Nauki przedmałżeńskie

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Witam

Dziewczyny kiedy planujecie isc na nauki przedmalzenskie? Noi wazne pytanie gdzie ...
Jak to wszystko wyglada- to juz pytanie do tych co maja to soba ( od pierwszego spotkania) ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

My chodziliśmy na nauki przedślubne do Kolegiaty we Wrzeszczu. Cztery spotkania po około godzinie, luźne rozmowy, nie było tak źle. Za to bardzo dużo par chodzi. Gorsze są nauki poradni rodzinnej, 3 spotkania. Na szczęście trafiliśmy na super kobietkę, nie zadawała "dziwnych" pytań i nie interesowała się naszymi "tymi " sprawami ;p Całość, te 7 spotkań zajęły nam 4 miesiące, bo do poradni rodzinnej są strasznie długie kolejki i zapisywać się można było około naz na miesiąc. Dlatego polecam jak najszybciej "odbębnić" nauki przedślubne i poradnię i mieć to z głowy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A za takie nauki cos sie placi? Moze to glupie pytanie,ale nie mam pojecia....

A gdzie chodza dziewczyny z Gdyni na nauki ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Nauki przedmałżeńskie

jeśli zależy Ci na "ambitniejszych" naukach, to polecam Dominikanów w Gdańsku, albo nauki weekendowe u Jezuitów w Gdyni, albo Matemblewo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A w Gdyni w Serca Jezus ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A czy ta poradnia rodzinna jest konieczna? Pytam bo za bardzo nie wiem na czym to polega i w czym to mi ma pomoc. I jeszcze jedno pytanko,kiedy mamy zaczac uczeszczac na nauki przedslubne gdy slub mamy w czerwcu?
Z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Konieczna jest napewno. Nam ksiadz powiedzial,ze im szybciej tym lepiej ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Dziewczyny,mam pyt-czy na te nauki to możemy sobie tak z bomby,z ulicy przyjść,czy jakoś wcześniej musimy się zapowiedzieć?:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Z Gdyni to też u Józefa na Grabówku:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

No wlasnie podlaczam sie do pytania Betinki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

hopka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

na nauki mozecie przyjsc normalnie, z ulicy. W Gdyni dużym powodzeniem cieszą się te organizowane w kościele na 3-go Maja, trwaja m-c i rozpoczynaja się w każdy pierwszy wtorek miesiaca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Dzięki:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a ktos sie orientuje kiedy sie odbywaja nauki w katedrze oliwskiej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Betinka a Ty kiedy wybierasz sie na nauki ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ja NIE polecam nauk na Ujescisku (parafia ojca Pio). Omijajcie szerokim lukiem! Wiekszosc znajomych chodzi do dominikanow, wiec slyszalam, ze tam naprawde sa fajne i "ambitne".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a my polecamy w Kosciele Sw. Igncego w Gdansku, na ul. Brzegi (przyTrakcie Sw, Wojciecha).
http://www.ignacy.diecezja.gda.pl/

lepiej umawiac sie tel-my mielismy 3 spotkania podczas jednej wizyty (2.5h). Koszt 25 za spotkanie x 3 + ew, materialydo poczytania (nie jest to obowiazkowe).


Poradnictwo małżeńskie: prowadzi p. Ewa Jakubiak, kontakt indywidualny z parą przygotowującą się do małżeństwa, termin do uzgodnienia pod nr. tel. 58/303 72 86 lub 792 007 538
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Dziewczyny ja potrzebuje tylko w Gdyni :) wiec jesli ktoras poleca, ma numer telefonu, czy stronke to baardzo prosze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Cytrynko,ja myślałam,żeby może jeszcze w tym roku zrobić:-)bo to można obojętnie kiedy.Chcę poszukać nauk w innej formie,bo narzeczony jest ciężkim przypadkiem i obawiam się,że wyrzucam nas z hukiem,gdy luby zabierze głos:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Jezuici w Gdyni. było super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A pamiętasz w jakie dni i o której godzinie te nauki się odbywały?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

my bylismy na naukach weekendowych w lutym.od piatku do niedzieli. Fajne przeżycie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Na pewno fajne,ale mój nie wytrzyma 3 dni pod rząd w klimatach kościelnych,ja chętnie bym się na taką formę zdecydowała,jednak ten mój nygus nie bardzo.Dzięki za info,pogadam z nim i może zdanie zmieni:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

