Nauka języka angielskiego

Czy polecacie samodzielną naukę języka angielskiego w domu? Jakie są najlepsze sposoby. Za mną 9 lat nauki angielskiego w szkole, a potem 8 lat sporadycznego uzywania tego języka. Czy lepiej zapisać się na kurs? Jezeli tak, jakie szkoly polecacie w Gdansku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak polecam przez internet lub z płyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o gramatykę to fajne wydania znalazłam w bibliotece
Druga sprawa, dużo rozmawiam przez Skype
jest taka strona jak www polishforum i tam jest zakładka language exchange
ty uczysz kogoś polskiego w zamian ktoś ciebie angielskiego
takich stron jest w necie kilka, płatnych lub nie
jeśli chodzi o profesjonalny kurs to rozeta stone ma profesjonalne kursy ale kilka stówek kosztują
na Youtube też są kursy dla dzieci, krótkie piosenki ale to zależy czego chcesz się uczyć
no i nie bać się rozmawiać nawet jak mówi się łamanym angielskim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może warto umówić się na jakieś indywidualne lekcje i wtedy ocenisz nad czym musisz popracować. Warto również oglądać seriale bez napisów, by zdobywać na bieżąco ciekawe słownictwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście sprawdzam opinie o szkole i to jak prowadzi zajęcia np. przez ich profil na Facebooku. Czy tylko uczą bezsensu słówek, czy może coś bardziej kreatywnego. Córka chodzi do https://www.szkoladot.pl/ i znacznie lepiej się rozwija z rówieśnikami, są zajęcia na powietrzu, różne święta czy zajęcia z robotyki po angielsku. Jednak dla starszej osoby polecam udać się na indywidualne zajęcia z native speakerem, aby przede wszystkim nauczyć się rozmawiać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój mąż jest anglista i raczej polecam Ci prywatne jednoosobowe korepwtycjw z osobą która jest native speaker, albo która długo mieszkała za granicą. I rada chcesz nauczyć się mówić to mów, chcesz nauczyć się pisać to pisz jak to mawia mój mąż. Tylko przełamanie własnego strachu i olanie tego że prawdopodobnie będziesz na początku mówić źle i z błędami pozwoli Ci nauczyć się języka. Zapomnij o empikach itd to nic nie daje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawda, najlepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nauka w domu nie jest taka straszna jak nam się wydaje. Tzn niektórzy się zrażają, bo trudno jest im się zmotywować do nauki języka. https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/gdzie-kurs-angielskiego-w-gdansku/ kiedyś szukałam kursu stacjonarnego właśnie w Gdańsku, ale dużo osób poleca naukę języka online. Ja testuje taką naukę od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. :)

Kursy stacjonarne nie zawsze są lepsze od kursów online. Moim zdaniem kursy online mają bardzo dużo plusów. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli ktoś uczył się języka tak długo formalnie, to nie widzę potrzeby żeby "dokuwać" go w takiej samej formie. Lepiej spróbować szlifować umiejętności w domu. Jest mnóstwo darmowych kursów, filmików na YT, forów o tej tematyce.

Natomiast jeżeli ktoś umie język obcy w dobrym stopniu i czuje się na siłach, może spróbować pracy jako tłumacz freelancer.
Na pewno jest to jedna z ciekawszych prac zdalnych. Więcej szczegółów o tym zajęciu można przeczytać w artykule https://goldeneurope.pl/tlumacz-freelancer/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jakie konto bankowe wybrać? (153 odpowiedzi)

witam jakie konta bankowe polecacie? gdzie koszty utrzymania nie są duże, bezpłatne przelewy...

Hala Gdynia, pirackie kasety z lat 80 (12 odpowiedzi)

Poszukuję kaset -> pirackich składanek, które można było zakupić pod koniec lat 80 na gdyńskiej...

Transport międzynarodowy (18 odpowiedzi)

Witam, Czy zastanawialiście się w jaki sposób odbywa się transport międzynarodowy? Jakie koszty...