Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Kochane nowy wątek bo stary już za długi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Kochane założyłam nowy wątek część 5 bo ten już za dłuuuuuuugi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

To pewnie ja dałam minusa za olewanie wagi, bo uwierzcie mi, mam przykład przyjaciółki i mojej siostry które przytyły po 20 kg w ciąży i na prawdę wyglądały okropnie, a jak potem się męczyły, żeby wagę zrzucić :( Dlatego ja staram się nie przesadzać z jedzeniem (co nie znaczy, że nie jem słodyczy- ale np. lody śmietankowe zamieniłam na wodne, słodycze na owoce itp.)
My też mamy imię wybrane - będzie Hubert.
Ja dalej mam jakąś barierę przed kupowaniem ciuszków - kupiłam tylko kocyk z Biedronki z Waszego polecenia.
Dziś jedziemy na długi weekend ok. 600 km samochodem, mam nadzieję, że damy radę z kilkoma przystankami!

Pozdrowienia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

emka, ja będe chodziła w Gdańsku od 9 czerwca do PULS-MEDIC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ja dziś miałam przyjemność wypić glukozę :) cóż, nie było to najprzyjemniejsze doświadczenie w moim życiu, ale na szczęście wyszło mi około pół małej buteleczki więc szybko wypiłam i zapomniałam. Potem było mi nudno,strasznie mi się chciało spać. Mam już wyniki na mailu, są idealne więc dalej mogę się zajadać lodami :)

Co do brzuszka... Mam już widoczny, w końcu to 26 tydzień, nie da się ukryć że to ciąża a nie dobry obiad, ale i tak w kolejce rano przed pobraniem krwi wcisnęła mi się babka z nastoletnią córką "bo córka tak bardzo boi się pobrania krwi ble ble ble". Nie kłóciłam się, chwila mnie nie zbawi, po prostu z lekka ją wyśmiałam :) Ale była ze mną dziś na badaniach też jedna babka w ciąży i brzuchol miała baardzo duży, szczerze to myślałam że już myślałam że to minimum 8 miesiąc,nawet 9 a okazało się że ma termin tylko kilka dni wcześniej niż ja, szok jak różne są brzuchatki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

kocyki i inne śliczności, dla dziewczyn co lubią takie różne "cuda" i "nowości" to w gdyni visa vi Galerii Malucha w centrum otworzyli sklepik Świadomej Mamy, mają różne ciekawe gadżety :)
Brzuchol widoczny mam od dawna, nikt mnie w kolejce jeszcze nie przepuszczał a i w pierwszej ciąży zdarzyło mi się to tylko raz, ale na szczęście komunikacją nie jeżdżę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

A co do brzucha, to już mam konkretny i widać. Jestem w 21 tygodniu. W pierwszej ciąży nie miałam tak dużego w tym czasie, ale ponoć drugi brzuch bardziej 'wywala'... I u mnie to się sprawdza :-)

Nie wiem czy znacie, ale we wrzeszczu jest sklep ciążowy Kamama - mają też stronę www, koleżanka mi poleciła i jakiś czas temu kupiłam tam conieco. Może komuś się przyda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Emka - o szkołach rodzenia chyba już wcześniej trochę było. Ja chodziłam do Pani Basi http://www.bobas.szkola.pl w Gdyni, wiem że w Gdyni dużo osób chodziło też i poleca Panią Guć (to szwagierka Szczurka :-))
Wiem też, że w Wejherowie w szpitalu też jest szkoła rodzenia do której sporo osób chodziło. To tyle :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Just.dot - cieszę się, że Ci się spodobał mój projekt :) materiały wybrałam do kapy sama, a pangroszek je zamówił i wszystko pięknie zszył. Możesz wspomnieć, że namiar od Kingi z Gdyni to na pewno zrobi jej się przyjemnie :-) Mi też jest przyjemnie. Powiem, ze 2 miesiące szukałam idealnej kapy/kocyka, ale nie było takiego, wiec szukałam materiałów, to wariactwo, ale tak już kurcze mam. Uwielbiam piękne estetyczne rzeczy :-) co jest czasami przekleństwem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Girls, czy któraś z was uczęszcza do tej szkoły rodzenia i może podzielić się opinią? http://rodzicebezobaw.pl/

