Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Kochane nowy wątek bo stary już za długi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Niulka i Sanderka to uspokoiłyście mnie trochę. Dziękuję :) Już chyba się schizuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ja mam tak ze dwa dni maly jest mega aktywny,a kolejne dwa dni jakby go w ogole nie bylo, zaczynam sie martwic a potem znowu kolejny dzien i junior uprawia jogging w brzuszku, takze spokojnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ja tak mam cały czas :-) raz czuję, raz nie czuję. Bywają dni, kiedy nie czuję w ogóle. Ale np za 2 dni znowu czuję :-) ale ja spokojna jestem. Na połówkowym synek kręcił się niesamowicie i nic nie czułam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Dziewczyny mam pytanie, bo martwię się, codziennie czułam ruchy, nie aż tak mocne, ale czułam. A dzisiaj cały dzień nie czuję małej... Czy jak już czułyście ruchy to miałyście później taki dzień, że cały dzień nic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

po waszych opiniach odpuszczam sobie kupno laktatora i zobaczę jak karmienie wyjdzie w praniu. Co do różnicy miedzy rodzeństwem, to ja mam o 7 lat starszą siostrę, mama chwalila sobie tą różnicę, bo gdy byłam niemowlakiem siostra była już dużą dziewczynką w wieku szkolnym, łatwiej było jej się zorganizować.Co o relacji między nami było różnie, siostra się cieszyła ze ma rodzeństwo ale ja byłam małym niszczycielem i nie raz ona na tym cierpiała, chętnie się ze mną bawiła i była moim autorytetem,ale sprzeczki i fochy też bywały,najgorszy dla siostry był czas gdy ona była nastolatką a ja dalej małym i upierdliwym dzieciakiem, z perspektywy czasu jej współczuję ;P . Różnica między nami zaczęła zanikać gdy ja zaczęłam dorastać, pojawiły się wspólne tematy no i zawsze służyła radą na każdy temat, teraz jedyna różnica jaka jest między nami to ja mam krótszy staż małżeński i pierwsze dziecko w drodze a ona ma już swoje prawie odchowane dzieciaczki ;) jest moją najlepszą przyjaciółką.Czasami między dzieciakami jest mała różnica wieku a w życiu dorosłym się nie dogadują,nie ma reguły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Dziewczyny ból posladka jest najprawdopodniej spowodowany uciskiem na nerw, proponuje rozciaganie miesni posladkowych, a przede wzzystkim miesnia gruszkowatego (tez w posladku). Filmiki na pewno sa na youtube. Na pewno nie zaszkodzi a moze pomoc ;)

Bylam w tej szkole rodzenia-zajecia prowadzi dr Kielbratowska. Bylo duzo osob, trwalo to prawie 2 godziny, ale byl tylko wyklad (zadnych cwiczen). Mowila o fazach porodu, o relaksacji, o tym jak radzic sobie z bolem i o prawach pacjenta (warto poczytac w necie). Jakiegos wielkiego szalu nie bylo, ale fajnie posluchac i miec swiadomosc co sie bedzie dzialo. Na nastepnych zajeciach idziemy ogladac sale porodowe, a takze beda mowic o stymulacji pradami tens. Mysle, ze bedzie ciekawie :)

Do jutra w tesco jest -30% na odziez f%f. Oczywiscie zakupilam cos,nie moglam sie powstrzymac, ale tylko 3-pak sliniakow z myszka mickey. Kupilam tez ciuchowe prezenty dla naszych chrzesniakow, przeciez promocje nie sa codziennie ;) Polecam ich ciuszki, bo gatunkowo sa naorawde fajne, a tez wzorki przecudowne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Mężczyzna w domu to jednak duże oparcie :-)
U mnie różnica wieku między synem narzeczonego a naszym dzieckiem to 12 lat bez 3 m-cy :-) to takie też prawie moje dziecko, bywa u nas częściej niż u matki, je u nas obiady, lekcje robi u nas, ma u nas swój pokój, śpi kiedy chce, bo szkołę ma 2 ulice dalej ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

~papaya: Tak, ściągacze były na dole w tych spodniach dresowych.
~Gumiś: Koszula nocna do karmienia jest wyjątkowo długa(do kolan). Wspominam, bo niektórym to odpowiada, innym nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Jakoś ta różnica wieku mnie nie przeraża, moja córa bardzo chciała rodzeństwo i teraz bardzo się cieszy na siostrę. Wiadomo, że będzie różnie, ale właśnie jest już mądrzejsza i samodzielna :)
just.jot szybko Ci się mleczarnia produkuje :)
Całe szczęście dziewczyny, że mam takiego męża, wspiera mnie ogromnie. Bo mam różne chwile, czasami za dużo myślę, ale jak tu nie myśleć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

just.,jot, który to tydzień, że mleko leci?

Ja do szkoły rodzenia idę do firmy, w której moja mama pracuje, więc wiem, że tam sa fajne położne. Z tego co się orientuje, niektóre z nich pracują na Klinicznej.
http://www.pulsmedic.pl/szkola.html

Ciekawe, czy zdążę dziś kupić w biedronce tą koszulę do karmienia..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Hej!
Widze, ze nie tylko ja mam taka róznice wieku miedzy dzieciakami :) Moj Młody w czerwcu konczy 8 lat. Mysle, ze mimo wszystko jest to dobra roznica, bo dzieci juz nie beda tak rywalizowac o siebie..
Ja od dlugiego czasu myslalam o drugim dlatego, ze starszy juz mnie tak nie potrzebuje.. Jest towarzyski, biega z kolegami na dwor, treningi, teraz pierwszy oboz.. Juz nie jest taki MÓJ! :D
Wiec wspaniale, ze w koncu udało sie i jeszcze bedzie Mała Ksiezniczka..