"klimaty kościelne"- nieee, raczej czas spędzony bardzo przyjemnie i wnoszący wiele do życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A to tak cięgiem czy do domku i z rana przyjeżdżacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

ciągiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ohoho tym bardziej mój mnie wyśmieje:-)ale słyszałam,że Jezuici dobrze działają i ludzie są z nich zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

"słyszałam,że Jezuici dobrze działają i ludzie są z nich zadowoleni."

dziwnie to brzmi, ale to prawda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Masz rację-dziwnie,ale chyba domyśliłaś się:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

jakoś mi się udało ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A gdzie Jezuici sa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Betinka - to nie lepiej pomyśleć, by Twój Narzeczony brał ślub nie jako osoba wierząca? Wtedy chyba nie bedzie musiał brać udziału w naukach (powtarzam chyba - do sprawdzenia), a skoro nie leżą mu "klimaty kościelne" to po co go zmuszać. Dla niego bedize to potem ślub z konsekwencjami prawnymi (bo konkordatowy) ale bez otoczki religijnej, która dla ciebie jest ważna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Zgadzam się z Tobą:-)

Jednak trochę się pozmieniało,wcale Go nie zmuszam,nie zmuszałam!Powyższe opinie napisałam na wyrost,bo jak się okazuje rozmawiałam dzisiaj z Nim i stwierdził,że to nie jest głupi pomysł i że możemy spróbować;-)Dziękuję za podpowiedź,może się przyda:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

To super, że Narzeczony podchodzi spokojniej niż się bałaś - czyli dobrze wybrałaś:):) I to najważniejsze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

hej. chciałam sie tylko wtrącić,że osoba niewierzaca tez musi brac udział w naukach przedmałżeńskich jeśli ma to byc slub kościelny. Mój narzeczony jest zadeklarownaym ateistą,ale wie,że mi zalezy na ślubie kościelnym i go bierzemy. Proboszcz przyjął to ze zrozumieniem, tylko trzeba napisac specjalne pismo do biskupa. A w naukach przemałżeńskich musimy uczestniczyc oboje. Tylko do spowiedzi ide sama. Nam powiedziano,że nauki odbywają się w kościele na świętojańskiej (chyba Najświększej Marii Panny) w każdy wtorek o 18. Trzeba byc na 4 spotkaniack. Każde jest o czymś innym, więc mogę "odrobić" zaległości w następnym miesiącu jesli nie mogę iść. Daja jakies podpisy na dowód tego,że się było. Ale też się zastanawiam nad czymś bardziej 'ambitnym" jak u Dominikanów, bo chcę,żeby mój luby coś z tego wyniósł mimo wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

ups chyba coś pokręciłam. te kursy odbywaja sie chyba w kościele Najświetszego Serca Pana Jezusa na ul 3 maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

W Gdyni podobno dziewczyny zachwalają Jezuitów:-)
Nauki też odbywają się w Kościele św Józefa przy estakadzie w Gdyni.
W Gdańsku nie mam pojęcia jak jest:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Oto co znalazłam:

Zapraszamy
narzeczonych
na
Wieczory dla
Zakochanych

Kurs przedmałżeński w ciekawej formie

ma na celu lepsze poznanie cech osobowości,
postaw życiowych, wyznawanych wartości
i dążeń osób planujących wspólne życie.
Pozwala pełniej zrozumieć znaczenie sakramentu małżeństwa

Początek w sobotę
4 października 2008 r.
godz. 17.00
u Księży Jezuitów w Gdyni
ul. Tatrzańska 35

Zgłoszenia, bliższe informacje 058 683 80 01

Iwona i Krzysztof Dolewa
e-mail: ikdolewa@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Betinka a możesz podac adres strony www? ja tez znalazlam informacje o Jezuitach : http://www.spotkaniagdynia.pl ,ale to jest nazwane "rekolekcje dla narzeczoncyh" i nie wiem czy to to samo co kurs przedmałżeński. Ciekawe jakby patrzyli na ateistę na takim spotakniu. Siedzieć w ławce i słuchać to jedno, a uczestniczyc aktywnie to już inna sprawa.

