Noszenie maseczek - obowiązek!

Hmm...w tv mówią, że może dojść do większych zakażeń to dlaczego obowiązkowe noszenie maseczek dopiero wprowadzają od 16 kwietnia? Rozumiem, że nie wszyscy posiadają maseczki ale ponoć można nosić apaszki, szaliki itp byleby zakryć usta i nos
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 11

Niestety kłamstwo ma krótkie nogi, więc gubią się w zeznaniach. Na początku, jak było niewielu zarażonych wmawiali ludziom, że maseczki u zdrowych osób wręcz szkodzą. Ludzie jakoby nie potrafią zdejmować maseczki, rzekomo dotykają wierzchniej strony, poza tym na maseczce osadza się para wodna z wirusami i takie tam bzdety. Teraz zdaniem rządu maseczki już przestały szkodzić i będą obowiązkowe. Teraz nawet szalik i chustka spełni swoją rolę i nagle przestało być ważne którą stroną do ust zakładasz szalik itd. :)

Trzeba nosić maseczkę i nie należy czekać do kolejnego czwartku
popieram tę opinię 132 nie zgadzam się z tą opinią 43

Generalnie jestem takiego samego zdania. Nośmy maseczki a szybciej wyjdziemy z domów.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 49

Nie łudź się

image
popieram tę opinię 70 nie zgadzam się z tą opinią 31

Kiedyś na pewno!
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja będę żył aż do śmierci
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

jestem za
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14

Właśnie że nie wyjdziemy, bo uszkodzimy sobie płuca, oskrzela...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie wyjdziemy!!! nawet jak bedziemy zaszczepieni!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiadasz na wpis sprzed 10 miesięcy
Czy ktoś latem, a nawet dzisiaj zatrzymuje nas w domu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo ta cała epidemia to ściema. Nadmuchana bańka. Rząd manipuluje ludźmi jak Baranami
popieram tę opinię 137 nie zgadzam się z tą opinią 85

No... rząd namówił cały świat i tysiące ludzi żeby udawali że są chorzy i umierają...
popieram tę opinię 111 nie zgadzam się z tą opinią 39

Nie ma reszty świata, to wszystko fikcja jesteśmy tylko my.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 20

Nie ma reszty świata. Nie ma nas. To wszystko fikcja
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Maseczke mozna nosic juz teraz ,niestety muszę cie zmartwic,ona nie chroni przed zakażeniem,tylko potencjalny bezobjawowy "nosiciel" jak sie w nią zkicha to jego wirusy zostaną wewnątrz maski.Zeby dobrze sie zabezpieczyc to trzeba miec maske i okulary dopasowane
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 8

Niezupełnie, maseczka bawełniana DIY także znacząco ogranicza możliwość zakażenia drogą kropelkową. Wg badań, w zależności od typu tkaniny, przy założeniu, że wiesz, co robisz (jak ją nosić i zdejmować, pierzesz, myjesz ręce), ogranicza na poziomie od 50% do nawet ponad 90%. W necie można znaleźć wyniki badań.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 28

Bzdura do kwadratu. Takie maski nic nie dają. Wystarczy poczytać trochę opinii lekarzy. Mogą nawet zaszkodzić ,bo kto by to prał taką maskę po każdym wyjściu z domu.
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 21

Ela moja żona
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja tak robię .
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja tak robię, nie ma z tym problemu
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

To wytłumacz. Kichnę to maska zatrzymuje moje krople. Nie mam maski kichnę, kropla poleci na czyjąś maskę i ta maska jej nie zatrzyma? Wychodzić z domu powinno się nie więcej niż raz dziennie. Poświęcić wieczorem 2 min żeby ją wyprać to chyba nie problem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

Dają, dają, nie będziecie spluwać ani smarkać gdzie popadnie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chirurdzy od lat noszą maski, aby nie przenosić bakterii ((swoich) na operowanego pacjenta. Widać ma to sens. Podobnie jest w dobie koronawirusa i tylko ignorant nie zrozumie tego prostego faktu. Niestety nie brak ci u nas ignorantów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

