Niby elegancko i drogo, ale to jest restauracja dla turystów

Zachęceni recenzjami wybraliśmy się ze znajomymi na sobotnią kolację do Fellini. Wystrój trochę drętwy, ale menu interesujące (pomijając ceny, które moim zdaniem są za wysokie). Jedzenie było OK, bez szaleństw, ale też i bez skuch. Krewetki dobre, udziec jagnięcy lekko twardy, ale jednak smaczny, desery dobre. Trochę się zdziwiłem, gdy do deski serów podano paluszki, a nie chleb czy bagietkę, więc poprosiłem o nie. No i potem zobaczyliśmy na rachunku 6 zł za pieczywo :) Drugim zaskoczeniem było to, że doliczono nam 10% 'obsługi' tłumacząc, że robią to dla stolików od 6 osób w górę, a byliśmy właśnie w szóstkę (pewnie napisane to jest w menu małymi literami). Rozumiem takie zachowanie w przypadku imprezy albo niestandardowych wymagań, ale w sobotni wieczór, w prawie pustej restauracji, robić takie numery? Napiwek i tak byśmy zostawili, niemniej takie wymuszanie nas mocno zraziło. Więcej nigdy tam nie pójdę, ale chyba i tak właściciel nastawia się na bogatych turystów (oprócz nas nikt z klientów po polsku nie mówił). No to powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Niby elegancko i drogo, ale to jest restauracja dla turystów

To jest właśnie Polska, ceny za wysokie, 6 zł za bagietkę skandal!! Ale ocena przystępność cen 6(żeby dobrze wyglądało:). Serwis 10 %??? Przecież ja zawsze daje 10 zł....Na całym świecie wliczanie serwisu do rachunku jest rzeczą normalną a nie "wymuszeniem" bądź opłatą za "niestandardowe wymagania" i coraz częściej praktykowane jest to u nas. A później wszyscy narzekają, że w Polsce nie ma profesjonalnych kelnerów...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niby elegancko i drogo, ale to jest restauracja dla turystów

Czytam te opinie i robi się smutno. Właściciele wychowują klientów hmm i to ma być "rodzinna atmosfera". Klientów trzeba słuchać i wyciągać wnioski. Restauracja może się nie podobać ale żeby Polska się nie podobała... oj słomka z bucików włoskich wystaje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Niby elegancko i drogo, ale to jest restauracja dla turystów

Zgadzam się z Jakosem. Poznałem ostatnio Turka, który mieszka w Polsce od trzech lat i powiedział mi, że w Polsce nauczył się nażekać!
...a to, że w knajpie byli sami obcokrajowcy to chyba dobrze a nie żle, prawda....?
...czy Polska dla Polaków?

...kiedy to się zmieni? Może za 50 lat???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1