Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

ROZPAKOWANE-

Czerwiec:
7.06 (09.07) - Awanturka - Wituś 2530 - CC - Kliniczna
15.06 (02.07) - Diablica 48 - Ania 2700, Ola 2650, Oliwka 2450 - CC - Sztokholm

Lipiec:
03.07 (19.07) Chaton - Mateusz - 3400g - 54cm - SN -Zaspa
04.07 (11.07) Rozyczynka - Oskar - 3530g - 55cm - SN - Wejherowo
04.07 (11.07) Martika - Laura - 3060g - 52cm - Kliniczna
05.07 (10.07) Ciezarowka - Zosia - 3200g - 52cm - Wojewódzki
06.07 (21.07) Rikaa - Liliana - 2880g - CC - Zaspa
07.07 (08.07) Agata905 - Synek - 3650g - 51cm -Zaspa
08.07 (05.07) Afro666 - Maksio - 3755g - 56cm - SN
08.07 (15.07) Kaasik11 - córeczka - 3750g - 57cm - Wojewódzki
09.07 (11.07) Alana - Nadia - 4200g - 51cm - CC - Redłowo
10.07 (14.07) Blatella - Ola - 3400g - 54cm - Kliniczna
12.07 (14.07) Olcik87 - Malwinka - 3250g - 56cm - SN - Kliniczna
13.07 (10.07) Karol...- Łucja - 3560 g - 56 cm - Wojewódzki
13.07 (10.07) Polika86 - Kornelia - 4420 - 59 cm - SN - Wejherowo
16.07 (30.07) Jolcia - Zuzia - 2930g - 57cm - SN -Wejherowo
17.07 (03.08) Ola86 - Laura - 3180g - 54cm - CC - Zaspa
20.07 (22.07) Meg85 - Julia - 3200 - 53 cm - CC - Wojewódzki

-WCIĄŻ CZEKAJĄCE-

Lipiec:
prymulka - 04.07
kreska_85 - 05.07
baranica - 09.07
joi-joi - 14.07
agamak13 - 24.07, córeczka/ Kliniczna
muminka1 - 29.07, synek/ Redłowo
kklaudiaa - 29.07 - Filip - Kliniczna
krokus - 31.07
zerka - 31.07-chłopiec/ Redłowo/Wejherowo

Sierpień :
Sabbi- 04.08, chłopiec/ Kliniczna
bauaganiarka - 4.08 córeczka
Inspired - 04.08 córeczka/ Redłowo/SwissMed
Ofelia - 04.08 chłopiec / Kliniczna
BeataI-J 5.08 synek / SwissMed
sierpniowa 6.08 córeczka / Kliniczna
Koralik-7.08 - synek
kasia28 - 8.08
Kia - 12.08 Synek / Zaspa
Lisia32 - 15.08 - córeczka / Kliniczna
Asia - 16.08 - kliniczna
Monika K. - 17.08, synek / Kliniczna lub Wojewódzki
Mamita - 17.08
Ewik - 18.08. Synek / Kliniczna lub Wojewódzki
mala84 - 20.08. - córeczka
jUstme. - 21.08
oliwia1126 - 21.08 - synek/ Wejherowo
roksana.s - 23.08 - córeczka - Oleńka
aleksandry - 23.08 - córeczka / Kliniczna
Jagunia - 23.08 - córeczka
emilanaw - 28.08 - córeczka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Ewik a wiesz dokladnie jak to jest z tym skierowaniem na te kanaliki? Bo my tez dostalismy i nie ma na skierowaniu napisane gdzie to skierowanie jest wiec rozumiem ze moge tez normalnie jechac na akademie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Dziewczyny- ciaza donoszona jest przy skończonym 37 tyg tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Tak Muminka mamy ten sam termin :)
Ja zaraz jadę do Akademii Medycznej ze skierowaniem z tą moją pokrzywką na nogach bo leki nie pomogły całkowicie jej zlikwidować i nadal swędzi. Ciekawe co mi powiedzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Ewik okej, dzięki;) bo położna trochę mi namieszała, dlatego tak błądzę;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Muminka mój Syn też zajmuje cały brzuch ;) Ale twardnienie brzucha spowodowane ruchem dziecka obejmuje tylko część brzucha . Tak na logikę : Jeśli kopie to stwardnieje obszar w pobliżu nóżek, jeśli główką napiera to ta część stwardnieje. A jeśli twardnieje Ci cąly brzuch a juz w ogóle jeśli twardnienie postępuje : od podbrzusza pod cyc to na pewno skurcz ;) No i skurcz trzyma minimum te 10sek :)

