Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Kochane nowy wątek bo stary już za długi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej,ja dziś po polowkowym i wszystko ok :) , potwierdzona dziewczynka. Skoczyłam potem do akpolu chciałam kupić buty dla starszej, a przy okazji natknęłam się na kołyskę która obserwodwalam w necie i mogłam obejrzeć na żywo i jestem już pewna jej zakupu... Oglądałam tez kocyki, pościele i jest trochę tego do wyboru. Dzisiejsze zakupy zakończyłam na poduszce dla ciężarnych :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Just.jot, lollipop ma rację lepiej nie czytać wiem to po sobie. Na pewno powinnaś się oszczędzać, ćwiczyć niestety nie zawsze w ciąży można, ja pytałam czy mogę chociaż na aquafitness chodzić to doktor powiedziała, że nie przez moje ciśnienie. A dostałaś jakieś leki? Mnie od około tygodnia boli dół brzucha, często mocno, że aż jęczę i dostałam luteinę. Także myślę, że musisz po prostu zwolnić tempo i korzystać z możliwości odpoczynku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Just.jot znajoma miała krótką szyjkę w pierwszej ciąży, od 3 miesiąca zaczęła jej się skracać. Brała luteinę dopochwową i miała odpoczywać. W 6 miesiącu doszły skurcze, też jakieś lekarstwa dostała i dalej miała odpoczywać. Mimo tego donosiła i urodziła w terminie, dodam że trochę olewała nakaz odpoczywania. Teraz jest w kolejnej ciąży i znowu szyjka jej się skraca, od 3 miesiąca ma 3 cm i znowu luteinę bierze. Także głowa do góry będzie dobrze. Najważniejsze to nie czytaj w necie ;) Gdyby było źle to lekarz by cię do szpitala wziął.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej
Ja w pierwszej ciazy poszłam na zajecia do szkoły rodzenia..i zniecheciłam sie. Jakos mi to nie podpasowało.. A z dzieckiem - to chyba intuicyjnie pozniej sie wszystko robi..
Tym razem tez nie bede chodziła.. ja jestem takim typem zosi samosi :)

Dziewczyny, bylam u lekarza dzis, nagle.. Czułam, ze zaczyna sie jakas infekcja, nie chcialam zeby sie rokreciła. LEkarz po badaniu na krzesle stwierdził, ze szyjka jest krótka i miekka.. Mam odpuscic fitness i oszczedzac sie.. Nie chciał chyba mnie straszyc, ale teraz poczytałam sobie o tym.. i jestem przerazona. Po wrzesniowym poronieniu to moga byc chyba konsekwencje.. Boje sie strasznie, ze cos sie wydarzy, a przeciez na porod jest duuuzo za wczesnie. Ktoras z was miała cos podobnego? Nie wiem czy mam na to wpływ, czy moze sie poprawic? Ech.. ide lezec :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Dziękuję Sanderka :-)
Dzwonię i dzwonię, ale póki co cisza, nikt nie odbiera. Może tam się dzwoni w określonych porach? Nie wiesz może ile trwa taki kursik, bo nie wiem czy uda mi się załapać na obecny, może kolejny wchodzi w grę.
Jeśli chodzi o Zaspę to znalazłam na stronie szpitala informację o odpłatnej szkole rodzenia, o żadnej refundowanej przez nfz nie pisali, może Wy coś wiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Moje przeziębienie odpuszcza! :-) Na wszelki wypadek byłam u lekarza, dzisiaj zrobiłam kilka badań, jak CRP będzie ok, to będę mogła jechać do Białegostoku! :-)

Ja chyba mam tak samo jak Niulka, nie chcę się za bardzo nakręcać poza tym słyszałam różne opinie na temat przydatności szkoły rodzenia. Wiadomo, jak wszystko jedne mamusie sobie chwalą, inne nie. Będę miała też CC, więc nie bardzo interesują mnie zajęcia z oddychania, itp., dlatego nie wiem czy w moim przypadku jest sens :-)

