Niechciana 3 ciąża

Jestem mamą 2 dzieci. Mam synka w wieku 6 lat i córkę 2 letnią. Kilka dni temy dowiedziałam się, że jestem w trzeciej zupełnie nieplanowanej i niechcianej ciąży. Zabezpieczamy się z mężem ale coś nie zadziałało. Jestem zrozpaczona i nie wiem co robić.
Mam milion myśli na minutę.
Już z 2 dzieci jest mi bardzo ciężko bo mąż ciągle w pracy a rodzina daleko więc jestem zdana sama na siebie.
Odlicza£am już dni gdy córa pójdzie w końcu do przedszkola a ja wrócę do pracy. Duszę się już w domu.
A teraz perspektywa kolejnego dziecka i kolejnych 3 lat spędzonych w domu mnie przeraża.
Nie chcę tej ciąży :( czuję że moje życie się spiep...yło :(
Nawet mam myśli by usunąć ciążę.
Tragają mną tak sprzeczne emocje, że sama sobie się dziwie. Gdy już myśle, że pogodziłam się z tym, że będzie kolejne dziecko to po chwili znow myślę: nie, nie mogę urodzić tego dziecka.
Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? :(
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 32

Re: Niechciana 3 ciąża

Ty na pewno sprawdziłaś, czy to nie są objawy ciąży? poczytaj może o tym dokładnie; https://mlodamamo.pl/objawy-ciazy-pierwsze-objawy-ciazy/ ja też mam dwójkę dzieci i dziękuje, trzeciego nie chce mieć, to by bylo za dużo chce mieć trochę czasu dla sb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

Witam a jak u Pani?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

Możesz cofnąć wypowiedzenie w starej pracy jeśli rozwiązując umowę byłaś w ciąży i nie wiedziałaś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żadne, a co mógł mi zrobić? Ja dostałam na początek umowę o pracę na rok, ale wcześniej pracowałam trochę na umowę zlecenie, więc wiedział co potrafię. Jak umowa się skończyła w czasie macierzyńskiego to dostałam kolejną na rok. Potem miałam zdecydować czy odchodzę i wychowuję dziecko czy wracam do pracy. Nie wróciłam.

Tobie pracodawca przedłuży umowę do dnia porodu. Potem stracisz status pracownika o ile nie zaproponuje ci nowej umowy, w co wątpię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poniosłas jakieś konsekwencje z tego powodu? Ja mam na początek 3 miesiące próbne. Potem chyba 3 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w pierwszej ciąży podpisując umowę o pracę wiedziałam o ciąży, pracodawca dowiedział się jakies 3 tygodnie potem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

Ja też jestem w takiej samej sytuacji... Miałam od lutego zacząć nowa, lepiej płatną pracę. Zwolniłam się z poprzedniej. I na myśl, że muszę zrezygnować ze wszystkiego, że zostaje bez swoich zarobionych pieniędzy ..jestem załamana. To była nieplanowana ciąża. Też mam różne uczucia z jednej strony ryczę, że nie usunę nie mogę, bo to moje kochane niewinne maleństwo. Z drugieej zaś strony, chciałam się wreszcie spełnić zawodowo. Mam już dwójkę dzieci 9 i 3 rocznikowo. Chciałam iść na cały etat do dobrej firmy..a tu dom, tylko wypłata męża i moje niespełnione marzenia :( płakać mi się chce, jestem rozdarta, nie wiem co robić. Myślę, by ukryć przed pracodawca ciążę póki mogę i pracować do kiedy mi starczy sił. . To lepsze wyjście niż usunięcie dzieciątka. Mam tydzień na decyzję co zrobić :(:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Niechciana 3 ciąża

Laxie, ja też jestem w takiej sytuacji :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Niechciana 3 ciąża

Po takim tekscie od psychologa nigdy nie poszlabym do niego. Dziecko to skarb i juz swiat siezrobil kolorowy, sprawy rozwiązują sie same. A n a koncie same pieniadze sie mnoza. Puknij sie w czolo. Mam juz trojke, nie olanowana ciąża i...blizniacza. jak nie bede miala co wlozyc do gara to powiem moim glodnym dzieciom ze sa skarbami i niech sie pozjadaja nawzajem. Nie nadajesz sie na psychologa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Niechciana 3 ciąża

