Matemblewo

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Witajcie,

w sobotę byłam z moim P. na rowerowej przejażdżce i przypadkiem wylądowaliśmy w Matemblewie. Jest tam tak ślicznie, że oboje z P. stwierdziliśmy, że chyba tu właśnie chcemy wziąć ślub.

Może coś wiecie o tym Kościółku, księżach itp. Może ktoś już tam miał tą wielką uroczystość?

Dzięki i pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

My tam bierzemy ślub ;)) co chciałabyś wiedziec konkretnie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

ja tam byłam na slubie kuzynki, przepiękna uroczystość, oni chcieli się nawet dogadać z księdzem, zeby udzielił im ślubu na powietrzu przy figurce, ale wtedy padało więc pomysł odpadł w przedbiegach...... ale uroczystość generalnie piękna......polecam :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Hmmm...to może napiszę tak.. moja siostra tam miała i kilka koleżanek , tak więc wiem, że całość ceremoni wygląda przepięknie no i samo położenie kościółka, otoczenie to naprawdę urocze i duchowe miejsce... Księża bardzo elastyczni zwłaszcza ksiądz Zbigniew, sympatyczny, wesoły ;)) na nauki chodzi się do Katedry a na poradnictwo jak kto woli, był ostatnio 3 dniowy kurs choć ja nie mogłam uczestniczyć i zrobiliśmy to poradnictwo jednym spotkaniem z panią z Moreny w kościele Bożego Ciała..Jeżeli chodzi o osoby z poza parafi to nie ma żadnych problemów, tylko z terminami należy sie spieszyć bo ze wzgledu na swoją wyjątkowość jest oblegany i daty szybko się zapełniają... A kancelaria jest czynna w środy od 17 i soboty od 12, więc możecie śmiało podjechać i wszystkiego się dowiedzieć... Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało ;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Super, dzięki wielkie.

A jak jest tam z dojazdem. Moja rodzina (wszyscy z Gdyni )nie jest zmotoryzowana,więc chyba będziemy zmuszeni wynająć autokar.I nie wiem właśnie czy tam wjedzie,hehe

A ślub planujemy na 26.05.2007

Poza tym nie wiem, o co mam pytać. Tam jest naprawdę ślicznie. Proszę, piszcie wszystko.Każda nowinka jest cenna.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Spokojnie he.. trasa najlepiej przez obwodnice potem wyskakujesz na Złotej Karczmie w dół Słowackiego i w prawo na Matemblewo.. Z autokarem nie będzie problemu, wjeżdza pod sam Kościółek i tam też czeka, też tak zreszta będę miała ;)) A to widzę, że już robicie rozpoznanie na 2007 rok hihi to dobrze bo co dobre to szybko zajęte, a tak zostaje zawsze większy wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Ja się tak zastanawiałam, jak ten autokar tam zakręci,hehe

Tak,robimy już wstępne przymiarki. Trzeba w końcu wprowadzić plany w rzeczywistość.

Ale jak byłam w Matemblewie w sobotę to odbywały się tam dni młodzieży, nie wiem dokładnie. Zaglądnęłam do Kościółka a na drzwiach wisiała kartka, że ze wzgl.na te właśnie dni młodzieży ślub jednej pary na ten dzień został przeniesiony do innego kościółka na Morenie. Nie chciałabym, żeby coś mnie takiego spotkało.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Słyszałam o tym bo koleżanka miała ślub w piatek i mówiła, że takie coś sie stało ale to jednorazowy wypadek przy pracy bo rzeczywiscie te dni młodziezy były...też widziałam, że masa ludzi była bo śmigałam tam na rowerku he takie dni to rzadkość i najlepiej przyjechać w sobotę kiedy jest spokój i cisza i zobaczyć samemu jak ślub wygląda, to wtedy robi wrażenie ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

heh, może się gdzieś minęłyśmy-kto wie...

a kancelaria to od której strony stojąc przed wejściem do kościółka?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

KITI a możesz powiedzieć jak organizujesz autokar,tzn. skąd jedziesz, potem do lokalu -daleko? itp. może jakieś namiary, cene.

Pierwsze oględziny lokalu zrobiliśmy w Karczmie w Kczewie. Spodobało nam się. Ale to jest kawałek.