Ktos tu napisał,że to jest płatne. A ile? jesli ktoś wie. będę wdzięczna za jakieś namiary, bo na razie nie znalzałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

www.jezuici.pl/gdynia

W zakładkach sobie posprawdzasz;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Kurcze nie wiem nie wiem ...
Mi ksiadz powiedzial,ze w Parafii Najswietszego Serca Jezus sa nauki przedmalzenskie, ale kiedy , w jaki dni noi ile sie za to placi - nie mam pojecia....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

ccytrynka. we wtorki na 18. a nie płaci się nic. To są zwykłe nauki, a nie weekendowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ale jestes pewna? Bo ja nic nie moge takiego znalesc na ich stronce internetowej ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Dziewczyny jestem po pierwszych naukach- nie bylo zle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

http://www.gdansk.dominikanie.pl/kurs_przedmalzenski.php

zapisalismy sie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ja i mój narzeczony bylismy na naukach przedmałżeńskich u Jeziutów w Gdyni. Były to nauki weekendowe. Fakt, wyszliśmy z nich bardzo zmęczeni, ale było warto. Prawie nie ma przerw. Mozna dużo z nich wynieść. Nauki składają się z wykładów, a następnie pytań na które narzeczeni odpowiadają pisemnie, a potem je razem, tylko między sobą omawiają. Panuje miła atmosfera. Trzeba się dużo wczesniej zapisywać, bo jest dużo chętnych, a miejsc mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do ja-dwisia

Ja-dwisia jak u nich wygladaly nauki? tzn. u dominikanow?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do ja-dwisia

upppp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

Dziwne te infromacje na stronie Dominikanów. Najpierw piszą,że spotkania odbywają się przez 4 koljne czwartki,a potem wymieniają daty: 1.X, 8.X,15.X,22.X i 29.X. to Jest chyba 5 spotkań,a nie 4? ;-) Tak samo najpierw piszą,że nie trzena się zapisywac, a potem,że trzeba (kilka linijek niżej) . No ale wiadomo,że najwięcej się dowem jak zadzownię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

My chodziliśmy na weekendowy kurs przedmaużeński. Dwa weekendy i po wszystkim :-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

ja tam dzwonilam sa to 4 spotkania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

tzn. pisalam :)


Witam. Jesteście na liście. Zapraszam we czwartek 1 października o godz.
19.00. Kurs obejmuje cztery spotkania w cztery kolejne czwartki (1, 8, 15,
22 października).

Opłata wynosi 10 zł (od pary), a dla korzystających z poradni metod naturalnego planowania rodziny - 50 zł (także od pary).

Spotkania odbywają się w Domku Akademickim (wejście przez furtkę od ul.
Pańskiej).

Pozdrawiam i do zobaczenia


2 mail


Poradnię można zrobić u nas lub w dowolnej parafii. Opłata po spotkaniach, gdy będę stawiał pieczątki J
Całość kursu to 4 spotkania teoretyczne i 3 spotkania w poradni rodzinnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

ja tez sie zaraz zapisze. spodobalo mi sie to "4 spotkania teoretczne i 3....az sie chce dodac "praktyczne" ;) a ta poradnie rodzinna to chyba sie robi jakos przed slubem prawda? bo my mamy slub w maju i kurs juz chcemy miec zaliczony,ale sama poradnię chyba trzeba zrobic nie wczensije niz 3 mieisace przed slubem. cos mi sie wydaje,ze tak nasz proboszcz mówił. wiecie cos o tym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

