Nie doceniamy tego co mamy

Temat dostępny też na forum: Hydepark
Wydaje mi się, że obecna sytuacja powinna uświadomić nam pewien fakt. Żyliśmy sobie w przeświadczeniu, że wszystko jest nam dane i o nic nie musimy się martwić. Teraz patrzę na to inaczej. Sklepy nie muszą być pełne towaru, musimy sie nauczyc wszystko szanować i przede wszystkim myśleć o swoich bliskich
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Myślę że rzeczywistość bardzo szybko uświadomi to ludziom. Skutki kryzysu jaki pociągną za sobą ograniczenia wywołane wirusem dotkną nas wszystkich i to długofalowo. Małe firmy pozbawione mozliwości funkcjonowania siłą rzeczy padną stawiając wiele osób w dramatycznym położeniu. Nie ma chyba złudzeń że za tydzień wszystko wróci do normy. Aspekt zdrowotny jest chyba dużo łatwiejszy do opanowania, zresztą wirus siłą rzeczy sam się prędzej czy później wyciszy. Z pewnością to dobry czas na przemyślenia i nadrobienie zaległości w relacjach z bliskimi. To chyba jedyny plus tej sytuacji.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dlaczego producenci nie mogą wyprodukować trochę więcej brakującego towaru przy większym popycie? Bo i tak pracują na trzy zmiany i nie mają już większych mocy? Niedoskonałości kapitalizmu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A przepraszam, jakiego towaru ci brakuje?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Też się zastanawiam, czego mu brakuje. W sklepach wszystko jest dostępne. Przy pierwszym szale brakowało makaronu, mydła i papieru toaletowego, ale teraz? Bez problemu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przez kilka dni były braki, ale głównie w sklepach wielkopowierzchniowych i dyskontach. W małych, osiedlowych sklepikach, nawet te "chwilowo deficytowe" produkty były dostępne bez problemów. Po prostu, jak brakowało, to właściciel wsiadał w auto i jechał dokupić w hurtowni. W dużych sklepach uzupełnienie braków trwało sporo dłużej (składanie zamówienia, rozdział na centra dystrybucyjne itd) ale po kilku dniach też sytuacja wróciła do normy.
Ewidentna przewaga gospodarki rynkowej nad centralnie planowaną, której "zdziwiony" zapewne nie miał okazji poznać, stąd jego wpis z czapy wzięty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tego mu trzeba.
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najważniejsze że w Biedrze nie zabrakło wódy i mielonki.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mielonka to luksus na zagryche do ludowej na sobote.
W tygodniu paprykarz i pasztetowa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sadyl dziś byłem w biedronce miedzyinn chciałem kupić jabłka zero null na pytanie personel odp są problemy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po kiego mu jabłka, czy było Wino ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przede wszystkim?

- "Szczęśliwi świadomi swoich potrzeb duchowych.." - Jezus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Uhm. Ale to ten ze słupa a nie z krzyża.

https://youtu.be/6wMniwKcSJY?list=PLPj10PsEq_MnBH5d1I1yDInddR8feTY5L
Powinnismy na siebie uwazac, ja nie chodze do lekarza tylko recepty zalatwiam przez https://lekarzonline.eu/
Wszystko róbmy online. Nie spotykamy się w realu, trzymaj dystans spoleczny, chodź w maseczce.... aż któregoś dnia uświadomisz sobie że stałeś się niewolnikiem. Ci co tak boją się tej pseudoepidemii zachowują się jak rochsteryzowane dziewczynki. Z medycznego punktu widzenia ryzyko śmierci na koronkę jest porównywalne z grypą lub wypadkiem komunikacyjnym. Czytać oczyszczone statystyki i używać mózgu.
Jaka wersja jest u spiskowców na topie teraz, hm? Bo z jednej strony wirus powstal w laboratorium, zawiera białka HIV, jak już się przyczepi to się nie odczepi, a pozornie bezobiawowe przejście choroby po pewnym czasie odbije się na psychice (depresja, problemy z koncentracją, wolne myślenie i zmulenie). A z drugiej mańki, to nie ma żadnego (ś)wirusa i mamy do czynienia z p(l)andemią świrusa. Jak to pogodzić?
Ksiądz profesor Muszala stwierdził, że szumnie ogłaszana szczepionka powsta ła na bazie tkanek abortowanych dzieci... Co nam tu będzie antyszczepionkowiec i do tego ksiądz naijał? Sprawdzam zatem u proszczepionkowców. Czy to prawda że w pacach nad szczepionkami wykorzystuje się abortowane dzieci? - zapytano dr hab. Ewę Augustynowicz z Zakładu Badania Surowic i Szczepionek w Narodowym Instytucie Zdrowia. "Oj, jest to daleko idący skrót myślowy" - odpowiedziała pani doktor. Czyli TAK. Dziękuję. Kurtyna.
Jak mawia Grzesiu Braun, tam gdzie wprowadza się programowy ateizm i pogaństwo, tam prędzej czy później musi pojawić się kanibalizm.

