Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Kochane nowy wątek bo stary już za długi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ja już nie mogę doczekać się połówkowego- w środę mam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ja robiłam usg połówkowe u innego lekarza ze względu na to,że mój gin nie ma odpowiedniego sprzętu.Musi to być usg z dopplerem, żeby sprawdzić też przepływ krwi w serduszku i pępowinie.Z drugiej strony fajnie usłyszeć z kolejnego źródła, że z maluchem jest wszystko ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej kochane;) faktycznie majówkowa pogoda nas nie rozpieszcza;(
jeśli chodzi o plamienia to ja mam sporadycznie ale nie są takie intensywne ostatnio brałam tabletki na bakterie więc może dlatego też.Jeśli chodzi o niewydolność szyjki to ja takową mam lekarz sprawdza ją przy badaniu ginekologicznym teraz na wizycie będę miała pessar zakładany wcześniej pewnie jeszcze posiew mi zrobi bo flora bakteryjna musi być czyściutka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Cześć dziewczyny! Coś ta pogoda na majówkę nas nie rozpieszcza niestety.
Napiszcie mi proszę czy Wy też tak macie, bo już chyba trochę panikuję. Zdarza mi się, od czasu do czasu mieć plamienia, a raczej takie brudzenia (bardzo mało tego). Zauważyłam, że dzieje się tak wtedy kiedy bardzo się zdenerwuję albo za bardzo zmęczę np. za dużo sprzątania, naprawdę bardzo długi spacer. Tydzień temu byłam u gina i niby wszystko jest ok, ale skąd mam wiedzieć, ze na pewno wszystko sprawdził. Kolejna wizyta dopiero 13 maja.
Co o tym sądzicie? A jakie są objawy skrócenia szyjki macicy? Czy w ogóle są? Lekarz sprawdza to przez usg czy badanie przedmiotowe? Kompletnie się na tym nie znam :(

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej dziewczyny :) ja wczoraj ostatni dzień byłam w pracy :) uczniowie pięknie mnie pożegnali, aż żal było odchodzić :P
tak mnie zastanawia co piszecie o usg połówkowym...ja myślalam, żeby zrobić u mojego prowadzącego ginekologa czyli u Wajlonisa....Myślicie, że lepiej iść do jakiegoś innego, "lepszego".....?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

sierpień

31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk



wrzesień

04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana

04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka

05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana

12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk

13.09 - eN, dziewczynka

16.09 - Niulka, Zaspa, synek

19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka

21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana

22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana

23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana

25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka

25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka

25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana



październik



1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana

1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany

4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana

6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana

07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna

14.10 - aleksandra29 Wejherowo

16.10 - winogrona - płeć nieznana

17.10 - nika_22, płeć nieznana

18.10 - Papaya, Wejherowo

19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana

22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa

22.10 - Kasix88

23.10 - .Donka,

27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana



To się oficjalnie dopisałam do listy :) już po usg połówkowym, miałam w starmedice w Gdyni, usg 2d ale ładnie widoczne koszt 200 zł. Maleństwo zdrowe, co do ruchów to pierwsze czułam po 16 tyg baaardzo lekkie i tylko wtedy jak przykładałam rękę do brzucha, później przez dłuższy czas ich nie czułam i wątpiłam czy to co było r******i to faktycznie nimi było ;) Od tygodnia za to Mała szaleje,czasami tak że brzuch mi podskakuje.Niewyczuwalność ruchów może się tez wiązać z innym położeniem łożyska, na pewno niedługo wszystkie je poczujecie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Gratuluję inka! U nas połówkowe dopiero 18 maja więc jeszcze sobie poczekam. Dziś o 7 rano dostałam fajne kopniaki od mojego bobasa, ale póki co nie jest jakoś super aktywny, bo jakiś ruch wyczuwam raz albo dwa razy w ciągu dnia i tylko wtedy jak leżę i odpoczywam.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Byłam na wizycie u dr Olszewskiego. Będę miała drugą córeczkę:-) Dziś pierwszy dzień 20 tygodnia miało być połówkowe ale dr powiedział, że zrobimy na następnej wizycie, bo będzie lepiej widać. Dodam, że prowadzę tam ciąże.
Niunia wygląda na zdrową więc już nie martwię się, że nie czuję ruchów, chociaż od wczoraj jakby muśnięcia czuję:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Pomału dobijamy do połowy dziewczynki;) ja mam 7 maja usg i zobaczymy mam nadzieję że wszystko ok będzie;) też już bardzo czekam.Patrzę że mi się suwaczek nie przesuwa;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Kurcze, normalnie padłam. Biegam i załatwiam różne rzeczy całymi dniami i dziś już nie wytrzymałam. Wszystkie siły w jednym momencie sobie poszły. Musialam wrócić do domu przespać się godzinkę, bo na 15:30 już mam być na Stogach lampę odebrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Niulka, cały czas sobie powtarzam, że nie ma się czym martwić, ale że mam zapędy na panikarę, czasem puszczą mi wodze fantazji :-P Uspokoiłaś mnie trochę... ;-)