No właśnie by nie przenosić bakterii, a nie wirusów.
Widocznie nie brak u Nas ignorantów
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Większych bredni nie czytałem.
Jedynie chronią specjalistyczne, takie jak mają chirurdzy.
Poszperaj w necie filmiku, jak testują te wszystkie maseczki.
Aerozole i wirusy mają w du.. twoja bawełnę
Smutne, ale prawdziwe.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8

pierzesz? :) i to ma zabić wirusa?...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moje wirusy wylezą zawsze. Już to zaobserwowałem, wystarczy, że się zorientują u kogo się chciały zagnieździć a uciekają od razu, po pierwszej dyskusji. Na prawdę, czasami chciałbym aby niektóre zostały, ale jestem tak gupi, że uciekają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

W maseczkach głównie chodzi o osoby zarazone żeby nie kichaly gdzie popadnie bądź bezobiawowe żeby nie oddychaly swobodnie wypuszczajac bakterie na innych
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dobrze prawisz kolego!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Naukowcy sami nie wiedza dokładnie jak maseczki funkcjonują przy tym inteligentnym wirusie!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mówili, że maseczki u zdrowych wręcz szkodzą, mówili to gdy było niewielu zakażonych. Teraz jest dużo zakażonych i nikt tak naprawdę nie wie czy nie nosi w sobie koronawirusa, dlatego maseczka dla każdego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inna rzecz że jak widzę niektórych jak noszą i zdejmując te maseczki to serce moje płacze. Facet zdejmuje ja z twarzy na głowę dotykając przodu, wyciąga papierosa i zaczyna palić. Oczywiście wszystko w rękawiczkach. Dlatego maseczki są niebezpieczne w rękach ludzi tępych i bez wyobraźni. A rękawiczki to już dramat.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

Uważasz, że wszyscy Polacy to przygłupy, bo jakiś facet zdjął maseczkę, założył sobie ją na czubek głowy i zapalił papierosa?
Sądząc po niektórych komentarzach i po sondażach wyborczych, może nie wszyscy, ale bardzo duża część, to fakt. :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdy dłużej nosisz maseczkę to tworzy się kolonia bakterii, taka jest prawda jeżeli ppszukasz na stronie najsłynniejszej organizacji która w krótkim czasie potrafi wciągnąć cały świat w absurd zwany pandemią tzn WHO to będzie naukowa rozprawa o maseczkach. Zresztą także prawdziwi fachowcy odradzają noszenie maseczek, ale kto by tam ich słuchał przecież mamy swoich fachowców którzy pojawili się z nikąd i już wszystko wiedzieli na temat koronaświrusa
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

szalik, apaszka, chusta, maseczki są zrobione z wielu oczek (#####), skoro koronawirusy mają wielkość 1 tysięcznej części milimetra, to takie zabezpieczenia są jak gdyńska suwnica dla chomika. ok, tych oczek wielkości suwnicy jest kilkanaście nałożonych na siebie, ale chomików (koronawirusów) jest grubo ponad miliard w jednym kichnięciu zakażonego
popieram tę opinię 67 nie zgadzam się z tą opinią 15

i żeby się zarazić, trzeba żeby ten miliard wirusów dostał się do śluzówki człowieka. Maseczka część wirusów przepuścić, ale też część zatrzyma.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 32

....przez błonę śluzową, czyli również przez skaleczenia
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8

A co ma błona śluzowa do skaleczeń?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10

No jak zbyt energicznie dłubiesz paluchem w nosie.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

albo w oku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Albo w .......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Maseczka. Spróbuj nosić piasek w sieci rybackiej. Efekt taki sam.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam zobaczyć co na temat maseczek mówi Dr. Hubert Czerniak (youtube).
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 15

Zastanawiam sie jak mam nalozyc maske, zakryc czymkolwiek twarz mojemu dzieciakowi, ktory ma autyzm, zaburzenia sensoryczne i nie toleruje niczego w okolicach twarzy. On to zaraz zdziera, krzyczy. I nie piszcie mi, ze mam siedziec w domu. Jestem z nim sama, nie ma nikogo do pomocy/opieki, a nie moge zostawic go w domu samego. Musze wyjsc, np. po zakupy.
Jak nie zaloze, bedzie mandat?
popieram tę opinię 60 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak dziecku nie możesz wytłumaczyć słowami, bo nie rozumie, to znaczy że czas na klapsa. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa objawy autyzmu i zaburzeń sensorycznych miną raz na zawsze.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 107