Wczoraj obczajałam z 3 h laktatory.. Ja chyba kupie ten elektryczny medela. Mini. Tez nie mam nic a nic po synku i teraz wszystko przerabiam od nowa. Zastanawiam sie tez nad butelkami jakie wybrac, smoczkami itp. Chce karmic piersia, ale lubie wyskoczyc gdzies wieczorkiem, albo odpoczac bez dzieciaczkow, wiec mysle, ze butla sie przyda.
Wczoraj po kapieli juz mi mleko plynelo! Wiec chyba z laktacja nie bedzie problemów hihi!

Ewela- trzymam kciuki za Ciebie i zeby wszystko sie udało. Mysle, ze masz w sobie tyle sił i dobrych checi , ze wszystko ułozy sie lepiej niz myslisz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Ponoć jakieś pasy (adapter) można wypożyczyć z mamaija za ok. 10zł za miesiąc. Tak było jakiś czas temu, nie wiem czy tak jest nadal, ale można zadzwonić i zapytać :) Ja chyba zadzwonię i zapytam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Dziś była wizyta u ginekologa :) Wszystko z dzidzią ok., kończy się 19 tydzień. Prawdopodobnie dziewczynka, jak to powiedział "ze wskazaniem" bo głowy nie da, gdyż nie za dobrze ZNOWU się ułożyło do podglądania - chyba faktycznie dziewczynka skoro się tak chowa heh :) Druga dziewczynka... nie mogę uwierzyć, ciekawe czy sie nie zmieni w chłopaka.

Dzięki za cynk o biedronie! Też zakupiłam jeden kocyk z mikrofibry i koszulę nocną do karmienia. Kocyk taki unisex :) na wszelki wypadek :)
A te spodnie dresowe miały ściągacz na dole? Szkoda, że tego nie zauważyłam, myślałam, że to takie szerokie niefajne nogawki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ewela to u Ciebie też będzie duża różnica wieku między córciami:-) u mnie będzie 7,5 roku różnicy. Pewnie dziewczyny dogadają się dopiero w dorosłym życiu:-) plus jest taki, że starsze już samodzielne to zawsze łatwiej:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ewela u Ciebie to faktycznie zupełnie inna sytuacja. Laktator będzie niezbędny a nie ma to jak mleko mamusi:-) jak tylko się uda (bez ciśnienia) to będziesz dawała swoje mleczko dla malutkiej i jestem pewna, że szybciutko wróci do zdrówka i będzie broiła za dwie:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Winogrona moja cora ma 9 lat, wiec nic juz po niej nie mamy 😉
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ewela a nie zostawiałaś sobie nic po starszej córce ?
jak najbardziej rozumiem twoje obawy, wszystkie wierzymy że będzie dobrze :)
ja miałam laktator ręczny od siostry, mało go używałam, i chyba jeszcze go ma, wiec nie planuję zakupu, chyba dobrze mieć coś upatrzonego ale kupić jeśli okaże się potrzebny, ale do dziś pamiętam że na sali ze mną była dziewczyna z bliźniakami i nie miała laktatora, mąż na wyjeździe i nie miał kto jej kupić i pielęgniarki kazały jej ręką ściągać pokarm - masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

inka zgadzam się z Tobą, przy pierwszej córce też nie miałam laktatora przed urodzeniem, później był potrzebny, ale to wtedy dokupiłam ręczny i wystarczył, bo jednak głównym ssakiem była córa. Natomiast teraz sytuacja u mnie będzie zupełnie inna, córka po wszystkich operacjach będzie leżała na OIOM-ie i nie będę mogła karmić wcale, dopiero jak jelita będą schowane i podejmą pracę.
Także na Waszym miejscu pewnie też bym się wstrzymała, a dla mnie porządny laktator to podstawa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Co do laktatora to jak chodziłam do szkoły rodzenia (8 lat temu:-)), położna doradziła aby nie kupować wcześniej tylko mieć wypatrzony model i w razie potrzeby po porodzie wysłać np. męża i kupi:-)
U mnie to się sprawdziło, mała ważyła przy urodzeniu 4420 i jadła jak szalona od początku, cały czas wisiała na cycku i laktator nie był potrzebny:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

ewela nie zanudzasz, wygadaj sie.
u mnie laktacja zanikla kompletnie, sciagalam przez 30 min np 5 ml albo nicale walczyłammała była troche przegłodzona ale nie podałam jej sztucznego..i najbardziej pomogł mi system sns medeli, jak zauważyłam zanik tego samego dnia kupiłam TO ( czułam sie jak w matrixie jak przyklejałam te rurki) po ok 2 tygodniach walki miałam potoki i karmiłam mała do roku więc spokojnie można pobudzić laktację :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Legoland Dania warto? (50 odpowiedzi)

z 11 latkiem i 6 latkiem chcemy pojechac.

jaka zabawke polecacie dla półrocznego dziecka?? (23 odpowiedzi)

zastanawiam się nad garnuszkiem na klocuszek, miałyscie może tą zabawkę. Wasze dzieci były z niej...

remont mieszkania (12 odpowiedzi)

Witam forumki:) Jesteśmy z mężem w trakcie remontu mieszkania. Poszukuje sprawdzonych fachowców...