Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Cześć,
postanowilam założyć nowy wątek, bo tak przewijam i przewijam;-)

Link do starego:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-listopadowo-grudniowe-2014-cz-7-t566144,1,130.html

Listopad

Józefina 1.11
xmuchomorkax 2.11
ana_zaba 06.11 chłopiec (Oliwer) / Zaspa
Gagata 8.11 - z przesunięcie ostatnio na 3/11 -chłopiec - Zaspa
Gosia9 8-10.11 syn/Wejherowo
MamaMalejM 10.11
DagaJaga 10.11 synek
fasolek 11.11
onaa156 13.11 córka
Madlenn69 13.11
zlota 13.11
ewelkaet 14.11 synek / Redlowo
styczniowka82 15.11/córka
Karotka 16.11
wiolka210 17/21.11 synek
Agam205 14/22.11 córka/zaspa
Dimis 19/22.11 córka/redłowo
emkarc 19.11 syn/kliniczna
ariba20 26.11 zaspa
mamma(mia) 27.11 córeczka /Redłowo

Grudzień
Takaja_84 (-cytrynowa) 1.12
Chocolate 4.12
dorotek 6.12
Alfikowa 8.12 Synek/swiss
alicjja73 10.12
victoria221 10.12
Jun87 10.12 córka/ Redłowo
iwonus.p 14.12/9.12 synek/Wejherowo
Oleczkaa 15.12 córeczka/ Redłowo
~asia 21.12x
Lenson 22.12. /Kliniczna
zosiasamosia 23.12
Inka.ja 25.12
Juditt 26.12 córeczka/Wejherowo
anesia 26.12 córeczka/Kliniczna
Ewkaa 27.12 córeczka/Kliniczna
Kajtka 28.12 synek
Nina80 30.12 - obecnie 25-28.12 / córeczka/ Kliniczna
Kama 31.12
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

oj dzieje się, dzieje...a u mnie jeszcze tyleeeee czasu :P

u mnie już jest ciepła woda i kaloryfery grzeją. (mieszkam na Pogórzu, gmina Kosakowo)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja też od 2-3 dni mam pojedyncze skurcze ale trochę potrzyma i puszcza. Mam lekkiego stresa, że przegapię moment kiedy trzeba się zbierać do szpitala :) Jun u mnie tez nie ma jeszcze ciepłej wody, kaloryfery zimne....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

U mnie tez jakieś pojedyncze 2-3 i cisza
Od poniedziałku myhe okna ;)

Koszule mam dwie z rozcieciami na piersi a do porodu jesli sn to planuje szpitalna
W domu do spania mam jeszcze z rozpinanymi ramiączkami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Hej,

Ja tym razem kupilam sobie ladniejsze z Italian Fashion bo w tych allegrowych to tak jak piszecie jak babcia sie czulam ;) A ze chcialabym troche karmic to w.domu tez moge ladnie wygladac jak to moj maz powiedzial ;)

Wczoraj caly dzien cos.robilam w domu i dzisian jestem padnieta :/ A.ze pogoda ladna sie zapowiada to zapewne pojdziemy na dlugi spacer bo jz mi nudno w domu bylo przez ten deszcz ;)
Styczniowka Ja mam nadzieje tylko ze moja nie zechce wykluc sie w weekend wiec dzisiaj zawieszam prace ;) A ze jest zapewne uparta tak jak Lena to moje wysilki i tak noc nie dadza oprocz wykonczenia mnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Malduję się nadal w dwupaku ;) za to ze strasznie kiepskim nastrojem :( Chyba ta pogoda tak działa.

Jeśli chodzi o koszule to ja mam kupioną jedną co by zaraz po porodzie założyć a potem mam dwie piżamy normalne dwuczęściowe, a do samego porodu wezmę koszulę szpitalną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

ja też czekam, na pierwszą relację, miałam już pierwsze skurcze, brzuch mam ogromny i już ciężko mi się ruszać, ale do listopada chyba dociągnę.
Jeśli chodzi o koszule, to u mnie sprawdziły się tylko rozpinane z przodu, te z guzikami po bokach ciągle mi się odpinały i uwierały przy spaniu :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Nie ma, bo jest awaria rur przy estakadzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Nie ma ciepłej wody i kaloryfery zimne :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

U mnie jakieś skurcze są od soboty, ale przechodzą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Hejka.
Ja też myślałam że dziś przywitamy już jakiegoś maluszka na świecie ;-)...

Za mną też okropna noc, miałam znowu skurcze i jakoś nie mogłam się ułożyć, a teraz kiedy synek śpi to Ja zamiast odsypiać nockę to siedzę na necie i kupuję w końcu ciuszki dla malutkiej :-)

Co do koszul to też mam takie odpinane z dwóch stron z pierwszej ciąży ale chyba kupię sobie coś nowego bo czuję się w nich jak Babcia...ale to powoli, jak narazie jestem na etapie kupowania ciuszków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

hej, a już myślałam, że będziemy witać jakieś Maleństwo na świecie:D
Ciekawe kiedy nasze dzieci postanowią już "wyjść "
Też mam koszule takie rozpinane po środku. U nas zdały egzamin. Muszę się zabrać za prasowanie w końcu.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