Albo w ogóle, napiszcie pls, które szkoły rodzenia polecacie, bo mnie już głowa boli od czytania tych wszystkich opisów;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Widzę, że każda z nas ma "kolejkowe" historie ;) a co do brzucha dosłownie z tygodnia na tydzień mi wyskoczył, bluzki które nosiłam jakieś 3 tyg temu teraz nie mogę nawet na brzuch nasunąć, z ciekawości zmierzyłam sobie obwód brzucha w 25 tyg i wyszło mi 95 cm.Mała jest bardzo ruchliwa, prawie cały dzień ją czuję, a w nocy potrafi obudzić.Dziś odbieram wyniki krzywej i mam wizyte u gina, oby wszytsko było ok tak jak do tej pory :)
Naleśnik zdrowiej i nie daj się w razie czego innym kolejkowiczom ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Kaszel jest ciężko powiedzieć jaki, duszący ale coś tam się odrywa w końcu. Mam nadzieję, że to tylko przeziębienie - bo dziś do tego doszedł i katar :/ Idę dziś do rodzinnego, a żeby było śmieszniej, to przy okazji skorzystałam z bycia ciężarówką i mam przyjść na początek kolejki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

naleśnik a jaki masz kaszel? suchy mokry?? bo mi ostatnio farmaceutka doradziłam drosetux na kaszel suchy i bardzo mi pomógł
u mnie brzuch widać, nie jest ogromny ale już nie wygląda jak wzdęcie tylko raczej ciąża..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

U mnie już ładnie zaokrąglony brzuszek widać :) Nawet w przychodni raz mnie przepuścili do rejestracji i raz do laboratorium bez kolejki. Ja jakoś sama nigdy nie proszę czy mogę wejść bez kolejki, póki czuję się ok to mogę poczekać ;) Byłam dziś na usg w luxmedzie, ale sam lekarz powiedział, że to usg jest słabej jakości. Nie da rady na tym sprzęcie zmierzyć otworu itp. Także tylko dowiedziałam się, że mała waży 512 g. No i też w przyszłym tygodniu robię glukozę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Oj, u mnie też już widać mocno brzuchol :-)
Nie bierz, naleśnik, nic na własną rękę. Każda z nas jest inna i to, co dobre dla nas może nie być dobre dla Ciebie! Mimo tych prychajacych babć, ja poszłabym do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej hej!
U nas znaczna poprawa! Dziekuje za polecenie dr Adamskiego! Byłam na usg prenatalnym i opowiedziałam, ze cos jest nie tak z szyjka, ze mialam skurcze.. Zbadał wszystko dwa razy i orzekł, ze jest idealnie! Ze na fotelu czasami cos wskazuje na nieprawidlowosci, ale jak zrobi sie usg dopochwowo to wszystko mozna idealnie wymierzyc.
Pola fasola ma juz 635 gr i idealne parametry jak na swoj wiek :) Ja zreszta tez.. Wiec uff!
Korzystajac z tego, od razu wrocilam do aktywnego wspaniałego trybu. Spacerki, swieze powietrze, a dzis powrót na fitness dla mamusiek! Czuje, ze znowu jestem sobą! :D

Co do ludzi w sklepach itp.. mi jeszcze sie nie zdarzyło, zeby ktos mnie przepuscił.. Gotuje mi sie wszystko w srodku i mam ochote krzyczec i bluzgac na tych ludzi..ale poki co powstrzymuje nerwy. Ale.. szkoda słow.. To jakis ogólny wszedobylski dramat kulturowy! Wstyd..

Zerknelam na stronke panagroszka i zakochałam sie w tej szarej kapie! JEst piekna! Zamowie identyczny kocyk, cienki.. Bo jeden juz minky mam z wypelnieniem, na zimniejsze dni :D
OGolnie, oszalec mozna od tych wszystkich pieknych rzeczy dla bobasów! :D Ja czekam jeszcze 2 tygodnie na koniec remontu, wracam do swojego starego- nowego mieszkania i szykuje kącik w sypialni dla Małej i wszystkie gadzety wyprawkowe.
:D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

