Po przeczytaniu tutejszych opinii postanowiłam się w końcu wybrać. Początkowo zniechęcił mnie wystrój lokalu, który nijak ma się do klimatu kuchni chińskiej, ale może to lepsze od nadmiaru kiczu na ścianach? Trochę ciasno i to niestety największy minus. Co do cen, uważam że ceny są za wysokie za samo mięso - czysty ryż powinien być wliczony w cenę dania. A tutaj UWAGA - musimy zamówić osobno mięsko, osobno ryż... na warzywa się już niestety nie pokusiłam. Gdyby ceny były bardziej umiarkowane, zostałabym częstą klientką.
Dosyć już o minusach. Największym plusem tej restauracji jest wspaniały smak potraw. Polecam smakoszom wołowinę po seczuańsku! Najlepsza w trójmieście. A jestem wymagającym klientem :) Spróbowałam i postanowiłam momentalnie wybaczyć wszystkie inne grzechy tego lokalu.

Podsumowując - wrócę tam jak tylko znowu mnie najdzie na chińskie smaki. Oby w przyszłości polepszyło się w Shanghaiu, bo to mała perełka kuchni chińskiej w Trójmieście.
PS. właściciele - rodowici, jak mniemam, Chińczycy obecni są na miejscu i najwidoczniej trzymają rękę na pulsie :)