JA SIE moge spytac jego, tzn maila napisać na ten temat. ;) i wtedy tu napisze;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

napisał , że czym wcześniej tym lepiej :) wiec nie ma problemu zdaje sie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

Dziewczyny - a czy przed zapisaniem na nauki trzeba "załatwić" coś w parafii - tzn mieć np jakieś zaświadczenie, ze szykujemy się do ślubu?
My jeszcze nie byliśmy w Kościele i jeszcze 100% daty nie mamy dlatego nie chcemy zaklepywać terminu w kościele, a nauki chcielibyśmy jak najszybciej podjąć - dominikanie nas "kuszą" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

ja chodzę na nauki i poradnictwo w katedrze oliwskiej. Nie trzeba nic płacić i można zrobić kiedy się chce. Pierwsze spotkanie z poradnictwa jest zawsze w pierwszy lub trzeci wtorek miesiąca a nauki są w poniedziałki i środy ...ogólnie 6 spotkań. Tam jest bardzo dokładnie to prowadzone, ale mimo wszystko polecam jak ktoś chce się dobrze przygotować do sakramentu małżeństwa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

sonia czy możesz mi napisać jak wyglądają nauki w Katedrze??, jaki ksiądz je prowadzi i jak to jest z poradnictwem??mój mail anulia12@tlen.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

mam pytanie??? czy to chodzi o Jeziutów na ul. Tatrzańskeij w Gdyni???
i jeszcze chcialbym wiedziec w jakich godzinach odbywaja sie te nauki?? skoro weekendowe to pewnie w sobote i w niedziele od samego rana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: do roksana

Mamy na szczęście już dawno za sobą te nauki. Strata czasu i nic więcej. Odbywały się przy Katedrze Oliwskiej.Nie byliśmy na wszystkich bo już nie mieliśmy siły i cierpliwości!masakra,ale można było się pośmiać.Nie prowadził ich ksiądz tylko taki starszy katecheta,który również gra na organach, pan Wacław.Poradnictwo rodzinne prowadził również katecheta,nawiedzony jakich mało.Życzę wiele cierpliwości osobom,które są przed.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Nauki przedmałżeńskie

Witam.
Mam pytanie z innej beczki do kunegundy81 (albo kogoś kto jest w temacie). Czytam, że braliscie z narzeczonym ateistą ślub miaszany. Mój narzeczony też jest niewierzący, a raczej "wierzący niepraktykujący". Mój proboszcz, który ma nam udzielać slubu na spotakniu przedmałżeńskim powiedział mu, że musi mieć od swojego proboszcza jakieś "zaświadczenie o odejsciu z Kościoła". Czy Wy też się spotkaliscie z takim wymogiem? Pytam bo proboszcz narzeczonego nie dał mu nic takiego bo twierdzi, że nie jest potrzebne. Teraz jesteśmy w kropce bo nie wiemy jak mamy rozmawiać z władzą kościelną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A dlaczego nie tam? Mam dobre zdanie o tej parafiii......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a ja napisalam do Dominikanow i na razie cisza od rana. wyjezdzam na urlop i nie bede miala dostępu do netu, wiec sie pewnie dowiem czy sa miejsca pod koniec września :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

zadzwon tam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

uppp do ja-dwisia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ja polecam "Wieczorki dla Narzeczonych"u Jezuitów.
9 spotkać ale świetnie poprowadzonych !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A czy orientujecie się czy zaświadczenie które zostało mi wydane w liceum na Religii, że ukończyłam kurs przedmałżeński zwalnia z nauk?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a twoj narzeczony ma rowniez takie zaswiadczenie?

moj R mial ja nie mialam i musielismy chodzic oboje ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

właśnie oboje mamy to zaświadczenie z liceum i się zastanawiam czy jest aktualne i akceptowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

czy wiecie gdzie prowadzone są nauki o innych porach niż (jak we Wrzeszczu) 19-20 wtorki
o 20 we wtorki pracuję więc nie mogę

szukam innej opcji

czy ktoś wie kiedy są nauki w Gdyni na Wzgórzu Maksymiliana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a jest mi ktoś w stanie powiedzieć gdzie są nauki weekendowe i ile kosztują? najlepiej strony internetowe z takimi informacjami. Wiem że jezuici w gdyni mają ale niestety najblizszy wolny termin jest we wrześniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

