Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

-Styczeń-

02.01 Slythia - synek
10.01 Kiki - synek
13.01 Imatra - córka
15-22.01 Małgosia - córka
16.01 Do_rota - synek
17.01 Emka - córka
19.01 kastinka - synek
20.01 debra.m - córka
25.01 lisiczka_
24.01 Dorota - synek
27.01 Nika531 - synek
27.01 kamcia01
27.01 Kamakam - synek
25/29.01 Lilith. - synek

-Luty-

03.02 Velcia
07.02 goya181 - synek
10.02 Malinka321 - synek
13.02 monika:-)
15.02 deklinacja - synek
16.02 olala82
16.02 ja_sama
20.02 kasha
23/25.02 MamaDawidka

-Marzec-

03.03 Ewelina

Poprzedni wątek zrobił się długi, więc pora na nowe otwarcie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

U nas raczej córeczka może być, bo już mieliśmy... Mamy aniołka. Pewnie dlatego troszkę marzy mi się jeszcze córka. Jednak nie wiem kiedy doszło do zapłodnienia, nie liczyłam dni, nie znałam się na cyklu itp więc nie wiem czy było to przed dniami płodnymi, w trakcie czy po. Teraz dwie ciąże to po prostu starania o dziecko, a nie o płeć. Jednak za trzecim razem na pewno spróbuję metody owulacyjnej ;-) Wiadomo z synka też będzie radość, szczególnie jak już będzie na świecie, jednak na pewno będę się starała pomóc szczęściu ;-) Chyba, że będzie wpadka szybciej bo różnie to też w życiu bywa ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Dziewczyny czy kupujecie już wyprawkę dla maluchów?
Ja z jednej strony najchętniej bym poszalała na zakupach a z drugiej boję się, że płeć się zmieni. No i tak sobie myślę, czy lepiej nie poczekać na poświąteczne wyprzedaże bo mam rodzic w lutym. Wtedy i kombinezony, spiwory pewnie będą taniej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ten sposób Twojego dziadka o ktorym mowisz pomógł wielu moim zdesperowanym ciotkom/przyjaciółkom, ktore szukały parki lub nie chciały trzeciego synka. Kilka dni temu ogladalam DDTVN i mowili o jakimś sposobie chińskim (który nie dziala). Pani ginekolog zapytana czy istnieją jakieś metody właśnie wspomniała o tej z owulacja jako jedynej, która może teoretycznie działać. Ja w nią wierzę i przy probach do drugiego dzieciaczka na pewno z niej skorzystamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

U nas własnie tez 2 synków mają 4 i 3 lata a teraz "prawdopodobnie" córka. Przepis? Mój 93 letni dziadek mówi, ze na dziewczynkę przed owulacją:P Ale myślę, ze po prostu tzreba mieć szczęście zeby trafić w daną płeć.Chociaż niektórzy mają szablon tylko na chłopców a inni na dziewczynki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

A ja przy kolejnych staraniach poproszę przepis na córeczkę od którejś z Was ;-) Chcemy z mężem troje dzieci, w brzuszku drugi synek, za te 3 lata będzie ostatnia próba ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Vika, jasne ze mozesz pisac tu i tu. Masz termin "na przełomie dwóch wątków", tak jak ja ;) ja tez zaglądam do drugiego, tego listopadowo-grudniowego. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

