Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Kochane nowy wątek bo stary już za długi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część

Jestem na badaniach - test glukozy i mam nadzieję, że nie zwymiotuje bo inaczej test trzeba będzie powtórzyć :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ten blog jest zarabisty :-) już kiedyś ktoś mnie na niego odesłał przy pytaniu o kremy zapobiegające rozstępom. Dziewczyna się napracowala, analizując wszystkie te składy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Dzisiaj pogoda cudna :-)
Sądzę, że pranie w zwykłym proszku do prania nie zrobi Maluszkowi krzywdy. Zawsze można zmienić proszek gdyby wystąpiło uczulenie. Jedynie co to prałabym osobno z dodatkowym płukaniem.

Polecam forum w którym dziewczyna analizuje składy chemiczne różnych rzeczy ;-)
http://www.srokao.pl/2013/04/analiza-proszki-i-pyny-do-prania.html

a tu link do chusteczek nawilżających dla dzieci
http://www.srokao.pl/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Drogie Mamy,

wielu rodziców przestaje stosować środki do prania przeznaczone dla maluchów, gdy dziecko dorasta lub nie ma widocznych problemów ze skórą. Warto jednak wiedzieć, że specjaliści zalecają ich używanie do 3. roku życia. Brak podrażnień na skórze dziecka nie świadczy o tym, że wszystko jest z nią w porządku. Zapobieganie objawom alergii to nie jedyny powód, dla którego stosowanie produktów dla dzieci jest ważne.

Do 3. roku życia skóra nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i nie stanowi odpowiedniej bariery dla silnych składników zawartych w zwykłych proszkach (dla dorosłych). Komórki skóry u dzieci można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą one właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Naczynia krwionośne u dzieci (ze względu na swoją budowę i bliskość naskórka) mają dużo większą podatność wchłaniania przedostających się przez skórę substancji. Składniki chemiczne zawarte w zwykłych proszkach przenikają w głąb organizmu dziecka i nawet gdy nie wywołują widocznych podrażnień, mogą być szkodliwe dla zdrowia maluszka. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego skóry, który stanowi jej naturalną warstwę ochronną. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz przyszłą kondycję skóry dziecka. Warto mieć na uwadze, że skóra malucha jest po prostu inna i nie da się przyspieszyć procesu jej dojrzewania. Dlatego, bez względu na markę, warto sięgać po bezpieczne produkty przeznaczone dla dzieci :)

Niulka, szukając środka odpowiedniego do prania ubranek dziecięcych, dobrze zwrócić uwagę na jego skład oraz informacje zawarte na etykiecie. Wybierając środek do prania dla niemowląt, warto upewnić się, że jest on odpowiedni do stosowania od pierwszego dnia życia maluszka. Często zdarza się, że producenci jako obietnicę delikatności przedstawiają na opakowaniu wizerunek dziecka. Skład ich produktów jest jednak w pełni bezpieczny do stosowania dopiero od pewnego etapu życia dziecka.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Was pomocna :)

Zachęcam także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego 3 lata pod ochroną. Znajdziecie tam ciekawe informacje na temat budowy i właściwej pielęgnacji skóry dziecka.

Pozdrawiam,
Doradca Lovela
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej kochane no i pogoda cuuuuuuuuudna;))))))))
oby tak zostało;) Ja również prałam rzeczy małej w proszku dziecięcym ale tak chyba do pół roku później w normalnym proszku;) i nic się nie działo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ja na początku prałam ciuszki osobno i w specjalnych płynach dla dzieci. Potem stopniowo obserwowałam czy nic się nie dzieje i już z naszymi ale to pewnie tak po pół roku, dokładnie nie pamiętam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Niulka ja prałam w naszym proszku od samego początku. Zawsze prasowałam tak do 6 miesiąca. Wtedy prałam w Bonuksie ale to zawsze zależy od dzieciątka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ja milam lovelle, powinno sie prac w specjalnych poniewaz u tak malych dzieci latwo o powazna alergie, ja najpierw myslalam ze pic na wode ale potem nasluchalam sie o podraznienich skory az do krwi i wszytko przez pierwsze miesiace pralam w proszkach dla dzieci, potem juz spokojnie mozna probowac w normalnych ale typu sensitive
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

trzeba w specjalnych dla dzieci :) ja prałam w dzidziusiu, podobno lovella też jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