Z góry dzięki.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Moja najlepsza przyjaciolka miala tam ślub i bylo pieknie. Do tego Siostry tak pieknie udekorowały kosciol, że nie trzeba bylo wynajmować firmy... A księdza miała spoza Matemblewa (naszego znajomego), natomiast ksiądz Drzał jest faktycznie niesamowicie sympatyczny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

a my wlasnie tam zawiezlismy slodycze ktore dostalismy na slubie...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

KITI kiedy masz ślub w Matemblewie? Bo ja mam 30 czerwca (piątek)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Oooo betiblue to wpadnę popatrzeć hihi ja dopiero za 2 miesiące ;))) A kto bedzie Wam udzielał ślubu i czy masz swoja oprawę muzyczną czy bierzecie organistę z koscioła? A co do kwiatów to rzeczywiscie siostry ślicznie przystrajają, koleżanka miała teraz ślub i opowiadała że rzeczywiscie wszystko wyglądało pięknie, wiec najlepiej zrzucić się z innymi parami i wybrać od nich przystrojenie ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Jak sie stoi na wprost to kancelaria jest po lewej stronie takie duże ciemne drewniane drzwi :) a co do autokaru to też nie mam blisko bo wesele jest za Chwaszczynem jakieś 25km..a autokaru jeszcze szukam bo rozpatruje najlepsza ofertę he, ale najlepiej jak wejdziesz na ogłoszenia trójmiasta z transportem i znajdziesz tam masę firm, zarówno z autokarami jak i z busami ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

A jak to jest z opłatami - np.dekoracje, organista, ksiądz ??

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

KITI ja mam oprawę muzyczną "Emisjagłosu" , moja mama jak przesłuchała płytkę to stwierdziła , że cała mszę bedzie płakać.
Proboszcz powiedział , że nie musimy płacić za dekorację kościołu ponieważ jest to Sanktuarium i kwiaty są zawsze świeże i pięknie ustrojony jest kościół ale i tak chce dać siostrom co łaska bo chcę mieć alejkę z kwiatów.
Ja z Matemblew jade az do Goreczyna "Kaszubska Strzecha" i mam autokar na kiedy potrzebujesz? Moge zapytać kolegi ile by wział ponieważ ma dwa autokary z klimą itp. ...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Ooo dzięki za info..zastanawiałam sie też czy przy udanej pogodzie nie brać ślubu na wzgórzu he tam jest tak uroczo...a autokar szukam na 02.09 chciałabym by zawiózł gości do Koleczkowa kawałek za Chwaszczynem ok,25km , a potem jeszcze jedne kurs z odwiezieniem gości nad ranem.Jakbys mogła się zapytać jak by to wyglądało cenowo, to byłabym bardzoooo wdzieczna ;)) A właśnie powiedz jak to jest z opłatami tzw. co łaska, to ile dajecie za ślubik? bo jeszcze nie rozmaiwałam z koleżanką i niewiem na ile sie nastawić hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Słyszałam, że "Emisjagłosu" jest super, robią niesamowity nastrój..ale niewiem czy starczy mi kaski na nich bo słyszałam, że troszkę to kosztuje, a ile ty płacisz beti?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Matemblewo

Ja biorę całą oprawę śpiew+skrzypce+ organista 600 zł, ale można tańszą wersję. Chciałam tańszą bez organisty, ale jak przesłuchałam ich płytkę byłam pod wrażeniem.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

My daliśmy co łaska 300 zł dla proboszcza natomiast koszta dodatkowe: na morenie za licencję musiałam zapłacić według cennika :) 100 zł + zapowiedzi 50 zł i zapowiedzi w mojej parafii na Chełmie 50 zł :(
Ale byłam pod wielkim wrażeniem w Matemblewie proboszcz nie ma żadnego cennika i cały czas powtarzał , że co łaska.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

zadzwonię do kolegi po południu i napiszę Ci ile weźmie za autokar.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

A kiedy wręczać to co łaska proboszczowi i organiście? I jeszcze małe pytanko-jeśli rozmawiać o planowanym ślubie, to tylko z proboszczem?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

