Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Temat dostępny też na forum: ZTM Gdańsk
Drugi raz zdarzyło mi się, że podczas zakupu biletu u motorniczego została mi źle wydana reszta. Gdy zwróciłem na to uwagę zostałem zlekceważony.
Drugi przypadek zdażył mi się dzisiaj, a więc pamiętam go dokładnie.
Poprosiłem o ulgowy i podałem 5zł. Motorniczy wydał mi:
4x50gr+3x20gr+4x10gr = 3zł. Powinien wydać 3,30zł. Mówię:
"jeszcze 30gr", na co motorniczy pokazał mi pudełko w którym były monety 5cio i 2u złotowe i powiedział, że nie ma wydać. Miał pecha że akurat trafił na człowieka myślącego. Powiedziałem: "dlaczego wydał mi Pan takie drobne? oddam panu 1,70, a Pan mi da 2zł, które ma w pudełku". W tym momencie zostałem najzwyczajniej w świeci olany. Nie będę się kłócił o 30gr. Następnym razem nie przepuszczę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Następnym razem zapłać jak należy ODLICZONĄ KWOTĄ PIENIĘDZY
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Niech problemem odliczenia czy nieodliczenia zajmuje się firma przewozowa. Ja chcę bilet i daje pieniądze (nawet 100 zł)i w interesie firmy niech będzie problem wydania reszty,Pozdrawiam.
Ps.Tak a propos to tramwaje,autobusy,kolejki są dla pasażerów a nie pasażerowie dla tramwajów,kolejek,autobusów,no ale w naszej Polsce to nic już nie jest w stanie zdziwić.I niech przewoźnicy wszelkiej maści wreszcie się ''ogarną'' bo ostatnio to trochę przesadzają ze swoimi powinnościami (studentka dostała mandat w SKM, ponieważ droższy o kilka groszy bilet kupiła hahaha).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

a czytamy cennik i co tam napisane jest ze za odliczona kwotę kupimy bilet .A w takim układzie to kierowca musiałby bawić sie w pana z kiosku i w życiu byś nie dojechał na czas jełopie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Panie Zbyszku, to co pan opisujesz jest nierealne. Motorniczy nie może wydać mniej niż powinien, bo to przyjęcie korzyści materialnej. Nawet nie można kupić biletu na zasadzie "reszty nie trzeba" gdy ma się ponad odliczoną kwotę, a motorniczy/kierowca autobusu nie ma wydać reszty. Ci ludzie nie będą ryzykowali pracy, zwłaszcza dla 30gr. a zdziwiłby się pan jak często robi się lotne kontrole w tramwajach i autobusach, sprawdzając kierowców i kontrolerów biletów, a wszelkie uchybiania skutkują utratą pracy w trybie przyspieszonym z wbiciem nagany do akt.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Dziwię się temu, co napisałaś/eś.
Często słyszałam (bezpośrednio) i pośrednio: nie mam wydać. I ludzie kupują (wolę/ą stracić 30 groszy niż 170 za brak biletu).

PS Wiem, że sprzedaż biletów jest teoretcznie tylko za określoną kwotę, ale w praktyce wygląda to inaczej.

Konkluzja:
często motorniczy nie wydają reszty lub wydają za mało.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Bez urazy,ale motorniczy powinien zajmować się TYLKO prowadzeniem pojazdu a nie handlem-bilety można kupić na przystanku,potem motorniczy zamiast skupiać się na jeździe prowadzi
dyskusję z pasażerami odwracając swoją uwagę,a bezpiecznie chyba każdy chce dojechać do celu-i pasażer i prowadzący pojazd?!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Powodzenia życzę w trafieniu na motorniczego, który dla 30gr. zaryzykuje utratę pracy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Po raz kolejny widziałam to wczoraj :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

