Niedouczeni kierowcy komunikacji miejskiej i krewcy seniorzy

Maseczki, a osoby które nie mogą ich nosić - czyli ostracyzm społeczny i nierzadko uszczypliwe komentarze "wszechwiedzących" seniorów.

Na fali ostatnich artykułów, o kierowcach/motorniczych komunikacji miejskiej pouczających pasażerów odnośnie obowiązku noszenia maseczek dodam swoje pięć groszy.

Lekarz który sprawuje nade mną opiekę, zabronił mi noszenia maseczki. Nawet nowelizacja rozporządzenia z 11 marca 2021 roku jest po mojej stronie, bowiem stanowi iż osoby, cierpiące na zaawansowane choroby układu oddechowego, nie są zobowiązane do jej noszenia.

Niestety, co lekko zatrważające,  wielu kierowców PKA czy PKT Gdynia wykazuje się jawnym niedoinformowaniem w tym temacie - nie zliczę już ile utarczek z kierowcami miałam, kończyło się to również uszczypliwymi uwagami ze strony starszych osób, które podjudzone przez niedouczonego kierowcę jawnie nakazywały mi wynosić się z trolejbusu/ autobusu, komentowano też niejednokrotnie, że czyjś wujek/pociotek/inna osoba z rodziny miała to i to, a jednak maseczkę nosi.

Dochodziło do sytuacji, gdzie rozmawiałam przez telefon z rodzicami w trakcie jazdy, a krewki senior czy seniorka za moimi plecami pokrzykiwali : "Jakżeś krowo wychowała córkę? Su**ę wychowałaś! Ludzi zaraża, sz.. jedno!".

O próbach legitymowania mnie przez osoby starsze także warto wspomnieć, bo jedynymi służbami uprawnionymi do sprawdzania moich danych są Policja bądź Straż Miejska, a nie przypadkowy senior, któremu wydaje się, że z racji wieku wszystko im wolno. W imię czego mam pokazywać obcej dla mnie osobie dokument z danymi wrażliwymi?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie bardzo rozumiem dlaczego śmiesz ubliżać kierowcom że są niedouczeni? Nie znasz tych ludzi więc ich nie obrażaj! Z tonu twojej wypowiedzi wypływa pogarda dla innych ludzi a do siebie oczekujesz szacunku? Nie dziw się ludziom starszym , dla nich zakażenie koronawirusem oznacza często śmierć bo mają sporo innych chorób. Chorując na chorobe układu oddechwego tym bardziej powinnaś się chronić przed zakażeniem zakładając w pomieszczeniach zamkniętych maseczkę, nosząc ją nie narażasz innych ludzi właśnie starszych i schorowanych na ewentualne zakażenie! Pomyśl że nikt kto w tym autobusie czy sklepie ma założoną maseczkę nie nosi jej dla włąsnej przyjemności, dla nikogo to nie jest ani wygodne ani przyjemne, więc może odłóż swój egoizm i swoje wygodnictwo na bok i załóż na te kilka chwil maseczkę, troska o innych to nasz obowiązek w tym trudnym czasie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

OK. Hasło "bądź odpowiedzialny" miało by sens, gdyby ta maseczka przed czymkolwiek chroniła. Wyobraź sobie, że w powietrzu unosi się pył, który osiada na włosach, oczach, ubraniach i wyposażeniu tego autobusu. Jak myślisz, czy kawałek szmaty zakrywającej nieszczelnie usta i nos zabezpieczy taką osobę przed zaciągnięciem pyłu z dookoła? Wiesz jak wygląda profesjonalny kombinezon w wojskach obrony chemicznej i jak go się dezynfekuje?
To teraz uświadom sobie że ta maseczka nie ci nie daje, a długotrwale noszona dodatkowo ci szkodzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jeszcze lepsze skojarzenie, wyobraź sobie że ktoś psiknal dezodorantem w autobusie. Maska nie uchroni cie przed jego zapachem, nie daje nic. Wirusolodzy są szczelnie u rani jak astronauci. Chirurg wykonujący operacje ma maskę ale też... Jest zdrowy. Nie wchodź w dyskusje ze starszymi ludźmi którzy ulegli propagandzie, co ciekawe do mnie się nie odezwa w autobusie słowem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chirurg nosi maskę ponieważ pracuje na otwartej ranie. Skóra jest naturalną barierą przed zarazkami. Wystarczy zwykła higiena.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chirurg nosi maskę, żeby nie oblizywał skalpela.
My powinniśmy nosić maseczki, żeby nie oblizywać paluchów i nie dłubać w nosie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Propaganda TVP i już
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...