Mój pierwszy samochód

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy koniecznie, silnik nie za duży. Takie auto na miejskie potrzeby i raz na jakiś czas wyjazd w dłuższą trasę.. Przede wszystkim chodzi mi oto, żeby wymiana części itp nie była zbyt pochłaniająca finansowo.
Pytanie jest na serio, więc proszę bez zbędnych i głupich komentarzy.
Niestety budżet jaki posiadam to kwota do 10 tys zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to focus niby do czego jest?? :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Miał być "do miasta" i okazjonalnie na wycieczkę.
A nie odwrotnie :D
No ale co kto lubi...
Z tego co wiem kobiety mają problem żeby parkować czymś takim w mieście - może jesteś wyjątkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A może ford focus :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Żeby części nie były drogie itp. " chcesz kupić stary samochód żeby go naprawiać ? bezsensu.... kup coś co się nie psuje np: stare japończyki , corolle , yarisy, civic-ki z małym silnikiem - niskie opłaty i koszty utrzymania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fajnie jakby było z nami dobrych kilka lat. Tylko teraz jakie auto wybrać. Żeby części nie były drogie itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i oczywiście możesz wybrać markę jaką chcesz - wszyscy mają leasing w podobnych cenach - biją się o każdą złotówkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

"TROCHĘ" nic mi nie mówi ;) Dla jednego "trochę" to rok, a inni jeżdżą tym samym autem po 10 lat.

Umowy masz różne: od 12 miesięcy do 60 (chyba).
Im dłuższa umowa tym mniejsza rata ale tym większa kwota całkowita.

Oczywiście, że wybierasz sama ;)

Możesz wybrać jakie chcesz...
W dokładnie takiej konfiguracji jaką chcesz.
Możesz nawet wybrać używane od dealera, którym wcześniej ktoś jeździł albo które ktoś wcześniej miał w leasingu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Chciałabym żeby trochę nam posłużyło. A czy w leasingu wybieram sama auto czy oni "narzucają"??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możesz wtedy wziąć auto w leasing na firmę - jest taniej niż kredyt.

Wychodzi ~400-500zł/mc - umowa na 2 lata.
Wyjdzie ~10 000, a potem albo bierzesz nowy wóz, albo spłacasz obecny z niższą ratą, albo wykupujesz obecny.
Opcji jest multum. Masz gwarancję i często różne pakiety oc/ac/serwis w znacznie niższej cenie.
Kupowanie jakiegoś używanego złomu mija się w dzisiejszych czasach z celem.

A jak nie masz działalności - to wpisz sobie w google np. "hyundai kredyt non stop".

Ale wracamy do pytania:
Na ILE LAT ma być to auto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Może i mam działalność. Co to zmienia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Niestety budżet jaki posiadam to kwota do 10 tys zł"

Na ile lat ma Ci wystarczyć to auto? I czy masz działalność gosp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cyt: "Jedno jest pewne, tu już na pewno o radę nikogo nie zapytam! " ;D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Suzuki Liana 1.6 Polski salon, 2004 rok ... czy Ford Fiesta (silnik nieokreślony jeszcze) :D ???
Dostępność i cena części, spalanie, komfort jazdy.. jak to sie przedstawia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wdr - czytaj ze zrozumieniem nie "na gazie" ale "W" - jedna literka a robi różnicę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

coś tam jeszcze dopisałem , ale mi skasowało .... dodam tylko krótko , jeżeli to ma być mały miejski samochód , a tak wyobrażam sobie pierwsze auto to nie warto "w gazie" , jak planujesz zakup Lincolna lub Hummera to gaz byłby wskazany :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

kupuj na trzeźwo - na gazie lepiej nie kupować ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Np Ford fiesta, opel corsa, vw golf 4 :) tylko kup z benzynowym silnikiem, a najlepiej w gazie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedno jest pewne, tu już na pewno o radę nikogo nie zapytam! Dzięki za wszystkie komentarze "NA TEMAT".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

dopóki nie usiądziesz za kierownicą i nie zrobisz jazdy próbnej ciężko Ci będzie coś wybrać - masz swoje typy, zacznij szukać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świnia! Myślisz, że jesteś zabawny? To jesteś w błędzie! Sorry, ale nie mam możliwości usunięcia poprzednich wpisów. Pisałam w tej sprawie nawet do administracji forum. Sadyl weź się za jakąś robotę, a najlepiej to idź zrób sobie operacje plastyczną bo straszysz!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (26 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Lakiery samochodowe, GDZIE? (10 odpowiedzi)

WITAM!!! wiecie może czy jest w gdańsku sklep lakierniczy by kupić lakier w sprayu odpowiadający...

Wypożyczalnia samochodów (119 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.