I praca domowA: co to jest i w jaki sposób pozyskuje się adrenochrom.

A poza tym trwa wojna, Więc bajka o apostołach na drogę: Jedzcie pijcie i hulajcie a po stołach nie rzygajcie. Jak by co to przecież uciekniemy :) Wait, a czyż granice nie były ostatnio zamknięte ot tak (pstrykam palcami)? Mam nadzieję, ze się chłopaki jakoś dogadają. I tym optymistycznym akcentem zawijam kiecę i lecę. Paaaa

https://www.goniec.net/2020/07/22/eskalacja-usa-chiny-wladze-usa-nakazaly-nam-zamkniecie-konsulatu-w-houston/?fbclid=IwAR0Dqdcx34Lk_ammbjyrwy51WD4awhgVkUKuj7F4sbn9RO9suNxTML4xxcA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jaka wersja jest na topie u spiskowców ? Kto jak kto, ale Ty powinieneś to wiedzieć. Niewielu ( może poza psychoświatzwariował) o nich stale podszeptuje ( ale oczywiście nie Ty).
Moge uspokoić. Teorię o reptilianach raczej bym odrzucił. Co prawda przez chwilę myślałem, że David Beckham nie jest człowiekiem, ale to raczej fake. Reklama pepsi. Pepsi nie lubię, bo wykorzystuje tkanki mordowanych dzieci do produkcji lub testowania wzmacniaczy smaku (tego nie moge ustalić, czy to pijemy czy tylko jest w testerach), ale takie spodenki to sobie kupię.

https://youtu.be/sSdVVEfseVQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Całość jest szczegółowo zaplanowana i nie jest teorią spiskową. Związana jest ona z "Agendą zrównoważonego rozwoju 2030. Jest to międzynarodowy dokument pod którym podpisały się prawie wszystkie państwa. Poniżej link do opisu agendy i wynikających z tego zmian. Materiał z 2018 roku, więc o koronce wtedy jeszcze nie mówiono. https://www.youtube.com/watch?v=tr4hz8tObMY
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oj takie tam głupoty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Oj, jest to daleko idący skrót myślowy"
To tyle w temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gdyby kolega podpiął jeszcze jaki link do youtuba.....
Mła? Nie wszystko jest na YT. Czasem trzeba też czytać. Skrót myślowy pani doktor odnosił się do sytuacji z lat 60-tych. Teraz to jest już jazda bez trzymanki, odkąd światem rządzą (ujawnieni przecież ostatnio z imion i nazwisk) klienci Epsteina. Kurczę, przecież to nazwisko nawet do specyficznego umysłu anonima się przebiło, więc wiedza i fakty aż się wylewają.
Prosta sprawa. Kto jest zainteresowany ofertą handlową Planned Parenthood? Szatniarze? Wulkanizatorzy? A co Alfiemu Evansowi się przytrafiło? No bez jaj...
Kolega wszystko mógłby ale wolałby raczej....