My robiliśmy nauki weekendowe w kościele św. Ojca Pio na Ujeścisku w Gdańsku płaciliśmy 160zł, ale dostaliśmy obiad były przerwy kawowe z ciastem. Uważam, że było bardzo sympatycznie. Nie wiem czy wypada polecać nauki, ale ja polecam. Następny kurs jest w kwietniu tu masz szczegóły http://www.parafiapio.pl/?option=site&site=11
aha tam trzeba się wcześniej zapisać, ostatnio było bardzo duże zainteresowanie.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

My nauki zrobiliśmy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Armii Krajowej w Gdyni:
http://www.nspjgdynia.pl/ -> kancelaria -> nauki przedmałżeńskie.
Polecam dla tych, którzy po prostu chcą "odklepać". 4 spotkania, we wtorki, na 18 - trwają nieprzerwanie ciągiem, można przyjść w dowolnym momencie, np na spotkanie nr 3, a potem robi się nr 1 i 2. Nic nie kosztują, można przyjść z ulicy, jest baaardzo dużo par, wiec jest się anonimowym, nie ma żadnych dyskusji, a jedynie niezbyt długi wykład księdza. Ale dodam, że najfajniejsze z tych wykładów prowadzili właśnie jezuici. A ponieważ wykłady prowadzone były przez różnych księży, to mieliśmy przekrój od katolickich zatwardziałych konserwatystów, po bardzo fajnych, życiowych księży :)
Poradnia rodzinna kosztuje stówkę niestety, ale to już ponoć w każdej parafii. My na szczęście trafiliśmy na panią, która w ciągu godziny odbębniła nam 3 spotkania, puszczając filmik z płyty. Stwierdziła, ze nic innego od siebie by nie dodała, nawet spotykając się z nami 3 razy, a jeśli chcemy sobie coś powtórzyć to wszystko znajdziemy w internecie. Także nie musiałam prowadzić kalendarzyka i dzielić się intymnymi informacjami z jakąś panią. Nie musieliśmy też spotykać się z nią przez 3 miesiące. Polecam:
http://www.nspjgdynia.pl/ -> kancelaria -> poradnia rodzinna
(nie ręczę za wszystkie 3 panie, mogę polecić tylko tę naszą).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Suszka A która to wasza;)??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A nie wiem czy mogę tak oficjalnie pisać, żeby pani czasem problemów nie miala i mogła kolejnym paron tak cudownie przekazywać informacje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Widać, że te kursy z roku na rok coraz droższe! Teraz u dominikanów kurs 50 zł plus poradnia 100 zł. Jakość zajęć średnia. Do tego na jednej sali ciśnie się może 80 par.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

My byliśmy na Morenie na poradnictwie za 100zł, 2 spotkania po 1,5 godz. a teraz jesteśmy w trakcie nauk w NSJ we Wrzeszczu - 4 spotkania po 1 godz - razem 40zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ja wybieram się 11 kwietnia na Przymorze do okrąglaka - któraś z Was dziewczynki idzie?
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a wybiera się ktoś na weekendowe nauki do Matemblewa w Maju?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a o której godzinie są te nauki w Okrąglaku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

My wybieramy się teraz w kwietniu do okrąglaka:) Czas nagli więc trzeba w końcu się wziąść zostala taka magiczna liczba 100 dni haa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ja również wybieram się tam 11 kwietnia. Tylko razem z narzeczonym nie jesteśmy z Trójmiasta i nie jesteśmy pewni czy nas przyjmą.Myślicie, że w Okrąglaku nie będą robić problemów??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Ja chodze:) Wczoraj bylismy... szczerze mowiac nie spodziewalam sie takich tlumow :)) Gdyby wszyscy wiedzieli ze ksiadz nie bedzie tych kartek podpisywac po pierwszym spotkaniu to najprawdopodobniej bylyby pustki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

