_sama
20.02 kasha
21.02 luelle
23/25.02 MamaDawidka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

ja idę pytać jutro na zaspę do szpitala. czytałam, ze obchód po oddziale, a akurat tam chce trafić, wiec myślę - warto. poza tym przeraźliwie się boje porodu i mam nadzieje, ze trafie na dobre panie polożne, które załagodza trochę moje leki, bo z dnia na dzień jest tendencja nastroju spadkowa.

przy okazji:
dopiszcie tez mnie, termin 21.02, płeć nieustalona, dowiem się 9.10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

My chodzilismy z mezem do szkoly rodzenia w 1 ciazy i nie zalujemy. Oboje dowiedzielismy sie potrzebnych rzeczy, ktore ulatwily nam opieke nam dzieckiem. Takze ja polecam. My chodzilismy akurat do mama i ja na grunwaldzkiej z polecenia, poza tym prowadzona byla przez polozne z wojewodzkiego a akurat tam chcialam rodzic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja zaczynam od października. Na początku nie chciałam, ale okazało się, że mam za darmo + jestem na zwolnieniu, wiec z nudów pochodzę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Hej hej:) Ja na listopad zapisuje sie do szkoly rodzenia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Witajcie Dziewczyny :)
Dopisuję się do listy. Aktualnie jestem w 25 tyg. pierwszej ciąży. Termin porodu wyznaczony na 13 stycznia, chociaż z każdą wizytą ulega to małej zmianie:) Na I badaniach prenatalnych usłyszeliśmy, że na 80% dziewczynka i tak też pozostało:) Wg. statystyk podobno aktualnie rodzi się więcej dziewczynek, a tu proszę na początku przyszłego roku zapowiada się wysyp małych przystojniaków:)
Któraś z Was ma zamiar uczęszczać do szkoły rodzenia? Zastanawiam się czy jest sens, ponieważ słyszałam, że to strata czasu...!?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Llilith to u mnie w pierwszej ciazy lekarz ktory robil te 3 planowe usg (u mnie w przychodni nie robi ich lekarz prowadacy) to do konca twierdzil ze bedzie raczej dziewczynka mimo tego ze juz dawno mialam 100 % pewnosc ze to chlopiec :) takze wszystko jest mozliwe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

My po kolejnej wizycie i powiększamy grono chłopców, prawdopodobnie będzie synek :)

-Styczeń-

02.01 Slythia - synek
10.01 Kiki - synek
13.01 Imatra - córka
15-22.01 Małgosia - córka
16.01 Do_rota - synek
17.01 Emka - córka
19.01 kastinka - synek
20.01 debra.m - córka
25.01 lisiczka_ - synek
24.01 Dorota - synek
27.01 Nika531 - synek
27.01 kamcia01
27.01 Kamakam - synek
25/29.01 Lilith. - synek

-Luty-

03.02 Velcia
07.02 goya181 - synek
10.02 Malinka321 - synek
13.02 monika:-)
15.02 deklinacja - synek
16.02 olala82
16.02 ja_sama
20.02 kasha
23/25.02 MamaDawidka

-Marzec-

03.03 Ewelina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Luelle - wszystko może się zdarzyć, mogą się pojawić, ale nie muszą. Zapobieganie nie zaszkodzi :)
Kamcia - moja córa do końca mię chciała pokazać, co tam ma między nóżkami. I tak na 70% nam mówiono, że będzie dziewczynka. I szczęśliwie była dziewczynka :) Teraz chłopak bez skrępowania prezentuje swoje klejnoty. Choć, gdy leżałam na patologii, zdarzyło się, że jeden chłopiec okazał się dziewczynką, a dziewczynka chłopcem - więc teraz wyprawka będzie znowu w neutralnych barwach ;)

