Marzena - opinia

Polecam przedszkole Morenowy Raj. Moja córeczka zaczęła uczęszczać do przedszkola trzeci rok. Opieka jest dobra, pozostawia dzieciom wystarczającą ilość swobody, która prowadzi do rozwoju osobowości dziecka, oraz znacznej samodzielności. Bardzo dobra kuchnia, która dopasowana jest do potrzeb dzieci. Duża ilość dodatkowych zajęć, Panie miłe i sympatyczne. Plusem jest ogród z piaskownicą, huśtawkami, zjeżdżalnią. Serdecznie polecam.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Marzena - opinia

Moje dziecko również uczęszcza do tego przedszkola ale daleko mi do zachwytu. Jest co najwyżej przeciętnie pod każdym względem.
Zdecydowałam się na nie ze względu na lokalizację, która wybitnie mi odpowiada i cenę, która jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi niepublicznymi przedszkolami w okolicy (na państwowe nie mam szans). Placem zabaw nie wyróżnia się ani wielkością ani wyposażeniem. Dzieci za to chodzą na pobliski osiedlowy plac zabaw i jest ok. Duża ilość zajęć dodatkowych? Moim zdaniem jest normalnie, jak w każdym przedszkolu. Dzieci w ramach czesnego mają gimnastykę, rytmikę i j.angielski, za dodatkową odpłatnością tańce, judo/karate. Plusy: wyjątkowo korzystne położenie (dzieci naprawdę mają gdzie ciekawie spędzać czas na dworze, blisko las, górki do zjeżdżania na sankach), stosunkowo niska cena, bardzo smaczne jedzenie przygotowywane na miejscu. Minusy: dzieci wychodzą z sal i mogą dosłownie wyjść przez otwarte drzwi przedszkola (moje dziecko kiedyś tak zrobiło!), panie używają słów, które mi się nie podobają typu "kurde", "zdojony" (jak dziecko się posiusia), uspokajanie podniesionym głosem "jak nie przestaniesz płakać, to ci zabiorę książeczkę!", tylko maluchy mają gwarantowaną pełnowymiarową salę, starsze dzieci są w sali ok. 22 m2, która jest zdecydowanie za mała dla grupy 14 dzieci (na stronie internetowej nie ma mowy o tej sali, są wymienione tylko dwie duże).
Nie polecam, nie odradzam. Proponuję rozważyć plusy i minusy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0