U mnie brzuszek zdecydowanie widać;))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Dziewczyny, a powiedzcie mi odnośnie tego ustępowania miejsca, czy po Was widać na pierwszy rzut oka ciążę? Ja ostatnio miałam wątpliwą przyjemność jechania tramwajem w godzinach szczytu i niestety nikt się nie poczuł do ustąpienia miejsca, ale też nie jestem jakoś megaokrągła jeszcze więc potrafię zrozumieć. Z drugiej strony też mam ten chyba powszechny problem z krępowaniem się, żeby poprosić o ustąpienie miejsca :/

I poradźcie mi, czym łagodzić straszny kaszel który mnie męczy od dwóch dni. Jakiś syrop bezpieczny dla ciężarnych? Normalnie aż się boję, że to zaszkodzi Małej :( chyba się muszę wybrać do lekarza, ale jak pomyślę o poczekalni i kaszlących i prychających babciach to mi się odechciewa :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ja już nawet nie wypowiadam się na ten temat bo panuje totalna znieczulica chociaż mam to szczęście że ludzie są mi przychylni i ustępują miejsca nieraz;) ale to nieraz. Najgorsze są starsze kobiety i w naszym wieku odwracają głowę i udają że nic nie widzą ale ja się tym nie przejmuje jak na razie gorzej później jak będzie bardziej ciężko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

eN, w ogóle nie miej wyrzutów sumienia. U mnie wyglądało to tak, że zawsze w sklepie jak widziałam, że staje w kolejce kobietami w ciąży, łapałam ją pod pachę "zapraszam do przodu" i wciskalam ją do kasy i nikt nic nie miał do powiedzenia. A jak ktoś się odezwał, od razu miał wyrzygane, że jest niewychowanym chamem. Teraz sama stoję w kolejkach :-) Raz skorzystałam z przywileju i wcisnelam się jak zadzwonił trener z sks-ów pasierba, że zbil sobie piłką palec i mamy go odebrać ze szkoły. Drugi raz w urzędzie babka sama mnie poprosiła do stanowiska poza kolejką. I to na razie wszystko. Kiedyś zwróciłam uwagę bezczelnemu typowi w Enerdze, który wpierw nie zgodził się kogoś tam wpuścić, bo zwolnił się numerek przed nim, a później sam wpitzielil się przed taką kobietę (lat ok. 45) i mnie. Inna babka tam obsługująca od razu poprosiła mnie do stanowiska, no ale tamta przede mną wstała "ja byłam pierwsza" :-) już grzecznie usiadłam i poczekałam, ale byłam trochę w szoku tymi ludźmi, jak tak można no i śmiać mi się chciało, bo pani mówi, że mnie poprosi, a tamta taka oburzona "jakim prawem, ja też jestem schorowana" :-) odpowiedziałam tylko, że nie jestem schorowana tylko w ciąży i nie odbieram jej tego miejsca, już tę chwilę poczekam :-)
No i tak właśnie to jest z tymi ludźmi. Nic tylko się rozesmiac na taką chamowe ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Właściwie już w 38tc, brzucha nie mam zbyt dużego i ogólnie to obalam mit na temat tego, że 3ci trymestr to jakiś dramat - dla mnie jest 100x lepszy niż pierwszy! :) Ale ja jestem aktywna maksymalnie przez całą ciążę więc może dlatego tak dobrze się czuje.
No ale na temat - ja jak szukałam tych kocyków to nie chciałam przepłacać, bo wg mnie płacenie za metkę jest bez sensu. A jeśli chodzi o gramaturę to jest najróżniejsza więc trzeba uważać. Zarówno jeśli chodzi o bawełnę (150g jest ok) jak i o minky (340g/m2 ok), więc jak bedziecie kupować to się upewniajcie że gramatura jest jak najwyższa. Na allegro jest sporo z gramaturą minky 180 czy 220... Podejrzewam, że z tego szmatki się robią po pierwszym praniu.
Pozdrawiam serdecznie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie pole maków?? (9 odpowiedzi)

witam, marzy mi się sesja w makach, w zeszłym roku pamiętam że jak się jechaŁO do Sobieszewa to...

hiv przed porodem (33 odpowiedzi)

Czy któraś z was robiła to badanie przed porodem? bo widzę, że z reguły lekarze zlecają na...

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...