Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN
16.04 (16.04) EmNEm/ M&ms córeczka Maja 3770g i 57 cm/ Kliniczna CC
19.04 (15.04) mamaalanka- córeczka Lenka 3580g i 58cm /Zaspa SN
24.04 (17.04) micasia- syneczek Bartuś 3945g i 57cm/ Zaspa SN
01.05 (30.04) Rayfall- synuś Antoś 3750g i 55 cm/ Swissmed CC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

można łączyć mleko z jednego dnia, ale najpierw trzeba chłodzić do tej samej temp
do 5 dni w lodówce może stać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

a czy pokarm odciągnięty w dwóch rożnych dniach można łączyć?ile taki pokarm w lodowce mogę trzymać?
ile minut odciągacie pokarm?ja systemem 10-7-3 i ściągam tylko 50ml
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Dimisi jem tylko rosół i suche bułki ponieważ nie wiem co szkodzi Małej.
Mięsa nie jadam,wyeliminowałam ser,twarożki itd póki co kupka jest co dwa dni ale Zuzia dostaje kropelki.
M tez po chrzcinach jesteśmy,Mała płakała do chwili polania woda z chrzcielnicy-Ona się bardzo lubi kąpać wiec jej się podobało:)
Ja używałam 1 happy a potem dada,tera mam 2 pampersa bo mamy spory zapas()kupiłam w promocji)ale dada się sprawdzają super,a tez Małej w nocy nie przewijam chyba ze kupka jest:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bartek już długo trzyma główkę jak leży na brzuchu i też potrafi się przekrecic z brzucha na plecy :-) ach.. Jak ten czas leci :-( zaraz 2msc będzie miał.
Ja używałam chusteczek huggies bo faktycznie skład mają dobry ale strasznie się rwa i kawałki zostawały na siusiaku, bałam się ze do cewki małemu wejdą. Mi najbardziej pasuja te pampersa. Ja przewijam w nocy przy każdym karmieniu tzn. 2 razy.
Cały czas martwię się tym jego spaniem. Dziś czytałam ze dzieci w wieku 1 -3 msc powinny spać 8h w ciągu dnia i 8h w nocy.. A on śpi 3 w dzień max i 10 w nocy z przerwą 3h około 2.00 do 5.00(tak było wczoraj).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

u nas Dady pieluchy tez sie sprawdzaja nawet w nocy, chyba ze jest kupa to przebieram. A karmie na rzadanie, jak maly chce to dostaje. I w sobote wypilam gazowane karmi i zjadlam jedno skrzydelko z grilla i nawet tragedi u malego nie bylo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

mamaalanka, nie... :/ daj mi namiar na Twojego księdza :) zobaczę jeszcze jak to będzie u nas, bo czekamy na wujka i on miał udzielać chrztu, może coś wymyśli :) bo to w naszym kościele miało być, więc musi być w księgi naszego proboszcza wpisane...

Tomek podnosił głowę na chwilę taką chwiejną i padał ale teraz już trzyma chwilkę :) chociaż na brzuchu to raczej tylko na mnie leży, bo tak to się denerwuje i przewraca na plecy cwaniak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

A kiedy maluch ma podnosic glowke lezac na brzuszku? Bo moja to lezy i sie tylko denerwuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Asiaczek a nie mozecie wziac tylko matki chrzestnej? My tak robimy. Oni nie zgadzaja sie na 2 osoby tej samej plci bo to homo zalatuje,tak mi siostra dala do zrozumienia w kosciele,bo tez pytalam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ja nigdy dzieci w nocy nie przewijałam, chyba, że kupa :) u nas i pampersy i dady dają radę :)

a chusteczki moje ulubione to huggies i generalnie tylko tych używam, chyba, że gdzieś jestem i akurat nie mam to kupuję/pożyczam co dają ;) jak dla mnie chusteczki dada takie jakieś sztuczne, chemiczne bardzo :) a z tych analiz widzę, że bardzo dobrze wybrałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Dada jest ok na dzień, jak zmieniasz co 2 godziny. Noc tylko w pampersie, zmieniam raz, koło 3 w nocy.

Niestety, tak jak po pierwszej ciąży nabawiłam się zapalenia żołądka i dwunastnicy, mam włączony lek, po którym nie mogę karmić. Pokarmu i tak miałam mało, póki co ściągam i wylewam. Zobaczymy, czy leki przyniosą jakiś efekt i jak szybko.

A Mała od dziś dostaje Pepti. Nie dość że kupy śmierdzące, zielone i pieniste ze śluzem, to jeszcze krew się pojawiła.
Wczoraj płakała z małymi przerwami 5 (!) godzin. Oby pepti przyniosło poprawę... Widzę, że nie smakuje jej za bardzo, no ale cóż :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Więc chusteczek Dada nawet już nie kupowałam.

Gdzieś tu na forum znalazłam link do tej analizy:
http://www.srokao.pl/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

MamaDawidka mata raczej nowa mnie interesuje, bo ma to być w ramach prezentu na chrzest i ja mam tylko osobie, która chce kupić powiedzieć czego nam potrzeba i pomyślałam właśnie o macie.