O kurcze ale kasy w tych pozostałych kościołach wydaliście brrr u mnie naszczęscie jest co łaska i nie ma żadnego cennika tak jak i w Matemblewie ;))) A powiedz na którą macie godzinkę ślubik?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Gosiu co do rozmowy o ślubie to nie trzeba z proboszczem, poprostu przyjedzcie do kancelari i akurat jaki ksiadz bedzie to wam wszystko powie i sprawdzi w ksiedze wolne terminy itd. najcześciej jest ksiadz Zbigniew :) a co do wręczania pieniedzy to z tego co wiem to robi to świadek w dzień ślubu.... Beti będe czekać na info o autokarze, jeszcze raz dzięki ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Hehe, jeszcze nic w sumie nie zaczęłam załatwiać a już pomalutku zaczynam się stresować.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

hej dziewczyny,mialam slub w Matemblewie 6 maja - jesli macie jeszcze jakies pytania,to chetnie odpowiem:) poza tym jestem zwiazana z ta parafia od lat. Generalnie sluby tam wypadaja bardzo pieknie, ksieza sa mili i mozna sie z nimi dogadac:) ale trzeba uwazac na termin slubu- moze sie zdazyc, ze zostana wpisane 2 sluby na jedfna godzine...tak juz sie i pare razy zdazylo, poniewaz jest tam bardzo duzo chetnych kazdego roku. Najlepiej wtedy sprawdzac co 2 miesiace, czy wszsytko jest ok - informacji udziela siostra zakrystianka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Ja mam ślub w piatek o godzinie 15:00, i już daliśmy proboszczowi pieniążki jak przywieźliśmy licencję. Zapytałam się grzecznie kiedy opłacić czy w czasie slubu czy teraz. I powiedział , że teraz mozna.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Co do terminu to prawda, jak byliśmy we wrześniu zaklepać godzinę i datę to ksiądz powiedział ze za wczesnie i z takim terminem nie ma problemu (piatek), a gdy przyszliśmy w styczniu wpisać się na 30 czerwca na godzinę 16:00 to nogi mi się ugięły jak zobaczyłam , że już inna para ma tę godzine i dotego siostra powiedziała że nie wiadomo czy proboszcz pozwoli na dwa wesela w piątek i lepiej żebyśmy przełożyli na sobotę. Oczywiscie proboszcz zgodził się i przepraszał nas za wynikłą sytuację.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Hmmm, to jak pójdziemy powiedzmy w lipcu zarezerwowac date na maj, to potem mam co jakis czas dzwonić i się pytać czy moja data nadal aktualna? Dziwnie to jakoś wygląda w moich oczach,heh

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

hehe no śmiesznie to wygląda.. ja wiem że jak przy nas ksiądz wpisał nas do księgi to już nie ma mowy o pomyłce..chodzi o to by już przy konkretnym terminie miał przy sobie księge, a nie ze wam powie ze dopisze potem czy coś , bo wtedy rzeczywiście moze być róznie jak to z ludzką pamiecia bywa grrr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Czy ksiądz zadaje jakieś pytania, typu dlaczego tutaj chcemy brać ślub a nie u siebie., lub jakieś inne?Bo ja właśnie obawiam się takich pytań tyle że ze strony księdza z mojej parafii-wszyscy są tam jacyś dziwni.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Nie coś ty , naprawdę ta parafia własnie się tym różni od innych, że jest pzyjaźnie nastawiona do wszystkich i ksiądz tylko z ciekawości może zapytać i napewno z uśmiechem, ale żadnych pytań dosadniejszych ani srogich min hehe ja właśnie z powodu takiego nastawienia księży w mojej parafii (o jakim wspominasz) nie biorę ślubu u siebie grrr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Ja już od dawna myślałam o Matemblewie jako pięknym miejscu nie tylko na ślub. Jednak pierwsza wersja odnośnie kościoła - to K. Św. Wawrzyńca na Źródle Marii - bo tak zaproponowali przyszli teściowie. Rzeczywiście, kościółek mały, śliczny w środku, położony w dolince - tyle, że w okół domy, ulice, sklepy. Ponadto mojemu P. nie odpowiadał cmentarz przy kościele.

Mi się marzy kościół wśród zieleni, daleko od zgiełku miejskiego. A Matemblewo właśnie takie jest. Moja babcia bardzo się zdziwiła jak jej oznajmiłam, że ślub będziemy brali w innym kościele niż w moim. No i pytania dlaczego??Mój kościół sam od zewnątrz nie jest za ciekawy, choć muszę przyznać zadbany-kwiaty, krzewy. Ale przy samej obwodnicy :/

A księża no cóż-może jestem uprzedzona. Ale o ile pamiętam, to jak moja kuzynka wychodziła za mąż, to chciała, żeby mszę odprawiał ksiądz nie z tej parafii - ksiądz, który prowadził lekcje religii w latach podstawówki. Heh, proboszcz był niemiły, ale zgodził się.

