Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Cześć,
postanowilam założyć nowy wątek, bo tak przewijam i przewijam;-)

Link do starego:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-listopadowo-grudniowe-2014-cz-7-t566144,1,130.html

Listopad

Józefina 1.11
xmuchomorkax 2.11
ana_zaba 06.11 chłopiec (Oliwer) / Zaspa
Gagata 8.11 - z przesunięcie ostatnio na 3/11 -chłopiec - Zaspa
Gosia9 8-10.11 syn/Wejherowo
MamaMalejM 10.11
DagaJaga 10.11 synek
fasolek 11.11
onaa156 13.11 córka
Madlenn69 13.11
zlota 13.11
ewelkaet 14.11 synek / Redlowo
styczniowka82 15.11/córka
Karotka 16.11
wiolka210 17/21.11 synek
Agam205 14/22.11 córka/zaspa
Dimis 19/22.11 córka/redłowo
emkarc 19.11 syn/kliniczna
ariba20 26.11 zaspa
mamma(mia) 27.11 córeczka /Redłowo

Grudzień
Takaja_84 (-cytrynowa) 1.12
Chocolate 4.12
dorotek 6.12
Alfikowa 8.12 Synek/swiss
alicjja73 10.12
victoria221 10.12
Jun87 10.12 córka/ Redłowo
iwonus.p 14.12/9.12 synek/Wejherowo
Oleczkaa 15.12 córeczka/ Redłowo
~asia 21.12x
Lenson 22.12. /Kliniczna
zosiasamosia 23.12
Inka.ja 25.12
Juditt 26.12 córeczka/Wejherowo
anesia 26.12 córeczka/Kliniczna
Ewkaa 27.12 córeczka/Kliniczna
Kajtka 28.12 synek
Nina80 30.12 - obecnie 25-28.12 / córeczka/ Kliniczna
Kama 31.12
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja liczę z miesiączki a nie z USG, bo za każdym razem wychodzi inaczej :)
Raz 2 dni później, raz 4 dni wcześniej, a ostatnio z usg wyszło mi, że jestem w 37 a nie 39 tc. Wszystko zależy od ustawień sprzętowych.
Jeżeli miałaś regularne miesiączki, to ja bym raczej nastawiała się na termin z OM. I u mnie to się raczej sprawdzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

ja sie dzis ostro wzielam do roboty, piore własnie ostatnią pralkę z białymi najdelikatniejszymi rzeczami...
Wiekszość dziś wyprasowałam, poukładałam w szafie, jestem z siebie dumna a zarazem szczesliwa ze to juz coraz blizej...

Dziewczyny, jak to jest: z ostatniej miesiączki wychodzi ze jestem w 31tyg i bodajze 2/3 dzien a z usg wychodzi że dzidzia jest większa i obecnie ponad tydzień później czyli już ok 33tyg, powiedzcie mi czym bardziej się sugerowałyście, czy te daty się u Was pokrywały?
Bo ja troche zgłupiałam, wolałabym być już w 33 ;)
Dodatm ze po ostatniej wizycie ( w poprzedni poniedziałek) termin przesunął się z 29.12 na 22.12 ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja nie wiem ale do tej pory nie zgłaszalam malego a ma juz 4 lata wszędzie chodze na nfz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Proponuje zadzwonić do kilku oddziałów ZUSu, powiedzieć jaka jest sytuacja to na pewno gdzieś 2 odpowiedzi będą takie same ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

No właśnie też mi się tak wydawało, że dziecko będzie ze mną ubezpieczone, zresztą pani w ZUS-ie potwierdziła. Ale dziś dzwonił teść, że on ma znajomą w ZUS-ie i ona twierdzi, że tylko ja będę ubezpieczona. A mój mąż jest obecnie ubezpieczony u mnie, bo pracuje na zlecenie i będzie w grudniu ubezpieczał się dobrowolnie.
Sama już nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Jun ja tak.mialam z pierwszym dzieckiem koniec umowy w dniu porodu a mój maz pracowal za granica maly byl normalnie na mnie ubezpieczony tzn nic z tym nie robilam.A mnie od 6 rano cmi w krzyżu mialam tak dzień przed porodem ciekawe co z tego wyjdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

No macierzyński i urlop roczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Jun bierz nospe i lez!
Niestety w sprawach ZUSu i zasiłku nie pomogę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

ale jaki zasiłek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Pobolewa mnie od rana podbrzusze, ale delikatnie i niecały czas.
Mam do Was pytanie, może ktoś mi pomoże, bo dwie panie z ZUS-u mówiły co innego. Jeśli przejdę na zasiłek, bo kończy mi się z dniem porodu umowa, to dziecka automatycznie jest ubezpieczone zdrowotnie ze mną czy mąż musi je zgłosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