https://youtu.be/Sh9Fzsex49A
Drodzy forumowicze,
popełniacie błąd logiczny motywowany emocjonalnie - chcielibyście szybkich efektów za friko, bez nakładu pracy.
A tymczasem dane do interpretacji, oraz teorie do interpretacji danych bierzemy nie z końca kolejki, jak to lubicie robić, lecz z początku kolejki. Nie ma drogi na skróty, trzeba się pomęczyć, jak mawiają złośliwi: jak się nie chciało nosić teczki, trzeba nosić woreczki.
Pandemia jest efektem globalizacji, a jak doszło do globalizacji ? Trzeba zrekonstruować cały proces, caluteńki.
No masz. Statystyki zachorowań i zgonów wskazują, że w Polsce nie ma pandemii. Zatem akurat ja się zachowuję tak, jakby nie było. Globalizacja to skutek działań wielkich korporacji. Ich pętla się zaciska oczywiście również przez operację "pandemia". A teraz eksjuz mi, idę stąd. Bo nie mam przyjemności być trakowany jak dureń. Link, który podałem powyżej okazał się szokujący nawet dla mnie, bo obejrzałem ten materiał po praz pierwszy w całości. Tyle w temacie mojej ignorancji, rzekomych skrótów myśłowych i wiary w "teorie spiskowe".

Pan Jezus do świętej Faustyny: " Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje.
Przejęły mnie do głębi te słowa i chociaż udawałam, jakobym ich nie słyszała, jednak rozumiem je dobrze i nie mam w tym żadnej wątpliwości."

To był maj 1935.
85 lat temu. Słownie osiemdziesiąt pięć.

Pa

https://www.youtube.com/watch?v=vNFfrsdQlkE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co, doczekała się ta Faustyna przyjścia ? Salamon też wchodzi w te buty. Czekajcie. Wierzył chłop w gusła, aż mu ..... uschła.
perły przed świnie

nie gadam z wami

https://youtu.be/XLzhERtVpq0
tr

Fakt, że w Polsce nie ma pandemii. W Polsce jest epidemia.
Warto uważać na to co się mówi.

