Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

***Rozpakowane Mamusie:***
21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN

2w1

*KWIECIEŃ*

mamaalanka- 15.04 /coreczka/Szpital kliniczna
EmNEm - 16.04- córka Maja/ szpital Kliniczna
micasia- 17.04 / syneczek/ szpital Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Bombelkowa - nie można przekarmić dziecka na piersi... 4h aktywności WOW, moja ma tyle chyba przez tydzień...

Ja po 4 tygodniach z moją córką doszłam do następujących wniosków na jej temat:
- młoda nie lubi spać wyprostowana (łóżeczko, nasze wyro itp. odpadają ewentualnie spi na boku dopóki się nie wyprostuje)
- najlepiej śpi się jej w pozycji, jak to małż określił - zgniecionej ;) na ręku, w leżaczku, u małża na klacie, w chuście
- nie lubi jak nikogo przy niej nie ma
- wszystkie problemy brzuszkowe były z winy mojej diety i minęły w ciągu dwóch dni po jej weryfikacji
- mega wzdęcia (u mnie i u niej) powodowała herbatka bocianek,
- je na raty - zje, beknie, znów je, znów beka - do czasu aż dostanie czkawki, to znak, że sie najadła

docieramy się powoli i pomału chyba będziemy przechodzić na butelkę - od siedzenia i karmienia jej wysiada mi kręgosłup, a na leżąco z w/w powodów młoda jeść nie chce :( a ja krótko mówiąc wymiękam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Dziewczyny, mam pytanie (kolejne zresztą)
Mój synek ma straszny problem z zaśnięciem na druga drzemkę. Ma mega czerwone oczka ze zmęczenia po 4h aktywności, ale położony strasznie krzyczy i wali nogami.. w końcu udaje mi się go uspać, ale ile wypłacze to jego.. Czy Wasze dzieciaczki miewały podobnie? Jak sobie radziłyście?
I jeszcze to, że najchętniej wisiałby mi na cycku.. Czasem tracę wiarę w moje możliwosci laktacyjne jak co godzinę musze mu dawać.. Czy go nie przekarmiam? Czy można przekarmić dziecko na piersi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Micasia ja czytałam, że na początku przy każdym karmieniu to norma, bo to początkowe mleko ma właściwości przeczyszczające trochę. Ja tego nie doświadczyłam (nasz maks to 4-5 kupek), ale córeczka dziewczyny, z którą leżałam na sali to robiła za każdym razem od razu po przystawieniu do piersi.

Co do jutrzejszego spacerku :) ja mam grafitową Roan Maritę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

a nasz robi jedną porządną (niestety z problemami) - myślicie że można jakoś zaradzić zaparciom w inny sposób niż czopek? oraz kilkanaście kleksów przy puszczeniu bączka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Micasia kupy to normalne. Nao nawet 10 dziennie moze zrobic dziecko karmione piersia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

My bedziemy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

dziewczyny to jak z tym spotkaniem?widzimy sie jutro 11.30 przy rybkach tak? ja mam czarny wozek jakby co :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

no właśnie nie wiem co z tymi kupami, w czwartek idziemy do pediatry to może coś mi powie na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

i dzisiaj 2 kupki były:)bez żadnych wspomagaczy:)
ale odstawiłam twarożek almette z którym jadłam cały czas kanapki.no i jabłka bo jadłam dużo surowych jabłek i zastanawiam się od czego ten brzusio tak ją bolał-obstawiam jabłka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Micasia, u nas tez kupa goni kupę ;-)
Najszcześliwsza jestem w nocy z tego powodu.
A kiedy sie ta czestotliwosc zmniejszy to nie pamietam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

U nas spanie tylko przy cycu,nawet na spacer wyjść się nie da bo po góra 15stu minutach się budzi z płaczem.
Dzisiaj dałam jej smoka i jest troszkę lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

U nas spanie bez rewelacji, mam wrażenie ze jak sie opije mlekiem po uszy to wtedy zasypia i da sie go odlozyc do kolyski.

W nocy byloby super gdybym mogla caly czas karmic na lezaco bo wtedy ja odrazu odjezdzam i maly raczej tez. Niestety w nocy do nas przychodzi corcia i wtedy musze karmic na siedzaco i odkladac do kolyski i takie posiedzenie z karmieniem przewijaniem odbijaniem lulaniem nawet dwie godziny trwa :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

czy to normalne że na początku dziecko karmione piersią robi duzo kup np co karmienie to kupa? A jezeli tak to kiedy to sie uspokoi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Nasza mała smoka bierze od dwóch tyg., bo zaczęła robić go sobie z mojego cycka ;) Używamy smoczka z 0-3m firmy Lovi i jest bardzo fajny.