Dziewczyny, zaopatrujecie się w monitory oddechu? Możecie polecić jakiś model? Wolałabym taki bez niani elektronicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Niulka też mi się wydaje, ze te zajęcia z oddychania to taki pic na wodę ;P ale część o opiece nad maluchem i zajęcia ruchowe to już mnie interesuje, ponadto to zawsze jakieś zajęcie, odskocznia na ostatnie zwykle męczące miesiące
zgadza się w Rumi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

eN to może rzeczywiście opcja, żeby chodzić samej nie jest zła :) a chodzić będziesz gdzie ( w sensie do jakiego miasta)?

ps. doczytałam - w rumi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

aBA fajnie czytać pozytywną opinię na temat tej szkoły, dzięki :) Aleksandra to wychodzi na to, że może zatem się spotkamy :) Póki co zapłaciłam tylko za siebie, mój mąż przez pracę może raptem na 3 zajęcia mógłby przyjść, w razie czego jeśli typowo "tatusiowe" tematy wypadną wtedy kiedy będzie mógł przyjść to najwyżej dopłacę (o ile będzie możliwe) a jak nie to ja będę go edukować, najważniejsze żeby był przy porodzie ;) Aha i na gimnastykę która wypada w poniedziałki przychodzą tylko mamy, wtorki są z tatusiami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

A macie jakieś info o szkole rodzenia przy szpitalu na Zaspie? Bo tam chcę rodzić. Ogólnie jestem przeciwna szkołom rodzenia, tym ćwiczeniom z oddychaniem itp. bo im więcej wiem o porodzie tym bardziej się stresuje. A wolę mieć spokojną ciążę i nie wiedzieć. Później iść na żywioł, kilka godzin i z głowy. Tak zawsze robiłam ze wszystkim i zawsze mi to na dobre wychodziło. To moja pierwsza ciąża dlatego pytam jak głupek :-P Interesują mnie raczej te zajęcia, na których powiedzą, co spakować do szpitala, nauczą przewijać i kąpać dziecko, zajęcia z pierwszej pomocy, itp. Orientujecie się może czy na Zaspie prowadzą takie zajęcia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ja już spojrzałam na stronkę i jeśli się zapiszę to też na "turnus" lipcowy :)Porozmawiam dziś z moim K. czy będzie miał ochotę chodzić ze mną ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

eN, ja będę do tej samej szkoły chodzić co Ty, tylko w innym miejscu. Koleżanka tam chodziła i była bardzo zadowolona. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

wysłałam maila na adres supermama.biuro@gmail.com, że jestem zainteresowana wybranym kursem (chcialam na maj ale już nie było miejsc)ogólnie miałam bardzo szybko odpowiedź. Na stronie http://www.supermama.edu.pl w zakladce placówki są miejsca i terminy rozpoczęcia kursu. Następnie miałam odesłać swoje dane i żeby miejsce zaklepać trzeba zrobić jednorazowy przelew, dostalam także w pdf dokumenty, które trzeba wypełnić i przynieść na pierwsze spotkanie. I to tyle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