Jeżeli w ciągu paru tygodni wirus atakuje cały świat to mamy do czynienia z pandemią.
Wchodzę tu rzadko, żeby sprawdzić co dzieje się w Spółdz. Ujeścisko. Jestem starej daty, ale nie stoję nad grobem jeszcze. Wytłumaczcie mi proszę, dlaczego tak ciężko czytać wpisy pod kolejnymi wątkami, odpowiedziami....dlaczego nie można doczekać się odpowiedzi na zadane pytanie, na dalszy głos w poddanym temacie, żeby przywiązać się do czyjeś odpowiedzi lub z nią polemizować i żeby coś z tej rozmowy wynikało...i żeby to nie było okładaniem się maczugami lub powyrywanymi z kontekstu własnymi projekcjami .....żeby to niosło jakąś korzyść dla czytających, ale nie biorącymi udziału w tej wymianie tu opinii na portalu? Czy mi się za dużo marzy....dlaczego jestem stanie przewidzieć co i której strony który kolejny dyskutant jaką maczugą, komu przywali?
Dlaczego ten świat nie staje się bardziej przyjazny za Waszym udziałem, skoro tyle nieszczęść nas dopada?
Jeść! Koniec bicia! Odwołaj Hitlera!
PGR-owcy na urzędników, nauczycieli, lekarzy! Dostęp do kasy dla PGR-owców!
Ciekawe, kto w ogóle ustawił tę sytuację z pegierowcami 30 lat temu w tak brutalny sposób. Chodzi mi o konkretne nazwiska i motywy.
W innych krajach post- jest podobno inaczej, lepiej.
Znalazłem ten moment w Rosji. Państwowe gospodarstwa w 93 musiały stać się spółkami akcyjnymi. Wszyscy pracownicy i kierownicy stali się ich współwłaścicielami. Większość pracowników sprzedała swoją cześć kierownictwu i pozostała w gospodarstwie jako robotnicy najemni. Tak jest do dziś, jak sądzę dla utrzymania porządku społecznego.
U nas likwidacja i pełna chaotyczna prywatyzacja, co oznaczało drastyczne cięcia w zatrudnieniu. Kierownicy musieli najczęściej odejść, o ile nie stali się biznesmenami, co nie było częste, bo byli raczej typem urzędnika.
Najpierw robota, potem przyjemności. Miałeś skończyć wątek dla leni, co wypełniają pity. Ja to śledzę i sprawdzam każdy link. To jest jak odhaczanie kapsli w tymbarkach
Rosja: w kapitaliźmie ci kierownicy stali się bardzo silni, niezależni na swojej farmie. Struktura gospodarstw pozostała praktycznie niezmieniona. Największe obejmują tysiące hektarów. Przy tym pracownicy mają tam swoje przydomowe poletka, dość spore, ważne dla gospodarki (mięso, owoce, warzywa). Są w symbiozie z dużym gospodarstwem, stamtąd mają paszę na przykład. Poza tym istnieją prywatne gospodarstwa rolne, założone najczęściej przez pracowników kołchozów, którzy tak wykorzystali swoją część majątku, ale to tylko 8% sektora.
Brzmi to jak w bajce dla każdego polskiego pegierowca i dawnego kierownika gospodarstwa, którzy zostali sponiewierani maksymalnie.
Przy tym to prości wiejscy i małomiasteczkowi ludzie, i pracownicy, i kierownicy. Ludzie z PGR-ów w polu są nadzwyczaj prości. A dyrektor kiedy pojechał raz w jakiejś sprawie do ministerstwa rolnictwa w Warszawie (na początku lat 90.), było to przeżycie dla niego na wiele lat. Zdecydowanie prowincja.
Pojechał i mówił, że jeden z urzędników czytał "Le Figaro". To mało prawdopodobne. Był to jakiś sygnał. Mnie kojarzy się z "Weselem Figara", sztuką przedrewolucyjną, pięć lat przed rewolucją.
Potem w Internecie czasami otwierałem "Le Figaro". A jeden numer (bez działu gospodarczego) dostałem w 99 od pewnej lektorki francuskiego. Dała mi też książeczkę o szachach.
Wiem, że w tym numerze na pierwszej stronie Rosja wkraczała do Czeczenii.
To sztuka o zblazowanej arystokracji. Hrabia ugania się za służącą.
Anonim : czy to Ty, ten z monologów w wątkach Lukrecji ? Ten zaburzanin od PGRow ?
R powiedzieli mi ostatnio, że Polska ich już nie interesuje, już tu nie sięgają.
Może więc mieliśmy tutaj takiego autonomicznego kierownika? Nikt mu specjalnie nie narzucał rozwiązań.
Mogły decydować jego osobiste fobie.
Albo decyzje Hitlera.
Może mieliśmy wielkiego pecha tu w PGR.
Jednak jeśli to Hitler postanowił zamienić PGR-y w głodowe obozy. Hitlera uważam ogólnie za liberalnego. Skoro dogaduje się z PO, która nas gnębi. Ale ta PO to takie miękkie typki, już ci skini z PIS są mocniejsi. PO wystarczyłoby trochę postraszyć moim zdaniem, przycisnąć ich, bo przyzwyczaili się do jakiejś 100-procentowej władzy. Skoro wynikiem nie będzie na pewno powrót pod władzę Rosji, PO nie mogłaby tak nas atakować.
Facet nie wie, po której jest stronie. Przez to nie ma wyraźnych liderów dwóch obozów. Czyli jest tak jak w Rosji, na Białorusi, a Zachód nie protestuje. W krajach bałtyckich jest już inaczej, mniejszość ma swoje wyraźne partie, jest odrębną grupą. I co ciekawe, wtedy sytuacja jest o wiele lepiej opisana, np. przez UE, liczne szczegółowe publikacje, bo jest jakiś punkt zaczepienia, wyraźna osobna mniejszość. Najgorzej traktowana na Łotwie, w Estonii średnio, o Litwie nic nie piszą.
Widziałem ducha Hitlera i był czysto liberalny, "biały", "jasny".