Jesteś d**ilem. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jest w grupie ryzyka. Przykro mi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

O mamy kolejnego specjalistę od koronaświrusa, na takim samym poziomie jak ci którzy są zapraszani do TV
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pan doktor założył biały kitel, przewiesił stetoskop i dla wielu stał się autorytetem. Wpisałem w Google Hubert Czerniak i na ekranie pojawił się artykuł: "Kiszona kapusta za 95 zł, leczenie raka witaminą B17, naenergetyzowana woda. Poczet polskich znachorów"

Polecam przeczytać list otwarty podpisany przez tysiące lekarzy, wzywający premiera, ministra zdrowia do rekomendowania noszenia maseczek
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 24

Oni wprowadzaja panike aby sprzedawac swoje produkty. W panice ludzie kupia nawet maseczki przeciwpylowe za 200 zl. Znachorzy maja taki interes caly rok. Panstwo powinno zamknac ten szwindel.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ten sam tysiąc który leczy objawy chorób a nie przyczyny?
Ten sam tysiąc który nie dba o nasze zdrowie tylko o swój portfel?
Czy może.ten tysiąc który gdy trzeba zacząć pracować płacze jak to im źle?
Lekarze jakiej specjalizacji się podpisali? Wirusologii? Pulmologii? Podejrzewam że raczej interniści którzy nie mają pojęcia jak leczyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Internista = lekarz specjalista chorób wewnętrznych
Jest to specjalizacja lekarska, wymagająca bardzo szerokiej wiedzy medycznej.
W szpitalach klinicznych Oddziały chorób wewnętrznych zatrudniają internistów z tytułami naukowymi profesorów, doktorów nauk medycznych, a ty ignorancie piszesz, że internista nie wie jak leczyć ludzi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mówi się, że interna to królowa specjalizacji lekarskich. Wydawać by się mogło, że to wiedza powszechna. Niestety nie dla szeroko pojętych "fachowców" wszystkich dziedzin życiowych, których w społeczeństwie mamy najwięcej :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście odpowiedź dla tych co potrafią leczyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie lekarz.to szarlatan.a jego opinie to można sobie wsadzić...
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tak bo łatwiej uwierzyć grupie lekarzy którzy mają jeden cel zarobić na nas jak najwięcej. Najlepiej łykać tabletki przez cały dzień, a to że słynni naukowcy i lekarze potwierdzają wiele z tego o czym mówi dr to już nie ważne. Wierz farma korporacjom napewno ciebie wyleczą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Rozpatrzmy dwa warianty:

1. Zakrywane ust/nosa kompletnie nic nie daje W tym wariancie wprowadzenie tego obowiązku w jakimkolwiek terminie jest zupełnie bezcelowe i znika całkowicie problem ilości, ceny i dostępności maseczek. Przynajmniej tych powszechnie używanych (nie mówię o specjalistycznych).

2. Zakrywanie ust/nosa daje jakąś (niekoniecznie 100%) ochronę przed wirusem W takim wariancie zwlekanie z wprowadzeniem tego rygoru do 16/04 jest głupie. Należałoby wprowadzić ten wymóg natychmiast.
Chyba, że....rząd doszedł do wniosku, że i tak wirus rozpropaguje się na całe społeczeństwo prędzej czy później. Restrykcje okazały się skuteczne na tyle, że panika w kwestii wolnych miejsc w szpitalach, ilości respiratorów itd.. była nadmierna. Szpitale jednoimienne świecą pustkami (na 11/04 w woj. pomorskim hospitalizowanych jest jedynie 16 osób), zatem można nieco przyspieszyć "napływ zarażonych". Dlatego jeszcze przez tydzień nie trzeba nosić masek. Ale taka (swoją droga całkiem sensowna) decyzja, pozwalajaca przejść Służbie zdrowia falę zachorowań w miarę szybko, ale i bez jej przeciążania, kompletnie rozmija sie z i**otyzmami typu zakaz wstępu do lasów czy parków, bądź spacery nastolatków z opiekunem. Logiki w tym za grosz :/
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 8