eN a mogłabyś mnie jakoś pokierować jak to zrobić/wystarczy wejść na stronę i się zapisać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Czesc :-D ja juz wczesniej pisalam ze zaklepalam sobie miejsce w szkole rodzenia na nfz sa zajecia prowadzone w rumi,wejherowiw,gdyni i chybs gdansku,oplata jest jedna 25 zl jak sie chce chodzic z partnerem 100 zl, szkola nazywa sie super mama,opinie podzielone ale ja wybralam ja ze wzgledu na bliskisc i na to ze jest refundowana wiec w razie czego nie bede zalowac ze wywalilam kase w bloto.Zajecia sa dwa dni z rzedu,pierwszy dzien prowadzona jest gimnastyka,drugiego teoria.Zaczynam 1 lipca w rumi w zasadzie w ostatnim momencie,bo bede w 29 tyg i skoncze (oby) dwa tygodnie przed terminem.Dodam jeszcze ze zapisalam sie mailowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to chodziłam w pierwszej ciąży, teraz raczej nie będę. Moim zdaniem najważniejsza sprawa to fakt, że nazwa szkoła rodzenia kojarzy się tylko z nauką jak zachować się podczas rodzenia a to nie do końca tak. Mnie zajęcia się bardzo przydały, było mnóstwo zajęć typowo edukacyjnych. Dowiedziałam się o nowościach dla noworodków, jak pielęgnować dziecko i samą siebie np. po porodzie. Generalnie mnóstwo przydatnych informacji a np. nauka oddychania to tylko miły dodatek. Położna doradzała co zabrać do szpitala, co ważne aby kupić a co jest zbędnym gadżetem i przyjechała po porodzie ściągnąć szwy po porodzie. Ja chodziłam ale to było 8 lat temu na Wałowej w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

No właśnie dziewczyny, w temacie szkół rodzenia...macie zamiar się zapisac?ja się nad tym zastanawiam, bo obawiam się, że wydam pieniążki, a jak zacznie się "akcja" to i tak o wszystkim zapomnę :) A jeśli już to znacie jakieś sprawdzone szkoły w okolicach rumia-reda-wejherowo/?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Tygryska ja dzis sie zapisalam na Kliniczna, zajecia zaczynam za tydzien, grupa akurat sie rozpoczela i strace tylkovjedne zajecia. Wydaje mi sie, ze to na nfz nawet nie zapytalam... Kontakt jest na forum-ja zakladalam watek. Nr tel: 501965533 zajecia raz w tygodniu. Nie moge sie doczrekac, chociaz bardziej ta szkola dla mojego partnera niz dla mnie, bo ja juz mialam zajecia na studiach z ta Pania doktor co prowadzi szkole :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Cześć Mamusie!

Trochę jestem spanikowana, bo zaczęłam już na dobre 21 tydzień a tu szkoła rodzenia jeszcze nie wybrana... Doradźcie coś proszę. Myślałam o Klinicznej lub o Zaspie - ale tam chyba tylko prywatnie a nie na nfz, no i kontaktu znaleźć na Kliniczną nie mogę. Jestem z Gdańska i w trakcie przeprowadzki. Czy wiecie coś może czy szkoła rodzenia w przychodni na Morenie nadal działa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej!
Niulka- a przeprowadziliscie sie do nowego m? Jak sie mieszka?
Ja tez swiezo po przeprowadzce.. Wszystko jest takie nowe, piekne, jasne, sloneczne.. I cieszy mnie nawet siedzenie samej w tym domu :)

Ja dzis zaliczyłam z przyjaciołka i jej córcia BabyCafe i przypomniało mi sie jak tam jezdzilam, jak moj synek był maly. Jak to szybko leci..
Potem wskoczyłam do swojego lumpa i upolowałam zdobycz miesiaca! Wspaniały becik-kocyk-miś za 4 zł.. A sprawdziłam go w necie i kosztuje 26,5$. Nie dosc ze cieplutki, sliczny i miły, to jeszcze jak za darmo..
Pokaze wam, bo nie moge z radosci :D
http://www.amazon.com/Chick-Pea-Swaddle-Blanket-months/dp/B00PMDEWHW
Do tego jakies portki, pajacyk i najslodsza na swiecie sukienke z minnie mouse. Mam jej manie, kupuje wszystko z myszka minnie i mickey.. Czarna, elegancka..boska! Bedzie idealna na Świeta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

tanie meble kuchenne?Jakie (70 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

pomóżcie proszę - pierwsza wizyta u ginekologa (38 odpowiedzi)

Witajcie. Jestem Magda. Pare dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. No i mam taki...

Matka chrzestna bez bierzmowania? Gdzie? (49 odpowiedzi)

Hey, Bardzo zależy mi na tym, aby moja siostra była matką chrzestną mojej córeczki. Nasz ksiądz...