U mnie też się nie zanosi na poród w tym tygodniu. Następna wizyta w poniedziałek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

U mnie po wizycie cisza
Młody wysoko nadal choc tu moze być przyczyną wąskie biodra i duża glowa i przez to on nie napiera bo się nie mieści pezez co szyjka się nie skraca
Wazy okolo 3600
I niestety wychodowali paciorkowca juz dostałam zel do pochwowy i nie unikne antybiotyku przy porodzie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Hej :)

Anuka Ważne że jesteś pod opieką lekarzy ! Trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło :)

Styczniówka Pewnie że idę :) A Ty ? Iwona się zdziwi jak Ciebie zobaczy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

No to identycznie u nas :) Zobaczymy która pierwsza panienka się zdecyduje. Moja ciągle tylko straszy, mogłaby się już zdecydować.

Dzisiaj kontrola z małym u chirurga zaliczona i w sumie nic już na głowie nie mam oprócz porodu ;)

Madlenn idziesz jutro na gimnastykę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Anuka trzymam mocno :)
jestem po wizycie na nfz, palec rozwarcia, więc może się zacząć w każdej chwili, albo będę chodzić jeszcze 2tyg ;)
młoda mi zjechała niżej i ledwo chodzę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Melduje sie nadal w dwupaku. Maluszek ok ,ma bardzo malo wod i mysle ze jutro lub pojutrze juz sie zobaczymy :) dzieki za trzymanie kciukow i prosze o dalsze :) za Was tez trzymam :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Agam- będzie OK, też oczywiście trzymam kciuki. W temacie porodów rodzinnych, to uważam że absolutnie do niczego nikogo nie powinno się zmuszać. Rozumiem, że babeczka może być rozgoryczona jeżeli mąż odmawia a ona go potrzebuje, ale poszanowanie jego decyzji przede wszystkim. Osobiście uważam, ze poród jest tak traumatycznym przeżyciem, że nie widzę sensu aby mężczyzna musiał w tym wszystkim uczestniczyć ( jeżeli nie chce oczywiście ). Jeżeli odmawia- to pewnie dlatego że jest przerażony ale boi się przyznać. I ma do tego prawo... Ja od początku wiedziałam, że będę rodziła z koleżanką, bo nie będę czuła się komfortowo wiedząc, że mój facet zagląda w moje "rozdziabione" krocze. Jeżeli dla mnie to dyskomfort, to nawet nie chce myśleć co on ma w głowie.Poza tym, czy jest jakiś pożytek z obecności osoby, która tak naprawdę jest bardziej przerażona niż kobieta w momencie, gdy potrzebna jest 100% koncentracja?
Mój facet nie jest ideałem ale uważam, że to dla niego też bardzo ciężki okres... zwłaszcza teraz na samej końcówce :) No i dla mnie bardzo ważna kwestia - zawsze jak nie mogę go do czegoś przekonać, to wykrzykuje, że łaski bez i sama sobie poradzę :) 99 % przypadków i tak mi pomaga i wychodzi na moje ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

a, agam cały czas trzymam kciuki - nic się nie bój - niedługo będziesz trzymała ją szczęsliwa w ramionach!
Tylko wymagaj od nich, nie daj się zbyć - a Twój lekarz pracuje w jakimś szpitalu - nie wziąłby Cię na oddział?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

hej

anuka, będzie wszytsko dobrze!!! Niedawno rozmawiałam na USG z Szymczykiem i właśnie mówił, że sam urodzil się ok 34 tygodnia i teraz swoim wyglądem i stanem zdrowia pociesza pacjentki bojącego się przedwczesnego porodu :) Mój mąż w 32 z wagą 900 g... a też żadne z niego chucherko ;)

Co do rodzenia z mężem, to mogłabym podpisac się pod postem Kajtki. Przede wszytskim to powinna być jego decyzja, nie chciałabym rodzić z facetem, którego do tego w jakiś sposób zmusiłam, namawiałam...itd.
Będę rodzić sama bo tak ustaliliśmy ze względów logistycznych. Trudno, ale co poradzić - rodzina zbyt daleko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Maż przyjechał do domu na kawę i pytam: jeśli poród będzie naturalny to będziesz ze mną na porodówce?"
odpowiedział z oburzeniem: a czemu nie?
wiec chyba dla niego to naturalne, że rodzimy "razem" ale jak będzie to czas pokaże :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

tanie meble kuchenne?Jakie (70 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

Angielski w szkole podst. ze szkoły językowej czy warto? (63 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad zapisaniem dziecka w kl. II na kurs j. angielskiego prowadzonego przez...

rolety rzymskie kto ma? (33 odpowiedzi)

http://img62.imageshack.us/img62/6410/rolt.jpg Uploaded with ImageShack.us może podpowiecie :...