Pani Karolino, jeśli chciałaby Pani pogadać, proszę o tel lub sms: 509218182.Goraco pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Niechciana 3 ciąża

Jak zdecydowałaś? Jestem teraz w podobnej sytuacji :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie to maj problemy. Wiem, że będzie ciężko, ale nie sądzę, by narodziny trzeciego dziecka były wielką tragedią. Jak dla mnie to czas radości i refleksji nad swoim życiem i tym, co zrobić, by było lepiej, by zapewnić dzieciom wszystko co trzeba. Ludzie kiedyś byli o wiele biedniejsi, a mimo to dawali radę z większą ilością dzieci. Moja ciotka wychowała się z 6 rodzeństwa i wszyscy wyrośli na porządnych ludzi, ba! Wielu z nich odniosło sukces zawodowy i jak żyli skromnie i biednie, tak teraz mają po kilka domów i duże firmy. Da się? Da się!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Niechciana 3 ciąża

Jeśli jakąś dziewczyna, w tym także małoletnia, jest w ciąży i nie chce tego dziecka, bardzo proszę o nie podejmowanie drastycznych kroków.
Jeśli ukrywasz ciążę i nie wiesz, co robić,proszę o kontakt. Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Najgorsze, co można zrobić, to pozbawić dziecko życia. Bardzo proszę o kontakt. Porozmawiamy. Anna 793 919 244
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Witaj.Nawet nie wiesz jak bardzo Tobie zazdroszczę.Ja od lat staram się o dziecko i już wiem ze po ostatnich badaniach nie mam szans zostania mamą.Jeśli tak bardzo jest Tobie zle,zawsze masz prawo oddać dziecko do adopcji.Czasem to naprawdę dobre rozwiązanie,Dziecko trafi do rodziny gdzie będzie oczekiwane,kochane.40 lat temu Moja mama wzięla mnie z domu dziecka w Oliwie .Mialam dom pełen ciepła i miłosci. Zyczę Tobie samych szczęsliwych dni i wszystkiego dobrego.pozdrawiam Aneta
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Co do tabletek poronnych to ja mam doświadczenie z tabletkami z https://girlinneed.com/ są naprawdę skuteczne i bezpieczne. Więc może nie polecam ale jeśli jesteście w takiej potrzebie to są ok.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

My z żoną byliśmy również w takiej sytuacji. Nie będę opisywał powodu dla których nie mogliśmy mieć dziecka ale pomogli nam z https://wszystko-o-aborcji.pl/ tylko trzeba w miarę szybko zadziałać. Polecam nie było nam łatwo ale nie mieliśmy wyboru a metoda działa na 100%.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Niechciana 3 ciąża

Hej jestem w identycznej sytuacji napiszesz mi jak.u.Ciebie na czym stanęło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z tobą .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to już niestety wyprawa. Trzeba zorganizować wyjazd, zostawić z kimś dzieci, głupio sie tłumaczyć a po co jedziesz itd. No i koszty to druga sprawa, nie każdy ma tak od ręki trochę kasy na zbyciu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poza granicami naszego kraju jest legalna,Niemcy,Czechy ,Słowacja i t.p.Koszt teoretycznie nieduży ,gorzej jaj kobieta ma faktycznie fatalną sytuację materialną i żadnego wsparcia z żadnej strony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Ile czasu bawicie się ze swoimi dziećmi? (4 odpowiedzi)

Witajcie:) mam na myśli dzieci w wieku 8 lat- czy i ile czasu dziennie się z nimi bawicie? Jakie...

powrot z zagranicy a praca w Polsce? (199 odpowiedzi)

dziewczyny czy ktoras z Was wrocila z zagranicy i znalazla prace w Polsce???

jaką kupić rybkę do małego akwarium (16 odpowiedzi)

chcemy kupić małej małe akwarium (najlepiej kula) i nie wiem jaką rybkę kupić może mi coś...