To dlaczego BUCE z Renomy jeszcze Pracują? Skoro za Uchybienia traci się pracę. Czytałam ostatnio regulamin kontroli biletów i tam jest napisane, że kontroler powinien po wejściu do pojazdu skasować kontrolkę i głośno poinformować pasażerów o kontroli biletów. Dzisiaj byłam świadkiem kontroli. Facet mruknął coś pod czerwonym nochalem i bardzo chciał kogoś złapać bez biletu, sprawdzał tak szybko jakby pracował na akord. Na szczęście mamy prawe społeczeństwo i nikogo nie złapali:)) A jeszcze jak wysiadałam to ostrzegłam trzech młodzieńców, że są kanary. Jak ONI mi dziękowali. Ostrzegajmy wsiadających o odbywającej się kontroli i kasujmy bilety to wykończymy skurczybyków i nie będą mieli pracy. Akord już opanowali, to może zatrudnią się gdzieś na taśmie albo przy odśnieżaniu. Tylko żeby nie było sama mam bilet sieciowy i moje dzieci też. Kosztuje mnie to miesięcznie 250 zł.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Można po prostu uczciwie kasować bilety i w ten sposób nie dać się złapać.
Zarówno Tobie jak i firmie wyjdzie to na zdrowie.
Gapowiczów, czyli zwykłych złodziei należy łapać i walić kary.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Motorniczy ma prowadzić pojazd a nie sprzedawać bilety i tracić czas na wydawanie reszty i inne głupoty. Kupcie sobie bilety w kiosku na zapas i problem z głowy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Zarcie, papierosy,itp kupione na zapas a bilety do kierowcy i bez odliczonej kwoty miał prawo odmówić sprzedaży, przeczytaj regulamin i będzie OK.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

bylam swiadkiem sytuacji jak wielce szanowna dama chciala zaplacic w euro,byla bardzi zdziwiona jak jej motorniczy odmowil.

LUDZIE MOTORNICZY TO NIE SPRZEDAWCA . nigdy sie nie nauczycie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Zgadzam się z Panią , mieliśmy przypadek gdzie mój tata po operacji o dwóch kulach wsiadł do tramwaju wyjął z portfela bilet i go skasował, a życzliwy Pan z Renomy podszedł do niego i wlepił mu mandat bo????? bezpośrednio po wejściu trzeba skasować bilet, a nie szukać biletu w tramwaju.... po wyjaśnieniach w Renomie pan kierownik zaczął mnie strofować, że jak nie zacznę odpowiadać na pytania i nie robić cyrku to on dodatkowym mandatem mnie ukarze. Mandat zapłaciłam bo z tymi typami nie chciałam mieć nic do czynienia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

Jeśli byłaś przekonana o swojej racji, trzeba było na pismie złożyć odwołanie. Zawsze też pozostaje droga sądowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

W regulaminie jest wyraźnie napisane że bilet należy skasować bezpośrednio po wejściu do pojazdu ewentualnie po ruszeniu jeżeli to przystanek początkowy.

Także sorry, ale powinien wyjąć bilet przed wejściem do pojazdu a nie szukać dopiero po wejściu i jeszcze pewnie po wygodnym usadzeniu się w fotelu. Mandat słuszny.

A co do tematu - motorniczy czy kierowca nie musi w ogóle sprzedać biletu. Sprzedaż w pojazdach to sprzedaż warunkowa TYLKO w szczególnych przypadkach i TYLKO za odliczoną kwotę, także gościu który pisze że może dać 100zł i go to nie obchodzi to jakiś totalny idiota, bo to w jego interesie jest mieć odliczoną kwotę albo zapłacić mandat. Zapamiętajcie sobie, że brak biletu to jest WASZ PROBLEM i kierowcy to nie obchodzi - może odmówić sprzedaży, bo jego priorytetem jest ruszenie i dojechanie na przystanek zgodnie z rozkładem a nie szukanie drobnych żeby wydać resztę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Motorniczy oszukują na kasie podczas zakupu biletów

taa, o czym Ty piszesz. Raz kupowałem bilet za 1,80 zł. Daję dwa złote, a facet, że prosi drobnymi. Ja mówię, że jak drobnymi, jak tu 20 gr trzeba tylko wydać. A ten, że nie ma. No to myślę - a masz już to 2 zł dziadzie. Wolę dać 2 zł niż mandat płacić. I reszty nie było. Drugim razem też nie wydał mi z 20 gr "bo nie miał"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

sklep z pokrowcami, etui do telefonów (21 odpowiedzi)

Witam! Poszukuje dobrego i niedrogiego sklepu z pokrowcami/etui do telefonów w Gdańsku....

Szukam partnerki do tenisa (4 odpowiedzi)

Do gry we Wrzeszczu.

Czy jest tu dojrzała Pani? (6 odpowiedzi)

Do znajomości, przyjaźni, rozmowy.