Afro My to przeszliśmy .. Pisałam o tym ze szczegółami jakiś czas temu . W skrocie - nie dajcie się wysłać na Zaspę !! Walczcie o skierowanie do Akademii Medycznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Dziewczyny,któraś miała przepychanie kanalika u swojego babla?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Ewik mi twardnieje cały brzuch, ale mój syn zajmuje też cały brzuch, także wiesz;) a co do tego że nie wiedziałabym który to skurcz, to mówiłam o niebolących;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

a w ogóle jeśli o twardnienie chodzi to ja jak tylko wstanę z łóżka to mam skałę zamiast brzucha i ta skała chyba chce popękać bo aż mnie skóra boli :/ no nie ominą mnie te obleśne rozstępy :/ Moją maksymalną wagę o cały kilogram już przekroczyłam :/ 26kg na plusie :/ Nie wątpię już nawet,że dobiję do 30 :/ Czuję się jak tucznik ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Sabbi dla mnie brzmi zaje :D Od 5 do 10 już mnie pociesza :p Mniej to nacięcie .. Po oksy zawsze jest matrix także ja błagać o takie przyśpieszenie nie będę ale o ZZO już na IP poproszę :D
Myślę,że świetnie dawałaś sobie rade i nie było sensu zaburzać porodu :D
Ale Tobie dobrze !!! :D
I na fotę czekamy !!!

Anestezjolog z Wojewódzkiego powiedział,że na Klinicznej ZZO to pewniak, chyba że nie zdążą podać jak u Sabbi. Większą ściemą jest to znieczulenie właśnie u Nich bo tylko 2 Ich dyżuruje po 15ej ...

Muminka to że teraz jest wsio pozamykane nie zonacza,ze z agodzinę też tak będzie :) Nie ma co dramatyzowac - najwyżej przejmę Twój termin - a co mi tam :p :P
Hahaha Powiadasz,że nie będziesz wiedziec czy to skurcz?? Gwarantuje Ci,że szybko się dowiesz jeśli to będzie faktycznie skurcz :P ;)
Muminka różnica między napinaniem macicy (skurczysony przepowiadające) a ruchem dziecka jest taka,że przy napinaniu twardnieje cąły brzuch (właściwie już od spojenia po sam cyc ;) ) a przy ruchu dziecka tylko Jego częśc - np. bok, czy nad pępkiem.

Agamak ja miewam skurcze do 40% na KTG ale u Nas ono na start pokazuje ok. 18% ;)
Teoria położnej tez niezła , choć chciałabym żeby była prawdziwa i urodziłabym bez bólu :D

Z tym kupsztalem w czasie porodu to się pewnie nie dowiecie jak jest bo w momencie jak wychodzi główka ZAWSZE jest wrażenie ogromnej "produkcji" a nie zawsze to oznacza wypróżnienie ;) Chyba ,że któras będzie miała siłę i kondycję między nogi sobie zaglądać i analizowac co wyszło :P :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Kklaudiaa nic nie przyspieszymy, na to wygląda;) przecież Ty masz taki sam termin jak ja, prawda? ja mam twardy ciągle brzuch, ale skoro położna mówi, że to nie skurcze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

No ja w nocy to mam twardy brzuch jak skała ale nic nie boli. Trzeba się wczuć w ciało i mam nadzieję że będziemy wiedzieć kiedy to już TO..
Bo nie chce jechać na IP i zostać odesłana.. ale dobra, nie ma co się przejmowac takimi rzeczami. Muminka, musi się ruszyć!! Bo ja dziś to nie moge z zazdrości że Sabbi urodziła! Jak Ty będziesz pierwsza to już w ogóle! :D hehe
kurcze, jutro może faktycznie umyje te okna... hehe, ze schodami to codziennie po kilka razy wchodze na 4 piętro bez windy, choć raz sie ciesze że tak wysoko mieszkam :P
Ja chyba w nast tyg przejade się na ktg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Aga no właśnie, ja też tak słyszałam, dlatego też się załamałam, bo skąd będę wiedziała, czy już czy nie, skoro niby teraz mi twardnieje co chwile, a to niby nie skurcze?
mam nadzieję, że w końcu coś się u nas ruszy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Ja ostatnio pytałam położonej jak to jest z tymi skurczami i powiedziała, że nie koniecznie na początku muszą boleć i mam obserwować napisanie się brzucha jak będzie regularne to zaczyna się poród, to moja pierwsza ciąża więc mam nadzieję, że jak już się zacznie to nie przeoczę tego ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Aga to i ja miałam takie skurcze do 20, ale mówiły, że to nic takiego. szyjka też przygotowana u mnie, ale bez rozwarcia. niby to się może zmienić w sekundę, ale... ja mam problem bo u mnie nie będę wiedzieć kiedy skurcz, chyba że będzie bolał, bo nie mam tłuszczu i każde twardnienie brzucha to po prostu ruch małego;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Muminka jak byłam w środę u lekarza to szyjka była juz przygotowana do porodu i rozwarcie na dobre 1,5 palca więc miałam tylko czekać na skurcze, ale jak narazie coś słabjo z tymi skurczam, co noc tylko brzuch boli jak przy miesiaczce no i dość często brzuch mi się napina, a jak miałam we wtorek ktg to szału nie było w ciągu 30 min może z 2 skurcze po 20%.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