kaza nosic maseczki ,bo duzo osob wyjechalo w rozne strony na swieta ,a maseczka ma "ochonic" tylko przed "kichaniem" osoby zarazonej bezobjawowo...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bo noszenie maseczki kompletnie nic nie daje, gdyż powinny być zakryte również oczy jakimiś goglami. To noszenie maseczek, to jakiś wymysł ludzi nie do końca rozumiejących o co chodzi lub posiadających w tym jakiś interes. Coś jak naganianie na testy.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 23

Najwyraźniej to ty zupełnie nie rozumiesz o co chodzi! Każdy ma zasłaniać usta i nos żeby będąc potencjalnie bezobjawowym nosicielem nie zarażać innych czyt. nie wydychać, nie wykasływać aerozolu z wirusami z dróg oddechowych. Jeśli maski będą nosić wszyscy to wtedy ma to sens, bo ktoś inny noszący maskę chroni ciebie a ty jego. Jeśli nie pracujesz w szpitalu to obligatoryjne noszenie gogli i przyłbic w momencie kiedy każdy ma maskę jest bez sensu, chyba że ty wydychasz powietrze oczami albo płaczesz na innych.
Kiedy zrozumiecie, że maska w przestrzeni publicznej nie jest po to by chronić tego kto ją nosi, tylko wszystkich w koło... czyli powtarzam się, ale jeśli wszyscy dookoła będą w maskach będą chronić ciebie !!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10

To chyba Ty nie rozumiesz. Maseczki nic nie dadzą tylko mogą zaszkodzić.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11

Chyba Tobie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Tłumaczenie osobom, które i tak wiedzą swoje i tak nic nie daje...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Areozol i tak w znacznym stopniu przeleci. Bezobjawowy ma dużo mniejsze stężenie wirusa w wydychanym powietrzu niż objawowy. Bezobkawowy jest bezobjawowy gdyż infekcja u niego nie jest tak rozległa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolejne powtarzanie bzdu zasłyszanych w tv i innych mediach rządowych. Trochę własnego myślenia a nie ślepe powtarzanie bzdur. Ale łatwiej jest powtarzać to co mówią tzw fachowcy niż poświęcić czas i trochę poczytać nawet na stronie WHO.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Maseczki czy inne zarywanie nosa i ust nie chroni przed wirusem ale zmniejsza strumień wydychanego powietrza a z nim wirusa. Czyli zamiast z kilkudziesieciu cm zasięg spada do kilkinastu a przy kichaniu z poonad metra do 50 cm. Ergo mniejszy zasięg wydychanego powietrza mniejsza szansa, że dotrze do innych osób i je zarazi.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Poza tym ilość wirusów "wyrzucanych" przy kaszlu czy kichaniu jest o ok połowę mniejsza z maseczką niż bez maseczki. A to też ma niebagatelne znaczenie. Maseczki na pewno całkowicie nie zapobiegną rozprzestrzenianiu się wirusa ale.mają pozytywny wpływ na ograniczenie jego rozprzestrzeniania się.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

Aniu poczytaj zanim dyrdymały napiszesz.... Przy kichaniu to i 8 m zasięgu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakież to istotne w sensie całej wypowiedzi... No ale trzeba było coś palnąć oczywiście mądralo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

we wloszech wirus krazyl 4 m wokol lozka osoby lezacej pod respiratorem,tak twierdz who
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I czekał aż ktoś podejdzie, ale sprytny ten wirus, prawie jak łasica, a szybki jak błyskawica
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oj rekord 8 metrów został już pobity. Podobno we włoszech rekordzista kichnął na 9m. Niestety komisji ds rekordów nie było wiec to nieoficjalnie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Proszę o źródła, skąd te informacje o zmniejszonym zasięgu.
Jeżeli NAWET spadnie, to i tak zostaje w powietrzu.
Nie oszukujmy się. Większość się tym zarazi, to jest jak gryoa i będzie wracać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

bo to co mówią w tv się nie wierzy. Oni sami nie wiedzą co mówią
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