Wszystko się okaże, a spotkanie z księżmi z mojej parafii będzie nieuniknione, buu

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

KITI podaj mi swój adres e-mail podam Ci telefon do kolegi powołaj się na Beatę od Pawła Cyranki.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

już daję moni.gold@wp.pl ...wieelkie dzięki, może akurat sie uda he :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Juz Ci wysłałam.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Dziewczyny, proszę o pomoc.
Biorę ślub w Matemblewie..., właśnie przygotowujemy zaproszenia.
Mamy problem, czy ta parafia to:
Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej
czy
Kościół Parafialny NMP Matki Kościoła.

Nie jest to nasza parafia, więc stąd wątpliwości...
Po prostu chciałam całą dokładną nazwę, więc wpisałam w google "kościół Matemblewo" i wyskoczyły mi takie 2 "rzeczy" :-/
A może to 2 różne Kościoły...???

help help help!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej w Gdansku Matemblewie

http://www.matemblewo.pl/home/

poł Polski jezdzi tam modlic sie o to by powstalo dzieciatko.

PS. zyycze aby sie Wam trafil ksiadz Wojtek bo jest najlepszy!!!!!

ps. to moja parafia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

cześć
my mamy tam ślub 3 września i na zaproszeniach napisaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Dziękuję Dziewczyny bardzo, bardzo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

krysiatek, a tak na marginesie, to mam kilka pytań - mogę?:)
- czy korzystacie z organisty kościelnego (lub jego żony - też organistki) czy bierzecie jakiś zespół, czy np. łączycie organist(k)ę ze skrzypcami?
- ile par ma ślub razem z Wami (tego dnia) i po ile zrzucacie się na te żywe kwiaty do Kościoła, przed ołtarz itp.? (bo nie mam na myśli tej dekoracji sztucznej przy łąwkach itd., której Siostra daje 3 opcje do wyboru :D )
- ile pieniążków dajecie Księdzu "co łaska" i kiedy? (w dniu ślubu czy wcześniej).
z góry dzięki za odp. :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Hey my w zeszlym roku bralismy tam slub i ksiedzu dawalismy po 400 zl. byly tego dnia 2 pary.

Mielismy organiste bo on jest raczej na slubach choc jest beznadziejny a jego zona jest super. Ale dodatkowo mielismy skrzypce i chorzystke wiec wyszlo super.

siostrze na kwiaty skladalismy sie po 400 zl czyli razem 800 na kwiaty

pieniadze dajesz w dniu slubu swiadkowi dajesz koperty i on zarzadza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

no własnie, nie wiedziałam kiedy dać kopertę księdzu:)

Byliśmy tydzień temu spisywać protokół i jakoś tak nas pytania oszołomiły, że zapomnieliśmy zapytać o kwestie finansowe:) ale dzień wcześniej robią spotkanie generalne, więc pomyślałam, że wtdy da się kopertę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

aaaa!! kiedy macie ślub? :)

z Nami protokół spisywał Ksiądz Wojtek:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

3 września będą brały ślub 3 pary łącznie z nami godziny 15,16 i 17sta
co do oprawy mszy Św to nie wiem bo hmm organista mi się nie podoba jak śpiewa i gra tak trochę pogrzebowo...no fakt dekoracje słabe te sztuczne Siostra mówiła co łaska ale myślę, że po 100 cztyli 300 na dekoracje kościoła bez czerwonego dywanu itp. jeśli chodzi o ofiarę to my nie jesteśmy zbyt zamożni więc 100 zł i chyba damy dzień wcześniej po wtedy jest jakby próba generalna po wieczornej mszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

hej hej, Loca, "aaa!!!" to ja - Lucy, z innego wątku o Matemblewie ;)
już tam napisałam przed chwilą, że mamy ślub 22.10.
jak się zapisywaliśmy, to byliśmy jedyną parą na ten dzień i myślę, że tak już pozostanie, bo nie jest to zbyt popularny miesiąc na śluby, zwłaszcza druga połowa. cieszy mnie to z jednej strony, bo będziemy mieli "luz" przed i po (wiecie o co chodzi... no np. goście nie będą się "mieszac" itp. ;) ), ale z drugiej strony - nie będziemy mieli z kim się zrzucac na kwiaty do Kościoła, ale tak myślę, żeby dac 300 i za sam ślub "co łaska" też 300 - jak myślicie???
ślubu udziela nam mój zaprzyjaźniony Ksiądz z innej parafii, więc Jemu też będzie trzeba coś sprezentowac - myślę o czymś w kwocie 100zł (macie jakiś pomysł??), czyli łącznie 700 za te sprawy kościelne to chyba wystarczy...