My się wybieramy:D Zależy nam na weekendowych, a innych nie znalazłam. Mam nadzieję że wybór okaże się trafiony...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

suszka czy możesz przesłac mi na maila kontakt do pani u której odbyłaś poradnictwo? we wtorek kończymy nauki w NSPJ na Armii Krajowej i chcemy sprawnie zrobic poradnictwo moj mail: ver-ta@azeta.pl.
dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Również poproszę: iwonus117@interia.pl,
jesli byłaby taka możliwość
aaaa nauki w okrąglaku są na godzinę 19:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Gorąco polecam nauki w Chwaszczynie :)

Nauki tam są prowadzone blokowo czyli od poniedziałku do czwartku w godzinach 19-20 (labo 18-19) co kwartał.

Ja jako niezagorzała katoliczka spodziewałam się katastrofy, a okazało się że podejście księży do nas było fantastyczne :)

Więc jeśli nauki to tylko tam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A jak długo trwa taki wykład przedmałżeński w Okrąglaku? Godzinę? Czy dłużej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

info - najblizsze nauki weekendowe w Matemblewie odbeda sie 20-22maja
zapisy: matemblewo@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Nie mam pojęcia - podobno około godzinki - plus/minus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Witam! ktoś wybiera sie na weekendowe nauki do Matemblewa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Dziewczyny czy mozecie napisać coś więcej o naukach w Matemblewie?? W jakich godzinach są, czy jeszcze dziś mogę się zapisać na ten weekend, ile kosztują, czy muszę mieć jakieś "pozwolenie z parafi", czy nauki te bąda honorowane??
Niestety dopiero przeczytałam tą informację..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

My byliśmy w zeszły weekend na "rekolekcjach dla narzeczonych" u Kapucynów i wyszliśmy lekko odmóżdżeni. Ja jestem tak trochę mniej wierząca niż mój Narzeczony i powiem szczerze, że oboje nie spodziewaliśmy się, że tak Nas to psychicznie wyczerpie. Najgorszy był Pan od takiego mini wykładu na temat naturalnych metod poczęcia. Po minach większości uczestników widać było, że Pan przeginał i byliśmy wręcz przymuszeni do wysłuchania Jego nauk na temat kobiecych hormonów, a później zręcznie zmienionego tematu na mistycyzm samego małżeństwa i mistycyzm obecności Boga w Naszym małżeńskim życiu. Coś strasznego. To były najgorsze 2 i pół godziny podczas tego kursu, bo na reszcie nie dowiedzieliśmy się o sobie niczego nowego czego do tej pory nie wiedzieliśmy. Generalnie takie weekendowe nauki to ja polecam osobom bardziej zaangażowanym w działalność kościelną. Oprócz Nas widać było, że były tam jeszcze kilka innych par, które nie wiedziały na co się decydują. Jakbyśmy wiedzieli to pewnie zdecydowalibyśmy się na nauki w mojej parafii, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo chociaż tą część przygotowań do ślubu mamy zaliczoną :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Pilnie potrzebuje zrobić nauki , najlepiej weekendowe, nie znaczy to że bardzo chcemy wysłuchiwać tych dziwnych rzeczy! W tygodniu poprostu nie mamy czasu , pracujemy do późna a do tego narzeczony czesto jest poza 3 miastem! Proszę o rade gdzie można szybko i bezboleśnie odbyć nauki! i poradnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

poradnia najszybciej jak sie da bo w 5 min polecam w Gdyni:)

u P. Justyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

JAKIS KONTAKT POPROSZE :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

i jaka cena?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

100zl jak wszedzie

a nr podaje

883-032-618
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

pani zapytala w prost czy chcemy poznac metode czy tylko zalezy nam na pieczatkach

powiedzialm szczerze i spotkanie trwalo 5 min:P

a jak ktos chce poznac to ogla sie film 45 min i tez jest po krzyku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