W tv mówią to co im każą mówić, w końcu do tego zastała stworzona i wymyślona. Problem jest taki że większość społeczeństwa myśli że tv jest po to by zapewnić obywatelą rozrywkę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Fakt TV kłamie, albo przekazuje nam tylko to co mamy usłyszeć, ale jak nie wierzysz w maski to poczytaj w internecie / prasie medycznej, najlepiej publikacje naukowe o światowym zasięgu, z krajów które mają więcej doświadczenia niż my, dot. stosowania środków ochrony osobistej. Gdybyś czytał/a nie byłoby wątpliwości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odpowiedź jest prosta. Dlatego żeby przyzwyczajać ludzi do wychodzenia, żeby poszli na te pieprz one wybory!!
Poza tym, nie mogli wprowadzić z dniem ogłoszenia, bo jarosław ze swoją świtą źle by się prezentowali w maseczkach. Chociaż ich ten zakaz pewnie też nie będzie obowiązywał.
Szczerze mówiąc nie wiem sam czy jest to nadmuchana bańka, czy coś na zasadzie grypy... Wiem tylko jedno - wszelkie zalecenia i przepisy powinny dotyczyć wszystkich!!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Maski tak chronią przed wirusem jak majtki przed smrodem wypuszczonego bąka.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

O totototo.
W końcu dobre porównanie.
A odpowiednia odleglość między osobami to taka że jak jeden puści bąka to pozostali go nie czują.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Są dwa powody, po pierwsze planowane jest częściowe rozluźnienie ograniczeń, więc musi dojść czynnik, który będzie hamował rozprzestrzenianie się wirusa. Drugi powód to trwające święta, istnieje podejrzenie, że po świętach znacznie zwiększy się ilość bezobjawowych nosicieli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

To jeszcze wy wytłumacz czemu pisiory konfiskują na granicach maski importowane przez prywatne firmy, oraz czemu dystrybutory masek ustawiane w polskich miastach należą do firm PiSowskich? A na koniec powiedz jeszcze czemu 3 (trzy) Pisowskie firmy mają prawo do dystrybucji na terenie naszego kraju?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Super ze o tym piszesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

A w dzieciństwie porwała cię czarna Wołga i wszystko jasne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

https://esklep.poczta-polska.pl/maseczka-ochronna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Złodzieje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Teraz? W połowie pandemi? Początkowo szła konfiskata do centralnej bazy, aby przede wszystkim starczyło masek dla członków komisji wyborczych. Wybory ponad wszystko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Gumka 50 prań 95stC wytrzyma? Wątpię.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja zrobiłam po bokach maseczek tunele, gumeczki są wciągane nie wszywane. Jak sparcieje od prania - można wymienić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

maseczki niemam, apaszki teź nie, a szalika to od podstawówki nie nosze ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam link do wypowiedzi profesora medycyny wirusologa na temat noszenia maseczek: https://www.youtube.com/watch?v=hcTCdu-sb5o&feature=emb_share&fbclid=IwAR0HYsqtp9voSRBkFMGPQsc6hSckAwKS8Kdd3OVuxb_bp6L7wlYA845TJMk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