Nie boję się pana M. Jestem III, o jedno pokolenie wyżej od niego. Przeczytał więcej książek ode mnie, ale ja sporo czytałem w Internecie. Trzeba skupić się na tych podstawowych mechanizmach. Dużych ramowych decyzjach, jak sądzę.
Może Hitler daje pewne możliwości, które są przydatne.
W Polsce tzw. mniejszość zanika czy nie chce się organizować. Ta sytuacja staje się trwała. Nie ma siły zewnętrznej, która mogłaby to zmienić. Ale skoro każdy kraj rządzi się sam, trzeba badać naszą lokalną sytuację i działać w jej obrębie.
Mniejszości są niechciane najwyraźniej w Polsce, więc nie powinny tworzyć chaosu i liczyć na np. przybycie Niemców czy Rosjan. Skoro sytuacja jest tak trudna, że nic nie będzie dla nich organizowane przez rząd, nic ułatwiane, każdy powinien udać się do swojego kraju, co i tak zostanie wymuszone z czasem. Tak było np. w Irlandii wobec protestantów, którymi rząd jednak opiekuje się, mają instytucje jak nasi Ukraińcy.
Albo coś można zmienić, albo nie. Rozkaz z góry na przykład. Poza tym pozostaje się dostosować.
To są takie sprawy wewnątrzkrajowe, w danym kraju. Powinno być więcej dialogu, opisów, nawet jeśli niczego nie można zmienić, bo są zbyt sztywne stanowiska z różnych stron. Jednak takie sprawy często wysuwają się na czoło, idą nawet w świat.
Choć muszę powiedzieć, że z trudem znalazłem informacje o tych protestantach w Irlandii, nikt o nich nie słyszał.
To sprawy tak lokalne, że są rozwiązywane lokalnie, chyba że dochodzi do jakiejś fizycznej masakry, wtedy idzie to w świat.
Sytuacja w Irlandii jest podobna i przydatna, bo rządzą katolicy, bo strony czują do siebie historyczną niechęć.
Procent protestantów spadał stopniowo do niskiego poziomu, kilku procent Irlandczyków.
Jak dotąd, świat nie zainteresował się polskimi pegierowcami, komunistami, mniejszością niemiecką, Żydami, Ukraińcami, Cyganami. Albo jest to zupełnie nieciekawe, albo hamowane i kontrolowane przez mocarstwa.
Jednak jeśli jest to kwestia okrutnych decyzji pojedynczej osoby, to mamy problem.
Nawet jednak z działaniami Hitlera powinniśmy pogodzić się i jakoś do nich dopasować, ewentualnie stawić opór.
Cóż, to decyzja różnych osób, że stworzyły trudne dla nas warunki życia. Osób ze stolic, z wielkich miast.
Dochodzi już jednak do sytuacji typu: mam gorszy humor, to strzelę sobie do kogoś z automatu, np. wyrzucę kogoś z pracy na całe życie. Będzie straszliwie biedował i głodował.
Nie ma jednak przeszkód, by prowadzić działania oświatowe, lekko propagandowe, by jakoś integrować np. tych pegierowców, by czuli, że coś znaczą, że istnieją publicznie.
Ponieważ zostałem zaatakowany właśnie w taki sposób (gwałtowne wyrzucenie z pracy i pilnowanie, bym nie mógł podjąć innej), zaczynam przypuszczać, że pan M wymyślił całą tę metodę na załatwianie ludzi w długoletnich mękach. Może Hitler w nim tkwiący.
Czyli mielibyśmy obozy w pegieerach i ten obóz z trzema Ż. Tak naprawdę to może trzy esesmanki ustawione i kierowane przez Hitlera.
I znalazłem się w obu tych obozach jednocześnie. Naprawdę muszę się tym zająć dokładniej. Dobrze, że mam doświadczenie z duchem Hitlera.
Z tym Figarem myślę, że może chodzić o "Niewolnicę Isaurę". Takie skojarzenie.
Na takiej Łotwie, Estonii, też Litwie władzę po 90 roku przejęli miejscowi nacjonaliści. Pan M to taki niejasny przypadek. W sumie jednak był w opozycji i zachowywał się jak prawicowiec po 89 roku. Widzę jednak, że jest traktowany na wschodzie jak wschodni postkomunistyczny lider. Nie zachowywał się w taki sposób nigdy. To niewłaściwe zaklasyfikowanie go. Poprzez aferę Rywina rozbił resztki polskiej lewicy prowschodniej.
Oczywiście liderzy Rosji i Białorusi to była już mieszanka nacjonalistyczno-prawicowo-lewicowa, dość chaotyczna moim zdaniem, tak że ostatnio doszło już do sytuacji zachwiania ich kombinowanych reżimów. Może do takiej trójcy należał pan M, choć i atakował ich nieraz.
Widzę że oprócz wnikliwej znajomości tematu PGRów kolegę anonima rajcuje polityka wschodnia. Na Białorusi działają jeszcze Kołchozy, może i to mieści się w zakresie Twoich zainteresowań ?
To jedna z różnic między tymi krajami a Polską.
Ja oceniam (na razie, bo może się to zmienić), że epidemii też nie ma. Jest jakaś niegroźna infekcja górnych dróg oddechowych, którą 3/4 osób przeechodzi bezobjawowo. Reszta trochę kaszle i gorączkuje, a schorowani ludzie, którym zostało kilka miesięcy życia, umierają. A w tle są harce przed III wojną światową, przyspieszenie masońskiego planu zniszczenia Kościoła, ekspansja wielkich korporacji, wdrażanie uipornej technokratycznej agendy zniewolenia ludzkości za pomocą sztucznej inteligencji oraz zakusy planktonu czyli rządów narodowych na wprowadzanie lokalnych zamordyzmów i kręcenie lodów na ludzkim strachu.
W sumie wspaniała sytuacja. Można wiele rzeczy przewartościować, coś znaleźć, a coś zostawić.