Aspiryna, fajnie, że Wy już "po", i że z Maleństwem wszystko w porządku ;-) Gratuluję córeczki! ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Slije, my dziś kończymy 20 tygodni i też identycznie jak u Ciebie. Raz jest przewalanie i bulgotanie, a później tydzień nic. Moim zdaniem nie ma co się na zapas zamartwiac. To też moja pierwsza dzidzia, więc porównania nie mam. Ale czuję, że wszystko jest w porządku, nie martwię się :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Cześć :-)

Wczoraj byłam na usg połówkowym, wszystko ok. Będzie dziewczynka :-D bardzo się z tego cieszę!!
Na usg była razem z mężem, lekarz nie robi problemów, że jest osoba towarzysząca.
Poprosiłam lekarza o zdjęcie małej więc na koniec badania uruchomił USG 3D aby zrobić fotkę ale mała się zasłoniła rączkami i odwróciła buźkę :)

Widok niesamowity, mogłabym tak leżeć i leżeć gapiąc się w monitor :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Winogrona, i ja zaczynam trochę się martwić... Niby już zaczynało coś się dziać, jakieś bulgotanie i przewracanie, a teraz taka cisza... Wizytę mam za tydzień, 8 maja... Nie wiem, czy to normalne, to nasz pierwszy dzidziuś, więc nie mam ogromnego doświadczenia w tych sprawach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Inka ja mam wizytę dopiero 14 maja :( może mam więcej tłuszczu na brzuchu po pierwszej ciaży że nic jeszcze nie czuję.. w każdym razie nasłuchuje i nic.. i się martwię już :(
daj znać po wizycie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

U Olszewskiego? W ProFemina? Mogę potem poprosić informacje, czy według Ciebie się opłaca? Bo właśnie też nad Olszewskim się zastanawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Z tym pęcherzem to faktycznie jakieś oszustwo ;-) lecę do łazienki, wytrzymać już nie mogę i siusiam tylko troszkę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Winogrona ja właśnie zastanawiam się czy zabrać młoda na połówkowe...
Co do ruchów to ja czuje od jakichś 2-3 tyg, z każdym dniem coraz bardziej.jak położę rękę na brzuchu to już tez czuć. Najbardziej jednak na pęcherzu daje znaki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Kurcze dziewczyny ja też jakoś mega bardzo nie czuję ruchów nieraz jakoś tak muśnie myślicie że to źle? ja na razie się tym nie martwię bo widzę że większość z nas nie czuje jeszcze.
Usg połówkowe jak i genetyczne mam na Dąbrowie Dąbrówce u dr.Letkiewicz ale do gina swojego chodzę prywatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

winogrona u mnie jutro zaczyna się 20 tydzień a ja jeszcze ruchów nie czuję:-( już jestem cała nerwowa.
Dobrze, że juro mam wizytę bo bym chyba nie wytrzymała.
Też się zastanawiam czy kiedyś zabrać córkę na usg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (21 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Prosty przepis na ciasta :))) (107 odpowiedzi)

Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :((( Może znacie jakieś...

Fajne gry (planszowe, zręcznościowe) dla 5-7-latków (87 odpowiedzi)

Dziewczyny - może napiszecie jakie gry sprawdzają się w przypadku Waszych dzieci? Po które często...