20 tydzien
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

ja sama- grtulacje córci. Który to tydzien?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Melduję się po kontroli. Tak jak przypuszczałam będzie córeczka, więc jestesmy super szczęśliwi. Mała zdrowa, oby tak dalej:)
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Oj pomyliłam wątki. Bo gin wyznaczył mi termin na 5 marca. Ale z USG wychodzi 28 lutego. A że to moja 3 ciąża to faktycznie czuję, ze ten wątek jest mi bliższy :) Mam nadz, ze nie przeszkadza wam, że będę pisać tu i tu ? :)
Ostatnio 18 tydz lekarz widział córkę ale ja wciaż nie dowierzam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Idąc tym tokiem myślenia, mi zostały 2 miesiące.... jak ten czas szybko leci! Muszę sie w końcu zabrać do roboty bo prawie nic nie mam a coraz częściej mi coś doskwiera :( całe szczęście, że mi, i że maluch ma się znakomicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Vika nie ma Cię w rozpisać datowej:) na kiedy masz termin? Synek czy córeczka juz wiesz? Chyba, że jestem ślepa i jesteś w rozpisce:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja na piątek umówiłam się na na usg 3d. Chcę się upewnić czy z maluszkiem wszystko ok (a jestem pewna, ze tak jest) i chcę też mieć pewnosć co do płci bo spać po nocach nie mogę-ciągle się budzę i myślę, czy dziewczyna czy nie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja tez czytałam "Ciężarówką..."-fajna lekka do poczytania w pierwszej ciąży. Natomiast w praktyce bardzo pomaga "Język niemowląt". Pomimo, że czytałam go w ciaży to jak się urodził pierwszy syn, nie umiałam sobie z wieloma rzeczami poradzic to czytałam ją od nowa na bieżąco i baaaardzo pomogła-szczególnie w ustaleniu rytmu dnia, spaniu, jedzeniu i zabawie.Polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja przeczytałam książkę Kaz Cookie "Ciężarówką przez 9 miesięcy". Lekka, przyjemna lekturka, polecam :-) calkiem wesoło.

Lilith...przeraziłaś mnie właśnie tą perspektywą 3miesięcy, faktycznie na styczeń nie ma już co liczyć.

Ja zaczęłam Szkołę Rodzenia w zeszłym tygodniu. Wybrałam szkołę Super Mama. Zajęcia trwają 10tygodni, dwa razy w tygodniu, czyli powinnśmy zakończyć tę edukację jakoś do połowy grudnia, czyli akurat, a ostatni miesiąc mam zamiar się "obijać" ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Paweł Zawitkowski wydał książki z serii Mamo, Tato, co ty na to. Porusza tam tematy codziennych czynności przy maluszku- jak to zrobić, by dziecku sprawić najwięcej radości. Najciekawsza była cz. 1. Na Youtube można znaleźć dużo jego filmów- wiedza ta sama, a taniej wychodzi :)
I w sumie poza T.Hogg i nim nie czytałam innych książek.
Teraz ledwo mam czas, żeby przeczytać kilka stron... Oczywiście poza bajkami, które wałkujemy na okrągło, bo młoda uwielbia słuchać :)

Tak patrzę w kalendarz i dotarło do mnie, że już tylko 3 miesiące zostały, żeby sobie wszystko zaplanować i zgromadzić rzeczy dla dziecka... Stycznia nie liczę, bo będę leżeć bez sił w te mroźne dni. Jak to szybko leci!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja też kupiłam. Po wstępnym przewertowaniu zapowiada się obiecująco:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Właśnie zamówiłam książkę Jezyk niemowląt. Skoro tyle osób poleca, to warto przeczytać.
A do jakich szkół rodzenia się wybieracie?
Ja od 13 października idę do szkoły Regina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja tez polecam kazde dziecko moze nauczyc sie spac. Dzieki niej synek nauczyl sie zasypiac sam, bo niestety zasypial przy cycku. Teraz juz tych samych bledow nie popelnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja jestem zielona jeśli chodzi o książki w tej tematyce. Jest ich tyle a chyba tylko do kilku warto się stosować... Na forum zauważyłam, że chwalono "Każde dziecko może nauczyć się spać" dlatego też zaczęłam czytać. Widzę, że Język niemowląt będzie następny, skoro go polecacie :) Będę wdzięczna za kazdą pozycję do przeczytania! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki krem przeciwsłoneczny dla dzieci łatwo się rozsmarowuje? (50 odpowiedzi)

faktor +50, bez filtrów chemicznych. Ziajka - okropnie ciężko się rozsmarowuje, zwłaszcza na...

JAKI PREZENT DLA 7-LATKI? (25 odpowiedzi)

pomozcie prosze, bo moj syn dostal zaproszenie na urodziny od kolezanki, ktora konczy wlasnie 7...

Matka chrzestna bez bierzmowania? Gdzie? (49 odpowiedzi)

Hey, Bardzo zależy mi na tym, aby moja siostra była matką chrzestną mojej córeczki. Nasz ksiądz...