A z domowych melodii, powiem wam, że skończyłam sobie na raz 3 palce i od tygodnia mój mąż kochany myje naczynia. Dziś jedziemy po zmywarkę, bo choć przeprowadziliśmy się w maju do nowego mieszkania, to dopiero teraz moje prośby zostały wysluchane. Nie ma tego złego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

mimo braku swędzeń skóry od miesiąca, czyli od kiedy sie dowiedziałam o małym kaczątku, używam na zmianę 2 razy dziennie elancylu dla kobiet w ciąży w emulsji i fioletowej oliwki z rossmanna. żadnych zmian do tej pory, choć nie wiem na ile mi to potrzebne, u mamy nigdy nie zauważyłam rozstępów, u żadnej z cioć też nie... mam też stare - kilkunastoletnie z okresu dojrzewania...myślicie, że mogą pojawić się nowe zaraz przy starych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ach i dalej nie wiemy co bedzie. Dzidzia d*pka sie odwrocila i lekarz stwierdzil ze na 60 % dziewczynka bo nic tam nie zauwazyl. Ale najwazniejsze ze zdrowe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja sie nie smaruje a to dlatego ze w pierwszej ciazy smarowalam sie caly czas roznymi kremami i niestety rozstepy sie pojawily. Niestety genetyka wygrala :) a bio oil jeszcze nie bylo :p

Ja to mam strasznie duzy brzuch jak bylam u lekarza na usg w poniedzialek to myslal ze jestem juz w mocno zaawansowanej ciazy a to dopiero polowa ;].
Lilith ja w pierwszej ciazy tez biegalam po gorach na koniec czwartego miesiaca a w tej ciazy nie do pomyslenia. Coraz gorzej jest juz nawet jak pospaceruje z synkiem troche czy po sklepie pochodze to brzuch robi sie twardy i niestety boli. Juz nie wspomne o porzadkach domowych. Nie wyobrazam sobie co bedzie pozniej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja smaruję się Pharmacerisem M zapobiegającym rozstępom, bo w poprzedniej ciąży nie miałam dzięki niemu żadnego rozstepu. Tylko po ciąży wyszły mi dwa na udach, czyli tam gdzie nie smarowalam...
Zdarza mi się ostatnio napinanie brzucha, ale tylko w nocy.
I choć cała pierwszą ciąże mogłam biegać po górach i nic mi się nie działo, to teraz po spacerze pod górkę jest mi słabo. Chyba brak mi odpoczynku, bo córa daje mi nieźle popalić przez cały dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Cześć dziewczyny!! Tak z ciekawości zapytam czy któraś z was chodzi może na jakieś spotkania dla przyszłych mam? Choć jestem w 19 tyg to do pracy niestety nie chodzę już od jakiegoś czasu i przyznam szczerze, że nuda zaczyna doskwierać :/ A może któraś z Was jest z Banina?? Pozdrawiam!! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Kolejna wizyta również i za mną. Płeć w dalszym ciągu się potwierdza, także mam nadzieję, że już nic się nie zmieni. Było to badanie połówkowe, z maleństwem wszystko ok, jedyny minus to łożysko przodujące... Jednak lekarz pociesza, że na tym etapie to jeszcze nic nie oznacza i wszystko może się zmienić. Ruchy czuję od 16tc jednak mimo, że jest to już 21 tydzień to nie są one zbyt intensywne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Mi też się brzuch stawia, tak napina nieboleśnie. Ze dwa trzy razy wczoraj. Ale Młodej harce to mnie dziś nad ranem obudziły aż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

No a u nas zamiana:-) byliśmy na polowkowym usg i jednak jest dziewczynka:-) a i mała wierci się i co rano,około 4 rano, napina mi się brzuch. W poprzedniej ciąży nie miałam nawet 1 skurczu przed porodem, więc to dla mnie zupełna nowość. Czy Wy macie skurcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (68 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

kto poleci dobry podkład kryjący do twarzy? (36 odpowiedzi)

Szukam podkładu do cery mieszanej, który nie podkreśla porów i dobrze kryje (mam zaczerwienioną,...

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (17 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....