A dostawca wiekszosci maseczek sa funfle pisowskich wladcow. Zobaczcie kto na tym zarobi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Bo wcześniej nie było takich zachorowań i teraz trzeba zastosować profilaktykę. A tak w ogóle sr*c na to wszystko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Bo chcą sklepu i usługi otworzyć dlatego maski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Maseczki od 16 kwietnia, bo od tego terminu będą dostępne w sprzedaży na Poczcie Polskiej. Nieźle wykombinowane.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sprawdzić który pracownik PISu zaczął produkować maseczki. A to że będą w sprzedaży dopiero 16 to chyba tylko przypadkowy zbieg okoliczności :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poniżej kilka argumentów za i przeciw maseczkom z początku roku:
"Żeby był sens noszenia maski, to musielibyśmy mieć kontakt z osobą, która w ciągu dwóch tygodni była w Chinach w prowincji Hubei albo w Wuhan. Gdybyśmy takiego człowieka mieli w swoim otoczeniu, to moglibyśmy myśleć o ochronie dróg oddechowych, ale głównie w sytuacji, gdy ma on objawy chorobowe."
"Jeśli ktoś właśnie wrócił z Chin, ale świetnie się czuje i nic złego się nie dzieje, to nie możemy wokół takiej osoby tworzyć kordonu ludzi w maskach."
"Noszenie maseczek ochronnych, gdy nie ma do tego wskazań, powoduje fałszywe poczucie bezpieczeństwa, podczas którego zapomina się o innych ważnych środkach zapobiegawczych, takich jak higiena rąk"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

założę choćby majtki koronkowe na pysk, ale pod warunkiem, że yaro zawsze dziewica i pad pojawią się w przestrzeni publicznej w maseczkach
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w kominiarce można łazić wobec problemów z dostępnością dobrych maseczek?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obowiązek noszenia maseczki dotyczy również samotnego przemieszczania się własnym autem.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dotyczy każdego wyjścia poza miejsce zamieszkania, więc prawdopodobnie tak. Kolejny logiczny przepis, mój ulubiony zaraz po nakazie zachowywania odległości 2 m pomiędzy osobami, które i tak ze sobą mieszkają.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten przepis akurat trochę sensu ma.
Czasami trza nieco od siebie odpocząć a na ryby czy szoping nie ma szans ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poprawka. Jednak Szumowski powiedział, że we własnym aucie nie trzeba, ale w takim razie powinni doprecyzować przepis, bo pozostawia policji pole do interpretacji... Logicznie myślący nikogo za to nie ukaże, ale nadgorliwy albo głupi... (A mało takich?).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj!!! będzie sporo wątpliwości z interpretacją miejsca stałego pobytu.
Rozporządzenie wyraźnie wskazuje, że obowiązek zasłania ust i nosa obowiązuje wszystkich przebywających poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest już projekt rozporządzenia mającego uszczegółowić przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa w związku z epidemią
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest nowelizacja poprzedniego rozporządzenia zanim jeszcze zaczęło obowiązywać.
Te ofermy nie potrafią nawet prostego rozporządzenia ws maseczek napisać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://tvn24.pl/najnowsze/cfz4pm-Projekt-rozporządzenia-dotyczącego-szczegółów-obowiązku-zakrywania-ust-i-nosa/Projekt+rozporz%25C4%2585dzenia+uszczeg%25C3%25B3%25C5%2582awiaj%25C4%2585cego+obowi%25C4%2585zek+zakrywania+ust+i+nosa.pdf
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jestem strasznie ciekawa, kto taki mądry ustalił reguły co do noszenia maseczek dziećmi? Niby do 2h lat dziecko nie będzie nosiło maseczki, ale już jak będzie miało 2 lata i 1 miesiąc, to raptem uświadomi sobie ważność odpowiedzialności przed społeczeństwem i będzie z całą powagą nosić maskę i sumiennie nie dotykać jej ciągle brudnymi rękami. Współczuję matkom małych dzieci...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zawsze możesz dziecku związać brudne rączki z tyłu, aby nie sięgało do buźki.
Albo je umyć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzieci do lat 4 nie będą miały obowiązku noszenia maseczki. (projekt jest już poprawiony)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzieci do lat czterech w szczególności powinny nosić. Nie tylko w czasie pandemii, ale zawsze! Te małe wyjce powinny wychodzić w miejsca publiczne zakneblowane i unieruchomione. Drą się bez powodu jak poparzone przy aprobacie swoich głupich, niewykształconych i niewydolnych wychowawczo rodziców.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Już się pogubiłem w tych nowelizacjach do nowelizacji :)
Co godzinę coś nowego, więc zapytam nieśmiało, czy już będzie można odwiedzać, parki, plaże, bulwary i takie tam podobne miejsca?
W tym projekcie piszą, że będzie obowiązek noszenia maseczek w tych miejscach. Rozumiem, że tego lata będą w modzie trójczęściowe stroje kąpielowe :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Noszenie maseczek - obowiązek!