aha dodam ze ma sie 3 pieczatki na raz:P na 1 spotkaniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

super , dziekuje! a takie szybkie nauki tez gdzies znasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

niestety nauki robilismy normalnie ale wiem ze na ujescisku w Gdansku sa weekendowe
w parafii ojca Pio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

z żadnym z podanych na forum numerów telefonów do p. Justyny nie można się połączyć Czy ma ktoś jakiś nowy numer albo mail?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

my jakimś cudem dowiedzieliśmy się, jaki jest nowy numer p. Justyny 797410870 i umówiliśmy się z Nią. P. Justyna jest super! Życzymy wszystkim powodzenia w skutecznym dodzwanianiu się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Czesc, czy ma ktos aktualny nr do tej pani? Niestety nie odpowiada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Hej dziewczyny!
Czy wiecie gdzie w najbliższym czasie odbywają się nauki przedmałżeńskie ? Interesuje mnie Gdynia, Sopot, Reda, Rumia...
I jeszcze jedno pytanko - jeśli nie mamy daty ślubu, to czy możemy sobie przyjść i mieć już z głowy nauki???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

NSPJ na Armii Krajowej w Gdyni: http://www.nspjgdynia.pl/
Tu odbywają się co wtorek, bodajże na 18, seriami - od spotkania 1 do 4. Jak przyjdziesz w połowie, to potem robisz wcześniejsze spotkania. Można przyjść z ulicy, nikt Cię nie pyta kiedy masz ślub ani czy w ogóle bierzesz ślub. Dostajesz kartę i zbierasz po prostu 4 pieczątki z 4 spotkań, w dowolnej kolejności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

a nie boicie się czasem, że p.Justyna jest juz tak "znana", że niedługo księża przestaną przyjmować jej "pieczątki"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Moze i tak byc ale my juz mamy to zaakceptowane z reszta nie ma tam jej nazwiska tylka parafka i pieczatka parafii

wiec Krejzi nie panikuj :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

ak jest u franciszkanó? miał ktoś może w wejherowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

spoko nie panikuje za Was:) my sobie gdzie indziej zrobiliśmy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

dzięki!!! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

jeszcze jedno pytanko - czy za nauki w NSPJ coś się płaci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

nic. nauki są bezpłatne, poradnia 100 zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

A na Nauki w Gdańsku tio gdzie najlepiej się wybrać...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

kurs u dominikanów:

http://www.gdansk.dominikanie.pl/kurs_przedmalzenski.php

poradnia u p. Jakubiak


http://forum.trojmiasto.pl/Nauki-przedmalzenskie-t121195,5,17.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

czesc jezeli nie macie czasu to polecam zaoczny kurs bardzo fajnie wystarczy pare meili i juz wszystko wiesz co i jak szybko mozna sie zgadac na termin. polecam zostawiam kontakt

nauki-przedmalzenskie@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Jola a oprócz maila jakiś kontakt, bo pisze i nikt się nie odzywa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

przecież to jakaś kiepska ściema. ten adres pewnego dnia pojawił się na kilku forach internetowych. tutaj tez ten sam tekst w kilku tematach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

nauki kosztuja 50zl u Dominikanów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Dziewczyny orientujecie się czy mogę chodzić z narzeczonym na nauki przedmałżeńskie u Dominikanów jak w innym kościele bierzemy ślub??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nauki przedmałżeńskie

Wydaje mi się, że nie jest to problem. Pytałam przy zapisach mailowych, bo również bierzemy ślub gdzie indziej i dostałam tylko informację, że jesteśmy zapisani :) Więc chyba nie stanowi to żadnego problemu. Poza tym pytając proboszcza, który będzie udzielał nam ślubu, też powiedział, że jemu nie przeszkadza jak zrobimy te nauki w Trójmieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wiczlino - Ogród - opinie i oceny (102 odpowiedzi)

Osiedle Hossy to idealne miejsce dla rodzin pragnących zamieszkać w otoczeniu terenów zieleni, a...