Nie polecam

Szyba zamówiona inna...przy przekazaniu auta na montaż dowiaduje się że kupiłem kota w worku i zostanie zamontowana taka jaka przyszła ! Zdecydowałem się że względu na poświęcony czas ... jednak ... po wymianie poprosiłem o info na fakturze że szyba jest faktycznie akustyczna to dostałem odpowiedź że mogę czekać na auto do 17 i się zastanowić czy chce zapłacić! jak mi coś nie pasuje To jedynie mogę dostać numer szyby co sama pani stwierdziła że jedynie fachwiec może to rozszyfrować! Po odebraniu okazało się że że szyba źle wklejona wystaje ponad dach. Wycieraczki tak zamątowane że uderzają o słupki!audi a4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szyba przyszła z innym logo , został Pan powiadomiony o tym fakcie przed montażem -wyraził Pan zgodę na jej montaż Wstrzymał Pan prace na warsztacie na 2 godziny..Szyba zamontowana marka Pilkington Mógł Pan zrezygnować , gdyż Pana szyba nie została wycięta. Tak Pan zdecydował .Regulacja wycieraczek , Nie wiemy jak klient miał je pierwotnie , zdejmując z trzpienia teoretycznie po nałożeniu powinno być tak samo. Gdy jest inaczej to są luzy na mechanizmach trzeba podjechać i po prostu wyregulować-wyżej lub niżej .Niektórym klientom cm wyżej lub niżej nie przeszkadza ,innym tak . Regulacja jest fabryczna wobec czego producent także to przewidział .To co Panu wystaje na dach to tzw listek, fabryczna uszczelka występująca z szybą, która musi się wykładać na dach gdyż ukierunkowuje odpływ wody . Woda spływająca z dachu samochodu odprowadza zostaje po tej uszczelce w dół do odpływów. Wykonując zawód spawacza świadomość działających praw fizyki i pomysłów konstruktorach nie powinna być klientowi obca. Żadna z obowiązujących zasad dobrych zwyczajów kupieckich nie została nawet nadwyrężona, otrzymał Pan nawet numer części.ŻĄDANIE WYSTAWIENIA PISEMNEGO OŚWIADCZENIA JEST PRZEKROCZENIEM OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA .Problem klienta ,że przy sprzedaży samochodu ktos może zarzucić,że samochód jest powypadkowy istnieje. Zrobiłam zdjęcia uszkodzeń jak przy szkodzie ubezpieczeniowej , przesłałam na e-maila.Nawet Pan nie podziękował- taki klient .....I tak źle
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0