Trzeba nosić maseczki bo trup się ściśle gęsto. Jeden na... pięć tygodni. Dziękuję za uwagę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dziś przeczytałem, ze rozporządzenie ws maseczek będzie znowelizowane.
Komuniści nie potrafią wydać prostego rozporządzenia, bez nowelizacji jeszcze przed wejściem w życie, a biorą się za wybory korespondencyjne na skale niespotykana nigdzie w Europie.

Coś mi się wydaje, ze zapowiada się katastrofa potężnych rozmiarów.
Niestety bardzo wielu Polaków umrze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chodzą na osiedlu Niedźwiednik bez zasłoniętych ust i tak robią zakupy. Stoją na chodnikach na samym środku uniemożliwiając przejście i dyskutują stare baby i trzeba wychodzić na środek jezdni żeby je minąć a na zwrócona uwagę ujadają. Duża część społeczeństwa po prostu wymrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Szumowski 16/04 : Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będzie trwał, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka
Szumowski 26/02 : Maseczki nie zabezpieczają przed wirusem, nie zabezpieczają przed zachorowaniem. Nie wiem po co ludzie je noszą

Ktoś rozumie ten bełkot ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tym problemem powinni zająć się psychiatrzy wysokiej klasy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak rozmawiałam ze znajomymi na temat tych maseczek, to miałam mieszane uczucia. Nawet były dni, że chodziłam bez maseczki. Po lekturze tego artykułu https://maski24.eu/czy-maseczki-chronia-przed-koronawirusem-jak-prawidlowo-ich-uzywac/ wiem, że było to nieodpowiedzialne. Jeśli macie wątpliwości czy maseczki chronią przed koronawirusem, to warto sobie tam zerknąć. Jest tam wiele cennych informacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Myślicie że takie maseczki ochronne będą dobre?
Mają certyfikaty, a nie jak te "rządowe"
tutaj wychodzi dość tanio bo to jakaś hurtownia środków ochrony
daje link poniżej do tanich maseczek ochronnych

https://hurtowniasrodkowochrony.pl/11-maseczki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proponuję zrobić eksperyment. W okresie grypy chodzić cały dzień w maseczkach. Ciekaw jestem, czy nie zachorujesz. Ludzie są przestraszenie przez propagandę w TV i nie myślą samodzielnie. Jakość dziwnie spadła zachorowalność na grypę w wzrosła na covid19. Czy to daje wam coś do myślenia? Nie dajce się oszukiwać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ile ci płaca za te wszystkie bzdurne wpisy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ale noszenie maseczek jest wariactwem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

A kiedy kończyłeś psychiatrię, że nazywasz noszenie maseczek wariactwem?!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No mnie raz wyprosili ze sklepu jak nie miałam maseczki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podobno maseczki na ustach osób zakażonych chronią osoby zdrowe, a nie odwrotnie. W takim razie, w jakim celu podczas sekcji zwłok patolog ma założoną maseczkę? W przypadku sekcji zwłok chory lekarz-patolog umarłemu chyba zaszkodzić nie może, a jednak maseczkę podczas sekcji zwłok ma założoną.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno noszenie maseczek nie zaszkodzi. Szkoda tylko że tak wiele osób tego nie robi :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Noszenie czapeczek z folii aluminiowej nie zaszkodzi z pewnością. Tym niemniej, nikt przy zdrowych zmysłach ich nie nosi, nieprawdaż?
Zastanówmy się, dlaczego?
- Bo nie ma żadnego uzasadnienia medycznego, aby je nosić?
- Bo nie ma prawnych podstaw do przymusu ich noszenia?
- Bo to głupio wygląda?
Wszystkie powyższe zastrzeżenia dotyczą również noszenia maseczek.W szczegóności: nie ma żadnego naukowego dowodu, ze maseczki, których wielkosć prześwitów przeważnie znacząco (często o rząd wielkości) przekracza 1μm, miałyby zatrzymywać wirusa o rozmiarze ok. 0,16μm. Nie ma również podstawy prawnej obowiazku ich noszenia - rozporządzenie w tej sprawie zostało wydane niezgodnie z Ustawą i sądy ten obowiązek masowo kwestionują.