Asia ja pomidory jem praktycznie od początku, niby często uczulają, ale moja akurat na nie reaguje dobrze. Ja też mam bardzo monotonną dietę, bo po przebojach szpitalnych jeszcze (po rodzynkach płakała całą noc, a po kubusiu z brzoskwiniami wymiotowała) i potem skazie, bardzo dużo rzeczy wyeliminowałam. Dietę swoją chcę rozszerzać jak Emi skończy 3 miesiące. W czwartek zjadłam kolbę kukurydzy (wcześniej jadłam w sałatce i nic się nie działo) i mieliśmy potem cały weekend kupkowe problemy.

My niestety jesteśmy po dwóch nieudanych podejściach do pieluszek Dada (2 i 3) :( Mała ma po nich odparzenia i budzi się w nocy jak zrobi siusiu (w pampersach w nocy chce zmiany tylko po kupce).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

AsiaDK ja jadam pomidory, ale polskie, bo te zagraniczne to pryskane, żeby drogę dobrze zniosły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

mam jeszcze takie pytanie - moja dieta jest bardzo monotonna! i chcę powoli wprowadzać nowe produky, tym bardziej że mała nie ma kolek, czasmi tylko wzdęcia. mam ochote na pomidory, można wrowadzać nowe produkty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

AsiaDK ja też używam Dady, na zmianę z rossmanowskimi, ale chyba po rosmanowskich zrobiło nam się to odparzenie na jajeczkach.. Od 3 dni mamy też 80% dnia i nocy w wielorazówkach. Jajeczka wyglądają ładniej :)

tesula jejku, Wy to macie przeboje :( współczuję..
Mojego małego też dziś brzuch bolał - napewno nie przez moje jedzenie, bo nic nowego nie jadłam. Wypił herbatki na lepsze trawienie i trochę lepiej się zrobiło Mu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Moja na płasko nie leży nigdzie i na niczym, w kołysce tylko na boczku, a to i tak najpierw musi baaardzo mocno usnąć, aby w niej spać.
W dzień albo w chuście albo na rękach albo w leżaczku z włączoną wibracją.

matę mamy Bright starts Biedronka - jest super, polecam, starsza ja uwielbiała, fajne kreatywne zawieszki, dodatkowe haczyki na inne zabawki oraz super pozytywka z migoczacymi światełkami, którą zabieraliśmy zawsze ze sobą do auta, bo można ją przypiąć gdzie się chce i zabawiała młodą w czasie jazdy

A u nas po 3 dniach samodzielnego pyrkania i kupania znów wczoraj wieczorem powrót do Windi, dziś też rano i wieczorem, na dodatek kupy zrobiły się pieniste, także zamiast poprawy mamy pogorszenie, w środę szczepienie, coś czuję, że będzie MM :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Nastaka poleży na macie, choć nie za długo, ale widać że jest zaintersowana, ja również na brzuchu ją tam kłade, bombelkowa mam tą samą matę :)

moja mała chyba przez tą pogodę "padła" dzisiaj szybciej, wykąpałam ją wczesniej i już śpi /tylko teraz jej się pewenie budzenie przez to poprzestawia/, zazwyczaj zasypiała ok 20tej a dzisiaj o 18.30, ja cały czas nie mam unormowanego karmienia. Karmię na żądanie, a rano te przerwy są najkrótsze.

Używam pieluszek Dada i jestem bardzo zadowlona, chusteczek nie próbowałam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa zależy od dnia :) jak jest upa albo ma gorszy dzień i spać nie chceł to nawet co pół godz trochę :) a jam ma dobre spanie to i 4 godz pośpi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

MaraJade to fajno że Emilka dzielna była :)
My mamy matę Canpola : Wesoła farma, Mały poleży na niej z 15 minut, najbardziej lubi piszczącą krówkę i lusterko :)

MamaDawidka, ja słyszałam ze te marketowe chusteczki mają dużo parabenów, my używamy pampers sensitive.

Czy Wasze dzieci też się tak ślinią? Mój mały strasznie..
Pozatym dalej mamy jedno spanie 3h, o drugim nie ma mowy - drze się w niebogłosy.. dziś zasnął w chuście na 20 minut. Ech..
ale w nocy ładnie, zasypia sam o 21 i śpi do 2.00. Już nie wiem jak z nim walczyć :( Chyba jest za mały, żeby spać w ciągu dnia tak krótko..

I pytanie do mam cycusiowych.. co ile karmicie dzieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Mara Jade podaj maila jak możesz bo ja mam 2 maty edukacyjne na wymianę jeśli interesowałaby Cię używana ale zupełnie nie zniszczona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

pomóżcie-pomysł na własny biznes (102 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

ponadprzeciętnie inteligentny trzylatek (68 odpowiedzi)

Może ktoś miał podobną sytuację albo cokolwiek potrafi doradzić. Od września zamierzam posłać...

Rodzice dzieci z AZS? (50 odpowiedzi)

Rodzice dzieci z AZS - są tu może jacyś? SZukam porady w sprawie emolientów na atopowe zapalenie...