dobry pomysł, żeby te pieniążki dał świadek - nie wiedziałam, że tak się praktykuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Matemblewo

czy ktoś wie ile aktualnie wynosi "co łaska" za ślub w Matemblewie? albo chociaż podpowie ile dać? nie mam pojęcia więc proszę o pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

podłączam się pod pytanie, też tam bierzemy ślub :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

My również bierzemy tam ślub - w maju :) myślę że 300 zł to wystarczająca opłata zwłaszcza że trzeba jeszcze dorzucić siostrom na kwiaty i pewnie organiście również :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Evvva skoro Ty w maju to podziel się informacją po ślubie za co ile, i jak było :) Bo my dopiero 30 sierpnia więc chętnie poczytam relacje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

jasne, napisze napisze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

my mieliśmy ślub w wrześniu 2012, było co łaska, w dniu naszego śluby, brały łącznie 3 pary, my daliśmy 100 zł a te dwie pary po 150 zł, tamta parafia jest wyjątkowa pod tym względem,naprawdę jest co łaska i ksiądz nie zagląda w kopertę przed mszą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

A czy wiecie coś na temat tego czy można samodzielnie dekorować kościół (np. wynająć kogoś do tego?) Chodzi mi o to czy ksiądz się zgadza na to, aby ktoś mu się krzątał po kościele
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Mieliśmy okazje rok temu tam pracować.
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba zazwyczaj dekoracją zajmuje się siostra.
My nie mieliśmy żadnych problemów.
Pozdrawiam http://www.agatadekoracje.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Matemblewo

Witaj Asia,
My już po papirologii. Na kwiaty zostawiłam siostrze 150 zł, na ofiarę dalismy 300 zł, organista dostanie 50 zł po mszy.
I tyle. Księża w Matemblewie nie zaglądają w kopertę a siostra z wielką przyjemności przystraja kościół - możesz nawet wybrać rodzaj dekoracji bo ma swoje zdjęcia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Matemblewo

Mieszkam w Matemblewie bardzo długo i wiele ślubów już tam widziałem.
Śluby były nawet organizowane na ołtarzu papieskim oraz przy figurce Matki Bożej, ale to było za czasów starego proboszcza Ks. Wiesława Wiśniewskiego. Obecnie w matemblewie jest nowy ks. proboszcz, który muszę przyznać strasznie zaniedbał ołtarz papieski, z ołtarza odrywa się okleina, figurki się sypią, a trawa nie jest skoszona.
Matemblewo jest naprawdę wspaniałym miejscem, a jego parafia ma w sobie coś niezwykłego, ale niestety podczas rządów nowego ks. proboszcza niszczeje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Matemblewo

Nie zgadzam się z ta opinią także mieszkam w Matemblewie wiele lat, i chodząc na spacery nieraz widziałam proboszcza który sam zamiata przed Kościołem, wreszcie zapanował porządek. Warto wspomnieć też o mszach szkolnych na które za sprawą zagadek wymyślanych przez proboszcza dzieciaki chętnie chodziły. Teraz biskup zafundował nam znowu zmianę niestety pozbawił Matemblewskiej Parafii najlepszego gospodarza. A co do opłat za proboszcza Wojciecha Paszko rzeczywiście było co łaska, bez cennika tak jak powinno być.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Matemblewo

Dostaliście teraz wspaniałego księdza Andrzeja.Na pewno będzie wspaniałym gospodarzem.Ma On bardzo dobre podejście do dzieci.
Szkoda,że odszedł po wielu latach z naszej parafii.Na pewno nie będziecie narzekać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Matemblewo

BArdzo dobry czlowiek znamy sie jak lyse konie ma dobre podejscie do dzieciakow super ksiadz takiego to szukac ze swieca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Matemblevo (3 odpowiedzi)

Matemblevo sąsiadować będzie z niską, szeregową zabudową ulicy Dolne Migowo, przy której...