Co więcej, noszenie maseczek nie jest, jak piszesz, całkowicie obojętne dla zdrowia. Powoduje zmniejszenie ilosci wdychanego tlenu a zwiększenie: dwutlenku węgla. Powoduje również ponowne wdychanie bakterii, wirusów i grzybów, które z wydechem już wydaliliśmy, często w zwielokrotnionej ilości, bo się na tych maseczkach namnażają. Nikt nie zmienia maseczek co kilka minut.
Pod tym względem czapeczka z alufolii jest jednak zdecydowanie bezpieczniejsza ;]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Kropelki to nic innego jak ślina, którą wypluwamy na zewnątrz podczas oddychania, rozmowy, śpiewania, a najbardziej podczas kaszlu i kichania. Kropelki śliny z wirusem są dużo większe niż 1μm i może je zatrzymać maseczka. Pierwsza przeszkoda dla kropelek z wirusem jest maseczka osoby zakażonej, następną barierę tworzy odpowiedni dystans pomiędzy osobami i kolejna bariera to maseczka osoby zdrowej. Średnio rozgarnięty gimnazjalista wie, że noszenie maseczek i utrzymanie odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami ma sens
Ty dałeś sobie wcisnąć kit, że maseczka jest be, ale nie wciskaj go innym.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

> Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową

A o aerozolu słyszałoś?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tak, tramwaj skręcił w lewo
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokladnie, nie rozumiem ludzi co się sprzeciwiają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trudno jest zrozumieć czyjeś zachowanie, pozbawione logiki. Trzeba sięgnąć wzrokiem szerzej i wtedy można dostrzec, że są to ludzie zmanipulowani. Wmówiono im, że maseczka ogranicza ich wolność osobistą. W ogóle świat jest dla nich jednym wielkim ograniczeniem. Wszyscy zmówili się przeciwko jedynym sprawiedliwym, za jakich się uważają. Wydaje im się, że odkryli dostęp do jedynych prawdziwych informacji w internecie, a w rzeczywistości aplikacje komputerowe rozpoznały poddatny grunt do zmanipulowania podsyłają im co i rusz nowy, coraz głupszy tekst. Oni to przyjmują bezkrytycznie za prawdę i łykają jak pelikany wszystko co im ukarze się na ekranie smartfona, czy komputera. Hi hi :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

> Trudno jest zrozumieć czyjeś zachowanie, pozbawione logiki.

Masz rację.
Wyjaśnisz zatem sceptykom, jaką logiką kieruje się rząd, wprowadzając kolejne obostrzenia?
Kiedy sceptycy od miesięcy powtarzali, że przyłbice czy szmaty z bawełny na twarzy można o kant de potłuc, to władze, wymagające ich noszenia, tego nie wiedziały?
Ty tego nie wiedziałeś?
Albo nie wiedziały, zatem wszystkich odpowiedzialnych, zarówno z rządu jak i ich tzw. doradców należy natychmiast zwolnić za niekompetencję...
Albo wiedziały, zatem wszystkie powyższe osoby, już w dniu dzisiejszym powinny stanąć przed prokuratorem z zarzutami spowodowania śmierci przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy osób.
A ich klakierzy, podobni do ciebie, niechaj zamkną dzioby i spalą się ze wstydu, jeśli jeszcze choćby jego resztka w nich pozostała.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

O ile potrafisz, to spójrz szerzej, bo widzisz tylko czubek własnego nosa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właśnie dla takich orłów intelektu konieczne są wszelkiego rodzaju zakazy i nakazy. Niezbędne są jeszcze kary za nieprzestrzeganie tych.zakazów i nakazów. Niestety, jak w każdym przypadku, tak i w tym, trzeba ważyć wszelkie za i przeciw, dostosowując działania do czasu i bieżącej sytuacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...