Jeśli chodzi o spanie to w ciągu dnia różnie z tym bywa. Są dni, że śpi może 2-3h przez cały dzień, a są też i takie, gdzie prześpi prawie cały dzień hehe. Za to noce są cudowne, bo śpi od 21 do 5-6 rano, wstaje na jedzonko i dalej spimy do 8-9
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Aguss wiem ze od 1 mca i troche sie wahalam,ale pediatra powiedziala,ze to brzuszek nie szkodzi. Na poczatku dawalam kazdym karmieniem,ale teraz bede powoli odstawiac. A jak ze spanie? bo moja mala nie chce w lozeczku,tylko przy cycku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

na zaparcia prztestowałam juz zarówno rurki windi jak i czopoki glicerynowe, polecam oba rozwiązania ...

ja natomiast zmagam sie z odparzeniami, znowu po wyleczonym ostanim odaprzeniu dziś rano pojawiły się czerwone małe ranki .... dzis zmieniłam ieluchy zobaczymy czy bedzie lepiej ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

My też dajemy infacol od 2 dni. ale pamietajcie, że nie można go stosować przy zaparciach.
Nie podajemy przy każdym jedzeniu (bo jedna butla byłaby na dzien) ale rano i wieczorem i też działa. Małemu nie smakuje - dziwne bo zapach ma super :)

My używamy smoczka tommiee tippie, ale Bartek też trochę pociumcia i wypluwa, no chyba że ma straszną depresję albo trudno mu zasnąć, to uśnie i po chwili też wypluje :)

Ktoś jeszcze idzie z nami w poniedziałek na spacer?
Asiaczek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

uzywam smoczka już od szpitala-pierwszy był lateksowy nuka, przestała go "akceptować" jakisczas po powrocie ze szpitala, ja wiąże to z momentem kiedy zaeczełam karmić butelką, a tam są smoczki sylikonowe, teraz taki ma, ale mimo iż wprowadziłąm smoczek od drugiego dnia życia małej, w chwili obecnej jest nim mało zainteresowana, ssie, ale bardzo krótko, wypluwa ... po jakims czasie, ale rzeczywiscie czasami mozna odwrócic jej uwage np. przy przebieraniu ....

ja ostanio zauwazyłam ze jak Nastka śpi to się strasznie kreci i rozkopuje i przez to sie budzi /wygląda to dziwnie jak podczas snu wierzga rączkami, i jeszcze jedna dziwna rzecz w nocy śpi w łóżeczku bardzo ładnie, nawet jak sie przebudzi to sama zaśnie, w dzień natomiast to spała by tylko na rękach,jak ją odłożę to budzi sie po 5-10 minutach, no chyba że jesteśmy na spacerze - to potrafi nawet 3 godziny przespać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Mamaalanka, dajesz infacol? Na ulotce jest napisane ze po pierwszym miesiacu ale tez chyba zaczne dawać.

U mnie smoczek w ruchu od trzech dni. Szalu nie ma, ciężko mu zakumać ze to smoczek i trzeba go cumkac inna technika niz cyca, ale jak juz zalapie to jest ok. Duzo spokojniej wyglada np ubieranie na spacer czy przewijanie. Oczywiscie bez pieluchy tetrowej pelniacej role podporki sie nie obedzie bo caly czas wylatuje z buziola :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie 2013 vol. 15

Dziewczyny, a moja Mała od dwóch dni jest bardzo niespokojna w ciągu dnia. Wczoraj i przedwczoraj wieczorem zwymiotowała i to tak porządnie. Do tego od wczoraj nie ma kupki, a teraz mąż ją nosi na rękach, bo ma co chwilę napady strasznego płaczu. Tak jakby jakieś skurcze ją dopadały. Nie wiem czy to kolka, czy może przechodzi ten skok rozwojowy, czy może po prostu nie może zrobić kupy ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Nietolerancja laktozy u niemowlęcia. (31 odpowiedzi)

Czesc wszystkim! Wielkrotnie czytalam Wasze wypowiedzi dotyczace nietolerancji laktozy u Waszych...

Mały pokój dla dziecka (50 odpowiedzi)

Witam, proszę o porady, podzielenie się opiniami na temat czy 8-metrowy pokój dla dziecka jest...

Rodzice dzieci z AZS? (50 odpowiedzi)

Rodzice dzieci z AZS - są tu może jacyś? SZukam porady w sprawie emolientów na atopowe zapalenie...