No właśnie mi też nie bardzo pasują...a jak już pasują, to cena nie pasuje :) Dobra, zaraz zamówię na allegro, są takie rozpinane z 2 stron - to może akurat się sprawdzą. Dzięki Dziewczyny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja do szpitala mam takie najzwyklejsze z jednym prostym rozcięciem na guziki na środku. Koszule są okropnie babciowe, ale szkoda mi lepszych ;)
A takie rozpinane na boki zostawiam na noszenie w domu. Wszystkie kupiłam w Textil Markecie (chyba tak się to pisze)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja kupilam na allegro, takie z odpinanymi bokami od gory bardzo popularne, w szpitalu dużo pan miało takie koszule
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Dziewczyny, a jakie koszule do porodu/karmienia kupiłyście? Na allegro? Ja właśnie szukam i nie mogę się zdecydować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Dziękuję za odpowiedź, właśnie wstawiłam pierwsze pranie mojej małej księżniczki, aż czuje dreszcz że to już tak blisko ;p
Wstawiłam na dłuższy program ale w 40st i zobaczymy jak sie dopiorą, używam Lovela płyn do prania do białego, najpierw zaczynam od prania tych które mam po kuzynce i swojej starszej córeczce na koniec zostawiam te nowe...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Droga Nina80,

tak jak napisała iwonus.p najlepiej jest stosować się do zaleceń temperatury prania podanych przez producenta na metce. Jeśli odcięłaś metki, a zależy Ci, by ciuszki pozostały dłużej jak nowe, najbezpieczniej wyprać je w 40ºC. Wówczas wskazane jest jednak wyprasowanie ubranek od środka :) Wyższą temperaturę prania należy wybierać w przypadku pościeli (min. 60ºC), gdyż giną w niej mogące wywoływać alergię roztocza. Ciuszki zupełnie białe i uszyte z bawełny można także prać w 90ºC. Dobrze jednak wiedzieć, że większość zarazków ginie już w temperaturze 60ºC, zatem nie ma potrzeby ich wygotowywania :)

Warto pamiętać, że zwykłe produkty do usuwania plam nie są odpowiednie dla dzieci. Zawarte w nich silne substancje chemiczne mają właściwości drażniące i mogą być niebezpieczne dla maluchów. Ich składniki wiążą się z włóknami, przez co nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie. Naczynia krwionośne u dzieci (ze względu na swoją budowę i bliskość naskórka) mają dużo większą podatność wchłaniania przedostających się przez skórę substancji. Nawet jeśli nie wywołują one widocznych gołym okiem podrażnień, przenikają w głąb organizmu dziecka i mogą być szkodliwe. Substancje piorące, zawarte w produktach dla dorosłych, powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego, który stanowi naturalną warstwę ochronną skóry. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz wpływa na kondycję skóry dziecka w przyszłości. Na rynku dostępne są odplamiacze przeznaczone do prania ubranek dziecięcych, których skład został przebadany klinicznie i jest odpowiedni dla wrażliwej skóry dziecka. Aby mieć pewność, że produkt będzie odpowiedni, dobrze sprawdzić, czy posiada on pozytywną opinię jednego z uznanych ośrodków badawczych.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się dla Ciebie pomocna :)

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego 3 lata pod ochroną. Znajdziecie tam ciekawe informacje na temat budowy i właściwej pielęgnacji skóry dziecka.

Pozdrawiam,
Doradca Lovela
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

zaglądam co chwilę i czekam która z nas pierwsza się rozpakuje...
już powiem Wam ze z niecierpliwością czekam na pierwsze relacje ;-)

Za mną koszmarna noc, tak jak wczoraj w miare się wyspałam tak dziś przerwacałam się z boku na bok, męczył mnie twardniejący brzuch, teraz też nie czuje się najlepiej, pobolewa mnie brzuch, mam wrażenie że to przez straszne zaparcia jakie mi ostatnio dokuczają :(
wszystko jakoś zwaliło się naraz, już jest mi naprawde cięzko :(

Mała jest większa o ok. tydzien więc licze na to że uda sie wszystko wcześniej "załatwić"....

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja posłałam dziecię do żłobka i robię generalne porządki ;) - po 30 min się zmachałam....
Wczoraj mi się przypomniało, że nie poprałam pościeli dla małej, więc ostatnia partia ciuchów i pościel wyprana, dziś czeka mnie prasowanie :)
No i wizyta u gina na 15 ciekawa jestem czy coś się zmieniło od ostatniego razu, niby już bym chciała urodzić, ale jeszcze z tydzień mogłaby spokojnie posiedzieć żebym sobie odpoczęła póki mały zdrowy i w żłobku :P
A i tak podeśle jeszcze za pamięci, jak już ogarnięcie się z maluchami i będziecie chciały zacząć wychodzić: http://www.mamyzmorza.org/index.php/opis-zajec
ogólnie warto zaglądać na stronkę (chodziłam do nich na te warsztaty z szycia i dziergania - super sprawa;) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

O ja styczniowka sie dzieje :)

Wczorajsze warsztaty całkiem fajnie. Trochę próbek i informacji.

Ziefff u mnie jakieś pojedyncze skurcze jakoś nic się nie chce zacząć
Chociaż ze starsza tez nic naturalnie się samo nie działo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

zajmująca zabawka dla 14-miesięcznego dziecka (57 odpowiedzi)

Szukam zabawki w której można coś wkładać i wyciągać, zamykać-otwierać, przyciskać, przekręcać i...

szkola podstawowa nr 80 i numer 5 na Zaspie - proszę o opinie (21 odpowiedzi)

Czy ktoras z Mam zechcialaby sie wypowiedziec na temat tych szkol .z gory dziekuje :)

jaki BLENDER kupić? (37 odpowiedzi)

Hej, mam zamiar sama robić swojemu dzieciątku zupki i by wszystko dokładnie zmiksować potrzebny...