My dziś byliśmy na gokartach, nie mogę przeboleć, że nie mogę sobie pojeździć :-(
Po południu pojechałam do rodziców, gdzie czekały na mnie worki ciuszków do przebrania, które podostawalismy od znajomych po ich dzieciach. 3 bite godziny przebierania i segregowania- dla chłopca i dla dziewczynki. Wszystkie dla dziewczynki zawoze jutro koleżance, która spodziewa się córci, resztę zostawiam naszemu brzdacowi ;-)
Znowu mam głupie pytanie do doświadczonych mam :-) powiedzcie, czy mogę te ciuszki prać w tych samych plynach co nasze ubrania czy muszę wstawiać osobne pranie ze specjalnym proszkiem czy płynem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

to córka miała piękną pogodę na komunię, chyba jeden z ładniejszych w maju :) mam pytanie, (wizytę u gina mam za parę dni a z taką bzdurą nie chcę do niego dzwonić) odnośnie picia mięty, ile można mięty dziennie wypijać? mam taką prawdziwą wysuszoną a nie w saszetkach, dziś wypiłam napar z trzech listków i ledwo powstrzymuję się przed kolejnym ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Beti, wszystko będzie ok, odpoczywajcie :)
Ja dzisiaj od 6-tej na nogach. Jesteśmy właśnie po Komunii córki. Wszystko ok, pogoda dopisała :)
Teraz chwilowo odpoczywamy, ale jeszcze czeka nas 15-minutowy spacerek, bo trzeba iść zagłosować.
Miłego wieczoru!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Papaya zbiera kontakty do wszystkich i wtedy będziemy się ugadywac :-)
Beti, nic się nie bój, będzie dobrze :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

To co z tym spotkaniem, Dziewczyny? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Dziewczyny dziś lecę samolotem także trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok, trochę mam stracha, niby nie ma żadnych przeciwwskazań, ale i tak się boję. Miłego dnia!

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

just już siara (bo to nie mleko przecież ;) !
u mnie w pierwszej ciąży pojawiła sie jakoś mc przed porodem i też nie było później problemu z laktacją, planuję znowu karmić ok 6 mcy, no macierzyński jest dłuższy góra do 8 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ewela ja tak miałam w zeszłą sobotę, i też ogarniały mnie czarne myśli, tym bardziej że raczej jest aktywne, aż strach się bać co będzie po porodzie ;)
ja chciałam mieć dzieciaczki z różnica wieku ok 2,5 roku, nie udało sie i będzie 4, uważam, ze trochę dużo ale cóż, najważniejsze że będzie,
mój młody ubzdurał sobie że będzie miał braciszka, i nawet się mnie ostatnio zapytał "mamo czy ty zjadłaś mojego braciszka" :D
chyba cieszy się na rodzeństwo :)
mój m. m brata starszego o 8 lat i żaden nie ma dobrych wspomnień :( zaczęli sie dogadywać po 20 mojego m. :( ja mam siostrę bliźniaczkę i mamy i w sumie zawsze miałyśmy dobre relacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ewela, moja też reaguje na słodkie, to ma chyba za mamusią hahaha, a tak poważnie to mój bobas też ostatnio cały dzień się nie ruszał i juz chciałam na SOR jechać, ale mąż mnie powstrzymał i całe szczęście, bo na drug dzień było już ok. Zauważyłam, że im wiecej ja się ruszam to małej prawie w ogóle nie czuje, dopiero jak chcę odpocząć i coś zjem to się zaczyna coś dziać.

Ja też wstrzymuję się z laktatorem do porodu, zobaczymy co będzie.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

No to masz metodę :-) ja niestety nie wiem jak swojego ruszyć. Tańczy swoim rytmem, a nie, kiedy mama chce :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Zjadłam 2 cuksy w czekoladzie i Miśka się ruszyła :) Uspokoiłam się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Lux Med - ginekolog (63 odpowiedzi)

Właśnie się wnerwiłam - okazało się, że od kwietnia moja karta CM LIM będzie akceptowana tylko w...

odpieluchowanie - rady, wskazówki poprosze :) (20 odpowiedzi)

Dziewczyny biore sie ostro za nauke sikania do nocnika! Corka ma 2 lata i miesiąc, z nocnikiem...