NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Temat dostępny też na forum: Cztery Pory Roku Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Jqak w tytule...
Wie ktos moze w jakich proporcjach?
Chcialabym zagscic mleczko mojemu synkowi by w nocy lepiej spal... wczoraj dalalm lyzeczke kleiku na 180 ml. mleka... chyba za malo?
jak to sie do siebie ma/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

mozna ale nie pamietam już proporcji ja dawałam tak na oko chyba 3-4 miarki ale smoczek miała wtedy jak do papek NUK - maly miał chyba wtedy z 4-5 m-cy - ja dawałam nie Nutramigen a Bebilon Pepti ale to nie ma znaczenia . Zrób tak na oko :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

ja wczoaj kupilam smoczek TRÓJPRZEPŁYWOWY a dotychczas zawsze dostawał z buteleczki i smoczka TOMME TIPPE ktore maja specyficzny wyglad... i ten nowy jakos mu nie podpasował... hm...
dzis podam 3 miarki... :) Dziekuje.
A ile teraz dzieciąto Twoje ma?
i z jakiego powodu karmiłas/karmisz innym mleczkiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

A ile Twoj maluszek ma miesiecy ?
Ja nie zageszczalam wcale na noc, dopiero jak Jan skończył 6 miesięcy, od 2 m zycia i tak przesypial całe noce.
Kleik kukurydziany moze powodowac zaparcia, przy Nutramigenie juz tym bardziej..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Fabian ma 4 miesiace...
chcialam zageszczac by wlasnie spał cała noc... bo jak był młodszy to spal od 21 do 5-6, a teraz niezaleznie o ktorej godzinie go poloze spac to budzi sie o 2;30 i o 6 na mleko..

hm... zaparcia... po wczorajszej jednej lyzeczce zrobil wlasnie i nie siłował sie zbytnio...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

A dlaczego Twoje dziecię je nutramigen,pytam bo mój syn też pije,tylko nie wiem czy słusznie,bo skazy nie ma stwierdzonej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Fabian dostaje NUTRAMIGEN z racji tego ze ma nietolerancje laktozy... objawiala sie tym ze byl strasznie nerwowy przy cycku, szarpal sie , prezył... kupa byla wodnista i strzelista...
Na poczatku zalecili odciaganie pierwszych 10 ml mleka... ale pozniej to nie przynosilo korzysci.. wiec przeszlismy calkowicie na butle...
Skad jestes ze tak zapytam, Aniu ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Z Gdańska śródmieścia,a dlaczego pytasz?Mleko możesz zagęścić też kleikiem ryżowym,albo kaszką ryżową choć przy nietolerancji laktozy nie wiem czy można,musiałabyś zapytać lekarza.A robiłaś jakieś badania dziecku które by potwierdziły tą nietolerancje?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Byłam z nim w szpitalu, tam lekarze postawili diagnoze. Pytałam skad jestes bo szukam kobietek z ktorymi moglabym sie kiedys spotkac, ogolnie to od nidawna mieszkam w Gdansku i fajnie by bylo tu kogos miec.;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Fabiankowa - mój syn jest juz duży ma prawie 5 lat :-)) , karmilam butelką bo miałam zbyt mało pokarmu a młody alergię na białko mleka krowiego. Jesteśmy sąsiadkami bo ja mieszkam na Olimpie ,
na Kowalach :-) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

rybalon1 a u Was jak się to objawiało?Jak długo na nutramigenie?Czy alergia na mleko to to samo co skaza białkowa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Rybalon'ko no prosza, faktycznie całkiem niedaleko ;D
Synus tez juz dorodny ;D
Milo wiedziedc ze ktos kto siedzi na forum jest tak niedaleko :D

Ania, wlasnie ja tez chcialam sie pytac ile czasu dzieci powinny byc na NUTRAMIGENIE. ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

tak skaza to inaczej alergia na białko mleka krowiego - u mojego syna trwało to do ok. 8-10 m-ca choc pierwszy nabiał zaczęłam stopniowo podawac jak miał 6 m-cy. Na samym początku był na Nutramigenie ale przeszliśmy na Bebilon Pepti bo lepszy był w smaku a alergia nie dawała szczególnie mocnych oznak. Miał szorstką skórę , w zgięciach pod kolanami i w zgięciach rąk takie czerwone placki suche i chropowate czasem swędzące. Skórę mocno nawilżałam i smarowałam. jakoś przeszło - nie było tak tragicznie , do roku większość dzieci z tego wyrasta :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

A nabiał w jakiej postaci wprowadzałas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

nabiał w postaci masła, tych potępianych przez mamy danonków (od czasu do czasu) jogurty naturalne z powkładanymi osobiście owocami typu maliny itp. twarozki ze smietaną ze szczypiokiem .. ale wszystko stopniowo od 6-go m-ca , udało się bez problemów jak miał rok kupiłam normalne mleko Nestle Junior i podałam - było O.K. Potem jadał juz wszystko sery żółte , twarozki homogenizowane - tylko w wieku 2 lat całkowicie przestał pic mleko i do dzis go nie pije.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NUTRAMIGEN, czy mozna dodac kleik kukurydziany?

Mysle ze mozna zageszczac ja tak robie na 150ml mleka 2 miarki kleiku kukurydzianego!aha i kleik kukurydziany nie powoduje zaparc!!!wreczprzeciwnie kupka moze byc luzna kleik ryzowy powoduje zaparcia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (41 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (130 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Thermomix - zamawiał ktoś ostatnio prezentację? (19 odpowiedzi)

Zamawiał ktoś ostatnio prezentację do domu tego urządzenia? Chciałabym zobaczyć jakie ma...