Niechciana 3 ciąża

Jestem mamą 2 dzieci. Mam synka w wieku 6 lat i córkę 2 letnią. Kilka dni temy dowiedziałam się, że jestem w trzeciej zupełnie nieplanowanej i niechcianej ciąży. Zabezpieczamy się z mężem ale coś nie zadziałało. Jestem zrozpaczona i nie wiem co robić.
Mam milion myśli na minutę.
Już z 2 dzieci jest mi bardzo ciężko bo mąż ciągle w pracy a rodzina daleko więc jestem zdana sama na siebie.
Odlicza£am już dni gdy córa pójdzie w końcu do przedszkola a ja wrócę do pracy. Duszę się już w domu.
A teraz perspektywa kolejnego dziecka i kolejnych 3 lat spędzonych w domu mnie przeraża.
Nie chcę tej ciąży :( czuję że moje życie się spiep...yło :(
Nawet mam myśli by usunąć ciążę.
Tragają mną tak sprzeczne emocje, że sama sobie się dziwie. Gdy już myśle, że pogodziłam się z tym, że będzie kolejne dziecko to po chwili znow myślę: nie, nie mogę urodzić tego dziecka.
Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? :(
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 32

Re: Niechciana 3 ciąża

hormonów nie mogę brać, stosujemy prezerwatywy. ZAWSZE.
I stało się jak stało.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Niechciana 3 ciąża

Ja się zabezpieczam od długich kilkunastu lat i nigdy nie miałam żadnej sytuacji podramkowej,biorę pigułki.Żadna ze znanych mi koleżanek stosujących antykoncepcję również nie przy spiralach miedzianych,pigułkach ,plastrach.Naprawdę nie wiem jak wy się zabezpieczacie bo stosunek przerywany czy prezerwatywa pod koniec to żadne zabezpieczenie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Niechciana 3 ciąża

No to sobie nadal nie pośpisz, bo zabezpieczenia skuteczne w 100% NIE ISTNIEJĄ (jedynym jest całkowity brak seksu), a Karola pisała, że się zabezpieczali.
Karola, dostałaś okrutnego kopa od życia. Trzymam kciuki, że szybko się pozbierasz i odnajdziesz spokój.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Niechciana 3 ciąża

Karola blagam Cie- zabezpieczajcie sie teraz skutecznie jesli nie chcecie dzidzi bo ja po nocach nie spie myslac miedzy innymi Twoim watku z forum :(
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Niechciana 3 ciąża

3 dni temu trafiłam do szpitala z silnym krwawieniem.
Niestety nic nie dało się zrobić...
Dziś wyszłam po zabiegu.
Mimo, że to dziecko nie było wymarzone i wyczekiwane i miałam w panice same dziwne myśli, których nigdy w życiu bym nie zrealizowała to jest mi smutno i przykro, że wszystko się tak skończyło :(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Niechciana 3 ciąża

Kjopa3 idź do kościoła i pomódl się o zdrowie swoje i swojej rodziny. AMEN.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

Kjopa ty jak widzę mało zorientowana jesteś.U nas w kraju ze wzgledu na ustawę antyaborcyjną jest zakaz podiązywania jajowodów ,można to zrobić tylko i wyłącznie ze względów zdrowotnych ale ze względu na wspomnianą powyżej ustawę lekarze boją się tego robić,wazektomię jak najbardziej tak ale nie jest ona refundowana .Zgadzam się ,że dla dobra ogółu lepiej czasami zamilknąć.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

kjopa, weź już dla dobra spoleczenstwa się tu nie produkuj :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Niechciana 3 ciąża

Po dłuższych przemyśleniach stwierdziłam, że kobieta która nie chce mieć więcej dzieci powinna podwiązać jajniki lub niech usunie co tam trzeba aby już nie zajść w ciążę. Tylko czy kogoś byłoby na to stać? Lepiej usunąć zarodek (dziecko) które już w 6-7 tyg. ma serduszko czy pozbawić siebie płodności. Tak samo facet niech zrobi sobie wazektomię i tyle.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 26

Re: Niechciana 3 ciąża

tak czy siak Karola nie usuniesz, bo u nas jako w jednym z nielicznych karajów nie można. Ja tam nie wnikam, każdy robi co uważa. Sama pewnie bym się nie urodziła, bo mama nie chciała mieć więcej dzieci i usunęła dziecko przede mną. Kto to wie, równie dobrze mogło trafić na mnie. Generalnie kobiety po aborcjach często do końca życia żyją z balastem w sporej części i o tym się nie mówi. Nawet przy podejściu,że to jeszcze nie wykształtowane dziecko to kiedyś by się stało dzieckiem, a ktoś to powstrzymał. Chyba mimo wszystko sama czułabym się jak morderca trochę. Ale załamałabym się przy 3 ciąży, to pewne.Myśli są wtedy różne. My ledwo ciągniemy z 2 jakoś się to kula ale 3 by wszystko postawiło do góry nogami. No ale jakby tak się trafiło to byśmy musieli przeorganizować i jakoś to ciągnąć. Nie uważam,że 3 dzieci to coś złego, to w sumie fajnie, taka wesoła gromadka, trochę nawet zazdroszczę tym co mają więcej dzieci patrząc jak sobie nawzajem pomagają itd. ale to chyba nie dla mnie.

