No i wymyśliłem - jak poprawić bezpieceństwo na przejazdach kolejowych

Temat dostępny też na forum: Motoryzacja Żabianka
Przejazdy kolejowe są bardzo niebezpiecznym miejscem dla przejezdzających samochodów. Dlaczego? Bo może się zdarzyć, że silnik zgaśnie. A kiedy to nastąpi, każdy próbuje kilka razy ponownie uruchomić silnik, ale czasu po zamknięciu szlabanu jest na ofół tylko 20 sek. Każdy próbuje kilka razy bo szkoda mu samochodu, który przepadnie w zderzeniu z masywną lokomotywą. No skutek jesttaki, że często taka osoba ginie w wypadku kolejowym, bo nie dała rady uciec w ostatnim momencie z samochodu.

Moje rozwiązanie jest takie:
Do samochodu trzeba opracować autopilot - nieco podobnie jak w samolocie. Autopilot, który kierowca uruchamia zaraz po tym jak slnik zgaśnie. Autopilot próbuje uruchamiać silnik aż do skutku, a kiedy silnik zadziała, wówczas przejedzie na wprost z niewielką prędkością 50 m (zatrzyma się na przeszkodzie, możliwe niewielkie uszkodzenie). Zaś kierowca i pasażerowie mają pełne 20 sekund aby się oddalić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozwiązanie jest dużo prostsze (w każym razie w samochodach z manualna skrzynią biegów) -- po prostu wyjechać na rozruszniku. Wystarczy nie panikować tylko myśleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z początku lat 2000 i starszych może i owszem ale nie we współczesnych czy nawet 10 lat do tyłu - bez wciśniętego sprzęgła rozrusznik nie ruszy:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No pewnie w erze samochodów elektrycznych taka opcja będzie wprowadzana. Napisz do Tesli, może im się pomysł spodoba ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pierwszeństwo na pasach ZJAZDOWYCH z obwodnicy (27 odpowiedzi)

Co kilka dni trafiam na trąbalskiego, który trąbi na mnie, bo uważa, że ja mu zajeżdżam drogę,...