https://youtu.be/yPBJ6vZMVu4

Ps. Komandos, nie przejmuj się. To jest ściek. Tu są ludzie albo z poważnymi problemami psychicznymi albo trudnymi charakterami (jak niżej podpisany). Oraz paru fajnych epigonów, ale coraz rzadziej. Rozmowy to nie tu. Rozmowy to w salkach różnych i katakumbach. Da się w 3City odszukać fajne panele do rozwojowej gadki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gorze! Boże widzisz i nie grzmisz!
http://youtu.be/w5Fo1w1Y0bk
Zacna teoria spiskowa :) Uwielbiam takie. Teledysk jest nieważny, a współczesne seminaria dla kleryków to wylęgarnia...Whatever. Nie ma na YT ładniejszej wersji tej kojącej duszę pieśni. Ale już nastawiam kawę i się zatapiam w Obamie, co ma umięśnioną żonę, na którą mówi Majkel i lubi hot-dogi. Przereklamowany jak wszystkie narzędzia.
~tr

W normalnym świecie to było tak i działy się takie rzeczy: ślepi widzą, głusi słyszą.

W świecie na opak dokładnie odwrotnie: patrzą a nie widzą, słuchają a nie słyszą.

Nic dziwnego,że niektórzy kwestionują fakt pandemii: 70 000 nowych zachorowań dziennie w USA, u nas ponad 400.
No ba. A w Tanzani zachorowała koza, papaja i przepiórka.

https://www.youtube.com/watch?v=sgVJb2oeoQ8
Kochani! Teraz, TR zabierze Was wszystkich do katakumb :)
Tam pozostańcie, dla własnego i normlanych ludzi, bezpieczeństwa :]
Wszyscy prócz Was, maja problemy psychiczne i/lub duchowe, są miernotami intelektualnymi i nie potrafią żyć (?)
Lekarze, leczcie się sami :D
ahahaha. Pani to w roli nożyc tak pięknie brzęczy? Alez prosze się uspokoić. Pani jest wyłączona z kazań. Trochę na własną prośbę a trochę z powodu wymykania się definicjom. Na pocieszenie możemy wysłac kubek naszego radia i zadedykować Poloneza

https://www.youtube.com/watch?v=fW0Y3M4EJ4M
Stary Cymbał, reklamujący głupoty.
Już się "pocieszyłam". Spasuję kubek.
Przyda się Wam, w katakumbach błe he he
Stare Pierdoły :)
Miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.

https://youtu.be/D23B-yfjlRg
Posluchałam pańskiej "rady" i już wszystko wiem.
Także tego...
http://youtu.be/S91kwU2zqZY
A czy wy też uważacie że w jesieni wybuchnie fala tej epidemii ? Jakie macie zdanie na ten temat?
A po co nam zdanie na ten temat skoro mamy opisaną drogę rozprzestrzeniania się tego i podobnych wirusów,są dobrze opisane takie pojęcia jak sezonowść zachorowalność, metody i drogi rozprzestrzenia się, czynniki sprzyjające i hamujące..to tak jakby się pytać czy zimą będzie śnieg... A biorąc pod uwagę że część ludzi ma w nosie zalecenia i radośnie roznosi swoje bakterie i wirusy po świecie, to mam przypuszczenie graniczące z pewnością ze na jesień będzie wzrost zachorowań, to jest pewne jak to że drzewa zgubią liscie na jesień
Tak, bezobjawowa.

https://www.youtube.com/watch?v=aqxvhitd1N4
hm...

https://www.youtube.com/watch?v=Zvl8pzXoXww

?
"Film niedostępny"