Generalnie nic już nie zmienisz, po pierwsze nastaw się pozytywnie nie masz wyjścia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Niechciana 3 ciąża

Karolcia trzymam za Was kciuki! z pewnoscia wszystko sie ulozy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

Katolicka bajeczka. Oderwana choćby tego, co mówił św. Tomasz w kontekście wchodzenia duszy w ciało od któregoś tam miesiąca.

A może mi się coś popieprzyło i żadnym świętym on nie jest?
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Niechciana 3 ciąża

Kate weź pod uwagę, że jednak większość komentarzy jest 'normalnych', a nie obraźliwych.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

czytam ten wątek od dłuższego czasu i nieraz kusiło mnie by dopisać coś od siebie, tyle jadu i pomyj ile autorka wątku usłyszała to myślę że już więcej się nie odezwie
dziewczyna jest w takiej sytuacji że potrzebuje wsparcia i zapewnienia że wszystko się ułoży, że będzie dobrze, a nie dowalania aby komentujący wątek mogli sobie ulżyć
człowiek w sytuacji która go przerasta wymyśla różne rozwiązania i czasami przychodzą nawet te najgorsze do głowy, nie znaczy to że się do tego posunie
droga autorko wątku, mam nadzieję że u ciebie jest już lepiej i oswoiłaś z ciążą i powoli wychodzisz z dołka, nie przejmuj się tymi obraźliwymi komentarzami, to Twoje życie i Twoje dziecko, które wierzę głęboko że bardzo pokochasz, dziecko to cud który uzmysławiasz sobie kiedy trzymasz je już w ramionach, nie ma nic piękniejszego, bez względu na to czy to 1,2 czy 3 to zawsze będzie piękny cud!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Niechciana 3 ciąża

Droga autorko i jak tam samopoczucie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

Nie myśl o usunięciu ciąży. To najgorsze, co mogłabyś zrobić.

Nie będę owiljał w bawełnę : Na pewno wasze życie sie zmieni. Z trójką dzieci nie jest juz jak z dwójką. Pewnie wszystkim będzie trudniej, ale zapewniam cie, człowiek to wytrzymałe zwierzę, da radę wiele więcej niż mu sie wydaje. Pomyśl jednak o czymś innym : wszystkie dzieci są zdrowe. I bedą szczęśliwe, bo jesteście wszyscy razem. Najgorsze jest, kiedy trzeba walczyć z chorobą, wtedy bezsilność jest tym, co odbiera chęć do życia.
Kilka lat szybko minie, a za chwile dzieci bedą powodem do dumy i radości, a za dwadzieścia, trzydzieści przyjdą do Ciebie z wnukami.
Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Niechciana 3 ciąża

Weź opiekunkę do pomocy jeśli możesz. Chociaż na 2-3h. Zags że to jakaś odskocznia. Możesz coś dla siemię zrobić w tym chaise. Cozy nie ma Suzan's?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Niechciana 3 ciąża

Karola
kiedy juz było 6-te dziecko i to w trakcie rozwodu!!!!!!-
przez miesiac wyłam nocami
a to dziecko teraz 8-letnie najwiecej mnie teraz pilnuje i "wycałowuje"
fakt -miałąm pomoc i starsze dzieci
ojciec nie miał ich gdzies a mimo to było ciezko..momentami bardzo ,z róznych powodów---głupich spojrzen ludzkich z pogarda włacznie
i okreslenia jako patologii-

nie załuje
koncze kolejna szkołe,zdobywam kolejny zawód i ....z praca jest jak jest
nawet kobietom bez dzieci nie jest łatwo--rynek jest nieciekawy dla wszystkich
plany mam bogate,realizuje sie tez w swoich zainteresowaniach..na ile sie da
a jak sie da wiecej --to bez oporu

zycze ci wszystkiego naj naj w kazdej dziedzinie
a przede wszystkim wspaniałej kochajacej sie rodziny---zawsze
bo to jest najwieksza wartosc
praca jest ,nie ma,taka ,inna,to samo miejsce zamieszkania,domy,
inne dobra--jesli wybierzesz wyzsza wartosc ponizsze dostosuja sie sie do tego
nawet jesli chwilami bedzie ciezko
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Niechciana 3 ciąża

No chyba w niezbyt normalnej skoro żeś msiwy .To co sobie w dekielku ułożyłeś nigdy i tak w życie nie zostanie wdrożone. ALE jakby głupoty chodziły ci dalej po głowie to pomyśl ze najbardziej skrzywdzona została by osoba której bys to przekazał tym samym Naj mniej wina całej tej sytuacji.Czy nadal uważasz ze w normalnej rodzinie się wychowałeś
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Niechciana 3 ciąża

Jak dziecko podrośnie, to zrozumie. Każdy dojrzały człowiek zrozumie, że niektórzy dorośli ludzie mają różne dylematy. Ty widocznie do dzisiaj nie dorosłeś...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Inne tematy z forum

jaki krem przeciwsłoneczny dla dzieci łatwo się rozsmarowuje? (50 odpowiedzi)

faktor +50, bez filtrów chemicznych. Ziajka - okropnie ciężko się rozsmarowuje, zwłaszcza na...

krem na rozstępy-JAKI NAJLEPSZY??? (38 odpowiedzi)

tak jak w temacie.jaki polecacie krem na rozstępy?? jestem w pierwszych tygodniach ciąży ,ale...

gdzie robia kubki z nadrukiem na miejscu? (13 odpowiedzi)

pytanie jak w temacie, pilnie potrzebuje na jutro, a jesli ktos robil to pytanie dodatkowe, czy...