jeszcze się okaże kto kiedy urodzi;) i czy w terminie czy po;)

Sabbi to w miarę szybko poszło;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Sabbi gratulacje! :) Ja też słyszałam ze na klinicznej ściemniają z ZZO

Lipcóweczki..no jeszcze pare dni wam zostało do końca lipca, może za mało okien umyłyście ??? Zapraszam do mnie jakby co ;D

Skwar jest paskudny!!! poszłam sobie na spacerek w pełnym słońcu mega mądrze...i terazs się topie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Na klinicznej klimy nie ma... :-) goraco jak w egipcie! Ja uwazam ze w czasie porodu tojuz Ci jest obojetne co sie dzieje. byle juz sie skonczylo. przeniesli mnie w koncu na poloznictwo. szkoda ze jak Martika nie wyladowalam z synkiem na patologi:-) ale dam rade te 2 dni.
No i jedziemy: kolo 2 obudzily mnie bol krzyza. Wyrzucilam meza z lozka do syna aby sie ulozyc wygodnie przekonana ze to falszywy alarm jak we wtorek. Prysznic, wczesne sniadanie i ze zdziwieniem odkrylam ze po 4 mam skurcze co 5 min z krzyza.do brzucha. Dramat! Przed 5 na porodowce byly 2 palce rozwarcia. O 6 przyjechal maz. Lezalam wiekszosc czasu pod ktg wiec krecilismy niezla beke. Prosilam lekarza kolo 7 o turbodopalacz bo ile bede tu lezec. 7:30 2,5 palca i przebili mi wody. Ktg,usg, pilka i sie powoli zaczynalo. Ale prawdziwa jazda byla od 9 jak podlaczyli mnie pod oksy na moja prosbe. Ze mnie nie wyrzucili z sali to cud!!! Polozna zrobila mi jakies czary mary na prawym boku a po chwili zaczely sie parte czyli tzw. Skurcze na kupe:-) jak oni sie wtedy szybko uwijaja wokol Ciebie.
Oczywiscie darlam sie okrutnie. Nie sluchalam co do mnie mowi polozna i dlatego musialy mnie naciac. Wesolo bylo! Od 9 prosilam, blagalam o znieczulenie. Zaraz dadza, prosze to przeczytac i podpisac. Lekarz juz idzie do pani... A ja zdazylam urodzic. Partych bylo moze z 3-4 i poszlo. Oczywiscie szycie, lyzeczkowanie nie moglo mnie ominac. Ale jestem juz po i nie moge juz w to uwierzyc..ze ten babel spi kolo mnie. No i chyba zamierza.mnie.zjesc jak starszy syn bo tylko poczul cycka i wiedzial co z nim zrobic:-)
Sierpniowe dawac przegonimy lipcowe mamuski:-):-):-):-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Aga ja aktywnie spędzam czas od zeszłej środy, co dzień plaża, pływanie itp;/ Ty masz już jakieś rozwarcie?albo coś na ktg wyszło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 24

Muminka nie możemy do tego dopuścić ;-) ja zamierzam spędzić bardzo aktywnie weekend i musi się w końcu rozkręcić ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ręczniki... Gdzie warto kupić aby nie zbankrutować? (22 odpowiedzi)

Witam, czeka mnie wymiana ręczników... no dobre z 10 sztuk. Poprzednie były z ikea i polskiej...

Angielski w szkole podst. ze szkoły językowej czy warto? (63 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad zapisaniem dziecka w kl. II na kurs j. angielskiego prowadzonego przez...

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? (33 odpowiedzi)

Macie jakieś pomysły? Prezent czy raczej pieniądze? Dodam, że na przyjęciu będzie dość dużo...